Skalica – Banská Bystrica 5:4 (kon.) | Košice – Žilina 5:0 (kon.) | Poprad – Nitra 1:2 (2:3 po s.n.)
Zvolen – Martin 5:2 (kon.) | Piešťany – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HK Skalica
5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 08.12.2013, 16:30 • HANT aréna v Skalici • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:30.

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje po kratšej prestávke naďalej a my budeme prostredníctvom tohto on-line prenosu svedkami súboja 29. kola medzi mužstvami HK 36 Skalica a HC ´05 Banská Bystrica.

HK 36 Skalica trpí hracou krízou, keďže už 5- krát po sebe prehrali a vo svojom predposlednom zápase inkasovala obrovský debakel 10:2 keď prehrala na ľade Nitry.
    Záhoráci sa nachádzajú na siedmom mieste v tabuľke s počtom bodov 40 a dnes by si chceli určite pripísať minimálne 1 bod.
    Skalica sa naposledy predstavila na ľade v Martine, kde opäť prehrala, no tentoraz tesne 2:1.

HC 05 Banská Bystrica je na tom oveľa lepšie ako domáca Skalica.
    Barani sa nachádzajú na peknom 3. mieste v tabuľke a na druhú Nitru strácajú presne 6 bodov.
    Bystrica si naposledy zmerala svoje sily na domácom ľade proti Piešťanom, ale aj napriek tomu že viedli 3:0 nakoniec prehrali 4:6!

Zaujímavosťou bude koľko divákov príde na toto stretnutie, kedže vstup na tento zápas je úplne ZADARMO!
    Uvidíme komu sa dnes bude dariť a komu bude priať hokejové šťastie. Ako tento duel dopadne sa dozvieme už dnes od 16:30!!!

Úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška,
    Krejčířík, Mikéska – Lažo, Kuľha,Srnec,
    Obdržálek, Školiak – Preisinger,Kropáč –
    Kutálek, Mráz, Šátek, Jankovič, Sloboda.

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Rosandič,
    Bambúch, Lunter, White, Macík –
    Macháček, Meland, Handlovský, Hudec, Petro,
    Chovan, Kadura – Devečka, Žilka, Hegyi, Heizer,
    Dolník ,Fajčák.

Rozhodca: Peter Stano, Daniel Konc – Slavomír Sčensný , Peter Tvrdoň.

Všetko je pripravené na úvodné buly!
    Za okamžik začíname!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:21
    Vyrúbalík sa snažil nájsť dlhou prihrávkou Školiaka, ale rozohrávku zachytili hostia.

00:41
    Obrovská šanca Preisingera, ktorému v poslednej chvíle skĺzol puk z hokejky.

1:36
    Heizer sa snažil dotlačiť puk za Lipovského chrbát, ale ten ukryl puk so svojou lapačkou.

1:58
    Vylúčenie Skalica!
    Martin Vyrúbalík dostáva dve minúty za podrazenie.

2:11
    Domáci sa zatiaľ úspešne bránia.

2:33
    Vylúčenie Bystrica!
    Michal Hudec dostáva dve minúty za podrazenie.

Martin Kuľha-dve minúty za hrubosť.

3:09
    Krejčíříkova delovka od modrej vo vlastnom oslabení, ale mimo Kalembovej brány.

4:01
    Domáci v plnom počte a úspešne sa ubránili v prvom oslabení.

4:06
    Skalica dala gól!
    Domáci sa dostávajú do vedenia zásluhou MIROSLAVA PREISINGERA, ktorý strelou k ľavej žrdi Kalembovej brány posiela domácich do vedenia 1:0!
    Asistovali mu Petr Obdržálek a Filip Krejčířík.

5:38
    Domáci po strelenom góle ožili.
    Do vedenia 2:0 sa snažil poslať svoje mužstvo Šátek, ale tentoraz si dal na jeho strelu švihom Kalemba pozor.

6:19
    Trška vyviezol puk až do útočného pásma, ale nikto s jeho spoluhráčov tam nebol.

6:31
    Mikéska leží na ľadovej ploche.
    Dúfame, že bude v poriadku.

7:17
    Kuľha sa už chystal k strele od modrej, ale Chovan mu vypichol puk z hokejky a tak sa hostia snažia vymyslieť akciu ktorá by sa skončila vyrovnaním.

7:42
    Mário Lunter dostáva dve minúty za hákovanie.

8:13
    Skalica sa usadila v útočnom pásme, Kuľha pekne prihral na Kozáka, ale ten delovkou minul Kalembovu bránu!

9:28
    Domáci roztočili kolotoč a Vyrúbalík sa snažil vystreliť spoza kruhov, ale Kalemba s prehľadom vyrazil pred seba.

10:31
    White skúsil strelu príklepom spoza kruhov, ale priamo do Lipovského.

11:07
    Branislav Jankovič dostáva dve minúty za podrazenie.

11:28
    Melandova delovka od modrej do ktorej sa hodil Šátek, ale Lipovský pre istotu chytá medzi svoje betóny.

