Kortrijk – Lierse 0:3 (kon.) | Mons – Gent 1:1 (kon.) | Charleroi – Mechelen 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Leuven 0:1 (kon.)
Sporting Charleroi
1:2 (0:1)
YR KV Mechelen
Sobota 04.05.2013, 20:00 • Stade du Pays de Charleroi (Charleroi) • Belgická Jupiler Pro League

Hezký večer, vítáme vás u on-line přenosu utkání nejvyšší belgické fotbalové soutěže ve skupině v boji o EL mezi kluby Sporting Charleroi a YR KV Mechelen . Utkání začíná v 20:00.

Anderlecht – Mechelen 1 – 0

Nejlepší střelec ve skupině v boji o EL: S. Bateau – 2 goly.

Tohle utkání bude velice důležité, neboť situace v tabulce ve skupině v boji o EL je velmi vyrovnaná. První tři mužstva mají 7 bodů a čtvrté 5 bodů. Z tohoto důvodu má vítězství v tomhle zápase cenu zlata.

Dobrý den, vítejte u dnešního přenosu z belgické ligy. Utkání začne za necelou čtvrthodinku.

1

2
    První standardní situace utkání. K exekuci se postavil domácí Milicevic, úspěšný však nebyl.

3
    Charleroi je na počátku utkání lepší, už má za sebou i první rohový kop.

5
    První náznak útočné aktivity Mechelenu. Van Loo se snažil projít, obrana však jeho průchod znemožnila.

6
    Kaya zahrává další přímý kop Charleroi. Ani tentokrát se gólově neprosadil.

8
    Mechelen je pod tlakem, domácí chtějí vstřelit první branku v utkání.

10
    Cordaro faulován. Sám postižený okamžitě rozehrává, šance je však včas zblokována soupeři.

12
    Pollet fauloval Bateaua. Měl štěstí, že neviděl od rozhodčího žlutou kartu.

14
    První žlutou kartu utkání vidí Abraham Kumedor,

15
    Rossini tváří v tvář Biebauwovi zklamal. Velká šance!

16
    Tentokrát naopak Cordaro proti Mandandovi, balon však skončil v hledišti.

18
    Polletův centr odráží Bateau, do bezpečí míč odklízí Van Loo.

22
    Hra se trochu zklidňuje, dosavadní tempo bylo vskutku strhující. Domácí jsou zatím lepší, mají výraznou převahu.

23
    Pokus Ghomsiho s přehledem kryje Mandanda.

26
    Milicevicovu standardku vyboxoval zatím výborně chytající Biebauw. Dá se říct, že to je v tuhle chvíli taková "voda, čo drží Mechelen nad vodou".

29
    Šance hostí. Cordaro donutil Mandandu k parádnímu zákroku. Skóre je tedy stále bezbrankové.

31
    Milicevičův pokus zaplaval ve vzduchu, podivná trajektorie balonu však neznamenala výraznější ohrožení branky Mechelenu.

34
    Cordaro faulován. Nebezpečná standardka proti Mandandovi.

35
    Cordaro měl následně dvojitou možnost skórování, úspěšný však nebyl. Tomuto hráči dnes asi opravdu není přáno.

37
    Nicklas Pedersen vidí žlutou kartu za faul na Diandyho.

41
    Kayův pokus Biebauw s přehledem kryje. Dnes je opravdovou jistotou svého týmu.

42
    Mechelen právě vstřelil branku!
    NICKLAS PEDERSEN posílá hosty vzhledem k dosavadnímu průběhu překvapivě do vedení 1:0!

44
    Pollet mohl přihrát Milicevičovi do šance, místo toho ale nepochopitelně šel sám. Škoda pro domácí, mohli srovnat.

45
    Pollet v další možné šanci, sám se jí ale zalekl. Nic z ní tedy není.

45
    Nastavena jedna minuta.

Skončila první půle dnešního utkání. Překvapivě ji vyhráli hosté z Mechelenu. Nutno dodat, že domácí jsou zatím aktivnější, zatím však zcela impotentní v koncovce. Skvěle chytá hlavně brankář Biebauw. Druhá půle začne za zhruba 15 minut.

46

47
    Pedersen i Cordaro zkouší štěstí, Mandanda pozorný.

50
    Rossini jde vstříc Biebauwovi, ten však jeho projektil chytá.

52
    Tempo je pomalejší než v prvním poločase.

56
    Thiare střídá Kumedora

61
    Střídání i na hostující straně.

63
    De Petter chybně rozehrál, balonu se zmocnil Milicevic. Slušný námaz, ale nic z něj.

67
    Destorme se se štěstím dostal před Mandandu, gól ovšem nevstřelil.

68
    Van Loo vidí žlutou kartu.

69
    Mechelen teď hodně tlačí, druhý gól doslova visí ve vzduchu.

73
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    JAMAL THIARÉ překonává doposud bezchybného Biebauwa a srovnává na 1:1!

74
    Destorme zkouší, Mandanda pěstmi ven!

76
    Thiarého první pokus po vystřídání – bez úspěchu.

78
    Kayův centr Biebauw vyboxoval.

80
    Další střídání Charleroi.

81
    Kaya se snažil projít přes De Pettera, úspěšný však nebyl.

83
    Další Thiarého pokus končí vysoko nad brankou.

84
    Další žlutý kartonek, tentokrát jej viděl domácí Francois.

85
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Destorme, přichází Junker.

88
    Závěr zápasu je kouskován častými střídáními... Je to škoda, hře to neprospívá.

89
    Cordarova jedovatá střela branku míjí...

90
    Junkerův pokus lapil Mandanda.

90
    MAXIME BISET strhává v nastaveném čase vedení na stranu Mechelenu!

Je dobojováno. Hostující Mechelen si svým bojovným výkonem dokráčel pro nečekanou výhru na půdě Charleroi, když dokázal vítěznou branku vsítit až v nastaveném čase druhé půle. Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalšího onlajn přenosu z belgické fotbalové ligy. (21:56:57)