Kerkrade – Eindhoven 2:2 (kon.) | Heracles – Alkmaar 1:2 (kon.) | Arnhem – Zwolle 2:1 (kon.)
Waalwijk – Den Haag 4:0 (kon.) | Ajax – Nijmegen 4:1 (kon.)
RKC Waalwijk
4:0 (3:0)
HFC ADO Den Haag
Neděle 31.03.2013, 14:30 • Mandemakers Stadion (Waalwijk) • Nizozemská Eredivisie

Nestalo se. Ono vlastně nebyl důvod. Hosté jsou jistě rádi, že toto nepovedené utkání končí, naopak domácí Waalwijk si připisuje důležité tři body a v tabulce nizozemské Eredivisie si tak hodně pomůže.

Já se s Vámi prozatím loučím a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů. (16:19:48)

90
    Již plyne devadesátá minuta zápasu a o vítězi tohoto utkání je již dávno rozhodnuto. Uvidíme, zda hlavní rozhodčí vůbec něco nastaví.

89
    Domácí tým ještě střídá. Odchází asi nejlepší hráč domácího týmu Jozefzoon, místo kterého vyběhne na závěrečné minuty Slager.

88
    Waalwijk právě vstřelil branku!

Po rohovém kopu se domácí udrželi v blízkosti pokutového území. Přišla přihrávka Brabera do volného prostoru a poté okamžitá přihrávka do šestnáctky, kde stál naprosto osamocený HENRICO DROST a přesnou střelou překonává počtvrté Coutinha.

87
    Waalwijk si vybojoval rohový kop, který rozehraje Duits.

86
    Utkání se již v podstatě jenom dohrává.

84
    Jozefzoon se dral za míčem, ale podle rozhodčího si pomohl útočným faulem.

83
    Střelecký pokus Holly letěl vysoko nad domácí branku.

81
    Domácí kontrolují hru, předávají si míč mezi sebou a hrají naprosto v klidu.

78
    Je zde první střídání v domácím dresu, Jungschläger je stažen z trávníku a místo něj vyběhne na trávník Stans.

76
    Čas Haagu velice rychle utíká a je tedy stále jasnější, že si domácí připíší po tomto zápase tři body.

74
    Následné zahrání rohového kopu se domácím nevyvedlo.

73
    Jozefzzon vybojoval v souboji jeden na jednoho míč a posílal ho ihned před bránu, kde číhal jeho spoluhráč. Hosté však dokázali míč odehrát alespoň na roh.

71
    Celkově už třetí střídání na hostující straně. Odchází van Duinen a místo něj si zahraje Visser.

70
    Z následného rohového kopu nebezpečí pro Waalwijk nevzniklo.

69
    Jednoznačně největší šance Haagu v zápase. Nádhernou střelou z dobrých dvaceti metrů byl Zoet provětrán, ale skvělou robinzonádou vyráží domácí brankář míč na roh.

66
    Hraje se převážně ve středu hřiště. Na kopačkách mají míč hosté, ale jediné čeho jsou schopni je takopávat míče do pokutového území. Tam je však sbírá obrana Waalwijku.

63
    Lieder dostla fantastický pas za obranu, ale než se stihl dostat k míči, tak proti němu vyběhl Coutinho a míč mu od nohy odkopl.

60
    Danny Holla viděl za předchozí faul žlutý kartónek.

60
    Přesně po hodině hry zahrávali domácí hráči standartní situaci, ale z té nevytěžili vůbec nic.

58
    Tvrdým zákrokem byl k zemi poslán autor třetího gólu Braber.

57
    Až od vlastního brankáře musí začínat Haag s dalším útokem.

56
    Waalwijk se soustředí hlavně na defenzivní činnost a naopak hosté zatím nejsou schopni přes vytvořený obranný val projít.

54
    Hra se nám v těchto pasážích hodně kouskuje. Opět to byl nedovolený zákrok, který zastavil útočné snažení Haagu. Hosté však zůstanou u míče.

51
    Po několika odrazech se míč dostal až k volnému hostujícímu hráči, který však z blízka nedokázal míč poslat mezi tři tyče. Rychlá branka na 3:1 by mohla dát utkání jistý náboj.

