Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:2 (0:0, 1:0, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 08.09.2013, 16:00 • Minsk-Arena • KHL

Tímto se s vámi prozatím loučím a budu se těšit u dalšího online přenosu. Napočtenou! (18:48:08)

ÚDAJE O ZÁPASE:

Střely na branku: 21 – 29
    Trestné minuty: 6 – 8
    Vyhraná vhazování: 31 – 34(65)
    Využití přesilovek: 1/4 – 0/3
    Nejvytíženější hráč: Lukáš Krajíček (25:44) – Nikita Zajcev (26:29)

O bod navíc si nakonec odváží hosté z Moskvy. Nejprve díky skvělému Staňovi přestáli převahu domácích, poté se ve třetí třetině ujali iniciativy, vyrovnali a nakonec v prodloužení krásnou brankou zarmoutili bezmála patnáctitisícové domácí publikum. Po pátečním debaklu od Medveščaku Záhřeb tak přišla potřebná vzpruha a hokejisté CSKA se mohou v klidu připravit na úterní duel na ledě doněckého Donbassu.

62:55
    CSKA právě vstřelilo branku! A je hotovo! Sergej Širokov se podíval a přenesl hru na volného GEORGYJE MIŠARINA. Ten zachoval chladnou hlavu, najel si do levého kruhu a tahem zavěsil. Puk se ještě odrazil od horní tyče. Asistence: Sergej Širokov.

61:50
    Velká šance i na druhé straně. Vladimir Žarkov z vrcholu pravého kruhu vystřelil tahem a následně si dojel i pro dorážku. Lalande nadvakrát úspěšný.

60:49
    Už mohlo být rozhodnuto! Zbyněk Irgl se kličkou zbavil ležícího beka a bekhendem posunul puk do strany, kde byl úplně volný Platt. Rastislav Staňa se však bryskně přesunul a tutovku zlikvidoval.

60:01

Během 60 minut se nerozhodlo, a uvidíme tak prodloužení. Ať už dopadne jakkoli, nutno podotknout, že dělba bodů je v tomto případě spravedlivá.

60:00

59:10
    Alexej Kaljužnij číhal u levé tyče Staňovy brány. Slovenský golman si s tzv. horkou bramborou poradil a vyrážečkou ji vyrazil do rohu.

58:45
    Oddechový čas pro domácí.

58:45
    Zde je to potvrzeno. Georgy Mišarin dostává 2 minuty za bránění ve hře.

58:45
    Filiškin, Platt, Stas. Po této ose putoval kotouč od vlastního obranného pásma až před branku Rastislava Stani. Poslední jmenovaný oslovil ještě Jefimenka, jenž byl však faulován. Domácí budou mít velkou příležitost.

57:11
    Artur Gavrus bojuje u mantinelu jako lev. Puk vybojoval, ale Zbyňka Irgla už nenašel.

56:43
    Tomáše Surového v nadějné akci zastavil hvizd rozhodčího. Domácí se vystavili do ofsajdu.

55:16
    Jsme ve fázi, kdy jsou aktivnější hosté. Svého soka ve třetí třetině zatím dvojnásobně přestříleli a vypadá to, že chtějí utkání rozhodnout ještě v základní hrací době.

54:22
    "Pro dobrotu na žebrotu," myslí si nejspíš Alexander Radulov. Nejprve jej jeden z domácích obránců nastřelil při vyhazování o mantinel, poté se málem srazil s vlastním spoluhráčem. Nakonec se k puku dostal, už ho ale jen předal svému obránci a lážo plážo odchází střídat.

Petr Švanda

Branky a nahrávky: 37. Gavrus (Irgl) – 43. Prochorkin (Zubov), 63. Mišarin (Širokov)

HC Dinamo Minsk: Lalande (Haugen) – Krajíček, Haroška, Meech, Šinkjevič, Filičkin, Černook, Lisovets – Micflikier, Platt, Kaljužnij – Irgl, Surový, Gavrus – Meleško, Stas, Jefimenko – Dadonov, Kitarov, Kiryuščenkov – Zacharov
    CSKA Moskva: Staňa (Treťjak) – Pervyšin, Zajcev, Rylov, Mišarin, Denisov, Gimajev – Filppula I., Grigorenko, Radulov – Širokov, Zubov, Prochorkin – Reid, Saprykin, Žarkov – Něprjajev, Fjodorov F., Ljubimov

Rozhodčí: Kadyrov, Vasiljev – Aljošin, Něsterov

Diváci: 14800