Hafnarfjördur – Austria 0:0 (kon.) | Zenit – Nordsjaelland 5:0 (kon.) | Met. Charkov – PAOK 1:1 (kon.)
Šeriff Tiraspol – Dinamo Záhřeb 0:3 (kon.) | Elfsborg – Celtic 0:0 (kon.) | Plzeň – Kalju 6:2 (kon.)
Legia – Molde 0:0 (kon.) | Waregem – Eindhoven 0:3 (kon.)
Šeriff Tiraspol
0:3 (0:2)
GNK Dinamo Záhřeb
Středa 07.08.2013, 19:00 • Stadionul Sheriff, Tiraspol (MDA) • Liga mistrů (předkola)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký večer, vítejte u sledování odvetného zápasu mezi Tiraspolem a Záhřebem. První utkání zvládli fotbalisté z Chorvatska, když jedinou svou branku vstřelili až minutu před koncem střídajícím žolíkem Ante Rukavinou. Dnes mají tedy náskok a lepší výchozí pozici. Na horké půdě moldavského týmu to však nebudou mít za žádnou cenu jednoduché.

Domácí chorvatský výběr byl zařazen do druhého předkola, ve které narazil na tým Fola Esch, což je mistr Lucemburska. Venku přišla jasná výhra 5:0, doma pak 1:0, tedy postup naprosto jednoznačný. Teď je však na řadě podstatně nevyzpytatelný soupeř, což ukázal i první mač.

Tiraspol narazil na soupeře z Černé Hory – konkrétně Sutjesku. První zápas byl ještě vyrovnaný, doma přišla remíza 1:1, venku však Šeriff jednoznačně rozhodl, když vyhrál vysoko 0:5. Jasný postup do další fáze. Teď je na programu odveta a jednobranková ztráta není žádným průšvihem. Stále se dá bojovat o postup do play-off předkola Ligy mistrů.

FC Šeriff Tiraspol: Tomič – Metoua, Samardžič, Celestino, Paye – Fernando, Stanojevič (C), Ricardinho, Cadu, Luvannor, JHulliam. Trenér: Vjačeslav Rusnac.

Náhradníci: Stajila – Bordan, Scripcenco, Balima, Paşcenco, Macrițchii, Isa.

DNK Dinamo Záhřeb: Zelenika – Addy, Šimunič (C), Pinto, Pivarič – Pamič, Ademi, Husejinovič, Fernándes, Soudani – Čop. Trenér: Krunoslav Jurčič.

Náhradníci: Sandomierski – Šumunovič, Leko, Halilovič, Sare, Brzovič, Rukavina.

Rozhodčí: Makkelie – Boonman, Dongen (všichni Nizozemsko).

Hráči jsou na hřišti, natěšení diváci připraveni ve svých ochozech, jdeme na věc.

1

2
    Moldavané začali útočně a pustili se do svého soupeře s pořádnou vervou.

3
    Což dokumentuje střela Luvannora, který se sice trochu zamotal ve vápně, ale nakonec z otočky vypálil. Zelenika musel na zem.

4
    Natěšení domácí hrají nebojácně a pokud mají jen trochu prostoru, ihned pálí. Nepřesnou střelou se prezentoval Stanojevič, pokus šel hodně mimo. Ale každopádně zkoušet se to musí.

5
    Snad poprvé jsou u míče také hosté, kteří přečkali prvních pět minut a na chvíli si mohou především na obraně odpočinout.

7
    Šeriff hraje s obrovským nasazením a je v tempu. Napadá rozehrávku soupeře hned v zárodku. Hodně fyzicky náročná hra svěřenců Vjačeslava Rusnaca.

8
    První roh zápasu, před Fernándesem uklidil míč pro jistotu do bezpečí Samaradžič.

9
    Pamič zahrál rohový kop, ale ve vápně nikoho nenašel a Zelenika může v klidu rozehrát od své svatyně.

10
    Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
    To je šok pro domácí a pořádná ledová sprcha. JUNIOR FERNÁNDES využil obrovských zmatků a chyb v domácí obraně, čiště totiž dokázal odebrat míč Celestinovi a nadvakrát se dostal k zakončení. Především ten druhý pokus stál za to. Z hranice vápna přišla střela, která od tyče zapadla do sítě Tomiče. Hosté tak vedou 0:1.

