Vsetín – Olomouc 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 3:4 (po pr.) | HC Litvínov – K. Vary 3:0 (kon.)
Písek – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Třinec – Zlín 3:4 (po pr.)
Havířov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 2:5 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 5:4 (kon.)
AZ Havířov
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
HC Kometa Brno
Sobota 12.10.2013, 13:30 • K&K Pneu Aréna Havířov • Extraliga staršího dorostu

Vyrovnané utkání nakonec vyhrála Kometa, protože využila protiútok, zatímce Azet nedokázal ze svých akcí ve třetí třetině vytěžit nic. Tímto se s vámi pro dnešek loučím a těším se na počtenou u dalších onlajnů. (15:40:40)

60:00

59:18
    Kometa právě vstřelila branku!
    Petr Kratochvíl vyvezl puk do útočné třetiny, našel FILIPA DVOŘÁKA, který puk jen posunul do opuštěné klece. Asistence: Petr Kratochvíl a Jan Švejda.

58:42
    Domácí to zkoušejí v šesti bez brankáře.

Konec oddechového času.

58:42
    Oddechový čas pro domácí.

57:51
    Obrovskou šanci měla Kometa, jmenovitě Hájek, jehož střela těsně minula levou tyč Turšnerovy brány.

56:54
    Brno má puk a útočí.

55:56
    Vhazuje se před Slavíčkem.

54:47

53:56
    Velá šance Brna – Horkého střelu Turšner neudržel, ale obránci mu pomohli a puk vyhodili.

52:47
    Polak (AZ) 2 minuty napadení.

50:51
    Po pasu Horkého se do úniku dostal ROMAN DYMÁČEK, který bekhendovým blafákem překonal Turšnera. Asistence: Luboš Horký.

50:25
    Zakázané uvolnění Komety.

50:06
    Turšner raději podržel puk před dojíždějícím Sedláčkem, vhazuje se po jeho levé ruce.

49:06
    Až teď se Kometa dostala do útoku a dosáhla tam přerušení hry, vhazuje se po Turšnerově levici.

48:36
    Azet napadá, hosté se nemohou vymanit ze svého obranného pásma.

47:08
    Azet dostal puk do sítě, ale bylo to vysokou holí, proto nebyla branka uznána.

46:54
    Brněnský Hájek střílel zpoza obránce, ale netrefil branku.

45:57
    Hra přerušena pro sevření puku.

44:51
    Ofsajd Azetu.

44:01
    První šance třetiny a hned pořádná – hostující Hájek střílel z pravého kruhu, puk těsně minul levý růžek Turšnerovy branky.

43:02
    Stále se bojuje o puk a střední pásmo, zatím bez šancí na obou stranách.

41:08
    Vypadá to, že se oba celky zaměří na bránění, zatím jsme střelu na branku naviděli.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:03.

Ve druhé části se hra nejprve vyrovnala, poté měl mírně navrch Azet. Remíza je tedy po dvou třetinách zasloužená.

40:00

39:14
    Další obrovská šance Brna – Dvořák byl sám před Turšnerem, před kterým poskakoval puk, ale útočník hostí na něj nedosáhl.

38:03
    Sedláček pálil od modré, Turšner byl pozorný a puk přikryl.

37:01
    Kometa měla podobnou příležitost – Dvořák byl chvíli sám před Turšnerem, pálil mezi jeho betony, ale domácí gólman je scvakl včas.

35:53
    Obrovský závar Azetu vyústil v tutovku, kterou měl Fejko, ale Slavíček mu ji svým skvělým zákrokem zlikvidoval.

35:14
    Domácí Moravčík pálil z dobré pozice, ale minul branku.

34:28
    Sapova sražená střela skončila v ochranné síti. Vhazuje se po pravici Slavíčka.

Kometě teď přesilovka vůbec nevyšla, měla problém se dostat do pásma a vůbec nevystřelila.

33:27

31:27
    Wróbel (AZ) 2 minuty faul kolenem.

30:26
    Havířov právě vstřelil branku!
    Krasně do pravého horního růžku se trefil KRYŠTOF FEJKO, asistence: Kamil Wróbel a Erich Polak.

