Omsk – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Barys – Kazaň 0:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Sobota 12.10.2013, 13:00 • Dvorec sporta Kazachstan • KHL

Přeji příjemný zbytek dne, na shledanou! (15:21:49)

Hosté z Kazaně uštědřili domácím těžký debakl 5:0. První třetinu dokázali domácí ještě držet krok s hosty. Od druhé třetiny byl na ledě pouze jeden tým. Kazaň přehrála ve zbytku utkání domácí téměř ve všem a zaslouženě si odváží tři body.
    Střely na branku: 18:28.
    Vyloučení: 3:3 navíc Svitov (KZN) a Gratton (AST) 5 minut.

60:00

59:58
    Savčenko obkroužil útočné pásmo. Jeho střelu kryje Barulin.

58:18
    Skvělým zákrokem nyní Vincour zabránil gólu!

57:35
    Golubev si ještě odsedí dvě minuty za podražení.

57:18
    Vincour od červené čáry nastřelil puk na Poluektova.

57:00
    Dawes vyzkoušel pozornost Barulina. Barulin s přehledem chytá stejně jako celý zápas.

56:14
    Utkání se už pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

55:41
    Barulin nyní baseballovým prvkem chytá puk do lapačky.

54:56
    Tkačuk uháněl na Poluektova. Střela mířila pod paží brankáře. Puk prošel, ale byl tečován těsně vedle branky.

54:05
    Nyní se ke střele dostal Ruděnko. Po jeho střele Barulin pouze máchnul lapačkou, ale pokus Ruděnka šel mimo.

53:37
    Útočnou akci Astany zastavuje postavení mimo hru.

52:50
    Situaci dva na jednoho výtečně kryje Poluektov!

52:16
    Zakázané uvolnění Barysu.

51:48
    Astana se usídlila v útočném pásmu. Vystřelit se jim už nepodařilo.

51:29
    Zacharčuka musí doprovázet na střídačku dva spoluhráči. Do dnešního utkání už zřejmě nezasáhne.

51:29
    Po těžkém střetu s mantinelem zůstává za brankou Barulina na ledě ležet hostující Zacharčuk.

50:36
    Domácí si vybírají oddechový čas.

50:36
    Kazaň vstřelila branku!
    Toto už je debakl! Krásnou přihrávku od Burmistrova využívá JEVGENIJ MEDVĚDĚV. Asistence Alexandr Burmistrov.

50:30
    Hosté si zahrajou přesilovku. Za hákování je vyloučen Bošenski.

49:56
    Konečně se hráči Barysu oklepali a snaží se přidat alespoň čestný úspěch v podobě vstřelené branky.

49:25
    Byl by zázrak, kdyby se domácím podařilo z dnešního utkání vytěžit nějaké body.

47:53
    Kazaň je na koni a s chutí útočí.

47:09
    Domácí přestávají věřit v možný obrat a už do utkání nedávají tolik jako dříve.

46:40
    Zřejmě poslední hřebíček do rakve domácích. Pesonen obral u brány domácího obránce o puk, přihrál ALEXEII TĚREŠČENKOVI, který neměl problém uklidit puk do brány za bezmocného Poluektova. Asistence: Janne Pesonen.

46:01
    Upper se tlačil mezi dva obránce. Jeho pokus byl marný.

45:01
    Kazaň už se nehrne do žádného velkého útoku a brání výsledek 3:0.

44:29
    Nahození Semhonova od modré čáry schoval Barulin v lapačce.

43:57
    Viktor Alexandrov se natlačil před bránu, ale puk nedostal za Barulina.

43:36
    Oba týmy brání střední pásmo.

42:44
    Hosté se nyní brání Barysu. Daří se jim to dobře.

42:07
    Tomáš Vincour obral obránce o puk a z mezikruží pálil pouze do Poluektova!

41:07
    Burmistrov se pokoušel o další útočný výpad.

40:35
    Astana začíná aktivně. Nechce přenechat hostům první místo v tabulce východní konference.

40:01

Obě pětky už jsou na ledě. Třetí třetina začne za malou chvíli.

Kazaň v druhé třetina přidala na rychlosti. Výsledkem byli dva góly, které srazili domácí na kolena. Ze začátku byla vidět snaha Barysu srovnat. Po gólu na 3:0, ale Astana přestala hrát svůj hokej.

Další třetina začne přibližně v 14:42.

40:00

39:36
    Před Ruděnkem se otevřela obrana. Tvrdě vypálil, ale trefil skvělého Barulina.

38:57
    Hra se začíná přitvrzovat. Na ledě přibývají ostré střety a osobní souboje.

38:31
    Kazaň drží soupeře v útočném pásmu.

02:09
    Hra pokračuje.

37:50
    Na scéně nyní jsou pořadatelé, kteří musí uklidit z ledu krvavé stopy.

