Sobota 13.04.2013, 18:30Turnaj čtyř (U17)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Česko: Pechek (Vaněček) – Kadeřávek, Zahradníček, Půža, Ščotka, Zbořil, Matula, Pícha, Mašín – Švarc, Vopelka, Motloch, Jenyš, Karabáček, Kuťák, Jašek, Veselý, Černoch, Stříbrný, Ordoš, Hladiš.

Finsko: Kannel (Saari) – Tuulola, Keskitalo, Leppävuori, Ullberg, Rouhiainen, Haapanen, Väinölä – Mäkinen A., Hopponen, Kauppinen, Mäkinen M., Gymer, Kalapudas, Lämsä, Nieminen, Aho, Rantanen, Jääskeläinen, Lammikko.

Rozhodčí: Homola, Šír – Hlavatý, Tošenovjan.

00:01

00:20
    Po první steči našeho týmu posunuta finská branka.

00:37
    Po první finské útočné akci nařízeno trestné střílení, Kalapudas šel sám na branku avšak byl hákován.

00:37
    Kalapudas neproměnil, jeho střela šla pouze do betonů Pechka.

02:36
    Rantanen byl sám před brankou, avšak přihrávka ho těsně minula. Velké štěstí pro náš národní tým.

03:16
    Čeští hokejisté předvedli několik tvrdých avšak čistých zákroků, obecenstvo nadšeně tleská.

04:25
    Ztráta puku za finskou brankou, proti přesile tam stál Karabáček.

04:56
    Ofsajd v českém podání.

05:30
    Až na úvodní samostatný nájezd se zatím oba týmy oťukávají, nikdo nemá zřetelně navrch.

06:45
    Karabáček opět proti velké přesile, vedl si velmi dobře, dlouhodobě bez pomoci však neměl šanci na úspěch.

08:48
    Další český ofsajd.

08:50
    Karabáček s Veselým zatopili Finům, nakonec ale byla střela Veselého zblokována.

09:15
    Miro Mäkinen vyloučen za držení, český tým má výhodu hry proti čtyřem.

09:35
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak takhle si asi naši borci přesilovku nepředstavovali, WALTTERI HOPPONEN dostal za záda naší obrany přesnou nahrávku a překonal blafákem Pechka. Asistence: Antti Kauppinen.

10:20
    Češi se snaží obdržený gól v přesilovce napravit, Finové však brání pozorně.

11:15

12:21
    Závar před českou brankou Jääskiläinena ale Pechek vychytal.

13:21
    Další závar před českou bránou při signalizovaném vyloučení jednoho z našich hráčů proměňuje JOONA JÄÄSKILÄINEN. Asistence: Otto Nieminen.

14:19
    Naši po druhém obdrženém gólu Finy zatlačili a vykoledovali si alespoň vyloučení Haapanena za hákování.

15:37
    Češi se snažili stále něco vymyslet, měli Finy dobře zamknuté, avšak chyběla tomu střela.

16:19

16:46
    Po skrumáži v rohu kluziště vhazování v českém útočném pásmu.

16:59
    Češi ale buly prohráli a z následného protiútoku inkasují již třetí gól. JUHO LAMMIKKO zůstal nehlídaný a dobrou přihrávku zužitkoval na jedničku. Asistence: Mikko Rantanen.

18:20
    Čeští mladíci se snaží se stavem něco udělat, ale brzdí je řada nepřesností.

19:01
    Icing našeho týmu.

19:10
    Další přesilovku si zahrajíČeši, Ullberg vyloučen za držení.

19:21
    Česko právě vstřelilo branku!
    Po nepřehledné situaci před finskou brankou přece jen zlepšuje vyhlídky českého mužstva JIŘÍ ČERNOCH dorážkou do prázdné branky. Asistence: Václav Karabáček, Pavel Pýcha.

20:00

Nešťastná to třetina pro naše národní mužstvo, při vlastní přesilovce nejprve inkasovalo gól, poté se Čeští mladíci snažili se stavem něco udělat, avšak obdrželi další dva zásahy. Alespoň, že na samém konci dvacetiminutovky proměnil přesilovku Černoch a snížil tak finský náskok na rozdíl dvou branek.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

20:01

20:22
    Pavel Jenyš vyloučen za vysokou hůl, Finové začnou třetinu přesilovkou.

21:23
    Závar před českou brankou, nakonec se naštěstí našim bekům podařilo vyhodit.

22:00
    Další vyhození kotouče, naši hrají oslabení zatím dobře.

22:22

22:56
    Češi stále zůstávají pod tlakem i když už hrají v plném počtu, Finové jsou u všech puků dříve.

23:41
    Vhazování před Kannelem.

23:53
    Kadeřávek střílel dobře od modré, Kannel si jeho pokus pohlídal.

24:44
    Jaavelainen teď nepochopitelně ujel dvěma našim obráncům a řítil se sám na branku, Pechek si s jeho střelou naštěstí poradil.

25:06
    Pýcha vyloučen za držení.

26:24
    Učebnicová souhra finského týmu zakončená nádhernou střelou WALTTERIHO HOPPONENA pod břevno. Asistence: Sebastian Aho, Robin Ullberg.

27:29
    Gymer byl faulován Půžou, který už sedí na trestné za nedovolený zákrok kolenem.

28:50
    Aho měl dvě obrovské šance, Pechek však podržel český tým.

29:29

29:45
    Češi jsou stále pod silným tlakem, zatím na soupeře jednoduše nestačí.

30:00
    Konečně se Češi dostali do útočné třetiny.