12
    Ačkoliv Tiraspol začal sympaticky, veškeré snahy jsou najednou fuč.

14
    A mohlo být ještě hůř. Husejinovič netrefuje prázdnou bránu. To byl teď před Tomičem průchoďák a po sérii dlaších zmatků se skóre málem měnilo na 0:2.

15
    Trenér Tiraspolu musí poprvé střídat. Ke vší smůle se mu ještě zranil Stonajevič, kterého nahrazuje Paşcenco.

17
    Teď to bude mít Tiraspol hodně složité, dobrý začátek, ale bohužel velice brzká inkasovaná branka.

18
    Chorvaté jsou viditelně uklidnění a v obraně si dávají pozor na nějaký výpady nebo ataky svého soupeře.

20
    Moldavané by se potřebovali co nejdřív chytit a dát kontaktní branku. K postupu potřebují vstřelit hned tři a především už neinkasovat. Proti zkušenému sokovi, jehož obranu řídí reprezentant Šimunič, to nebude nic snadného.

21
    Cadu zahrával standardku, ale Zelenikovu bránu neohrozil a svou střelou uklidil balon vysoko nad.

23
    Moldavským fotbalistům nelze upřít snaha, ani invence, ale jejich chorvatský soupeř si zalezl v deseti do obrany a přes hustý les se těžko dá proklestit cesta.

25
    Důkazem střela JHulliama, který vytloukl bloky jednoho z obránců Dinama.

27
    Rázný krok k postupu do play-off je tu. Pivaričův centr z levé strany nalezl na malém vápně HILALA SOUDANIHO a ten v poklidu doklepl míč podruhé za záda bezmocného Tomiče. Brankář Šeriffu jen rozčíleně máchl rukou na svou obranu, která podruhé nebyla tam, kde měla být. Trestuhodné zaváhání a postup je už snad je v oblasti teorie.

28
    Samozřejmě postup Moldavanů je už minimální, po půlhodině prohrávají už 0:2 na své půdě. Teď už bude asi jen cílem uhrát co nejlepší výsledek a pokud možno přispět do koeficientu.

30
    Domácí Cadu to přehnal s tvrdostí a je potrestán žlutou kartou.

32
    Probíhá hromadné občerstvování obou týmů, navíc je tam i ošetření jednoho z domácích borců.

34
    Moldavský tým hraje do plných, nemá to už vůbec jednoduché. Není kudy se dostat před Zeleniku.

35
    Tentokrát to bude bez karty, Luvannor byl jen upozorněn, že příště už to bude za žlutou. Hosté zůstávají u míče.

37
    Záhřeb má utkání zjevně pod kontrolou, hraje v naprostém klidu a pohodě.

39
    Propagační střela nemohla Zeleniku vystrašit, Cadovi to příliš nevyšlo.

40
    Ani teď nic. Cadu nastartoval své rychle nohy, poté vyslal centr, leč do země nikoho.

41
    Luvannor nevyslyšel předchozího upozornění sudího a nyní už je náležitě potrestán.

43
    Je to marný, je to marný, je to marný. Domácí to zkouší z jedné strany, z druhé strany, jenže centry nemají potřebnou kvalitu, aby našly adresáty.

44
    Blížíme se do finále prvního poločasu, který byl z pohledu skóre naprosto jednoznačný.

45
    Minuta nad plán se bude hrát v prvním poločase.

45
    Když to nejde po stranách, zkusil to Cadu rovnou střelou z dálky, avšak přestřelil.

Rozhodčí Makkeile z Nizozemska ukončil první poločas, který byl z pohledu Dinama jasný. Skóre hned v desáté minutě otevřel Fernández a utlumil tak aktivitu domácí, kteří sice nezačali špatně, ale v obraně měli pořádná okna. Druhým direktem pak byla dorážka Soudaniho, jenž využil přesný centr Pivareče.