50
    Coutinho schoval centrovaný míč do svých rukavic.

50
    Do druhé půle nevstoupili hosté nikterak aktivně. Na to, že prohrávají 3:0 hrají relativně v poklidu.

46
    Beugelsdijk je druhým hráčem, který nenastoupí do druhé půle. Místo něj vyběhl na trávník Meijers.

46
    Hostující trenér Maurice Steijn reaguje na výkon v prvním poločase dvojím střídáním. Ze hřiště jde Koopers a místo něj ve druhém poločase vyběhne Vicento

46

Máme za sebou první poločas tohoto utkání nizozemské fotbalové ligy a Waalwijk v něm zatím jasně přehrává Den Haag 3:0 a jde si zcela suverénně pro důležité tři body.

Uvidíme, zda se dokáží hosté po přestávce ještě zmátořit nebo si odvezou debakl.

45+2

Tak tomu se říká opravdu fantastický první poločas. Hosté jsou zralý na ručník, ale bohužel pro ně budou muset toto utkání dohrát. Akce opět vznikla u Jozefzzona, který centrem našel jednoho ze svých spoluhráčů, ten hlavou přiťukl na ROBERTA BRABERA a ten nadvakrát překonává hlavou bezmocného Coutinha.

45+2
    Na začátku druhé minuty nastavení odkopává míč od vlastní branky Zoet.

45+1
    V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty, první z nich již plyne.

44
    V závěru poločasu tak Waalwijk přidal další branku a je potřeba říci, že zatím vede zcela zaslouženě na svým soupeřem už 2:0.

42

Jozefzzon dostal výbornou přihrávku do běhu a okamžitě posílal centr do pokutového území, ten si do vlastní brány zrazil nešťastný VITO WORMGOOR, který skluzem uklidil míč za záda vlastního brankáře.

41
    V pokutovém území Waalwijku vládne Zoet, který sbírá ze vzduchu jeden centr za druhým.

40
    Jozefzzon je prvním hráčem, který dnes vidí žlutou kartu.

39
    Lieder těžil z nepřesné rozehrávky soupeře a z dobrých třiceti metrů se pokusil o střelu, ta však letěla vysoko nad.

37
    Zatím nejlepší hráč Waalwijku však bolest zřejmě rozchodil a dál běhá po hřišti jako srnka.

37
    Jozefzzon se opět chytá na nohu a nevypadá to s domácím fotbalistou vůbec dobře. Nyní mu zřejmě přišlápl nohu protihráč.

36
    Na centr nejvýše vyskočil Zoet, který míč schoval v rukavicích.

34
    Domácím je odpískán faul a tak se míču zmocní hráči Den Haagu.

32
    Jozefzzon sice odkulhal mimo hrací plochu, ale vypadá to, že bude schopen v zápase pokračovat.

30
    Jozefzzon se dral neohroženě za míčem, byl však v pokutovém území zdvojen a následně i zřejmě přistrčen Beugelsdijkem, který dnes nehraje zrovna ideální zápas. Naštěstí pro hostující celek se pokutový kop nepíská.

29
    Van Duinen se hezky uvolnil v pokutovém území, pustil si přihrávku kolem obránce, ale nestačil míč zasunout pod padajícího Zoeta.

27
    Hodně nepřesná přihrávka jednoho z hostů, který sice chytře hledal spoluhráče, ale tuto přihrávku by nedoběhl ani Usain Bolt.

25
    Výborně mířený centr hostujícího týmu, který však skluzem vykopává z nebezpečné zóny Zoet a dobrou příležitost Haagu tak překazil.

24
    Na druhé straně průnik Haagu končí nezdarem.

24
    Jozefoon je dnes velmi aktivní, ale pomohl si při souboji s obráncem rukama a tak se píská proti domácím.

22
    Velmi zajímavý centr hostí, který prolétl přes celé pokutové území. Bohužel pro Den Haag byl van Duinen daleko od zadní tyče a na míč tak nedosáhl.

