Vsetín – Olomouc 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 3:4 (po pr.) | HC Litvínov – K. Vary 3:0 (kon.)
Písek – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Třinec – Zlín 3:4 (po pr.)
Havířov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 2:5 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 5:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
HC Olomouc
Sobota 12.10.2013, 10:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

Vsetín si třetí třetinu s přehledem pohlídal a po nadějném výkonu zaslouženě porazil Olomouc. Tři body tak zůstávají na Valašsku. Ze Vsetína přejeme hezký zbytek soboty. (12:41:40)

60:00

59:59
    jinak férově hrající hosté závěr neunesli a předvedli několik nešetrných zákroků. Vše vyvrcholilo v poslední sekundě, kdy jeden z hráčů v plné rychlosti zezadu sestřelil nic netušícího Blahunka. Ten dlouho ležel na ledě, nakonec se ale sbírá a ač viditelně otřesen, zdá se, že bude v pořádku.

59:04
    Ještě šance pro Grygara, ten ale z úhlu hostující bránu dalece minul.

58:02
    Dvě minuty do konce, puk je před Urbischem. Vsetín závěr duelu kontroluje.

57:39
    Puk je obranném pásmu VHK, leč na holích Valachů.

57:13
    Tydlačka naše zpoza brány Blahunka, jeho střelu ale stihl obránce přizvednout nad.

56:29
    Další závar před Urbischem, domácí dnes hrají opravdu v pohodě.

56:18
    Výborně hrající Ščotka zkoušel zakončovat v leže, Urbisch ve spolupráci se spoluhráči ale odolal.

55:53
    teď sice Olomoučtí zahrozili útočným výpadem, u hrozby ale i zůstalo – Bechný nemusel zasahovat.

55:33
    Střela Hořanského + zákrok Urbische = vhazování před brankou Olomouce.

55:07
    Valaši od inkasovaného gólu takřka nepůjčují Hanákům puk.

54:42
    Znovu jsou ale zelenožlutí v útoku a znovu musel zasahovat Urbisch.

54:11
    Domácí teď rotovali ve středním pásmu až se jim z toho musela točit hlava, nakonec ale o pásmo přišli.

53:50
    Puk pod Urbischovou lapačkou, vhazuje se v útočném pásmu VHK.

53:14
    Domácí na inkasovanou branku odpovídají zvýšenou aktivitou, se střelou Blahunka ale neměl Ubrisch příliš mnoho práce.

52:07
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po skončení přesilovky se ale hosté přeci jen prosazují. Dominik Zelený poslal přesný pas na TOMÁŠE MALÉHO a ten z bezprostřední blízkosti usměrnil puk mezi Bechného betony. Asistence: Dominik Zelený.

51:59
    Domácí teď mohli být potrestáni za svou lehkovážnost, Malý ale nepřekonal ani ležící beton Bezmocného Bechného.

51:19
    Střela od modré neomylně zamířila do Bechného hrudi.

51:09
    Začíná ale za olomouckou brankou.

50:47
    Olomouc je v plném počtu, začíná její zkrácená přesilovka.

50:17
    Kropáč se natlačil před Bechného, nestihl však zakončit a puk mu utekl do rohu.

49:55
    Síly na ledě se vyrovnají. Hohl (VSE) se nevyrovnal s tím, že mu ležící hostující hráč tělem zablokoval hůl a je vyloučen za napadení.

49:25
    Další vyhození míří až k Bechnému.

49:08
    Hosté drží puk ve středním pásmu.

48:47
    Frustrovaný Marek (OLO) teď předvedl zbytečný faul a za svůj krosček si jde sednout na lavici hanby.

48:20
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Hanáci zaváhali v rozehrávce, čehož pohotově využil JOSEF MIKULA. Ten i s pomocí břevna, propasíroval puk za brankovou čáru. Asistence: Ondřej Grygar.

47:54
    Puk je sice v domácím pásmu, zpoza brány ale branky střílejí velmi obtížně.

