Chomutov – Kometa Brno 3:2 (po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Třinec – Olomouc 6:0 (kon.)
Liberec – Sparta 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Zlín 3:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.)
po s.n.
Piráti Chomutov
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 16.02.2013, 12:45DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Krásné sobotní dopoledne vám přeji z chomutovského zimního stadionu. Dnes budeme svědky zápasu, hraného o play-off, 4. kolo druhé části NOEN extraligy juniorů. Pod vrcholky krušných hor přijela Kometa Brno. Tým, se kterým se Piráti utkali v loňském finále NOEN extraligy juniorů.

Piráti v posledním utkání, hraném 14. února, porazili Zlín, brněnská Kometa prohrála vysokým rozdílem s pražskou Spartou.

Oba týmy již zahájily tradiční rozbruslení, utkání za několik málo minut začne.

Piráti Chomutov: Maštalířský (Lukeš) - Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Szathmáry, Dobrovolný, Kolář - Fronk, Deveri, Novák L., Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava.

HC Kometa Brno: Zelenka (Klimeš) - Šidák, Mytiska, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Janoušek.

Rozhodčí: Knapík - Rozlílek, Šulo.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté a ženou se do protiútoku.

01:14
    Domácí dobře napadali v útočném pásmu, nyní se však hraje před domácí brankou, bude se vhazovat po pravici domácího brankáře.

01:44
    Šulák nahodil kotouč do útočného pásma

02:48
    Kolářovo nahození končí zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat v útočném pásmu Komety

03:27
    A bude se vylučovat. Filip Beneš (KOM) obddržel dvouminutový trest za napadení.

05:46
    Jakub Chrpa (CHM) vyloučen na dvě minuty za napadení. Hosté si tak zahrají svou první přesilovou hru v dnešním utkání.

06:32
    Hosté se sami připravují o útočné pásmo, hraje se ve středním pásmu

07:17
    Mrázek obdržel dobrou přihrávku, z první se mu podařilo ohrozit domácí branku. Maštalířský předvedl hezký zákrok betonem a domácí vyhazují.

07:38
    Hostům se stále nedaří udržet se v útočném pásmu.

07:50

08:25
    Větší klid na svých hokejkách mají zatím domácí Piráti. Fronk si vyměnil kotouč s Jakubem Novákem, jenž se ke střele nakonec nedostal.

09:07
    Další chomutovskou akci zastavuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

09:33
    Bočkovo nahození raději drží ve své lapačce domácí brankář.

10:31
    Zakázané uvolnění domácích

10:43
    Je odehrána polovina první třetiny, do žádné větší příležitosti se žádný tým ještě nedostal. Teď ovšem nebezpečně pálil Jakub Novák, hostující gólman jeho střelu vyráží.

10:56
    Jakub Novák (CHM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Domácí tak čeká dnes již druhá početní nevýhoda

11:50
    Sedlákovu střelu zblokovala domácí obrana, teď nebezpečně pálil Dittrich, Piráti vyhazují

12:33
    Vágner vyslal tvrdou střelu od modré čáry, Maštalířský byl připraven.

12:57

13:18
    Hostí si i nadále drží útočné pásmo

13:37
    Až teď se z něho dostávají, Huňady svoji přihrávkou vybídl Fronka, jenž dobruslil až před Zelenku. Ten však jeho střelu vyráží.

13:57
    Ofsajd hostujících hráčů

14:32
    Ke střele se dostal Chrpa, Zelenka opět připraven. Vhazuje se v útočném pásmu Chomutova

14:49
    Hammerbauer nebezpečně vypálil z mezikruží, k dorážce se málem dostal Hlava. Toho ovšem od puku odstavila brněnská obrana.

14:53
    Další útok hostů znovu zastavuje ofsajd

15:06
    Filip Beneš schytal střelu od svého spoluhráče do obličeje, za který se drží. Zřejmě bude potřebovat lékařské ošetření.

15:39
    Fronkova střela zblokovaná až do ochranné sítě

16:58
    Puk do útočného pásma zavezl Pelc, od puku ho však odstavila domácí obrana.