37:50
    Oba aktéři jsou vyloučeni na dvě minuty za pěstní souboj.

37:50
    Bitka mezi Svitovem a Grattonem! Svitov svého soupeře nijak nešetřil a ztřískal ho jako malého kluka. Tento souboj má jasného vítěze. Gratton končí s velkou tržnou ranou na obličeji.

36:36
    Domácí střídají brankáře. Ahonena střídá Poluektov.

36:36
    Kazaň po skončení přesilovky zvyšuje svůj náskok nahození Burmistrova doráží za bezmocného Ahonena TOMÁŠ VINCOUR. Asistence: Alexandr Burmistrov.

36:09
    Burmistrov dostal přesný pas z poza brány. Byl ovšem tísněný v zakončení.

35:53
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

34:59
    Pesonen pálil z první těsně vedle brány.

34:19
    Přesilovka Barysu končí za podražení je vyloučen Nigel Dawes.

34:05
    Žajlauov pálil ze stejné pozice, ale špatně trefil puk.

34:00
    Hosté již ve čtyřech.

33:10
    Litviněnko nyní pálil z levého kruhu. Barulin má puk v klíně.

33:01
    Lundin pálil z prostoru mezi kruhy. Barulin neviděl, ale chytá.

32:52

32:11
    Hesha se přidává k Nikulinovi. Za hru vysokou holí daruje domácím dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat 1:45.

32:00
    Domácí kapitán Nikulin je vyloučen za podražení. Šance pro domácí snížit stav utkání.

31:57
    Lukojanov zamotal domácím obráncům hlavu a nebezpečně obkroužil bránu. Střelu mezi kruhy dokázali obránci zablokovat.

31:29
    Krásná kombinace třetí formace. Po kombinaci Svitova a Vincoura pálil druhý jmenovaný pouze do připraveného Ahonena.

30:57
    Ruděnko střílel z levého kruhu. Jeho pokus obránci ztečovali do ochranné sítě.

30:33

30:25
    Další vyhození až za branku Barulina. Tato přesilovka se hostům nepovedla.

29:46
    Křižnou přihrávku skrz obranné pásmo domácí obránci vystihli a vyhazují.

29:15
    To se hostům daří až teď.

28:52
    V oslabení nebezpečně pálil Boyd. Kazani se zatím nedaří usadit v pásmu.

28:33
    Prvním vyloučeným dnešního dne bude Savčenko, který si posedí za podražení Burmistrova.

27:45
    Antropov přestřelil z dobré pozice branku Barulina.

27:10
    Tkačjov nabral rychlost ve středním pásmu, dostal přihrávku a krásnou kličkou se zbavil obránce a dostal až před Ahonena. Ten s problémy chytá jeho pokus.

26:10
    Žajlauov našel parádní přihrávkou před bránou Stračenka. Ten také nepřekonal Barulina.

25:00
    Litviněnko se nyní dostal k odraženému kotouči a střílel přes chumel hráčů. Barulin nic neviděl, i přesto drží čistý štít.

24:27
    Varnakov se vytočil z rohu kluziště a řádně prověřil Ahonena.

23:56
    Další útočný výpad hostů. Střelu Pesonena ukrývá Ahonen ve své výstroji.

23:03
    S domácími už to začíná být vážné. Ovšem nevzdávají se a dál útočí.

22:13
    Burmistrov dokázal obehrár svého obránce a parádně našel MICHAILA VARNAKOVA, který v pádu trefil odkrytou bránu. Asistence: Alexandr Burmistrov.

21:33
    Hra nahoru dolu pokračuje i ve druhé třetině. Se střelou od modré čáry si poradil Ahonen.

21:10
    Barys se ihned otřepal a opět útočí.

20:11
    Kazaň se opět tlačí do útoku.

20:01

Hráči se opět scházejí na ledové ploše. Druhá třetina začne co nevidět.

Utkání mezi prvním a druhým týmem východní konference přináší parádní představení. Oba týmy hrají krásný hokej, který je plný šancí. Domácí byli paradoxně lepším týmem v první třetině, své šance bohužel nedokázali využít, a tak je dvě minuty před koncem třetiny potrestal Janne Pesonen.
    Střely na branku: 7:8.
    Vyloučení: 0:0.

Další třetina začne přibližně v 13:47.

20:00

19:00
    Obrovskou šanci srovnat skóre měli domácí. Střelu z bezprostřední blízkosti, ale nedokázali umístit mezi tři tyče.

18:05
    Ahonen vyrobil hrubku za bránou. Puk mířil z poza brány na obránce Nikulina. Jeho střelu ještě Ahonen vyrazil, ale na dorážku JANNE PESONENA už nedosáhl. Asistence: Alexej Těreščenko, Ilja Nikulin.

17:11
    Golubev bojuje o puk za brankou domácích jako lev. Ani jeho snaha k udržení pásma nevede.