31:08
    Rantanen přebruslil snad celé hřiště aniž by byl vážněji našimi beky obtěžován, naštěstí se do zakončení nedostal.

31:30
    Po delší době konečně střela českých hráčů na finskou bránu, prostřelit hostujícího gólmana se pokoušel obránce Pýcha.

32:21
    Při postupném finském útoku se snadno prosadil šikovnou střelou SEBASTIAN AHO. Asistence: Waltteri Hopponen.

33:20
    Čeští hráči mají problém se vůbec dostat do útočného pásma, natož vyvinout nějaký dlouhodobější tlak pod záměrem snížení.

33:57
    Jääskeläinen se projížděl s pukem v útočném pásmu a bez problému se zbavoval všech obránců. Dostal se až ke střele, kterou naštěstí likviduje Pechek.

35:07
    Finský útočník WALTTERI HOPPONEN nachytal lehkou bekhendovou střelou mezi betony Pechka na švestkách a dává tak šestý gól svého týmu. Asistence: Sebastian Aho, Ville Väinölä.

35:07
    Kouč české reprezentace reaguje na šestý gól v naší síti střídáním brankářů, Pechka nahradil Vaněček.

36:42
    Tyčka se rozezněla po střele Kauppinena. Češi jsou zralí na ručník.

38:10
    Po velmi dlouhé době pořádná šance našeho týmu, Jašek trefil po nahrávce Veselého z blízka masku brankáře Finů.

39:52
    Ullberg projel celé hřiště a nikým neatakován si hledal střeleckou pozici. Nicméně ke střele se nakonec nepropracoval.

40:00

Co k tomu dodat... Našim hokejistům chybí především rychlost a sebevědomí v osobních soubojích, v útoku až na dvě, tři akce za celou třetinu nepředvedli vůbec nic. Dále českou reprezentaci sráží chyby v obraně a lacině inkasované góly. Nechci být pesimistou, ale vzhledem k dosavadnímu hernímu obrazu si neumím představit, co by se muselo stát, aby Češi v zápase ještě bodovali.

Další třetina začne přibližně v 20:04.

40:01

40:59
    Třetinu zahájili Finové útokem, kterému se naši po menších problémech ubránili.

41:10
    Menší závar před finskou brankou, vše řeší Kannel bez problémů.

41:19
    Otto Nieminen sekl brankáře Vaněčka, který měl kotouč pod svou kontrolou a jde tak na trestnou lavici.

41:29
    Tak Češi si přesilovku neužili dlouho, Zbořil byl potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

43:19

43:29

43:53
    Icing českého týmu.

44:20
    Motloch si nabruslil do útočného pásma vypálil, Kannel v pohodě kontroluje.

45:22
    František Matula tvrdým zákrokem posílá jednoho z finských útočníků na zem. Jednalo se o čistý zákrok.

45:36
    Jenyš nevyužil dobrou příležitost, když pálil z mezikruží přímo do lapačky Kannelovi. Následně je vyloučen Karabáček na 2+10 minut za vražení na hrazení.

46:36
    Rychle využitá přesilovka ze strany Finska a sedmý gól v naši síti. ANTTI KALAPUDAS prostřelil z pravého kruhu Vaněčka. Asistence: Robin Ullberg, Sebastian Aho.

48:17
    Nieminen kulhá na střídačku, poté co byl zasažen kotoučem bolestivě do nohy.

48:43
    Další finský útok zastaven ofsajdem.

49:30
    A další slibně se rozvíjející finská akce zastavená ofsajdem.

49:48
    Zbořil poslal Kannelovi pozdrav, který jej však neměl šanci nikterak ohrozit.

51:24
    Veškeré akce našeho týmu končí buďto ve středním pásmu nebo v rohu útočné třetiny, kdy jsou Češi obklopeni výraznou přesilou.

53:20
    Nádherná akce JUHO LAMMIKKA, který nejprve kličkou obešel českého obránce a následně střelou zápěstím vymetl vzdálenější horní kout Vaněčkovi branky. Asistence: Jere Rouhiainen.

54:26
    Kalapudas mohl přidat devátý zásah, sám tváří v tvář Vaněčkovi ale neuspěl.

55:55
    Ofsajd zastavuje další finský útok.

57:12
    Po delší době si obecenstvo v kravařské hale mohlo zatleskat, Jenyšovi se při strkanici s Hopponenem podařilo svého soka poslat k zemi a zalehnout. Vyloučen je Karabáček za sekání na 2 minuty a Jenyš s Hopponenem na 2+2 minuty za hrubost.

58:59
    Málem se Finové radovali podeváté. Střelu jejich útočníka stačila ovšem obrana českého týmu zblokovat.

59:12

60:00

Češi prohráli na Turnaji čtyř i podruhé, tentokrát s nepříjemně vysokým skóre 1:8. Naši byli horší prakticky ve všech fázích hry, daleko pomaleji bruslili, dělali chyby v obraně a v útoku se do šancí dostávali jen sporadicky. Tímto se s vámi tedy loučí a přeji pěkný zbytek večera. (20:38:42)

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 20. Černoch (Karabáček, Pýcha) – 10. Hopponen (Kauppinen), 14. Jääskiläinen (Nieminen), 17. Lammikko (Rantanen), 27. Hopponen (Aho, Ullberg), 33. Aho (Hopponen), 36. Hopponen (Aho, Väinölä), 47. Kalapudas (Ullberg, Aho), 54. Lammikko (Rouhiainen)

Rozhodčí: Homola, Šír – Hlavatý, Tošenovjan