17:17
    Icing domácích

17:33
    Hammerbauerovu akci zastavuje ofsajd

18:52
    Do zakončení se dostal Jakub Novák, jeho pukus znovu kryje Zelenka.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny

19:44
    Střela jednoho z brněnských obránců málem nadělala Malštalířskému problémy. Ten však zvládl zkrotit puk ve vzduchu a kotouč drží ve své lapačce.

20:00

První třetina byla více než vyrovnaná, mírně navrch měli ale domácí hokejisté, jenž si vytvářeli více příležitostí, než hosté. Druhá třetina začne přibližně ve 13:32.

Oba týmy už bruslí po ledě, druhá třetina za několik málo okamžiků začne.

20:01

20:01
    Buly vyhráli domácí, ale bude se opakovat. Tentokráte byli úspěšnější hosté

20:40
    Ke střele se dostal Raška, jeho technická střela ale domácímu brankáři problémy nenadělala. A bude se vylučovat

20:40
    Lukáš Novák (CHM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění

21:25
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří, hosté teď třikrát vyhodili kotouč přes všechny čáry

24:55
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Adam Raška (KOM) vyloučen na dvě minuty za napadení.

25:09
    Piráti právě vstřelili branku!

Domácí rychle využívají přesilovou hru a otevírají tak skóre dnešního zápasu. Tohle bylo ovšem pro oko diváka něco. K puku se dostal JIŘÍ FRONK, jenž výstavní ranou překonová Zelenku. Asistence: Patrik Huňady, Libor Šulák.

25:32
    Závar před domácí brankou vyřešil Maštalířský, puk podržel ve své lapačce.

25:51
    Bude se znovu vylučovat a opět na brněnské straně. Jakub Peslar vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

26:02

26:10
    Nahození domácího obránce kryje Zelenka, vyhazuje se v útočném pásmu Chomutova

26:33
    Pelcův pokus Zelenka kryje, stejně tak i šanci Lehnerta. Hosté se osvobozují.

26:52
    Bude se vylučovat na obou stranách. Z domácích vyloučen Vítězslav Pelc na dvě minuty za napadení, z hostujícího kádru vyloučen Tomáš Buhaj, na dvě minuty za hrubost.

27:05
    Hraje se stále pět na čtyři, Chomutovští drží útočné pásmo.

27:38
    Střela Jakuba Nováka Zelenkovi problémy nenadělala.

27:47
    Hosté vyhazují přes všechny čáry

27:53

28:21
    Icing hostů

28:58
    Tři na jednoho v podání domácích! Hlava přihrával Lehnertovi, jenž se dostal až před Zelenku, kotouč mu ovšem sjel z hole a k zakončení se nedostal.

29:14
    Maštalířský raději drží kotouč ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

30:23
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude v obranném pásmu Komety.

30:33
    A další icing hostujících hráčů

31:48
    Zelenka má puk ve své moci, vhazuje se v útočném pásmu Chomutova

32:11
    Útočnou akci zastavuje faulem Jakub Peslár, jenž je vyloučen na dvě minuty za podražení.

32:42
    Domácí se sami připravili o útočné pásmo, hraje se ve středním pásmu.

34:05
    Nebezpečně pálil Kopáč, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

34:20

34:58
    Před hostující brankou došlo šarvátce, vylučovat se bude na obou stranách. Z chomutovských řad vyloučen Nikolas Hlava, na čtyři minuty za hrubost, z týmu HC Kometa Brno vyloučen Lukáš Vágner, na dvě minuty též za hrubost.

35:15
    Nebezpečně pálil Wasserbauer, Maštalířský vyráží.

35:30
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

35:58
    Kometa právě vstřelila branku!

Hosté využívají přesilovou hru. Technickou střelu vyslal na domácí branku PETR MRÁZEK, jehož střelu zastavila až síť Maštalířského branky. Asistence: Adam Raška, Jan Wasserbauer.

36:37
    Domácí akci zastavuje ofsajd.

36:50
    Fronkova střela skončila na boční tyči. Po souboji v rohu kluziště zůstal na ledě ležet Filip Vojáček.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části hry.