16:40
    Tkačov se proháčkoval ke střele z levého kruhu. Mimo.

15:18
    Gratton dobruslil puk za bránou soupeře a naslepo přihrával před ní. Tu ale zbrzdila hostující obrana.

14:50
    Barulin schovává puk v lapačce a následuje komerční přestávka.

14:40
    Pouze první útok hostů dokáže přetlačit svého soupeře.

13:47
    Domácí opět usazené v útočném pásmu a snaží se vymyslet gólovou akci. Zatím pouze tahají puk po mantinelu.

12:42
    Hra trochu ztrácí na tempu. Nyní ale zkoušel Obukov Ahonena z úctyhodné vzdálenosti.

12:02
    Střídání na obou stranách. Puk je za bránou hostů, kteří rozehrávají akci.

11:16
    Bošenski se snažil prokličkovat před Barulina.

10:12
    Zápas neztrácí na tempu. Stračenko opět zkoušel vystřelit.

09:33
    Semjonov střílel od modré čáry. Barulin měl zakrytý výhled, ale zasahovat nemusel. Střela skončila těsně vedle pravé tyče.

09:03
    Stračenko se objevil sám před Barulinem! Jeho pokus skončil v lapačce ruského reprezentanta.

08:40
    Z protiútoku hrozil Stapleton. Jeho střelu golfem udržel Ahonen ve výstroji.

07:52
    Domácí se drží v tlaku.

07:26
    Domácí uháněli 3 na 2. Tuto šanci ale nedokázali využít.

07:08
    Oba týmy zatím předvádí hokej s plným nasazením.

06:30
    Postavení mimo hru domácích.

04:37
    Varnakov závaží puk do útočného pásma. Po jeho přihrávce nebezpečně pálí Medvěděv.

04:23
    Před brankou domácích se náhle objevil Pesonen a dostal krásnou přihrávku. Jeho pokus se štěstím likviduje Ahonen.

03:33
    Bruslařský souboj Lundina a Golubova vyhrál domácí obránce.

03:12
    Barulin chytá střelu Poliščuka.

02:54
    Další střídání na obou stranách a uklidnění hry.

02:33
    Stračenko se obtočil kolem branky a nebezpečně pálil bekhendem.

02:00
    Až teď se podařilo vyhodit domácím, oba týmy střídají.

01:16
    Druhá formace Kazaně si vytváří velký tlak, který končí střelou Stapletona.

00:30
    Utkání začíná ve vysokém tempu. Oba brankáři už si sáhli na puk.

00:01

První pětky už se formují na úvodní buly.

Nyní orchestr hraje hymnu Kazachstánu.

Stadionem zní ruská hymna

Hráči obou týmů už přicházejí.

Barys Astana:
    Ahonen (Poluektov) – Lundin, Litviněnko, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Grebešnikov – Boyd, Bochenski, Dawes – Ruděnko, Upper, Antropov – Žajlauov, Starčenko, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov – Spiridonov.

AK Bars Kazaň:

Zdravím všechny příznivce dobrého hokeje. V dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy budeme sledovat domácí Barys Astana a hostující AK Bars Kazaň. Nyní si pojďme představit oba soupeře.

Mírným favoritem dnešního duelu jsou domácí. Ti v letošním ročníku získali 31 bodů z třinácti zápasů a v tabulce východní konferenci jim náleží první příčka. Hosté na tom nejsou o moc hůře, hráči Kazaně odehráli patnáct utkání a na svém kontě mají třicet bodů. V tabulce východní konference jim proto náleží druhá pozice.

Hostující Kazaň v minulém utkání vyhrála na ledě Avtomobilistu 3:2 po samostatných nájezdech. Nejlepší hráč, co se týče bodů, je Burmistrov (4+8). Nejlepší střelec je Pesonen (6+2). V brance hostů operuje Konstantin Barulin.

Domací v minulém utkání vyhráli nad Dynamem Moskva 4:3 rovněž po samostatných nájezdech. Lídrem ofenzivy domácích je Talgat Žajlauov. V třinácti odehraných utkáních si připsal sedmnáct bodů za 4 góly a 13 asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 19. Pesonen (Těreščenko, Nikulin), 23. Varnakov (Burmistrov), 37. Vincour (Burmistrov), 47. Těreščenko (Pesonen), 51. Medvěděv (Burmistrov)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (37.Poluektov) – Lundin, Litviněnko, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Grebešnikov – Boyd, Bochenski, Dawes – Ruděnko, Upper, Antropov – Žajlauov, Starčenko, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov – Spiridonov.
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Jarullin – Pesonen, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Vincour , Obuchov – Tkačjov, Lukojanov, Jarullin – Svěčnikov.

Rozhodčí: Bukin, Romansko, Nazarov, Čubikin.