Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Atlant Moskevská oblast
Neděle 08.09.2013, 13:00 • Aréna Jugra • KHL

Do třetí třetiny hosté vstupovali s mankem tří gólů, ale s velkým odhodláním, které proměnil ve snížení Nikita Sošnikov, jenže tlak Atlantu dokázala domácí obrana vcelku dobře bránit a nakonec pojistku a také tečku za celým zápasem dal v 59. minutě Vladimir Gorbunov střelou do prázdné branky. Atlantu nepomohlo ani dominance v počtu střel ve třetí třetině 4:14.

Nejvíce času na ledě (ATL): Vitaly Aťušov 19:51

Jugra Chanty-Mansijsk tak zvítězila v dnešním zápase 4:1 a zapisuje si do tabulky již druhé vítězství v letošním ročníku KHL. Naopak Atlant na první body stále čeká. (15:16:05)

60:00

59:12
    Domácí fanoušci již slaví vítězství a to i přestože se Atlant v závěru usadil v útočném pásmu a snaží se alespoň zkorigovat stav.

58:44
    Hosté již hrají samozřejmě i s brankářem a zápas se nám tak pouze dohraje.

58:26
    Tým Jugra právě vstřelil branku!

Jenže domácí dostali kotouč do středního pásma a tam se po špatném odrazu od mantinelu dostal puk přímo na hokejku VLADIMIRA GORBUNOV, který z poloviny hřiště rozhoduje toto utkání. Asistence: Kirill Knjazev

57:58
    Hosté se konečně dostali s pukem od rohu a rozjíždí tak svůj kolotoč přihrávek.

57:27
    Hosté to zkusí bez brankáře, ale v šesti!

57:27
    Atlant Moskevská oblast si vyžádal oddechový čas.

55:53
    Schorochodov (JUG) se dostal k odraženému kotouči a tvrdou střelou chtěl vyzkoušet Galimova, před ním stojící obránce však puk tečoval vysoko nad.

55:27
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje do útočného pásma Atlantu, který tak nadále pokračuje v tlaku.

54:54
    Důležité vypíchnutí přihrávky předvedl jeden z domácích hráčů a tím zabránil obrovské šanci Atlantu.

54:19
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry a navíc tak šikovně, že z toho není ani zakázané uvolnění.

53:33
    Kadejkin (ATL) bojoval u mantinelu o kotouče, ale nakonec jej proti dvojici protihráčů nezískal.

53:00
    Domácí fanoušci se snaží povzbudit své hráče hlasitým "Jugra", ale nadále platí, že Atlant ve třetí třetině diktuje tempo hry a domácí hráči v podstatě jen posouvají kotouče do středního pásma a tím šetří čas.

51:44
    Čas plyne pro Atlantu hodně rychle, ale hostující družstvo musíme za předvedou hru ve třetí třetině pochválit.

50:33
    Obrovský zmatek v brankovišti, ve kterém skončilo minimálně pět hráčů! Brankář Birjukov byl naprosto bezmocný a jen s velkým štěstím za svá záda kotouč nepustil. Hodně mu k tomu pomohli obránci, kteří si polehali do brankoviště, je třeba dodat, že hostující hráči je tam doslova natlačili.

49:22
    Haataja (ATL) poslal kotouč Engqvistovi a ten se chtěl natlačit až před branku, to se mu skrz obránce nepodařilo a tak musel celou branku obkroužit a poté zkusit přihrát do nebezpečného prostoru, tam však obrana Jugry zakročila.

48:51
    Hraje se delší časový úsek bez přerušení, domácí tým se soustředí stále více na obrannou činnost a do útoku vyráží již převážně jen zásluhou protiútoků.

47:33
    V závěru přesilové hry měli hosté ještě jednu šanci, ale ani ta se neujala a tak se bude pokračovat v pěti na obou stranách.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 5. Chlyncev (Jakubov), 19. Knjazev (Sitnikov), 22. Sitnikov, 59. Gorbunov (Knjazev) – 43. Sošnikov (Kadejkin, Levitsky)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Tjuljapkin, Pepeljajev, Šefer, Chvostov, Trončinský, Galvins, Djakov – Chlyncev, Andersson, Jakubov – Schorochodov, Sitnikov, Magogin – Gorbunov, Knjazev, Savinainen – Olonov, Krysanov, Krivonožkin – Jatsenko
    Atlant Moskevská oblast: Galimov (Borisov) – Batyršin, Rukavišnikov, Sanguinettei, Niskala, Novopaškin, Aťušov, Dyblenko, Petrov – Kablukov, Kolcov, Jašin – Engqvist, Majorov, Haataja – Michnov, Trubačov, Arťuchin – Levitsky, Kadejkin, Sošnikov

Rozhodčí: Karabaov, Naumov – Koposov, Otmachov