47:00
    Heža to zkoušel z úhlu, vyprášil však jen Bechného beton. Domácí gólman zatím podává velmi spolehlivý výkon.

46:01
    Tomek nahazoval puk na branku VHK, ten byl před Bechným tečován, zamířil ovšem mimo tři tyče.

45:25
    Bechný ukryl puk ve své výstroji.

45:18
    Až teď se hosté osvobodili. Rovnou z toho byla akce jeden na jednoho, Malého střele však scházela razance i přesnost.

44:30
    valaši pobývají v útočném pásmu svého soupeře, přes obranu se ale ke střele zatím neprosadili.

43:52
    Janošek ukryl svou střelu za obránce, branku hostů ale minul.

43:07
    Melichárek napálil prudkou střelou jen svého spoluhráče.

42:32
    Kropáč se tlačil před bránu VHK. Tlačil... ale neprotlačil.

41:39
    První zákrok v této třetině si připsal i Urbisch, s Hořanského střelou ale neměl problém.

51:24
    Hosté jsou v úvodu třetiny dle očekávání aktivnější, znovu se vhazuje před Bechným.

41:03
    Zakázané uvolnění VHK.

40:54
    Kuba tentokrát místo střely volil přihrávku. Volil dobře, jeho najíždějícímu spoluhráči ale pár centimetrů chybělo a puk tak jen lehce olízl holí.

40:01

Třetí dějství začne cca 12:06.

Druhá třetina patřila jednoznačně Vsetína, který ji vyhrál 3.0. Dlouho to tak ale nevypadalo. Valaši sice měli optickou převahu, do šancí je ale dobře bránící Hanáci takřka nepouštěli. Gól na 2:1 vše změnil. Od té doby Vsetín jasně dominuje a hosté, přes určitý náznak zlepšení v závěru třetiny, působí dosti zaskočeným dojmem. Třetí perioda však přesto může přinést zajímavou podívanou.

40:00

39:55
    Ještě jeden zákrok pro hostujícího brankáře.

39:30
    Po pasu před bránu se natahoval Strmiska, na puk ale nedosáhl a hosté znovu útočí.

39:01
    Hosté se v závěru třetiny snaží s výsledkem přeci jen něco udělat. zatím ale nejsou příliš nebezpeční.

38:32
    Olomoučtí teď vířili vzduch před domácím brankářem, ten jim ale uzmul touš dřív, než do něj mohli udeřit.

37:55
    Oba celky jsou v plném počtu, hru ve čtyřech ovládl Vsetín.

37:46
    Kuba versus Bechný 0:4. Znovu zaúřadovala lapačka domácího gólmana.

37:15
    Valaši teď jednoznačně dominují, hosté jsou viditelně rozhození. Urbisch si připisuje další zákrok.

36:08
    V pohodě hrající domácí navyšují svůj náskok. IVO BLAHUNEK nabral rychlost, po pravém křídle přebruslil obránce, natlačil se před bránu a pod padajícím gólmanem uklidil touš do sítě. Asistence: Kamil Rýpar, Ondřej Tydlačka.

35:58
    Vyloučení na obou stranách. Za katrem odsedí dvě minuty Hohl a Heža.

35:55
    Snížit teď mohl Ministr, zcela sám před gólmanem ale promáchl puk.

35:29
    zakázané uvolnění Hanáků.

34:50
    Hosté si berou oddechový čas.

34:50
    A je to o dva góly. Emil Lejska chytře nahodil puk od modré, MIROSLAV JANOŠEK se v poslední chvíli vyškubl z objetí beka a vložil hůl do střely. Od ní ze puk odrazil rovnou mezi betony bezmocného Urbische. Asistence: Emil Lejska, Ondřej Tydlačka.

34:29
    Další domácí pobyt v útočném pásmu překazil ofsajd.

33:20
    Hosty inkasovaná branka viditelně rozhodila, naopak domácí jsou na koni a dál útočí.