12:43
    Lukáš Bambúch dostáva dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

13:01
    Trška sám vyviezol puk do útočného pásma, dostal sa aj k strele švihom, ale skvelý Kalemba ho vychytal.

13:16
    Domáci v plnom počte a tak začína ich skrátená presilovka 5 proti 4!

14:02
    Domáci využívajú svoju presilovú hru!
    Do vedenia 2:0 posiela domácich strelou do prázdnej brány MARTIN KUĽHA!!!
    Asistovali mu Petr Obdržálek a Miroslav Lažo.

14:34
    Ďalší gól v sieti hostí!
    Kalembu vyhnal z brány MIROSLAV PREISINGER, ktorý v samostatnom nájazde prekonáva strelou medzi betóny Kalembu v bráne hostí.
    Asistoval mu Peter Trška.

15:48
    Hostia úplne zaskočený vstupom do prvej tretiny, ktorý dobre predvádza domáce mužstvo, ktoré neustále zamestnáva hostujúcich obrancov.

16:06
    Fajčák to skúsil z ťažkého uhľa, ale Lipovský bol na pozore.

17:51
    Kutálek od modrej skúsil niečo vymyslieť, ale do jeho strely sa hodil jeden z hostujúcich obrancov.

18:43
    Skalica sa usadila v útočnom pásme a roztočili kolotoč.
    Sloboda to skúšal od modrej, ale priamo do Košarišťana.

19:25
    Kutálek v obrovskej príležitosti, keď sa natlačil priamo do brány a mieril medzi Košarišťanove betóny, ale rozhodca píska postavenie hráča v brankovisku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou na strely veľmi vyrovnanú prvú tretinu v ktorej dokázal domáci tím streliť pekné 3 góle a tak spokojne odchádzajú do svojej kabíny. Uvidíme či sa podarí Miroslavovi Preisingerovi streliť HATTRICK, ktorý má zatiaľ na svojom konte v dnešnom zápase 2 góle.
    Ďalšia tretina začne približne o 17:24.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:34
    Rýchly vstup domácich do tejto tretiny!
    Strelou nad Košarišťanovu lapačku posiela do vedenia 4:0 PETR OBDRŽÁLEK!!!
    Asistoval mu Miroslav Lažo.

21:59
    Šátekova delovka od modrej letela mimo bránky hostí.

22:42
    Skalica opäť roztočila kolotoč tentoraz to skúsil Lažo, ale hostujúci gólman bol na pozore.

23:16
    Bambúch sa snažil niečo vymyslieť, ale nedokázal nájsť recept na skvelého Lipovského.

24:03
    Lukáš Handlovský inkasuje dve minúty za hákovanie.

24:55
    Kozákova strela nenašla Mráza, ktorý chcel tečovať puk za Košarišťanov chrbát, ale neúspešne.

25:31
    Vyrúbalík už mal napriahnuté, ale v poslednej chvíli mu puk vypichol White,

26:40
    Mráz sa dostal do úniku, ale Košarišťan s prehľadom chytá do svojej lapačky!

27:36
    Skalica oveľa aktívnejšia ako hostia.
    Teraz to skúšal Kutálek s Lažom, ale v bránke hostí chytá výborný Košarišťan.

28:29
    Kadura sa chystal k strele príklepom od modrej, ale skĺzol mu puk z hokejky.

29:09
    Za hákovanie si ide sadnúť René Školiak!

29:38
    Dnešné stretnutie sleduje 1628 divákov.
    Vstup na tento zápas bol ZADARMO!

30:23
    Banská Bystrica dala gól!
    A je znížené!
    Bezmocného Lipovského dokázal prekonať RADOMÍR HEIZER, ktorý upravuje stav na 4:1!
    Asistovali mu Radoslav Macík a Petr Macháček.

31:46
    Melanda sa snažil nájsť recept na Lipovsého, ale ten bol na správnom mieste.

32:11
    Dnešné stretnutie sleduje aj Žigo Pálffy, ktorý dozerá na svojich spoluhráčov.

33:44
    Kozákova tvrdá strela od modrej čiary, ale mimo brány hostí.

34:22
    Preisinger sa snažil prihrať na voľného Slobodu, ale ten si nedokázal spracovať skackajúci puk a tak sa puku zmocnili hostia.

35:47
    Srnec teraz odviedol perfektnú prácu v obrannej tretine domácich keď čisto odstavil od puku jedného z hostujúcich útočníkov.

36:31
    Banská Bystrica sa po strelenom góle zobudila a neustále hryzie na domácich, ktorý sa ako keby už uspokojili s aktuálnym výsledkom.

37:16
    Hudec sa snažil vybojovať puk pri mantinely, ale úspešnejší bol Vyrúbalík, ktorý ihneď prihráva na Mira Laža.

38:51
    Bystrica sa usadila v útočnom pásme a snaží sa niečo vymyslieť, ale skvelý Lipovský je proti.

39:36
    Kadura bojoval o puk v rohu klziska, ale Vyrúbalík ho od puku odstavil.

