K. Vary – Liberec 5:1 (kon.) | Slavia – Zlín 6:0 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 1:4 (kon.)
Sparta – Kladno 3:2 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 0:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:3 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:2 (po pr.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Rytíři Kladno
Neděle 29.09.2013, 17:00 • Tipsport Aréna • Tipsport extraliga

V nepříliš pohledném utkání, kde bylo více nepřesností než atraktivních hokejových akcí, nakonec tři body bere domácí Sparta. Přestože dvakrát prohrávala, 20 sekund před koncem třetí třetiny se nakonec poprvé v zápase dostala do vedení. Udržela tak domácí neporazitelnost, na holešovickém ledě zatím v této sezoně neztratila ani bod. Tím se s vámi loučím, u příštího zápasu nashledanou. (19:27:55)

Nejlepší hráči utkání:

Sacha Treille (KLA)
    Dominik Simon (SPA)

60:00

59:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťanům se ale do prodloužení zřejmě nechtělo a dvacet sekund před koncem třetí třetiny jdou poprvé v zápase do vedení! K puku se dostal LUKÁŠ PECH a pokořil Cháberu střelou do rohu branky. Asistence: Petr Kumstát, Jakub Krejčík.

59:30
    Už jen půl minuty do konce třetí třetiny a do prodloužení.

58:20
    Ivan Rachůnek inkasoval tvrdý ale čistý hit za soupeřovou brankou.

57:04
    Sparťané dlouho otálejí se založením útoku za vlastní brankou.

56:02
    Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny a případného prodloužení.

54:40
    Pech vystřelil z kruhu, k odraženému puku spěchal Klimek, ale nestihl to.

53:27
    Na ledě už je i Tenkrát, oba týmy hrají v plném počtu.

53:08
    Hořava prošel skoro celé hřiště bez toho, aby ho kdokoliv ze soupeřů obtěžoval. Nakonec se mu těsně před brankou vrhnul pod nohy Sičák.

52:15
    Pech je zpět na ledě, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

52:05
    Dragounovu střelu z pravého kruhu Pöpperle pokryl.

51:27
    Dvojnásobná početní výhoda Kladna končí, Tenkrát (KLA) odchází na trestnou lavici za podražení. Rytíři pokračují ve čtyřech proti třem.

51:23
    Tenkrát pálil od modré čáry, Pöpperle puk udržel, i když si nebyl zcela jistý, kde ho má.

51:12
    Kladno si vyžádalo oddechový čas.

51:12
    Velká šance pro Kladno. Pilař (SPA) si přisedl k Pechovi za faul vysokou holí.

50:50
    Kladno se tlačilo, poté ale přišel protiútok. Ivan Rachůnek hledal bratra Tomáše, který byl úplně sám na modré, ale přihrávku ve skoku špičkou hole zastavil Kaberle.

50:15
    Další kladenská přesilová hra. Lukáš Pech (SPA) vyloučen za podražení.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 32. Simon (Klimek, Rachůnek I.), 44. Hlinka (Rolinek, Ton), 60. Pech (Kumstát, Krejčík) – 19. Treille (Rudovský), 30. Růžička (Havlíček, Patera)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp – Ton, Hlinka, Rolinek – Kumstát, Pech, Klimek – Rachůnek T., Simon, Rachůnek I. – Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenér: Josef Jandač.
    Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Majeský, Hořava, Procházka, Machač, Bunda – Tenkrát, Patera, Eberle -Treille, Dragoun, Rudovský – Dalecký, Kuchler, Havlíček – Strnad, Lukáč, Bajaruns. Trenér: Zdeněk Vojta.

Rozhodčí: Fraňo, Homola – Bádal, Pouzar