Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
po s.n. (1:0)
Ak Bars Kazaň
4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Neděle 08.09.2013, 15:00 • Tatneft-Arena, Kazaň (kapacita 8800 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek neděle a u dalších online přenosů na počtenou! (17:52:09)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 28:44
    Trestné minuty: 10:8
    Vyhraná vhazování: 47:34
    Přesilové hry: 2/4-2/5

Nejvíce střel: Michajl Varnakov a Kirill Petrov 4 – Igor Mirnov a Denis Chlystov 5
    Nejvíce času na ledě: Jevgenij Medvěděv 24:05 – Andrej Zubarev 20:40

Branky a nahrávky: 4. Stapleton (Burmistrov), 6. Heshka (Burmistrov), 41. Petrov (Nikulin), rozh. sam. náj. Burmistrov – 29. Chlystov (Růžička, Proškin), 35. Proškin (Zinovjev), 56. Kolcov (Makarov). Rozhodčí: Gofman, Odins – Balodis, Birin. Diváci: 6720.

Skončilo velmi vypjaté utkání mezi dvěma velkými rivaly, ze kterého si nakonec vítězství za 2 body po výhře na samostatné nájezdy připisuje domácí Kazaň!

Po dvou třetinách byl stav zápasu nerozhodný 2:2, za domácí se trefili Stapleton a Heshka, za Ufu se prosadili Chlystov a Proškin. Již po 25 vteřinách hry třetí třetiny vrátil vedení na stranu AK Bars Kirill Petrov.

V 56. minutě ale srovnal stav zápasu na 3:3 v přesilové hře Kirill Kolcov. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Alexander Burmistrov, který tak přisoudil bonusový bod domácím!

Kazaň vstřelila branku!
    Rozhodující samostatný nájezd si připisuje ALEXANDER BURMISTROV, který si tak z dnešního zápasu odnáší 3 kanadské body!

A nedává! Barulin vystál všechny střelce Ufy a nepustil ani jeden nájezd, Kazaň vítězí!

Denis Chlystov musí dát.

Mladý ruský útočník, který se v létě vrátil z NHL do své vlasti, krátce zamíchal s pukem a svižnou střelou nedal Vasilevskému šanci! – 1:0

Alexander Burmistrov načne třetí sérii.

Opět skvělý Barulin – 0:0.

Co předvede Makarov?

...ani americký hokejista neuspěl, Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok. – 0:0

Hračička s pukem, Tim Stapleton...

Ani Fin na straně Ufy neuspěl, trefil pouze Barulina – 0:0.

Za hosty jako první Teemu Hartikainen.

Pesonen přestřelil – 0:0.

Jako první pojedou domácí, konkrétně Janne Pesonen.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 4. Stapleton (Burmistrov), 6. Heshka (Burmistrov), 41. Petrov (Nikulin), 65. Burmistrov (TS) – 29. Chlystov (Růžička, Proškin), 35. Proškin (Zinovjev), 56. Kolcov (Makarov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Tokranov, Jarullin – Pesonen, Tkačjov, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Vincour, Bourque – Obuchov, Abdullin, Lukojanov – Fajzullin
    Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Tarkki) – Zubarev, Proškin, Kolcov, Sopel, Grišin, Babčuk, Isangulov, Gurkin – Růžička, Chlystov, Zinovjev – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mirnov, Mereskin, Pihlström – Dubrovskij, Gluchov, Slepyšev

Rozhodčí: Gofman, Odins – Balodis, Birin