Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novokuzněck – HC Slovan 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 29.09.2013, 13:00 • Ufa Aréna, Ufa (kapacita 7950 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou! (15:18:38)

Nejvíce času na ledě: Ivan Višněvskij 21:14 – Alexej Vasilčenko 22:20

Branky a nahrávky: 23. Zinovjev (Dubrovskij), 48. Chlystov (Mereskin, Koněv), 57. Zinovjev (Pankov) – 35. Čistov (Rjabykin, Vasilčenko). Po třetinách: 0:0, 1:1, 2:0. Rozhodčí: Odinš, Soin – Balodis, Sadovnikov. Diváci: 7900.

Domácí skvěle zvládli třetí třetinu, ve které dvěma góly zvrátili stav utkání na svou stranu a zcela zaslouženě vítězí nad Čeljabinskem 3:1. Michael Garnett v brance Traktoru musel čelit neuvěřitelným 49 střelám soupeře, z nichž se pouze tři ujaly.

Skóre otevřel ve 23. minutě Sergej Zinovjev, ještě ve druhé části hry ale srovnal v přesilové hře Stanislav Čistov. Naděje Traktoru na bodový úspěch držel v prvních dvou třetinách právě brankář Garnett, který zlikvidoval velkou řadu příležitostí domácích hráčů.

Ve 48. minutě ale vstřelil vítěznou branku zápasu Denis Chlystov, na nějž ještě v 57. minutě navázal svou druhou brankou v utkání Sergej Zinovjev. Ufa si tak připisuje důležité tři body do tabulky Východní konference a odpoutává se právě od svého dnešního soupeře na rozdíl čtyř bodů.

59:37
    Střela Kolcova je hodně nepřesná, končí za brankou.

59:05
    Utkání se ovšem už dostalo do své závěrečné minuty, Ufa drží puk v útočném pásmu, už je téměř stoprocentní, že v dnešním zápase vyhraje.

58:30
    Domácí už nemají důvod vstřelit branku, nechat se ale od hostů zatlačit ve vlastním obranném pásmu není zrovna nejlepší řešení.

57:45
    Ještě se bude vylučovat, za hákování je na trestnou lavici vykázán hostující kapitán Konstantin Panov.

57:08
    V Ufa Areně už probíhá mexická vlna na počest vítězství Salavatu Julajev, ještě ale není konec.

56:40
    Nyní už to budou mít hosté hodně těžké, do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes tři minuty a Traktor ztrácí už dvě branky.

56:02
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se dostali do brejku 2 na 1, SERGEJ ZINOVJEV se s ničím nepáral a tvrdou ranou poslal puk přesně do víka Garnettovy branky! Asistence: Alexander Pankov.

55:39
    Glinkin nebezpečně vystřelil, Vasilevskij ale nemusel zasahovat.

55:05
    Garnett už v posledních minutách nemá tolik práce, hostům se čas ale rychle krátí, na vyrovnání mají 5 minut.

54:13
    Zakázané uvolnění Ufy.

53:55
    Domácí hráči se zatáhli hluboko na svou vlastní třetinu a budou se snažit bránit svou modrou čáru a nedávat tak svým soupeřům možnost nějakého tlaku.

53:04
    Dugin nedokázal zpracovat ani tečovat dlouhou přihrávku, píská se tak icing Čeljabinsku.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 23. Zinovjev (Dubrovskij), 48. Chlystov (Mereskin, Koněv), 57. Zinovjev (Pankov) – 35. Čistov (Rjabykin, Vasilčenko)

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Gafjullin) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Babčuk, Sopel, Koněv, Isangulov – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Pihlström, Zinovjev, Pankov – Musatov, Stěpanov, Gluchov – Slepyšev
    Traktor Čeljabinsk: Garnett (Děmčenko) – Bondarev, Kondratěv, Rjabykin, Vasilčenko, Guskov, Katičev, Fljagin – Popov, Čistov, Bulis – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Glinkin, Kurjanov, Panov – Cybin, Osnovin, Sajustov – Mokin

Rozhodčí: Odinš, Soin – Balodis, Sadovnikov