Hafnarfjördur – Austria 0:0 (kon.) | Zenit – Nordsjaelland 5:0 (kon.) | Met. Charkov – PAOK 1:1 (kon.)
Šeriff Tiraspol – Dinamo Záhřeb 0:3 (kon.) | Elfsborg – Celtic 0:0 (kon.) | Plzeň – Kalju 6:2 (kon.)
Legia – Molde 0:0 (kon.) | Waregem – Eindhoven 0:3 (kon.)
Šeriff Tiraspol
0:3 (0:2)
GNK Dinamo Záhřeb
Středa 07.08.2013, 19:00 • Stadionul Sheriff, Tiraspol (MDA) • Liga mistrů (předkola)

Hladké a pohodové vítězství pro Dinamo, které ve druhém poločase přidalo ještě jednu branku a potvrdilo tak postup do předkola Ligy mistrů. Hotovo bylo už v prvním poločase, ten druhý byl pouze dohrávacím. Tolik tedy z tohoto zápasu, loučím se s vám s tím, že Dinamo postupuje po výhrách 1:0 a 3:0 do play-off předkola LM. (20:51:47)

90+2
    Ještě k tomu mohl přidat Čop čtvrtou branku, těsně nad zamířil svůj pokus.

90
    Tři minuty do konce zápasu, poté už vypuknou oslavy hostujícího týmu.

88
    Utkání už ztratilo tempo a pouze se dohrává.

85
    Poslední minuty se nic moc na hřišti neděje. Pořád je to stejná písnička, ani akce Luvannora nekončí slavně, pískán ofsajd.

83
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází JHuliam, přichází Balima.

81
    Žlutou kartu dostává Fernando (FC Šeriff Tiraspol).

80
    Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Soudani, přichází Halilovič.

78
    William Celestino je třetím potrestaným hráčem dnešního zápasu.

75
    Ještě zhruba patnáct minut do konce zápasu, o výsledku a postupu Dinama je jasno, přesto Šeriff se chce rozloučit s pohárem důstojně a alespoň ten výsledek upravit.

73
    Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Addy, přichází Šimunovič.

71
    Potřebné osvěžení a doplnění tekutin nyní nařídil rozhodčí Makkelie.

70
    Stoprocentní gólová akce Luvannora, který mohl snížit a dát čestný úspěch. Uvolnil se na hranici pokutového území a technickou střelou obstřelil i Zeleniku, bohužel pro domácí fanoušky netrefil bránu. Míč zapadl těsně vedle.

68
    Na druhé straně je každičký útok nebezpečný. Stejně tak střela Pamiče nebyla vůbec špatná. Šla ale metr nad.

67
    Den blbec prožívají hráči Tiraspolu, nelze jim vytknout snaha, ale v útoku jsou poměrně neškodní.

65
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Ricardinho, přichází Isa.

64
    Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
    A povedlo se. DUJE ČOP si udělal z obránců soupeře tréninkové kuželky, prošel se kolem nich a střelou k levé tyči překonal Tomiče, který se natahoval a natahoval, ale marně. S tím se nedalo nic dělat, 0:3.

63
    Chorvaté přečkali horké minuty a nyní jsou u balonu. Po delším intervalu chtějí zaměstnat Tomičovu bránu.

61
    Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ademi, přichází Sare.

60
    Je pravda, že Moldavci mají míč častěji v držení a chtějí si vynutit tlak, Záhřeb se s tímto problémem pere zatím bez úhony.

59
    Chorvatský stoper Šimunič prokázal své kvality a nepustil do brejku Luvannora.

57
    Teď už to zakončení vyšlo. Znovu u toho byl Ricardinho, který vypálil z pravé strany vápna a ještě se do té střely chtěl skluzem vložit JHuliam, aby míč dorazil do sítě. To se nepovedlo a balon je daleko od brány. I tak se tato akce dá považovat za největší tutovku Tiraspolu v dnešním klání.

55
    Dnešní problém Šeriffu, dostat se vůbec k zakončení. Už si šteloval míč na kopačky Ricardinho, ale trefil pouze před sebou stojícího Pamiče.

