Buffalo – Boston 4:2 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 5:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:5 (kon.) | Chicago – San Jose 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 2:5 (kon.)
Vancouver – Dallas 3:4 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (kon.) | Florida – Tampa 5:6 (po pr.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 16.02.2013, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:06:51)

Columbus: 5

Je konec! Už se nic nestane, hosté začali finišovat až příliš pozdě na to, aby zvrátili výsledek zápasu a tak si dnes dva body za vítězství připisují domácí hokejisté, kteří poráží Columbus 2:1.

60:00

59:33
    Střela, puk letí mimo! Kings urputně brání jednobrankový náskok!

59:07
    Běží poslední minuta, hosté hrají power-play!

58:34
    A hosté vycítili šanci, je jich najednou plný led, od modré střílí Erixon, ale puk míří vedle domácí brány.

57:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    NICK FOLIGNO se nejlépe zorientoval v brankovišti Kings a po závaru doklepl puk za záda Berniera, těsně poté, co se vyloučený Boll vrátil z trestné lavice! To bude ještě dramatický závěr. Asistence: Jack Johnson, Brandon Dubinsky.

57:27

57:12
    Clifford a jeho přímočarost - to na soupeře platí! Rychlý průnik po levém křídle, střele zápěstím a Bobrovskij čelí nepříjemné střele, kterou nakonec kryje.

56:44
    Puk je až za Bernierem, odkud ho vyváží Penner.

56:08
    Kings tak mají další šanci na zvýšení svého náskoku, zatím se ale nemohou probojovat do útočného pásma.

55:27
    Vylučuje se, na trestnou lavici jde Boll (CBJ), který se opět "opřel" do Ellerbyho u mantinelu, ten se těžce sbírá z ledu.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny, hosté stále prohrávají o dvě branky.

53:45
    Gillies se dostává ke střele na druhé straně, ale jeho bekhendová střela z otočky v mezikruží nepřekvapila Berniera.

53:12
    Bobrovskij neví, kde má puk, tam z pravé strany výborně nabruslil Simon Gagne, když předtím vypíchl puk Kopitar, ale nakonec se domácí z dalšího gólu radovat nemohou, puk zřejmě uvízl někde ve výstroji gólmana Blue Jackets.

51:52
    Clifford znovu zkouší pozornost gólmana Columbusu střelou z levé strany, ten chytá.

51:07
    Vhazování v obranné třetině Kings, puk se ale rychle přesouvá před Bobrovského.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté stále prohrávají o dvě branky.

49:36
    Penner z levé strany střílí na branku Columbusu, gólman jeho střelu chytá.

48:56
    Domácí v plném počtu, hodně nepovedená přesilová hra Columbusu.

47:59
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, Kings opět vyhazují puk.

46:56
    Znovu se vylučuje, za podražení jde na trestnou lavici domácí Justin Williams.

46:32
    Krásnou stahovačkou se dostal z levé strany do mezikruží domácí Williams, ale jeho střelu Bobrovskij pokryl.

45:42
    Prospalova druhá řada nyní "zamkla" Kings do jejich třetiny, kamera si také vybírá českého veterána Václava Prospala na lavičce Columbusu, který v předklonu vydýchává toto střídání.

45:02
    Blue Jackets v útočném pásmu, střela Václava Prospala míří mimo bránu.

44:22
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, ale Columbus vyváží.

43:47
    Rozhodčí vykazuje hru do střední třetiny.

42:59
    Columbus tak čeká těžká práce, chce-li pomýšlet na body z ledu Kings.

41:34
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Ale nakonec je z toho branka! Z levé strany si nabruslil MIKE RICHARDS, který zpracoval skvělou přihrávku od Kopitara a jen tak lehce plácl do puku a ten se "došoural" za záda Bobrovského. Asistence: Anže Kopitar, Jonathan Bernier.

41:23
    Columbus vyhazuje puk ven ze třetiny.

40:49
    Fjodor Ťjutin (CBJ) již sedí na trestné lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.

40:23
    Kopitar faulován při přechodu do útočného pásma, bude se vylučovat.

40:01

Sledujte i dál náš online přenos, třetí třetina začne přibližně v 6:19 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 2. třetina:

LA Kings: 6

Columbus: 4

Skončila druhá třetina, na jejímž konci ještě střelec branky Clifford odmítl "nabídku" Bolla (CBJ) na bitku a tak se obě mužstva odebrali do šaten. S jednobrankovým vedením budou domácí hokejisté vstupovat do třetí části, když zatím jedinou branku utkání vstřelil ve 39. minutě Clifford, který využil zaváhání obránce Nikitina na útočné modré.

