Mladá Boleslav – Sparta 0:4 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 2:7 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 0:3 (kon.)
Havířov – Liberec 4:1 (kon.) | Třinec – HC Kladno 6:0 (kon.) | Přerov – Pardubice 5:7 (kon.)
Zlín – Letňany 2:4 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 2:5 (kon.)
Vítkovice – Chomutov 10:3 (kon.) | Písek – HC Plzeň 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 16.02.2013, 11:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) - Verner, Mašek, Semrád, Nastoupil, Šír, Tůma, Hercig, Mattis, Černý, Švejda, Ďurač, Eftimov, Skořepa, Veselý, Němec, Tržický, Sedmík, Durdil

HC Sparta Praha: Pírs (Langer) - Široký, Klindera, Kalina, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Bartoš, Svoboda, Augustin, Kolář, Keller, Jaššo, Procházka, Major, Krudenc, Hozák

Rozhodčí: Hladík – Kettner, Kovačík.

00:01

00:37
    Svoboda se prodral obranným územím domácích a vyzkošel pozornost Růžičky.

02:11
    Široký (SPA) - 2 minuty, držení protihráče.

02:41
    Bruslařům se zatím přesilovka nedaří, jsou schopni se dostat maximálně do středního pásma.

03:38
    Mašek vystřelil od modré, Pírs raději puk schoval do lapačky před najíždějícími domácími.

04:11

04:45
    Kolář se napřahoval k ráně, Sedmík mu na poslední chvíli puk vyšťouchl a založil tím nový útok domácích. Ten končí nezdarem.

06:39
    Nastoupil od modré - Pírs puk vůbec neviděl! Situaci uhasil až jeden z obránců Sparty.

08:28
    Hra je zatím vyrovnaná. Obě strany se snaží dostat do obranného pásma soupeře na co nejdéle. Většinou jsou to však chvilkové situace.

09:39
    Krudenc zpoza kruhů - Růžička připraven s lapačkou.

11:01
    Puk nestále mění majitele i obranná pásma obou mužstev. Hra je rychlá a k vidění je mnoho soubojů za oběma brankáři.

14:21
    Bartoš projel za Růžičkovými zády a zpětnou přihrávkou se snažil najít Klinderu přímo před Růžičkou, ten ale naštěstí pro Bruslaře puk netrefil podle svých představ.

15:27
    Tržický (MBL) - 2 minuty, držení protihráče.

15:53
    Durdil (MBL) - 2 minuty, podražení.

15:54
    Hosté teď mají více něž jeden a půl minuty výhody hry pěti proti třem. Bude zajímavé jak si se svou příležitostí poradí.

17:21
    Tak to je zlé. Dallší vyloučený na straně domácích.

18:48
    Pražané s přesilovkou ke štěstí domácích nezacházejí zrovna nejlépe. Boleslav se chvíli držela i v útočném pásmu.

20:00

V první třetině jsme byli svědky hokeje ze "strany na stranu". Hra byla velmi vyrovnaná. Bruslaři si hodně sil ubrali na konci první třetiny třemi vyloučeními. Pražané ale ani jedno využít zatím nedokázali.

Další třetina začne přibližně v 11:44.

20:01

20:54
    Druhá třetina zatím probíhá v lehkém tempu.

21:58
    Tržický (MBL) - 2 minuty - vysoká hůl.

22:32
    Bruslaři si vyloučeními berou spousty sil. Tržický je na trestné lavici už podruhé. Asi se mu tam na konci první třetiny líbilo.

23:16
    Augustin od modré. Jeho ráně ale chyběla větší přesnost.

23:58

Sedmík pěkně našel před brankou Sparty Ďurače. Jeho střele ale chyběla razance.

26:38
    Ve druhé třetině se zatím nic neděje. Hra je nezáživná.

28:02
    Zatím jsem nebyli svědky žádné kloudnější akce.

28:47
    Němec si najel k modré a od ní také vypálil. Pírs připraven.