54
    Cadu vybojoval roh a sám jej šel zahrát. Nicméně obrana Dinama odvrací do bezpečí.

52
    Náskok Dinama je už tak komfortní, že by snad už jen nějaká pohroma mohla připravit hosty o postup.

50
    Čop si proklestil cestu mezi dvěma obránci a pak chtěl přehodit Tomiče. Nepovedlo se.

49
    U míče jsou hned z kraje poločasu hosté, kteří mají výborně nakročeno k postupu do další fáze.

48
    Ani jeden z trenérů se nerozhodl změnit sestavu, pokračuje se ve stém složení.

46

Tolik první poločas, ten druhý začíná ve 20:02.

Rozhodčí Makkeile z Nizozemska ukončil první poločas, který byl z pohledu Dinama jasný. Skóre hned v desáté minutě otevřel Fernández a utlumil tak aktivitu domácí, kteří sice nezačali špatně, ale v obraně měli pořádná okna. Druhým direktem pak byla dorážka Soudaniho, jenž využil přesný centr Pivareče.

45
    Když to nejde po stranách, zkusil to Cadu rovnou střelou z dálky, avšak přestřelil.

45
    Minuta nad plán se bude hrát v prvním poločase.

44
    Blížíme se do finále prvního poločasu, který byl z pohledu skóre naprosto jednoznačný.

43
    Je to marný, je to marný, je to marný. Domácí to zkouší z jedné strany, z druhé strany, jenže centry nemají potřebnou kvalitu, aby našly adresáty.

41
    Luvannor nevyslyšel předchozího upozornění sudího a nyní už je náležitě potrestán.

40
    Ani teď nic. Cadu nastartoval své rychle nohy, poté vyslal centr, leč do země nikoho.

39
    Propagační střela nemohla Zeleniku vystrašit, Cadovi to příliš nevyšlo.

37
    Záhřeb má utkání zjevně pod kontrolou, hraje v naprostém klidu a pohodě.

35
    Tentokrát to bude bez karty, Luvannor byl jen upozorněn, že příště už to bude za žlutou. Hosté zůstávají u míče.

34
    Moldavský tým hraje do plných, nemá to už vůbec jednoduché. Není kudy se dostat před Zeleniku.

32
    Probíhá hromadné občerstvování obou týmů, navíc je tam i ošetření jednoho z domácích borců.

30
    Domácí Cadu to přehnal s tvrdostí a je potrestán žlutou kartou.

28
    Samozřejmě postup Moldavanů je už minimální, po půlhodině prohrávají už 0:2 na své půdě. Teď už bude asi jen cílem uhrát co nejlepší výsledek a pokud možno přispět do koeficientu.

27
    Rázný krok k postupu do play-off je tu. Pivaričův centr z levé strany nalezl na malém vápně HILALA SOUDANIHO a ten v poklidu doklepl míč podruhé za záda bezmocného Tomiče. Brankář Šeriffu jen rozčíleně máchl rukou na svou obranu, která podruhé nebyla tam, kde měla být. Trestuhodné zaváhání a postup je už snad je v oblasti teorie.

25
    Důkazem střela JHulliama, který vytloukl bloky jednoho z obránců Dinama.

23
    Moldavským fotbalistům nelze upřít snaha, ani invence, ale jejich chorvatský soupeř si zalezl v deseti do obrany a přes hustý les se těžko dá proklestit cesta.

21
    Cadu zahrával standardku, ale Zelenikovu bránu neohrozil a svou střelou uklidil balon vysoko nad.

20
    Moldavané by se potřebovali co nejdřív chytit a dát kontaktní branku. K postupu potřebují vstřelit hned tři a především už neinkasovat. Proti zkušenému sokovi, jehož obranu řídí reprezentant Šimunič, to nebude nic snadného.