39:48
    Gól do šatne teraz posiela domácim JURAJ PETRO, ktorý si pekne položil Lipovského a strelou do prázdnej brány znižuje na 4:2!!!
    Asistovali mu Chris Saracino.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skalica vedie aj po druhej tretine 4:2, ale jednoznačne lepším tímom v tejto tretine boli hostia, ktorý neustále podkurovali Lipovskému v bráne.
    Ako tento zápas dopadne sa dozvieme v tretej tretine, ktorá začne približne o 18:10.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:28
    Lažo to skúsil z ťažkého uhľa na Košarišťana, ale ten vyrazil puk so svojou hokejkou.

41:44
    Trška sa snažil nájsť Kutálka, ale hostia boli pohotovejší.

42:27
    White tvrdou strelou nastreľuje puk do útočného pásma, ale nikto z jeho spoluhráčov tam nebol a tak sa puku zmocnilo domáce mužstvo.

43:24
    Lažo vyviezol puk do útočného pásma, ale jeho strela švihom bol zblokovaná.

44:41
    Hrá sa na oboch stranách veľmi vyrovnaný hokej.
    Ani jedno z mužstiev sa nikam neponáhľa.

45:11
    Mráz v samostatnom úniku nedokázal nájsť recept na skvelého gólmana hosťí.

45:50
    Lukáš Kozák dostáva dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

46:32
    Handlovský a Bambúch sa snažili niečo vymyslieť, ale zatiaľ neprišla žiadna vážnejšia strela, ktorá by ohrozila Lipovského v bráne domácich.

47:11
    Skalica sa zatiaľ úspešne bráni.
    Róbert Mikéska vyhadzuje puk cez všetky čiary.

48:01
    Kozák ihneď ako naskočil z trestnej lavice bol v samostatnom úniku, ale nedokázal nájsť recept na hostujúceho gólmana.

49:34
    Mráz skúsil strelu švihom, ale jeho strela bola zblokovaná.

50:20
    Podľa mňa bol toto čistý bodíček, ktorý predviedol Michal Srnec, ale rozhodca mu udeľuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

51:11
    Skalica sa úspešne bráni vo vlastnom oslabení dokázali dokonca ja pohroziť, keď sa Trška dostal do úniku, ale nedokázal nájsť recept na prekonanie Košarišťana.

52:15
    Macík úplne voľný pred bránou domácich, ale Lipovský neuveriteľným zákrokom vyráža.

52:50
    Pravdepodobne je rozhodnuté!!!
    BRUNO MRÁZ peknou strelou švihom, keď bol zoči-voči pred Košarišťanom dostáva domácich do vedenia 5:2!!!
    Asistovali mu Michal Šátek a Tibor Kutálek.

53:48
    MISLAV ROSANDIČ strieľa kontaktný gól po tom ako sa puk odrazil od mantinelu a tak dramatizuje záver dnešného stretnutia.
    Asistoval mu Lukáš Handlovský.

54:13
    Chovan sa teraz snažil niečo vymyslieť, ale Mikéska ho čisto odstavil od puku.

55:35
    Ďalší gól v sieti domácich!!!
    Tentoraz to vyšlo MATÚŠOVI CHOVANOVI, ktorý strelou k tyčke prekonáva Lipovského.

55:35
    Oddychový čas domácich.

56:23
    Školiak v obrovskej šanci, ale k strele sa nedostal a tak hostia okamžite vyrážajú do protiútoku.

57:41
    Macík sa snažil prihrať na Hudeca, ale čisto ho od puku odstavil Kozák.

58:37
    Skalica sa stiahla už len do svojej obrannej tretiny a nechce už nič riskovať!
    V tomto momente si Bystrica berie oddychový čas a Košarišťan ide von zo svojej brány.

59:14
    Lažo sa snažil vyhodiť puk z obrannej tretiny čo sa mu aj podarilo, ale do prázdnej brány puk nedokázal namieriť.

59:37
    Dramatický záver stretnutia zatiaľ vychádza domácim, ktorý stále vedú tesne 5:4.

59:59
    V závere stretnutia mohol ešte skórovať Martin Kuľha, ktorý už nestihol umiestniť puk do prázdnej hostujúcej brány.

60:00

Máme tu dramatický koniec a tak všetky 3 body ostávajú v Skalici!!!
    Skalica bola jednoznačne lepším súperom v prvej tretine, ale potom zabrali aj hostia a domácich neustále ohrozovali, ale skvelý Lipovský im nič nedovolil.Od nás je to pre dnešok všetko. Dovidenia. (18:47:37)

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (Obdržálek, Krejčířík), 15. Kuľha (Obdržálek, Lažo), 15. Preisinger (Trška), 21. Obdržálek (Lažo), 53. Mráz (Šátek, Kutálek) – 31. Heizer (Macík, Macháček), 40. Petro (Saracino), 54. Rosandič (Handlovský), 56. Chovan (Handlovský, White)

HK Skalica: Lipovský – Kozák, Vyrúbalík, Trška,

HC´ 05 Banská Bystrica: KOŠARIŠŤAN-Kalemba – Saracino, Rosandič,

Rozhodčí: Peter Stano, Daniel Konc – Slavomír Sčensný , Peter Tvrdoň