31:39
    Další velká šance domácích, Strmiska, ani jeho spoluhráči z útoku ale několika opakovanými pokusy na Urbische nevyzráli.

31:09
    Přeci jen se ale domácí prosazují. VHK vyšla kombinace na malém prostoru, Tydlačka s Janoškem připravili střeleckou pozici IVO BLAHUNKOVI. Ten do puku dloubnul bekhendem a trefil jej dokonale – Urbisch na touš nedosáhl. Asistence: Miroslav Janošek, Ondřej Tydlačka.

30:56
    Tvrdě od modré vypálil Hohl, před brankářem hostů ale nikdo neclonil a ten si tak s kotoučem bez problémů poradil.

30:25
    Na opačné straně pálil z levého křídla Grygar, Urbisch byl ale pozorný.

30:15
    Ščotka chybně rozehrál ve středním pásmu, své zaváhání ale dokázal včas napravit.

29:06
    Znovu je puk před Bechným, ten ho raději přikryl svou lapačkou.

27:40
    Hosté teď předvedli něco neuvěřitelného. Dobrých dvacet sekund hráli ve třech, když dva hráči odjeli střídat a lavička se nemohla domluvit, kdo má za ně naskočit do hry. Valaši navíc tou dobou okupovali útočné pásmo. Nejen že ale tuto chybu nepotrestali, navíc se z toho ještě Olomoučtí dostali do přečíslení. To vyřešil až pozorný zákrok Bechného.

27:08
    Zakázané uvolnění Olomouce. Domácí jsou nadále aktivnějším týmem, Hanáci ale v těchto minutách velmi dobře brání.

26:00
    Znovu to byl Kuba kdo hrozil. Vystihl nepřesnou domácí rozehrávku, poté si obhodil jediného beka, který byl poblíž, střelu ale zamířil jen do rukavice Bechného. Vzápětí málem rozsekal svou hůl o led, za což mu je domlouváno hlavním rozhodčím.

25:27
    Ščotka našel pasem z rohu Mikulu, ten usměrňoval puk na bránu, Urbisch se ale stihl včas přesunout a puk zastavil betonem.

24:50
    Znovu střílel Hohl, trefil však jen spoluhráče clonícího před bránou.

23:51

23:40
    Vsetín teď dokonce v oslabení zaútočil, Hohlovu ukrytou střelu ale nalezl Urbisch v lapačce.

23:09
    Tečovaná střela se odrazila mimo domácí klec a Valaši vyhazují.

22:47
    Melichárek dostal krásný křižný pas, puk si ale musel zpracovávat bruslí, takže Bechný se proti němu stihl přemístit a následnou střelu lapil.

22:03
    Vsetín se osvobozuje.

21:57
    Přesilovka pro Olomouc. Svozílek je vyloučen za podražení.

21:40
    Metelkovu střelu nejspíš brankář vůbec neviděl, přesto ji ale vytěsnil betonem.

20:24
    V úvodu druhé třetiny jsou znovu aktivnější domácí, z několika střeleckých pokusů však žádný nedoletěl až k Urbischovi.

20:01

Druhá třetina začne cca 11:17.

Většinu první třetiny byli domácí lepším a nebezpečnějším mužstem. Po zásluze se také ujali vedení. Když už se zdálo, že třetinu s přehledem dohrají a náskok si udrží, přišel rychlý výpad Olomouce a začínáme od znova. Uvidíme, jak se Valaši z této branky do šatny vzpamatují. Hosté odcházejí do kabin viditelně spokojeněji než Valaši.

20:00

19:40
    Blesk z čistého nebe! Přesně tak se dá popsat první gól hostů. Domácí se nechali přečíslit ve středním pásmu, rozjetý Jan Kropáč poslal křižný pas na DOMINIKA MARKA a ten usměrnil puk do odkrytého kouta branky. Asistence: Jan Kropáč.

19:24
    Hohlovu střelu od modré vytěsnil Urbisch do ochranné sítě.