18
    Chorvaté jsou viditelně uklidnění a v obraně si dávají pozor na nějaký výpady nebo ataky svého soupeře.

17
    Teď to bude mít Tiraspol hodně složité, dobrý začátek, ale bohužel velice brzká inkasovaná branka.

15
    Trenér Tiraspolu musí poprvé střídat. Ke vší smůle se mu ještě zranil Stonajevič, kterého nahrazuje Paşcenco.

14
    A mohlo být ještě hůř. Husejinovič netrefuje prázdnou bránu. To byl teď před Tomičem průchoďák a po sérii dlaších zmatků se skóre málem měnilo na 0:2.

12
    Ačkoliv Tiraspol začal sympaticky, veškeré snahy jsou najednou fuč.

10
    To je šok pro domácí a pořádná ledová sprcha. JUNIOR FERNÁNDES využil obrovských zmatků a chyb v domácí obraně, čiště totiž dokázal odebrat míč Celestinovi a nadvakrát se dostal k zakončení. Především ten druhý pokus stál za to. Z hranice vápna přišla střela, která od tyče zapadla do sítě Tomiče. Hosté tak vedou 0:1.

9
    Pamič zahrál rohový kop, ale ve vápně nikoho nenašel a Zelenika může v klidu rozehrát od své svatyně.

8
    První roh zápasu, před Fernándesem uklidil míč pro jistotu do bezpečí Samaradžič.

7
    Šeriff hraje s obrovským nasazením a je v tempu. Napadá rozehrávku soupeře hned v zárodku. Hodně fyzicky náročná hra svěřenců Vjačeslava Rusnaca.

5
    Snad poprvé jsou u míče také hosté, kteří přečkali prvních pět minut a na chvíli si mohou především na obraně odpočinout.

4
    Natěšení domácí hrají nebojácně a pokud mají jen trochu prostoru, ihned pálí. Nepřesnou střelou se prezentoval Stanojevič, pokus šel hodně mimo. Ale každopádně zkoušet se to musí.

3
    Což dokumentuje střela Luvannora, který se sice trochu zamotal ve vápně, ale nakonec z otočky vypálil. Zelenika musel na zem.

2
    Moldavané začali útočně a pustili se do svého soupeře s pořádnou vervou.

1

Hráči jsou na hřišti, natěšení diváci připraveni ve svých ochozech, jdeme na věc.

FC Šeriff Tiraspol: Tomič – Metoua, Samardžič, Celestino, Paye – Fernando, Stanojevič (C), Ricardinho, Cadu, Luvannor, JHulliam. Trenér: Vjačeslav Rusnac.

Náhradníci: Stajila – Bordan, Scripcenco, Balima, Paşcenco, Macrițchii, Isa.

DNK Dinamo Záhřeb: Zelenika – Addy, Šimunič (C), Pinto, Pivarič – Pamič, Ademi, Husejinovič, Fernándes, Soudani – Čop. Trenér: Krunoslav Jurčič.

Náhradníci: Sandomierski – Šumunovič, Leko, Halilovič, Sare, Brzovič, Rukavina.

Rozhodčí: Makkelie – Boonman, Dongen (všichni Nizozemsko).

Tiraspol narazil na soupeře z Černé Hory – konkrétně Sutjesku. První zápas byl ještě vyrovnaný, doma přišla remíza 1:1, venku však Šeriff jednoznačně rozhodl, když vyhrál vysoko 0:5. Jasný postup do další fáze. Teď je na programu odveta a jednobranková ztráta není žádným průšvihem. Stále se dá bojovat o postup do play-off předkola Ligy mistrů.

Domácí chorvatský výběr byl zařazen do druhého předkola, ve které narazil na tým Fola Esch, což je mistr Lucemburska. Venku přišla jasná výhra 5:0, doma pak 1:0, tedy postup naprosto jednoznačný. Teď je však na řadě podstatně nevyzpytatelný soupeř, což ukázal i první mač.

Hezký večer, vítejte u sledování odvetného zápasu mezi Tiraspolem a Záhřebem. První utkání zvládli fotbalisté z Chorvatska, když jedinou svou branku vstřelili až minutu před koncem střídajícím žolíkem Ante Rukavinou. Dnes mají tedy náskok a lepší výchozí pozici. Na horké půdě moldavského týmu to však nebudou mít za žádnou cenu jednoduché.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.