Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
HC Donbass Doněck
3:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Lev Praha
Neděle 08.09.2013, 16:00 • Aréna Družba (4 130) • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (18:41:56)

LEV: Nathan Oystrick – 22:56

Lev měl dnešní utkání velice dobře rozehrané, když dokonce vedl 2:0. Doněck však do konce šedesáti minut dokázal stav zápasu srovnat. V prodloužení pak bod navíc brali právě domácí, kteří díky brance Maxima Jakucenji zvítězili 3:2 po prodloužení. Pražané tak v premiérovém duelu sezóny berou jen bod.

62:32
    Doněck právě vstřelil branku!
    MAXIM JAKUCENJA vystřelil svému celku bonusový bod! Nepochopilně nechal domácího útočníka projet až k brance Petriho Vehanena kanadský obránce Nathan Oystrick, Jakucenja poté vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu branky lvů! Asistence: Teemu Laine.

61:53
    V souboji dvou třiašedesátek vyhrál Němec nad Dadonovem, domácí útočník se už už dostával do slibné šance.

60:55
    Domácí hokejisté už jsou kompletní, Lev však má kotouč stále na svých hokejkách.

60:40
    Michal Birner a jeho další rána! Ta tentokrát nemířla přesně.

60:10
    Ihned po začátku nastavené pětiminutovky pálil Michal Birner. Nezapomínejme, že Lev stále hraje početní výhodu, což je v prodloužení velice výhodné.

60:01

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku: 14:9 (38:28)
    Vhazování: 15:15 (39:39)
    DON: Teemu Laine – 10:27
    LEV: Nathan Oystrick – 7:34

Lev nastupoval do třetí části s jednbrankovým náskokem, díky brance Randyho Robitaillea se však půjde do prodloužení!

60:00

59:19
    Z ostrého úhlu se pokoušel dostavit puk do sítě Justin Azevedo, na poslední chvíli však zaúřadoval pravý beton Jána Laca.

59:03
    Václav Sýkora si bere time-out, ve kterém vyvoleným hráčům předá důležité pokyny.

59:03
    Necelou minutu před koncem základní hrací doby má Lev ideální příležitost převážit misky vah na svou stranu! Za hákování je vyloučen Peter Podhradský (DON).

58:22
    Ján Laco si teď vybral slabší chvilku, situace však brankou lvů neskončil. Zkušený slovenský brankář si za branou neporozuměl s Razinem, a tak se mohl dostat do šance Birner. Puk ale do sítě nedoklepl!

58:09
    Tři vteřiny před návratem vyloučeného Oystricka se dostal do postavení mimo hru Fredrik Pettersson.

57:42
    Petri Vehanen před sebou nikoho neměl, proto na střelu Jana Koláře dobře viděl, což mu dovolilo kotouč pohodlně krýt.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 30. Wilson (Podhradský, Jakucenja), 49. Robitaille (Kašpar), 63. Jakucenja (Laine) – 8. Ridderwall (Němec), 25. Řepík (Vrána)

HC Donbass Doněck: Laco (Berezin) – Piganovič (C), Kolář, Wilson, Podhradský, Razin, Bartulis, Silnickij – Pettersson, Wirtanen, Laine – Jakucenja, Běluchin, Dadonov – Kašpar, Robitaille, Kagarlickij – Blagoj, Varlamov, Šalimov.
    Lev Praha: Vehanen (Lukáš) – Oystrick, Nakládal, Ševc, Humphries, Mikuš, Němec, Gragnani – Danielsson, Kapanen, Azevedo – Birner, Vrána, Řepík – Novotný (C), Christensen, Ridderwall – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Cingel.

Rozhodčí: Gusev, Sojn – Majtak, Pronskich