17:50
    Olomouc se tentokrát ubránila a na ledě je v plném počtu.

17:30
    Hořanský to vzal na sebe. Ve středním pásmu nabral rychlost, projel mezi beky jako nůž máslem, měl ale minimum času zakončit. Mířil sice k tyči, Urbischův beton byl ale připraven.

17:03
    Domácí mají i v této přesilovce tlak, hosté je ale aktivním přístupem do šancí nepouštějí.

16:02
    Ščotkovu střelu brankář vůbec neviděl, puk ale zamířil nad.

15:50
    Přesilovka pro Vsetín. Marek podrazil ve středním pásmu, možná trochu nechtěně, jednoho z domácích a putuje za tento prohřešek za kart.

15:23
    Janošek se šikovně tlačil před hostující bránu, poslední z možných překážek v podobě obránce ale obejít nedokázal.

14:32
    Tak tak že se hosté nedostali do nebezpečného přečíslení, je z toho však jen zakázané uvolnění.

14:24
    Oba brankáři si v rozmezí deseti sekund připsali zákrok vyrážečkou, oba uspěli.

12:38
    Na střele od modré si teď Urbisch doslova pošmákl.

13:11
    Puk je na domácích holích, v posledních minutách jsou ovšem nebezpečnějším celkem hosté.

11:50
    Obří hrubici teď vyrobili ve vlastním pásmu Valaši. Přihrávku poslali přímo na hůl Spurného, který se tak rázem ocitl tváří v tvář Bechnému. Z nenadálého dárku byl ale tak překvapen, že branku VHK vůbec netrefil. Puk prosvištěl nad břevnem.

11:17
    Teď ale Bechný nezasáhl příliš přesvědčivě a hned ke dvěma dorážkám se dostal Kuba, ani jednou ale puk do sítě nepropasíroval.

10:32
    To Tomkově pokusu na straně druhé razance nechyběla, Zato však postrádala lepší zacílení, šla totiž přímo do hrudi Bechného.

10:00
    Valaši se teď usadili v útočném pásmu a Miko se nakonec dostal i ke střele. Té ale chyběla podstatná razance.

09:17
    Hru teď kouskují četná přerušení. Na hostech je znát zvýšená chuť útočit, až na Kuba se ale zatím k ničemu nedostali.

08:02
    První vyložená šance hostů. Kuba si krásnou kličkou obhodil obránce a jel sám na Bechného. Střelou na vyrážečku ale neuspěl.

07:32
    Domácí jsou při chuti. Hořanský těsně před brankou tečoval pas od mantinelu a hostující brankář se mohl jen bezmocně dívat, jak puk projíždí těsně kolem jeho tyčky. Naneštěstí pro domácí ale z opačné strany, než by bylo potřeba.

07:17
    Domácí sehráli přesilovku bravurně. První dvě velké šance ještě výbornými zákroky zlikvidoval Urbisch, potřetí až byl bezmocný. JAN ŠČOTKA vystřelil zápěstím z vrcholku levého kruhu a jeho přesně umístěná střela zapadla k tyči hostující brány. Asistence: Ondřej Grygar, Petr Strmiska.

06:51
    Tydlačka si svým aktivním počínáním vynutil faul – Robert Horák (OLO) si za katrem odsedí trest za držení.

05:57
    Na ledě teď byla k vidění dlouhá série nepřesností, nepovedenou pasáž hry přerušil až Bechný, který raději ukryl touš pod svou lapačkou.

05:10
    Vsetínští se snaží obsadit útočné pásmo, Hanáci je do něj ovšem odmítají pustit.

04:34
    Ščotka po svém sólu přes celé kluziště připravil střeleckou pozici Grygarovi, ten byl ale vychytán a stejně dopadla i střela od modré o chvíli později.

03:59
    Šanci domácích na přečíslení překazila nepřesná rozehrávka a z ní plynoucí zakázané uvolnění.

03:39
    Hosté již nicméně otupili domácí nápor z prvních minut. Naopak, teď jsou to oni, kdo se snaží útočit.