39:58
    Lehnert se dostal až před Zelenku a tísněn dokázal přihrát, před brankou bohužel nikdo z domácích nebyl a tím také končí druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině jsme se dočkali branky na každé straně. Nejprve otevřel skóre výstavní ranou v přesilové hře Fronk, čtyři minuty před koncem druhé části vyrovnal Mrázek, též v přesilové hře.

Další třetina začne přibližně ve 14:24.

Třetí třetina za několik málo okamžiků začne.

40:01

40:01
    Úvodní vhazování poslední třetiny vyhráli domácí, ale do útoku se jako první ženou domácí.

41:12
    Buhaj vyprodukoval nebezpečnou střelu, ta ovšem domácího brankáře nepřekvapila.

42:36
    Lašák teď předvedl svou rychlost, dostal se až před domácího brankáře, při bekhendovém zakončení byl faulován a bude se vylučovat.

42:37
    Daniel Lehnert (CHM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

42:59
    Domácí brankář drží puk ve své lapačce.

43:43
    Hosté se sami připravují o útočné pásmo, hraje se ve středním pásmu.

43:57
    Šulák vyhazuje přes všechny čáry.

44:12
    Piráti jdou do tří. Vyloučen domácí kapitán Kolář, na dvě minuty za faul kolenem. Hosté si tak zahrají přesilovou hru pět na tři, která bude trvat 2 minuty a 25 vteřin.

44:12
    Oddechový čas pro hosty.

44:32
    Kometa kombinuje v útočném pásmu, Piráty drží pod velkým tlakem. Raškovu střelu Maštalířský chytá.

44:41
    Piráti jsou ve čtyřech, vyhazují přes všechny čáry.

45:04
    Pokračuje přesilovka hostů, pět proti čtyřem.

45:21
    Dittrichovu střelu Maštalířský vyráží do ochranné sítě.

45:26
    Po střetu s domácím obráncem zůstává na ledě ležet Buhaj, už ale míří na střídačku.

45:38
    Teď dobře zapracoval Fronk, jenž zavezl kotouč do útočného pásma, ve kterém se bude vhazovat. Do konce Kolářovo trestu schází půlminuta.

46:14

46:26
    Maštalířský má puk ve své moci, bude se vhazovat po jeho levici.

47:53
    Hra se začíná přiostřovat, do konce základní hrací doby zbývá jedenáct minut.

48:41
    Domácí skórovali, ovšem po odpískání. Bude se vylučovat.

48:41
    Vyloučen Adam Šidák (KOM) na dvě minuty za krosček.

48:59
    Nebezpečně střílel Šulák, hostující brankář vyráží.

49:23
    Puk má ve své moci Zelenka, bude se vhazovat v obranném pásmu Komety.

50:34
    Do šance se dostal Buhaj, jeho pokus ale kryje Maštalířský.

50:46

51:25
    Horváth vyslal dalekonosnou střelu, Zelenka drží puk v lapačce.

51:32
    Hostující brankář raději znovu drží puk ve své moci, vhazuje se po jeho pravici.

51:53
    Mrázek vyzkoušel pozornost domácího brankáře, hostující kapitán ho nesmyslně dojel, což se nelíbilo domácí obraně.

52:28
    Ofsajd Pirátů, posouzen jako úmyslný. Vhazuje se před domácím brankářem.

52:51
    Zakázané uvolnění hostů. Hostující obránce vyhodil puk přes všechny čáry, hostující trenér to zřejmě viděl jinak a na rozhodčí se teď hodně zlobí. Zklidnit jeho emoce musel až hlavní rozhodčí.

53:14
    Vyloučen Račanský (KOM) na dvě minuty za nedovolené bránění. Kometě se tento verdikt znovu nelíbí, což dávají značně na jevo.

54:10
    Hosté to se svojí agresí už hodně přehnali. Za hostující brankou se strhla hromadná šarvátka, do které se zapojil i hostující braknář. Deveri střílel z úhlu, Zelenka puk jen vyrazil a Deveri dorážel puk, což se vůbec nelíbilo brněnskému obránci, který ho okamžitě udeřil do obličeje.

