Švédsko – Rusko 3:4 (po pr.) | Česko – Finsko 4:3 (2:1 po s.n.)
Švédsko
3:4 (1:0, 0:1, 2:2)
Rusko
Sobota 13.04.2013, 15:00Turnaj čtyř (U16)

Utkání mezi Švédskem a Ruskem nám nabídlo dramatický závěr zápasu. Už to vypadalo, že výhru si připíšou hokejisté Ruska, ale Švédsko odvolalo brankáře a díky šťastné trefě Ullmana srovnali na 3:3. V prodloužení byl v samostatném úniku faulován Ivan Emets, který následně proměnil trestné střílení a rozhodl o těsném vítězství Ruska. Nejlepší hráči utkání byli vyhlášeni: Grigory Trešalin (RUS) – Linus Ölund (SWE). Dnes se ještě z Meo Arény přihlásime, kdy vám přineseme online rozhovor z utkání Česka proti Finsku.

60:22
    Rusko právě vstřelilo branku!
    IVAN EMETS zachoval chladnou hlavu a střelou nad levý beton překonává švédského brankáře. Zároveň tak rozhoduje o těsné výhře hokejistů Ruska.

60:22
    A pozor máme tu trestné střílení, protože švédský Oliver Kylington fauloval unikajícího Ivana Emetse a ten pojede trestné střílení.

60:01

Jelikož se v základní hrací době nerozhodlo, příjde na řadu pětiminutové prodloužení.

60:00

59:25
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je utkání jako hrom! Švédové v power-play srovnávají na 3:3. Kotouč se po střele ERIKA ULLMANA doklouzal za brankovou čáru. Trešalin se marně natahoval. Bez asistence.

59:21
    Švédsko si ještě bere oddechový čas.

59:13
    Žukenov těsně minul odkrytou klec a píská se icing.

58:34
    Švédové se zmocnili puku a Sandström okamžitě sprintuje na střídačku, hosté hrají bez brankáře.

58:14
    Rusko si drží útočnou třetinu.

57:43
    Poměrně ledová sprcha pro Švédsko, které bylo po celé utkání lepším celkem, ale hraje se na góly.

57:03
    Tak to je neuvěřitelné! Rusové otáčejí vývoj zápasu a těsně před koncem třetí třetiny se ujímají vedení. Střela IVANA KAŠTANOVA zaplula za překvapeného Sandströma. Asistence: Egor Rykov.

56:54
    Pokus Kalugina je sražen do ochranné sítě, buly před Sandströmem.

56:36
    Přihrávka Asplunda byla příliš prudká a píská se icing.

56:03
    Trešalin se prezentoval fantastickým semaforem proti Ullmanově střele.

55:16
    Nahození jednoho z hokejistů Švédska končí nad trestnou lavicí, opakované buly ve středním pásmu.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 6. Magnusson (Ölund), 43. Kylington (Ölund, Magnusson), 60. Ullman – 25. Byakin (Kalugin), 51. Zebelev (Žukenov), 58. Kaštanov (Rykov), 61. Emets

Švédsko: Sandström (Marmelind) – Alftberg, Carlsson, Björk, Kylington, Ullman, Lëman, Berglund, Ahl – Asplund, Karlsson, Davidsson – Örnskog, Eriksson, Grundström – Göransson, Ölund, Löoke – Neubauer, Kalte, Magnusson.
    Rusko: Trešalin (Samsonov) – Sidorov, Fatkulin, Rykov, Kozyrev, Vladimirov, Platonov, Nesterov, Kalugin – Ivanjušenkov, Byakin, Volkov – Žeblev, Aleksejev, Kaštanov – Krašeninikov, Eltyšev, Emets – Zinovjev, Žukenov.

Rozhodčí: Blecha, Šindler – Jindra, Lederer