Vladivostok – Riga 3:0 (kon.) | Chabarovsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Novokuzněck – HC Slovan 1:3 (kon.)
Novosibirsk – Lev 5:3 (kon.) | Magnitogorsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Čerepovec 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Mytišči 3:2 (kon.) | Kazaň – Jaroslavl 2:0 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (1:2 po s.n.)
Dynamo Moskva
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Atlant Mytišči
Neděle 29.09.2013, 15:00 • Romasko, Renn - Maytak, Pronskin • KHL

Napočtenou při dalším textovém online-přenosu se těší Tomáš Lysý. (17:18:13)

Krátké statistiky zápasu:
    Střely na branku: 25-27.
    Zásahy gólmanů: 25:22 (92,59% – 88,00%).
    Vyloučení: 3-4.
    Využití: 2-0.
    Vyhraná buly: 32-22.

Moskevské Dinamo nakonec nebylo tak jednoznačným favoritem, jak by se mohlo zdát – a na výhru se pořádně nadřelo. Po bezbrankové první třetině otevřel gólový účet zápasu v jednadvacáté minutě Pestushko. Jenže pak domácí polevili a v pětatřicáté minutě vyrovnal Haataja. Dvě minuty před koncem ale vrátil Dinamu vedení opět z přesilové hry Pestushko. Tři minuty po začátku závěrečné části se opět prosadil Haataja a stav byl znovu srovnán. Rozhodnutí tak přinesla až třiapadesátá minuta, ve které si připsal vítězný gól Marek Kvapil. Dinamo Moskva si tak připisuje do tabulky západní konference tři body a upevňuje si tak druhé místo.

60:00

60:00

59:45
    Na posledních patnáct vteřin zápasu to ještě Atlant Mytišči zkusí bez gólmana.

59:27
    Time-out končí, bude se hrát dále.

59:27
    Třiatřicet vteřin před koncem základní hrací doby si Atlant Mytišči bere time-out.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:00
    Engqvist střílel podél branky, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl poblíž, aby na puk dosáhl nebo jej dorazil za záda Eremenka.

54:30
    Niskala se zničehonic dostal ke střele, ta ale proletěla nad břevnem Eremenka.

53:00
    Nejen že se jedná o šťastný gól a gól, který zatím posouvá Dinamo Moskva blíže k vítězství, ale jedná se o JUBILEJNÍ GÓL. Branka Marka Kvapila totiž znamená 1000. GÓL Dinama Moskva v historii KHL.

52:44
    Dinamo právě vstřelilo branku!

Domácí se radují ze vstřeleného gólu a po přihrávce Filipa Nováka na druhém gólu se do gólových statistik zapisuje i další český hokejista v barvách Dinama Moskva, útočník čtvrté formace MAREK KVAPIL (2+3). Po přihrávce Volkova vystřelil český útočník z ostrého úhlu, puk se otřel o hůl jednoho z obránců Atlantu Mytišči a zapadl přesně do horního rohu Borisovovy branky. Jedná se o šťastný gól, ale i ten platí. Asistence: Konstantin Volkov (0+1).

50:00
    Deset minut před koncem základní hrací doby byl blízko ke gólu obránce Filip Novák a opět u toho byl domácí fantom Pestushko. Ten vyhrál buly a Novák vystřelil zpoza levého kruhu. Jeho pokus Borisov jen stěží vyráží.

49:00
    Dinamo teď zatlačilo na pilu. Gorovikov – křídlo Pestushkova – si nyní obhodil obránce a vystřelil, ale Borisov opět kryje.

48:30
    Čtvrtá lajna domácích zahrozila. Marek Kvapil se pokusil o ránu z ostrého úhlu, Borisov byl ale na místě.

48:10
    Naproti tomu Maxim Pestushko se díky dvěma dnešním gólům dostává do čela tabulky střelců celé soutěže.

48:00
    Obránce Mironov přenechal puk Tsvetkovovi, který ale z dobré pozice ani nevystřelil.

45:22
    Juha-Pekka Haataja, střelec dvou dnešních branek Mytišči, zřejmě lehce napraví svoji dosud nelichotivou bilanci + / – bodů v této sezoně. Za měsíc třicetiletý hráč s číslem 72 má zatím -5 bodů a díky dnešním dvěma plusovým bodům se dostane na bilanci -3.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 21. Pestushko (Komarov), 38. Pestushko (Gorovikov, Novák), 53. Kvapil (Volkov) – 35. Haataja (Sanguinetti, Velikov), 43. Haataja (Mayorov)

Dynamo Moskva: Eremenko (Bocharov) – Novák, Graňák, Jalasvaara, Solovyov, Koryagin, Mironov, Bolkov, Barantsev – Gorovikov, Pestushko, Komarov – Tsvetkov, Kokarev, Karsums – Volkov, Babenko, Kasyanchuk – Pestunov, Mosalyov, Kvapil
    Atlant Mytišči: Borisov (Galimov) – Batyrshin, Rukavishnikov, Velikov, Sanguinetti, Niskala, Petrov, Atyushov, Dyblenko – Glukhov, Kablukov, Koltsov – Mikhnov, Engqvist, Haataja – Artyukhin, Kadeykin, Shmelyov – Trubachyov, Mayorov, Radulov