29:01
    Sparta Praha právě vstřelila branku! Trio Augustin, Svoboda a KRUDENC se dostalo do přečíslení, kterého také posledně jmenovaný dokázal naplno zužitkovat. Asistence: Svoboda, Augustin.

30:44
    Vokurka (SPA) - 2 minuty - podražení.

31:20
    Sparta Praha právě vstřelila branku! V oslabení ujeli Augustin s HOZÁKEM domácím bekům a zvýšili své vedení na 0:2.

32:28
    Obdržená branka je pro domácí nemilá. Hosté jsou teď všude dřív, ačkoliv hrají jen ve čtyrech.

32:44

33:47
    Zatímco v první desetiminutovce druhé části hry to byla spíše taková oťukávaná, teď se začalo zase hrát. Bohužel pro domácí spíše jen na jednu branku.

34:43
    Tůma (MBL) - 2 minuty, podražení.

35:58
    Široký přihrál z modré na Klinderu ke kruhům. Ten těsně minul Růžičkovu branku.

36:43

37:02
    Sparta Praha právě vstřelila branku! Svoboda posílá hosty už do tříbrankového vedení. S Bruslaři to nevypadá dobře. Asistence: Krudenc.

38:25
    Široký pálil od modré. Puk prosvištěl kolem levého horního rohu Růžičkovy branky.

40:00

Další třetina začne přibližně v 12:30.

Druhá třetina nedopadla pro domácí dorostence vůbec dobře. Tři inkasované branky, spousta chyb. Pražané dokázali využít školáckých chyb Bruslařů a stav 0:3 vcelku právem odpovídá dění na ledě.

40:01

41:23
    Bruslaři se snaží udělat něco s nepříznivým stavem, jejich snaha je ale zatím marná.

42:20
    Naopak Sparta opět zahrozila. Bartoš si najel ke kruhům a nebezpečně vystřelil. Puk nicméně skončil na mantinelu.

44:08
    Oddechový čas pro domácí.

44:22
    Klindera se z ničeho nic objevil před Růžičkou. Naštěstí uklouzl.

44:49
    Semrád (MBL) - 2 minuty, vyhození puku.

45:58
    Sparťané sevřeli Bruslaře do zámku. Stejně jako ve druhé třetině i ve třetí mají jasnou převahu.

46:49

48:04
    Domácí jen brání, u puku jsou jen tehdy, když jej vyhazují se svého obranného pásma.

48:51
    Svoboda (SPA) - 2 minuty, vražení na hrazení.

49:49
    Verner zpoza kruhů, střele chyběla přesnost.

50:42
    Ne, ne, Boleslavi to dnes nejde...

50:51

52:54
    Bartoš (SLA) - 2 minuty, podražení.

52:54
    Durdil (MBL) - 2 minuty, nedovolená výstroj.

54:10
    Boleslavi to nejde ani ve hře čtyř proti čtyřem. Sparta je dnes prostě lepší.

54:54
    Obě mužstva v pěti.

56:37
    Bartoš se "proháčkoval" přes dva domácí beky. Zakonči už ale nedokázal.

57:38
    Bylo nařízeno trestné střílení. Vokurka sekal.

57:38
    Černý bohužel trefil jen konstrukci Pírsovy branky.

57:49
    Sparta Praha právě vstřelila branku! Po neúspěšném trestném střílení se dostali do přečíslení tři sparťanští hráči a nedali Růžičkovi žádnou šanci. Trefil se SVOBODA. Asistence: Krudenc, Augustin.

60:00

Boleslavští dorostenci dnes prostě a jednoduše na hosty nestačili. V první třetině jim ještě byli rovnocenným soupeřem, ve druhé pak ale přišla tragická druhá desetiminutovka, která utkání de facto rozhodla. Třetí třetina se už jen spíše dohrávala. Sláva vítězům, čest poraženým. Pro dnešek se s Vámi z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény loučím a přeji hezký zbytek dne - nejlépe u hokeje. (13:04:26)

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 30. Krudenc (Svoboda, Augustin), 32. Hozák (Augustin), 38. Svoboda (Krudenc), 58. Svoboda (Krudenc, Augustin)