03:14
    Melichárek se snažil uvolnit ke střele, domácí bek ho ale odstavil.

02:31
    Hanáci poprvé zavítali do útočného pásma. Hes vystřelil od modré, branku VHK ale minul.

01:49
    Valaši jeli dva na jednoho. Lainka se rozhodl pro střelu, tu ale hostující brankář vytěsnil lapačkou mimo.

01:30
    Se závarem před svou bránou si beci Olomouce poradili.

01:07
    Valaši dál obléhají hostující klec, Olomouc se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

00:31
    Domácí začali velkým tlakem a hned si připravili vyloženou šanci. Puk se nadvakrát dostal k Strmiskovi, jeho střelu do odkryté brány ale dokázal obránce srazit mimo tři tyče.

00:01

VHK Vsetín: Gottwald (Bechný) – Metelka, Haničák, Ščotka, Lejska, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Miko, Blahunek, Strmiska.

HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) – Spurný, Hes, Hrabica, Tomek, Marek, Horák R., Škoda, Zelený – Kropáč, Melichárek, Heža, Dittrich, Horák J., Malý, Ministr, Kuba.

Oba celky se letos potkávají už potřetí, což mimo jiné znamená, že právě dnešní utkáním se otevírá třetí série zápasů základní části ELSD. Oba dosavadní vzájemné zápasy patřily Hanákům. V prvním kole rozdrtili mizerně hrající Vsetín na jeho ledě 7:2. Na kluzišti Olomouce už byl k vidění mnohem vyrovnanější zápas, znovu ale slavila Olomouc po výsledku 6:5. Povede se Hanákům udržet si vítěznou šňůru? Nebo se Vsetín dočká své první letošní výhry nad Olomoucí? To se ukáže již za několik desítek minut.

Jak již bylo zmíněno, VHK Vsetín okupuje s 8 body poslední 8 příčku. Na Porubu však mají pouhý bod ztráty. Ani Vsetín včera neuspěl, ve vyrovnané bitvě podlehl sousedům ze Zlína v poměru 5:7. Vsetín se v posledních kolech viditelně zlepšuje, na větší bodové zisky to však stále nestačí. Ze čtrnácti zápasů tak nasbíral pouhé tři výhry.

Za vsetínský pokles tabulkou mohou právě hráči HC Olomouce. Ti totiž ve včerejším duelu podlehli na ledě Poruby 5:4 po samostatných nájezdech a díky tomu se Ostravané dostali před Vsetín. Ani Hanákům zatím sezóna příliš nevychází a se sedmnácti body ze čtrnácti odehraných utkání jim patří 6. příčka z 8. Na duo Vsetín, Poruba mají sice zdánlivě bezpečný náskok, pokud by ale Olomouc dnes prohrála, smrskne se její odstup na pouhých šest bodů. I Hanáci tak dnes rozhodně potřebují bodovat, tím spíš, že jistě stále pomýšlejí na účast v nejlepší čtyřce.

Hezký den ze Vsetína, kde se dnes odehraje další utkání extraligy staršího dorostu. Střetnou se v něm dva týmy ze spodní poloviny tabulky. Domácí Valaši ze Vsetína v něm přivítají Hanák\ z Olomouce. V zápase půjde oběma celkům o hodně, především Vsetín bude chtít bodovat. Po včerejšku se totiž propadl na poslední místo východní skupiny ELSD.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Radek Bařina

Branky a nahrávky: 8. Ščotka (Grygar, Strmiska), 32. Blahunek (Janošek, Tydlačka), 35. Janošek (Lejska, Tydlačka), 37. Blahunek (Rýpar, Tydlačka), 49. Mikula (Grygar) – 20. Marek (Kropáč), 53. Malý (Zelený)

VHK ROBE Vsetín: Gottwald (Bechný) – Metelka, Haničák, Ščotka, Lejska, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Miko, Blahunek, Strmiska.