Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novokuzněck – HC Slovan 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 29.09.2013, 13:00KHL

Domácí si již závěrečné vteřinky pohlídali a nedovolili Nižněkamsku ani odvolat brankáře. Metallurg tak vítězí 4:3 a připisuje si již šestou výhru v řadě. Hosté přitom po první třetině vedli 0:2, ale v prostřední části hokejisté Magnitogorsku vyrovnali a v úvodu závěrečné periody pak rozhodli o své výhře. Nejprve dobře hrající Jan Kovář poslal domácí poprvé v utkání do vedení a ve 44. minutě dokonce ve vlastním oslabení zvýšil na 4:2 obránce Lee. Definitivní podobu výsledku dodal až 25 sekund před koncem obránce Neftěchimiku Berezin.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:13, celkem – 36:32. (15:25:27)

60:00

59:41
    Sudnicin už pádil na střídačku, ale sudí nakonec ukazují vhazování ve středním pásmu. Gólman hostí se zase vrací do svého brankoviště.

59:35
    Následuje time-out hostí.

59:35
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen drama! Od modré čáry vypálil MAXIM BEREZIN a Košečkin zřejmě nic neviděl. Asistence: Michail Anisin.

59:01
    Už jen minuta.

58:41
    Potěchin vyhodil tak šikovně, že z toho není ani icing. Ušetřil tak domácím cenné sekundy.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Hosté rozehrávají za svou brankou.

57:37
    Hosté to ještě zkouší. Před domácím brankářem se nacházelo klubko hráčů, ovšem Košečkin i tak ránu Berezina pokryl.

56:38
    Další zákrok Košečkina, kterým domácí brankář tentokrát přerušil hru.

56:24
    Střelu Romanova od modré si Košečkin našel a vyrazil ji.

55:05

54:53
    Tato přesilovka je pro domácí spíše příležitost, jak odehrát poklidné dvě minuty. Nic zvláštního nepřinesla.

53:24
    Domácí rozjíždějí útok z vlastního pásma.

53:05
    Další komplikace pro hosty. Šulakov jde na trestnou lavici za podražení.

52:21
    Po přihrávce Osaly pálil Milovzorov, ovšem Košečkin betonem vyrazil.

52:06
    Hráči Metallurgu se začali více soustředit na obranu středního pásma.

50:25
    Nižněkamsk má necelých deset minut na vyrovnání. Domácí ale poté, co obrátili stav utkání z 0:2 na 4:2, působí hodně sebevědomě.

50:10
    Sudnicin pouhou vteřinu před uplynutím Romanovova trestu lapil střelu od modré. Hosté oslabení přežijí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Potěchin (Platonov), 37. Zaripov, 42. Kovář (Zaripov, Ibragimov), 44. Lee – 7. Osala (Milovzorov, Romanov), 10. Cibák (Milovzorov, Osala), 60. Berezin (Anisin)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Ustinskij) – Birjukov, Ibragimov, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Metljuk, Lee – Mozjakin, Zaripov, Kovář – O'Reilly, Šenfeld, Gulaš – Timkin, Hodgman, Potěchin – Platonov, Kazionov, Grigorenko – Malinovskij.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Mamedov) – Bělov, Šulakov, Ščitov, Romanov, Berezin, Kosmačjov, Beljakov – Osala, Cibák, Milovzorov – Anisin, Koukal, Radivojevič – Taratuchin, Jakimov, Tolpeko – Chochrjakov, J. Alševskij, S. Alševskij – Kulikov.

Rozhodčí: Ravodin, Ščenjov – Sivov, Šeljanin