29:57

29:14
    Ofsajd Komety přerušil hru, hosté dostali puk do branky, ale branka nemohla platit.

27:57
    Fejko (AZ) 2 minuty za nedovolené bránění.

25:48
    Rychle využitá přesilovka domácích – Kryštof Fejko našel na modré LUKÁŠE BEDNÁŘE, který propálil všechno před sebou. Asistence Kryštof Fejko.

25:06
    Horký (KOM) 2 minuty za sekání.

23:52
    Před Turšnerem byla skrumáž, do které vjel MICHAL NOHEL a vše prostřelil. Asistence: Martin Biolek a Libor Hájek.

23:39
    Obrovská šance hostujícího Garčice, který se dostal před Turšnera, položil si ho, pak objel branku a vypálil, ale mířil mimo.

22:49
    Fejkův pokus srazila hostující obrana do ochranné sítě.

22:02
    Pěkný bodyček předvedl domácí Moravčík.

21:24
    Tvrdou ránu od modré vyslal hostující Šnajnar, Turšner chytá.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:15.

Hostující Kometa předváděla lepší výkon než domácí, měla i víc šancí. Ujala se však pouze střela Dymáčka z přesilovky na začátku druhé minuty.

20:00

18:48
    Bednář ve velmi dobré příležitosti mířil na levý horní růžek Slavíčkovy branky, tam se však mihla lapačka hostujícího gólmana a vytěsnila puk nad.

17:06
    Přerušená hra pro posunutou branku domácích.

16:22
    Do dobré příležitosti se hnal hostující Hájek, ale ztroskotal na Turšnerovi.

14:33
    Pokus havířovského Bednáře zlikvidoval Slavíček vyrážečkou.

14:10
    Turšner raději přikryl puk před dojíždějícím Dymáčkem, vhazuje se po jeho levici.

13:30
    Zakázané uvolnění Havířova.

Hosté sehráli přesilovku velmi dobře, ale ani jeden z pokusů hráčů Komety se neujal.

12:00

10:00
    Trombik (AZ) 2 minuty vysoká hůl.

08:45
    První střela domácích vyšla z hole Pacase, jeho pokus z levého kruhu Slavíček vyrazil nad.

07:25
    Do dobré šance se dostal hostující Biolek, ale jeho střelu Turšner vyrazil levým betonem.

07:04

06:30
    Zakázané uvolnění Azetu.

Domácí nesehráli přesilovku špatně, dostali se však pouze k jedné střele, ale ta šla mimo branku.

05:52

04:28
    Hra přerušena pro zranění hostujícího hráče, který dostal pukem do ucha.

03:52
    Biolek (KOM) 2 minuty za podražení.

01:35
    Hosté bleskově využívají přesilovku zásluhou ROMANA DYMÁČKA, který propálil klubko hráčů i brankáře Turšnera. Asistence: Jakub Kubeš a Richard Garčic.

01:19
    Pacas (AZ) 2 minuty za hákování.

00:01

Čeká nás utkání 15. kola RAKO extraligy staršího dorostu skupiny východ. Střetnou se pátý AZ Havířov se čtvrtou Kometou Brno, ale oba celky od sebe dělí 8 bodů. AZ potřebuje bodovat, aby odskočil svým pronásledovatelům a přiblížil se vedoucí čtveřici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 26. Bednář (Fejko), 31. Fejko (Wróbel, Polak) – 2. Dymáček (Kubeš, Garčic), 24. Nohel (Biolek, Hájek), 51. Dymáček (Horký), 60. Dvořák (Kratochvíl, Švejda)

AZ Havířov: Turšner (Sonnek) – Dudek, Chroboček, Heinzl, Kalus, Ďurkáč, Trombik, Frojda – Pacoň Fejko, Bednář – Polak, Wróbel, Pacas – Sap, Hendrych, Kurovský – Moravčík, Cihlář.
    HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Hájek, Kubeš, Sedláček, Šnajnar, Marcello, Švejda – Garčic, Dymáček, Horký – Dvořák, Biolek, Zohorna – Hroudný, Nohel, Kratochvíl – Kališ.

Rozhodčí: Klapetek – Kopřiva, Rychlý.