Slavia – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:2 (0:1 po s.n.)
Kometa Brno – Chomutov 4:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 8:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.)
HC VERVA Litvínov
8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 08.12.2013, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Litvínov se v pátek dostal mimo postupovou desítku, kam se opět posunul Liberec. Šelmy zpod Ještědu hodně vylepšily svou situaci výhrou nad Plzní. Zápas 27. kola si předehrály už ve čtvrtek a minimálně do pátku se vítězstvím 4:2 dostaly na kýžený, ještě postupový post. Nakonec na něm vydržely i v pokračujícím víkendu, protože Litvínov v Pardubicích bodovat nedokázal.

Ukončil alespoň sérii minut bez svého gólu vstřeleného ze hry. Skončila Posmykovou ranou ve 33. minutě, tedy po 162 minutách. Předtím litvínovský gól nepadl 65 minut do sítě Slavie ani 65 minut do sítě Zlína.

Zda budou dnes opět dominovat obrany, nebo uvidíme útočnou smršť, nechme se překvapit.

HC Verva Litvínov: Francouz – Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Chaloupka – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Hanzl, Trávníček – Majdan, Piroš, J. Černý – Písařík, Jurčík, R. Pšurný

Bílí Tygři Liberec: Schwarz – Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Šimek – T. Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Zacha, J. Vlach – Bulíř, Pospíšil

Rozhodčí: Kalivoda, Lacina – Podrazil, Zavřel.

00:01

00:38
    Hübl pouze protečoval do pásma.

02:00
    Nepříjemní Majdan s Černým se usadili za Schwarzem, ale byla z toho pouze střela z nulového úhlu.

03:14
    Litvínov právě vstřelil branku!
    PETER JÁNSKÝ dostal pas mezi obránce, udělal 2 rychlé roky a už byl sám před Schwarzem, kde zachoval chladnou hlavu a zavěsil nad lapačku s odrazem o horní tyč. Asistence: Martin Ručinský.

03:31
    Hunkes vyloučen za zdržování hry.

05:05
    Zeman z nulového úhlu trefuje boční konstrukci.

05:11
    Z pokračujícího tlaku se přesně mezi betony trefuje VIKTOR HÜBL a Schwarz jde z branky! Asistence: Martin Ručinský, Jiří Zeman.

05:11
    Do branky Liberce jde Melicherčík!

05:41
    Liberec je frustrován a jde do tří. Během signalizované výhody po sekání Nedvěda se provinil stejně ještě Čutta.

05:51
    Před Hanlzem odpálil puk za hrazení Víšek a doplní trio na trestné lavici!

06:10
    Hübl nenašel křizným pasem Hanzla a Hunkes vyhazuje.

06:46
    Posmyk pálí, Melicherčík kryje.

06:56
    Černý na brankovišti tečuje mimo!

07:01
    VIKTOR HÜBL se trefil z pravého kruhu. Asistence: Robin Hanzl, Jakub Černý.

07:01
    Nedvěd se z trestné lavice doslova vrhl na sudí v jejich kruhu, je opakovaně napomínán a nakonec míří s osobním trestem do kabin.5 minut + trest ve hře!

07:50
    Zeman trefuje Melicherčíkovo rameno.

08:05
    Hanzl s Trávníček hlídkovali před brankou marně. Melicherčík nahozený puk nepustil.

08:17
    Posmyk s Hüblem tak dlouho vymýšleli zakončení až jim byl puk odebrán.

08:37
    Hanzl byl ve vyložené šanci u pravé tyče, ale puk ještě vrátil a MICHAL TRÁVNÍČEK jej už pouze doklepl do prázdné branky. Asistence: Robin Hanzl, Marek Posmyk.

09:20
    Kdo by se snad ve změti branek neorientoval, tak Liberec nyní hraje ve čtyřech a bude tomu tak ještě 3 minuty.

12:41

12:45
    Domácí si ve zbytku přesilovky vybrali malou chvilku volna, když bylo třeba uklidnit emoce i na straně domácích.

14:44
    Brankostroj se zadrhl. Vydatně k tomu přispívají Bílí Tygři, kteří se snaží o návrat do zápasu především tvrdou hrou.