20
    Zápěsti Gino Coutinha je již v pořádku a tak se může pokračovat ve hře.

20
    Ve 20. minutě je přímo na hrací ploše ošetřován brankář Den Haagu Coutinho.

19
    Rozehrání rohového komu hostům nevyšlo podle představ.

18
    Van Duinen dostal za obranu nádherný míč, ale hostující hráč si nedokázal balón zpracovat a tak mu obránce Waalwijku míč vykopl na roh.

15
    Po nepřesné přihrávce Duitse se dostali hosté k dalšímu zakončení, ale střela letěla o pár centimetrů kolem pravé tyče domácí branky.

15
    Jansen se dostal s míčem až do pokutového území Waalwijku, ale jeho střílená přihrávka před bránu skončila přímo v náručí Zoeta.

14
    Domácí jsou aktivnější, snaží se vypracovat si šance směrem dopředu a hráči Den Haagu jakoby zůstali opařeni po první inkasované brance.

12
    Po další chybě byl v obrovské šanci sám Jozefzzon, ale další obrovskou chybu Beugelsdijka nevyužil. Jeho střela sice mířila dobře, ale o kousíček přeletěla bránu hostí.

10

Velká chyba v komunikaci mezi Beugelsdijkem a brankářem Coutinhem. Po této minele se k míči dostali domácí a pro MARTA LIEDERA nebyl žádný problém dostat míč do prázdné brány po přihrávce od Jozefzoona.

9
    Po rohovém kopu Waalwijku se míč odrážel od několika hráčů, ale nakonec se obrana Den Haagu vzpamatovala a odkopla balón daleko od vlastní branky.

8
    Omeruo putoval s míčem tak dlouho až mu kulatý nesmysl utekl do autu.

7
    Po zvláštních odrazech míče se domácí dostali až k centru do pokutového území, ale ten si obrana hostujícího týmu pohlídala.

5
    Waalwijk hrající ve žlutých dresech kombinují s míčem ve středu hřiště a snaží se nějak vyzrát na obranu soupeře.

4
    Lieder se dral k hlavičce, ale ta letěla vysoko nad bránu Den Haagu.

3
    Na opačné straně se do slušné šance dostával Jozefzoon, ale skluz obránce míč dokázal vypíchnout na roh.

2
    Z rohového kopu domácím žádné nebezpečí nehrozilo.

1
    Malone si naběhl do volného prostoru a střelou z velkého úhlu se snažil překvapit Zoeta, ale ještě před brankářem Waalwijk dokázal jeden z obránců míč tečovat na roh.

1
    Hned v první minutě je e ofsajd domácího družstva.

1

RKC Waalwijk: Zoet – van Peppen, Drost, Guy Ramos, Martina – Braber, Duits, Jungschläger Bouhkari, Lieder, Jozefzoon

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk, Koppers – Jansen, Malone, Holla – Chery, van Duinen, Kolk

Rozhodčí: Nijhuis – Boonman, van de Ven.

Jediné vzájemné utkání v letošní sezóně se odehrálo 19. srpna 2012 a zápas téhdy skončil na hřišti Den Haagu remízou 2:2. Urodí se dnes také remíza nebo se bude radovat jeden z týmů? To i vše ostatní se dozvíte při sledování tohoto textového přenosu, který startuje ve 14:30 společně s úvodním výkopem.

Domácí Waalwijk nemůže mít zrovna klidné spaní. Vždyť jim patří 15. příčka s pouhým jednobodovým náskokem na 16. Kerkrade a právě 16. příčka odsouvá tým do baráže o nejvyšší soutěž.

To Den Haag je na tom o mnoho lépe. Týmu patří 8. pozice, která by zajišťovala play-off o evropské poháry a tu budou chtít hosté jistě udržet. K tomu však budou potřebovat nějaké body i z hřišť soupeřů a právě Waalwijk by mohl být týmem, se kterým by si Den Haag poradit mohl.

Nejvyšší nizozemská fotbalová liga má dnes na programu několik zápasů 28. kola a jedním z nich je i utkání mezi RKC Waalwijk a HFC ADO Den Haag.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.