40:00

39:32
    Na druhé straně střílí Aucoin od modré z pravé strany, ale Bernier vyráží.

38:40
    Tak konečně jsme se dočkali! KYLE CLIFFORD přelstil chybujícího Nikitina, který se neobratně otáčel s pukem na útočné modré, domácí okamžitě vyrazili do protiútoku a nakonec Clifford sám zakončil z levé strany. Asistence: bez asistence.

38:09
    Gillies nyní výtečně vystihl rozehrávku Kings, postupoval sám na Berniera z levé strany, ale zakončení doslova "zazdil", když zřejmě již neměl dostatek sil.

37:33
    Kings v útočném pásmu, ale většina soubojů končí v rozích.

36:33
    Kings vyhazují puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Berniera.

35:56
    Columbus se alespoň, díky dvěma přesilovkám, vymanil z tlaku soupeře.

35:18

34:58
    Další neúspěšná kombinace hostů před Bernierem, ani toto vyloučení nebude potrestáno gólem.

33:52
    Columbus má hodně málo času na kombinaci v útočném pásmu, obrana Kings rychle přistupuje.

33:18
    Drew Doughty velice tvrdě narazil Dorsetta na mantinel a po zásluze dostává dvouminutový trest, Columbus si zahraje přesilovou hru.

33:07
    Stále čekáme na první branku, ani střela Dorsetta (CBJ) z levé strany na tom nic neměnní.

32:43
    Icing Los Angeles.

31:58

31:39
    Columbus ještě neohrozil branku soupeře a vzhledem k tomu, že puk opět opouští útočné pásmo, zřejmě ani při přesilové hře neohrozí.

30:49
    Další vyhozený puk z obranného pásma Kings.

30:18
    Drewiske (LAK) zachytil puk a vyváží ho do středního pásma.

29:58
    Brassard najíždí před Berniera, ale je faulován, provinil se Keaton Ellerby (LAK), hosté si zahrají další přesilovou hru!

28:32
    Ještě se dostává ke střele Vojnov, ale Bobrovskij chytá.

28:20
    Gagne vybojoval puk v pravém rohu, nahazuje před branku, tam si najíždí Brown, který střílí bekhendem, ale puk si příliš dlouho zpracovával, až se dostal mimo střelecký úhel.

27:33
    Richards hledal svou přihrávkou Nolana, ale obrana Columbusu záměr vystihla.

26:53

26:11
    Obrovská šance Foligna (CBJ), který zpracoval skvělou přihrávku od Bobrovského a dostal se před Berniera, toho ale bekhendem nepřehodil, největší šance hostů!

25:28
    Ale ani Blue Jackets se přesilová hra nedaří, Kings se v pohodě brání.

24:53
    Dostávají se před Berniera a vynutili si faul, Drew Doughty hákuje a Columbus si zahraje první přesilovou hru!

24:26
    Doughty nahazuje puk před branku Columbusu, ale hosté bleskově vyváží puk.

23:30
    Hosté sice získávají puk, o něj však vzápětí okamžitě přichází.

22:36
    Drewiske napřahuje ke střele od modré čáry z levé strany, ale nakonec ještě přihrává.

21:52
    Anisimov kulhá na střídačku, dostal ránu pukem do pravé nohy, to musí bolet!

21:17
    Opět dlouhé střídání první pětky Kings, na jejímž konci je rána Ellerbyho od modré, ale vedle.

20:38
    Kings ale bleskově přenáší hru do obranné třetiny Columbusu.

20:19
    Vhazování před Bernierem.

20:01

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začne přibližně v 5:25 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 1. třetina:

LA Kings: 9

Columbus: 4

První třetina je za námi. Mírnou převahu sice měli domácí hokejisté, kteří častěji ohrozili branku soupeře, nicméně na první gól si musíme počkat do dalších částí hry. Kings měli v první třetině výhodu dvou přesilových her, ale ani jednu nedokázali využít.

20:00

19:23
    Závěr třetiny patří domácím, u levé tyče se snažil Williams protlačit puk pod ležícím Bobrovskim, ale ten udržel puk před brankovou čarou.

18:41
    Stoll (LAK) střílí z pravé strany z vrcholu kruhu pro vhazování, Bobrovskij musí zasahovat.

17:49
    Zatím sledujeme hokej s minimem šancí.

17:03
    Brown nabruslil z levé strany do útočného pásma, ale jako by táhl na nohou dvacetikilové závaží, hodně pomalý pohyb, obrana Columbusu mu odebrala puk.

16:11
    Aucoin střílí z pravé strany od modré, Bernier chytá.

15:42
    Columbus se nyní dostával do zakončení, ale zatím sledujeme na obou stranách spoustu nepřesnosti v zakončení.