54:10
    Z domácích vyloučen Deveri na 2 minuty za sekání a na 2 minuty za hrubost. Z hostujícího kádru potrestán Zelenka na dvě minuty za hrubost. S úžasem všech je tohle všechno. Bude se hrát čtyři na čtyři.

54:52

55:18

56:12

56:20
    Horváth hledal přihrávkou Peštuku, teb se k ní ale nedostal.

56:39
    A další faul hostujících hráčů. Na dvě minuty vyloučen Vágner (KOM) za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Chomutov.

56:53
    Hosté vyhazují.

57:14

Fronk teď předvedl velký přehled ve hře, Kolář svou přihrávkou našel na modré čáře LIBORA ŠULÁKA, jenž využívá přesilovou hru.

58:07

Z čista jasna přichází vyrovnání. Domácí obrana nepokryla volného ADAMA RAŠKU, jenž obdržel přihrávku od Mrázka a uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Petr Mrázek.

58:51
    Závar před domácí brankou řeší Maštalířský vyjetím z branky a následným pokrytím kotouče. Vhazuje se po jeho pravici.

59:11
    Další střelu kryje znovu Maštalířský. Do konce základní hrací doby schází necelá minuta.

60:00

Zápas v základní hrací době rozhodnut nebyl a tak už je jasné, že z dnešního zápasu nikdo nevyjde bodově na prázdno. Dvě minuty před koncem třetí třetiny se prosadil v přesilovce Šulák, o minutu později vyrovnal Raška. Za pár okamžiků začne prodloužení.

60:01

60:33
    Jakub Novák bojuje o kotouč za Zelenkovo brankou, prodloužení se hraje čtyři na čtyři.

60:52
    Deveri vyslal nebezpečnou střelu, Zelenka chytá lapačkou.

61:18
    Maštalířský puk raději kryje. Vhazuje se po jeho pravici.

61:33
    Szathmáry nahodil kotouč do útočného pásma, puk raději kryje Zelenka.

62:31
    Šulákova střela se mezi tři tyče nevešla, u puku hráči Komety

64:27
    Domácí ostřelují hostující branku, ani jedna střela však mezi tři tyče nevešla.

64:49
    Zelenka drží puk, bude se vhazovat po jeho pravici.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Zápas nebyl rozhodnut ani v prodloužení, bude se muset rozhodnout v samostatných nájezdech. Nájezdy začnou po krátké úpravě ledu

Samostatné nájezdy začínají.

První pojede Deveri

Jeho úmysl vystihl Zelenka a chytá

Za hosty Lašák, jeho pokus končí na tyči!

Další pojede Fronk, kotouč mu ale sjel z hole a do zakončení se nedostal.

Za hosty pojede Mrázek

A vysoko přestřeluje!

Za domácí Hlava

Trefuje ale pouze beton hostujícího brankáře. Rozhodčí Hlavu vylučuje na 10 minut za nesportovní chování.

Za hosty Raška, Maštalířský skvěle chytá!

Znovu pojedou hosté, konkrétně Dittrich

Jeho pokus končí na tyči domácí branky!

Za domácí mladý Szathmáry

A je úspěšný! Je rozhodnuto, vítězí Chomutov

65:00

ŠIMON SZATHMÁRY provedl svůj nájezd skvěle a nedal Zelenkovi jedinou šanci.

V nájezdech padl jediný gól, ve čtvrté sérii se prosadil Szathmáry a rozhodl o bonusovém bodu pro domácí. To je z Chomutova vše, u hokeje znovu někdy na počtenou. (15:30:57)

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 26. Fronk (Huňady, Šulák), 58. Šulák (Kolář), 65. Szathmáry - 36. Mrázek (Raška, Wasserbauer), 59. Raška (Mrázek)

Piráti Chomutov: Maštalířský - Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Szathmáry, Dobrovolný, Kolář - Fronk, Deveri, Novák L., Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava.
    HC Kometa Brno: Zelenka - Šidák, Mytiska, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Janoušek.

Rozhodčí: Knapík - Rozlílek, Šulo