17:06
    Přesilová hra i pro Liberec. Šlégr vyloučen na 2 minuty za hrubost.

18:00
    Litvínov brání modrou čáru a hosté pouze nahazují.

18:55
    Ručinský vyhazuje.

19:30
    Sudí se snaží vyrovnat kolonku trestů a tak jde za vysokou hůl Rostislav Martynek.

19:25
    Liberec právě vstřelil branku!
    Před Francouzem byl úplně volný TOMÁŠ BULÍK a tak pro něj nebyl problém vrátit mezi tyče střelu od modré. Asistence: Jiří Hunkes.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:28

20:01

20:25
    Hübl vyslal do samostatného zakončení Ručinského, ten nevyzrál na Melicherčíkovu vyrážečku.

22:10
    Ve druhé třetině sledujeme uklidněný a koncentrovaný Liberec, který má optickou převahu, ale nedovede ji proměnit v šanci. Bartek nyní pálí vysoko nad.

23:33
    Hunkes s Výtiskem ostřelují Francouze od modré, ale ten jejich střely zatím v klidu odráží do rohů.

24:54
    Zacha nestihl vystřídat a Víšek tak způsobil ofsajd.

25:20
    S Martynek se vrátil Čutta a tečuje jeho střelu nad.

25:58
    Zeman vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl, když byl za branku tvrdě atakován Urbanem a při snaze se udržet na bruslích ho zasáhl holí.

26:55
    Francouz vůbec nic neviděl, když před ním stáli jako vzrostlé stromy dva dlouháni Liberce. Ani Výtisk ani Urban se však nakonec k teči nedostali.

27:07
    Posmyk vyloučen za hákování. 5 na 3 pro Liberec.

27:30
    Gula s Hüblem si dávali přednost při vyhazování kotouče a nakonec nevyhodil ani jeden z nich.

27:41
    Gula vyloučen na 2 minuty za krosček.

27:52
    Sudí jsou dnes hlavními hrdiny hokejové komedie.

28:07
    Výtisk vyloučen na 2 minuty za držení.

28:55
    Ten nejméně pravděpodobný se rozjel do brejku ve třech. Šlégrův únik obrana nebrala vůbec vážně a tak se domácí bek dostal k nahození za modrou čárou a když ani Melicherčík nepodal 100% výkon dostal se Šlégr i k dorážce.

29:17
    Trávníček pádem do střely tečuje nad branku ránu od modré.

30:10
    Oba celky v plném počtu.

30:18
    Zakázané uvolnění Liberce.

30:42
    Ručinského střelu tečuje nad branku Hunkes.

31:00
    Opět Trávníčkova střela nad branku, když dostal pas od Martynka přesně proti holi.

31:30
    Do třetice v akci Trávníček, když je faulován za brankou.

31:40
    2 minuty za podražení inkasuje Valský.

32:14
    Ručinský od modré trefuje levý beton a Liberec vyhazuje.

32:41
    Skulinku mezi tělem a pravou tyčí našel přesnou střelou z kruhu JIŘÍ ZEMAN a domácí už mají pověstného bůra. Asistence:Viktor Hübl, Matěj Stříteský.

32:59
    Rovněž na bližší tyč a ještě o poznání lépe se z pravého křídla trefil TOMÁŠ BULÍK, který vymetl pavouky z růžku branky. Asistence: Martin Bartek, Jiří Hunkes.

34:05
    Vlach nepříjemně propálil brankoviště a Francouz se raději rozhodl nechat kotouč proletět do rohu.

35:58
    Trávníček s Hanzlem vypracovali gólovku mezi kruhy pro Martynka, který míjí branku.

36:44
    Šlégr zbytečně ponechal za brankou h§l soupeřovi kolem pasu a jsou z toho 2 minuty.

37:30
    Chaloupka vyráží vlastním tělem střelu Liberce. Celá řada Litvínova teď byla více na ledě než na bruslích.

37:42
    Pospíšil vyloučen na 2 minuty za sekání.

38:30
    Zeman se souhrou náhod octl v brejku na levém křídle a jeho bekhendová stahovačka vyzrála na Melicherčíka, ale netrefila branku.