15:19
    Tato přesilová hra domácím vůbec nevyšla, hosté se v pohodě ubránili.

14:48

13:48
    První minuta přesilové hry za námi, Kings ještě nevystřelili na bránu.

13:35
    Zatím to tak nevypadá, puk je ve středním pásmu.

13:09
    Při první přesilové hře ohrozili domácí hokejisté Bobrovkého třikrát, uvidíme, zda budou při této přesilové hře úspěšnější.

12:48
    Dalším vyloučeným hráčem Dubinsky (CBJ), Kings si zahrají druhou přesilovou hru.

11:32
    King čekal na přihrávku v útočném pásmu na levé straně, ale obrana Columbusu záměr domácích hokejistů vystihla.

10:23
    Rychlý protiútok hostů, ale MacKenzie ztrácí puk, následně se dostává ke střele Boll, ale obrana ztečovala puk do ochranné sítě.

09:09
    Kopitar se snaží prosadit individuálně po levé straně, ale Columbus zatím brání výtečně.

07:52

07:36
    První střelu při přesilové hře si připisuje Muzzin, který si sjel z modré čáry a z pravé strany střílí, Bobrovskij chytá.

06:39
    Až nyní se Kings podařilo usadit v útočném pásmu, ale Columbus vyhazuje puk.

05:52
    Gillies je prvním vyloučeným hráčem utkání, Kings si zahrají přesilovou hru.

05:26
    Domácí Williams střílí od modré, Bobrovskij vyráží.

04:41
    Columbus zatím jen nesměle nahazuje puky do útočného pásma, tam je ale sbírá soupeř.

03:56
    Gagne hledal z levé strany najíždějícího Kopitara, ale obrana Columbusu přihrávku zachytila.

02:19
    Nikitin zkouší nahazovat před domácí branku, ale puk zblokovala obrana Columbusu.

01:32
    Až nyní odchází elitní lajna Kings z ledu, naskakuje druhá pětka.

00:48
    Kopitar byl při přechodu do útočného pásma rychlejší, než puk, ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

00:01

Los Angeles Kings: Bernier (Quick) - Ellerby, Doughty, Scuderi, Vojnov, Martinez, Drewiske - Gagne, Kopitar, Brown - Clifford, Carter, Williams - King, Richards, Nolan - Penner, Stoll, Lewis

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Mason) - Johnson, Aucoin, Ťjutin, Nikitin, Erixon, Goloubef - Umberger, Brassard, Dorsett - Prospal, Anisimov, Letestu - Calvert, Dubinsky, Foligno - Gillies, MacKenzie, Boll

Rozhodčí: Leggo, Pochmara - Galloway, Cormier.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Los Angeles Kings přivítá na svém ledě Columbus Blue Jackets.

LOS ANGELES KINGS
    Kings neprožívaji zrovna povedený vstup do sezóny. V aktuálním pořadí Pacifické divize jsou poslední, tedy na pátém místě. V jedenácti odehraných zápasech dokázali čtyřikrát zvítězit, ovšem také pětkrát prohrát. Ve dvou utkáních si připsali bod za prohru v prodloužení, a tak se zatím musí spokojit s posledním místem.

Nejproduktivnějším hráčem Kings je Jeff CARTER, který nasbíral sedm bodů za šest branek a jednu asistenci, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená až stodvaatřicáté místo v rámci celé ligy! Druhým nejlepším hráčem Sabres v kanadském bodování je Anze KOPITAR, který nasbíral také sedm bodů s bilancí čtyř gólů a tří přihrávek.

COLUMBUS BLUE JACKETS
    Columbus je na tom obdobně, jako jejich dnešní hostitel. Akutálně je na posledním, tedy pátém místě v Centrální divizi také s deseti body za čtyři výhry. Sedmkrát již Blue Jackets odcházeli z ledu s prázdnou. S touto slabou bilancí je Columbus nejhorším týmem Západní konference, protože Los Angeles, které má taky deset bodů, odehrálo o dva zápasy méně!

Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je Rus Fjodor ŤJUTIN, který nasbíral deset bodů za jeden gól a devět asistencí a v rámci celé NHL je až na šestasedmdesátém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je Mark LETESTU s bilancí pěti gólů a dvou přihrávek.

Češi na ledě
    Za Los Angeles Kings nenastupuje v této sezóně žádný český hráč.
    Za Blue Jackets nastupuje v této sezóně sedmatřicetiletý útočník Václav PROSPAL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 39. Clifford, 42. Richards (Kopitar, Bernier) - 58. Foligno (Johnson, Dubinsky)

Rozhodčí: Leggo, Pochmara - Galloway, Cormier