Tolik první poločas, ten druhý začíná ve 20:02.

46

48
    Ani jeden z trenérů se nerozhodl změnit sestavu, pokračuje se ve stém složení.

49
    U míče jsou hned z kraje poločasu hosté, kteří mají výborně nakročeno k postupu do další fáze.

50
    Čop si proklestil cestu mezi dvěma obránci a pak chtěl přehodit Tomiče. Nepovedlo se.

52
    Náskok Dinama je už tak komfortní, že by snad už jen nějaká pohroma mohla připravit hosty o postup.

54
    Cadu vybojoval roh a sám jej šel zahrát. Nicméně obrana Dinama odvrací do bezpečí.

55
    Dnešní problém Šeriffu, dostat se vůbec k zakončení. Už si šteloval míč na kopačky Ricardinho, ale trefil pouze před sebou stojícího Pamiče.

57
    Teď už to zakončení vyšlo. Znovu u toho byl Ricardinho, který vypálil z pravé strany vápna a ještě se do té střely chtěl skluzem vložit JHuliam, aby míč dorazil do sítě. To se nepovedlo a balon je daleko od brány. I tak se tato akce dá považovat za největší tutovku Tiraspolu v dnešním klání.

59
    Chorvatský stoper Šimunič prokázal své kvality a nepustil do brejku Luvannora.

60
    Je pravda, že Moldavci mají míč častěji v držení a chtějí si vynutit tlak, Záhřeb se s tímto problémem pere zatím bez úhony.

61
    Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Ademi, přichází Sare.

63
    Chorvaté přečkali horké minuty a nyní jsou u balonu. Po delším intervalu chtějí zaměstnat Tomičovu bránu.

64
    A povedlo se. DUJE ČOP si udělal z obránců soupeře tréninkové kuželky, prošel se kolem nich a střelou k levé tyči překonal Tomiče, který se natahoval a natahoval, ale marně. S tím se nedalo nic dělat, 0:3.

65
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Ricardinho, přichází Isa.

67
    Den blbec prožívají hráči Tiraspolu, nelze jim vytknout snaha, ale v útoku jsou poměrně neškodní.

68
    Na druhé straně je každičký útok nebezpečný. Stejně tak střela Pamiče nebyla vůbec špatná. Šla ale metr nad.

70
    Stoprocentní gólová akce Luvannora, který mohl snížit a dát čestný úspěch. Uvolnil se na hranici pokutového území a technickou střelou obstřelil i Zeleniku, bohužel pro domácí fanoušky netrefil bránu. Míč zapadl těsně vedle.

71
    Potřebné osvěžení a doplnění tekutin nyní nařídil rozhodčí Makkelie.

73
    Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Addy, přichází Šimunovič.

75
    Ještě zhruba patnáct minut do konce zápasu, o výsledku a postupu Dinama je jasno, přesto Šeriff se chce rozloučit s pohárem důstojně a alespoň ten výsledek upravit.

78
    William Celestino je třetím potrestaným hráčem dnešního zápasu.

80
    Střídání v týmu DNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Soudani, přichází Halilovič.

81
    Žlutou kartu dostává Fernando (FC Šeriff Tiraspol).

83
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází JHuliam, přichází Balima.

85
    Poslední minuty se nic moc na hřišti neděje. Pořád je to stejná písnička, ani akce Luvannora nekončí slavně, pískán ofsajd.

88
    Utkání už ztratilo tempo a pouze se dohrává.

90
    Tři minuty do konce zápasu, poté už vypuknou oslavy hostujícího týmu.

90+2
    Ještě k tomu mohl přidat Čop čtvrtou branku, těsně nad zamířil svůj pokus.

Hladké a pohodové vítězství pro Dinamo, které ve druhém poločase přidalo ještě jednu branku a potvrdilo tak postup do předkola Ligy mistrů. Hotovo bylo už v prvním poločase, ten druhý byl pouze dohrávacím. Tolik tedy z tohoto zápasu, loučím se s vám s tím, že Dinamo postupuje po výhrách 1:0 a 3:0 do play-off předkola LM. (20:51:47)