38:48
    Urban vyloučen na 2 minuty za podražení.

38:58
    Před brankou dobře clonící MICHAL TRÁVNÍČEK zasáhl střelu Ručinského od modré. Asistence:Martin Ručinský. Marek Posymk.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:27.

40:01

40:38
    Ručinský napřáhl na modré mezi obránci. Melicherčík vyráží.

40:55

41:30
    Bulíř selhal v zakončení breku 2 na 1, když mu při střele sjel kotouč z hole.

42:08
    Majdan vyprášil pravý beton brankáře Tygrů.

42:39
    2 minuty za sekání dostává Valský.

43:27
    Jánský se snažil najít skulinku mezi betony brankáře Melicherčíka, ale neuspěl.

44:20
    Piroš prošel mezi obránci v zakončení byl atakován a trefil pouze pravý beton. Přesilovka Litvínova pokračuje výhodou.

44:55
    Kolmann vyloučen na 2 minuty za sekání.

45:50
    Ručinského stahovačku vystihl Valský a vyhazuje.

46:20
    Urban znepříjemňuje pozici na modré Zemanovi.

46:50
    Až nyní Bulíř vyhazuje.

46:55

48:09
    Martynek vyloučen na 2 minuty za hákování.

49:15
    Ručínský dojel vlastní vyhozený kotouč o který obehrál Melicherčíka a už už hledal Hübl a mezi kruhy, s ním se dobře vrátil Hunkes a nebezpečí zažehnal.

50:10

51:15
    Posmyk vyloučen na 2 + 10 za vražení na hrazení.

52:20
    Litvínov se bez problémů brání.

53:16

53:58
    Majdan by mohl posloužit jako vzor pro hráče obdobného vzrůstu. Nezalekl se soupeře o 2 hlavy většího a výzvu k regulérní bitce přijal. Majdan s Vlachem dostávají 5 + do konce, vítězem bitky byl Vlach a za předchozí faul dostává navíc Šlégr 2 minuty. Hraje se 5 na 4.

55:50
    Zeman tečuje střílenou přihrávku od Hunkese a téměř jistě zabránil Pospíšilovi ve skórování.

56:04
    Kolmann vyloučen na 2 minuty za podražení.

56:04
    Za nesportovní chování hráčské lavice odsedí Pospíšil.

56:20
    Ručinský pálí mimo.

56:49
    Hanzl to zkoušel dnes již podruhé na Trávníčka, ale neuspěl.

57:09
    Liberec se prosazuje ve třech, když TOMÁŠ BULÍK vystihl nepřesnou zadovku a bez problémů ujel Gulovi, který do stíhání zdaleka nedal vše. Bez asistence.

57:54
    Desátou branku dnešního večera si připisuje JAKUB ČERNÝ, když byl první u vyraženého puku a vrátil jej do odkryté branky. Asistence: Jiří Zeman, Matěj Stříteský.

58:26
    Brejk 3 na 1 využil svou třetí dnešní trefou VIKTOR HÜBL. Asistence: Peter Jánský.

59:46
    Ještě jedno vhazování před Francouzem.

60:00
    Konec zápasu. (20:04:29)

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 4. Jánský (Ručinský), 6. Hübl (Ručinský, Zeman), 8. Hübl (Hanzl, Černý), 9. Trávníček (Hanzl, Posmyk), 33. Zeman (Hübl, Stříteský), 39. Trávníček (Ručinský, Posmyk), 58. Černý (Zeman, Stříteský), 59. Hübl (Jánský) – 20. Bulík (Hunkes), 33. Bulík (Bartek, Hunkes), 58. Bulík

HC VERVA Litvínov: Francouz – Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Chaloupka – Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Hanzl, Trávníček – Majdan, Piroš, J. Černý – Písařík, Jurčík, R. Pšurný
    Bílí Tygři Liberec: Schwarz (6. Melicherčík) – Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Šimek – T. Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Bulík, Víšek – Valský, Zacha, J. Vlach – Bulíř, Pospíšil

Rozhodčí: Kalivoda, Lacina – Podrazil, Zavřel