Boston – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:4 (0:2 po s.n.)
Detroit – Florida 1:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (po pr.) | Washington – Nashville 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 3:4 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 2:5 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:2 (po pr.)
Los Angeles – NY Islanders 3:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Florida Panthers
Neděle 08.12.2013, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (03:42:54)

3. Brian Campbell (FLA) 0+0

V dnešním utkání vítězí hostující Florida, která dokázala svojí aktivitou přehrát domácí Detroit, který letos před vlastními fanoušky nepodává dobré výkony a dnes prohrává 1:2. Vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě Huberdeau.

Střely na branku: 37 – 23.

60:00

59:53
    Florida drží kotouč daleko od své branky.

59:46
    Nepřesná rozehrávka Detroitu končí zakázaným uvolněním. Šance na vyrovnání je minimální.

59:30
    Nyquist se dostal ke střele, ale tu dokázal vyrazit Thomas.

59:19
    Oddechový čas pro domácí.

59:19
    Thomas kryje nahození od Franzena. Hra je přerušena.

59:15
    Detroit zahajuje hru bez brankáře.

58:42
    Abdelkader se pokusil obtočit okolo branky a zasunout kotouč k tyčce, ale Thomas si celou situaci pohlídal.

57:58

57:36
    Detroit hraje i tuto přesilovou hru velmi špatně, vyrovnání je v nedohlednu.

57:12
    Kotouč je stále ve středním pásmu.

56:40
    Po Kronwallově nepřesné rozehrávce se kotouč dostal zpátky do středního pásma.

56:15
    Detroitu se zatím nedaří dostat do útočného pásma.

55:58
    Detroit bude hrát další přesilovou hru. Za hákování je vyloučen Upshall.

55:18
    Cleary nahodil kotouč do brankoviště, kde se k němu dostal Miller, ale i přesto, že byl ve velmi výhodné pozici, tak nedokázal dostat kotouč za Thomase.

54:51
    Z pravého kruhu prověřil Gustavssona Boyes.

53:30
    Detroit se snaží vyrovnat, ale v útočné fázi se mu dnes vůbec nedaří.

52:37
    Abdelkader se obtočil okolo branky, ale kotouč za Thomase neprocpal.

52:02

51:36
    Kotouč je za brankou Gustavssona.

51:23
    Detroitu se přesilová hra nedaří podle představ.

50:43
    Z vrcholu levého kruhu to zkusil Franzen, ale branku minul.

50:23
    Z pravého kruhu vystřelil nebezpečně Alfredsson, ale Thomas dokázal jeho střelu vyrazit.

50:02
    Následuje komerční přestávka.

50:02
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Fleischmann.

49:32
    Z pravého kruhu vystřelil na druhé straně Kopecký, ale Gustavsson zasahuje betonem.

49:15
    Čtvrtá lajna Detroit se dlouho držela v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostala.

48:36
    Detroitu se nedaří vytvořit potřebný tlak pro vyrovnání.

47:09
    Bergenheim vystřelil z mezikruží, Gustavsson vyráží.

46:10
    Tak to byla velká šance na vyrovnání. Na levém kruhu se ke kotouči dostal Franzen, který následně střelou zápěstím branku těsně přestřelil.

45:02
    Z levého kruhu na druhé straně vystřelil Miller, který však branku netrefil.

44:51
    Od modré čáry vystřelil Campbell, ale Gustavsson byl připraven zasáhnout.

43:29
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida se dostává do vedení. Mezi kruhy se ke kotouči dostal JONATHAN HUBERDEAU, který po kličce do bekhendu překonal Gustavssona. Asistence: Tom Gilbert, Shawn Matthias.

42:18
    Před Thomasem vznikl závar, který nakonec hostující brankář vyřešil a kotouč přikryl.

41:58
    Mezi kruhy se odrazil kotouč na hůl Boyese, který pohotově vystřelil a trefil dobře vyjetého Gustavssona.

40:36
    Detroit se hned z kraje třetí třetiny dostal do útočného pásma, do zakončení nikoliv.

40:01

Druhá třetina patří Floridě, které se povedlo vyrovnat na 1:1. V 23. minutě se o to postaral Hayes, který kotouč doslova dotlačil do branky. Před třetí třetinou je tedy všechno otevřené a uvidíme, jak nakonec utkání dopadne. Třetí třetina začne přibližně v 2:51.

Střely na branku: 14 – 26.

40:00

39:20
    Abdelkader dokázal ujet hostujícím obráncům, ale do zakončení se již nedostal.

38:38
    Tatar se dostal z levé strany před branku a vystřelil po ledě, Thomas zasahuje betonem.

37:49
    Quinceyho střela od modré čáry skončila na výstroji Thomase.

37:32
    Hayes se pokusil překvapit Gustavssona rychlým vyjetím zpoza branky, ale brankář Detroitu byl pozorný.

37:00
    Přes obránce vystřelil Campbell, který poslal kotouč do lapačky Gustavssona.

36:43
    Detroit v této části hry zaostává za svým soupeřem, který je aktivnější.

35:36
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Fleischmann, ale střelou po ledě branku minul.

35:17
    Při komerční přestávce jsme mohli sledovat, jak se připravuje Comerica Park na Winter Classic.

35:17
    Komerční přestávka.

34:43
    Ani jeden z týmů se nedokáže dostat na delší dobu do útočného pásma.

33:43
    Přes obránce vystřelil Winchester, který poslal kotouč pouze do náruče Gustavssona.

32:36
    Florida si vytvořila velký tlak, který nakonec Detroit dokázal ustát. Velmi blízko vstřelení branky byl Fleischmann, ale jeho pokus prošel těsně vedle pravé tyče.

31:18
    Z velkého úhlu vystřelil Franzen, ale Thomas se nenechal překvapit.

30:35
    Thomas si připisuje úspěšný zákrok proti střele Abdelkadera.

30:04

29:03
    Detroit zvládá oslabení na výbornou.

28:08
    Hned po vhazování vystřelil Bergenheim, ale Gustavsson dokázal včas zasáhnout.

28:04

28:04
    Florida bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Bertuzzi.

27:15
    Na druhé straně to od modré čáry zkusil Weaver, ale jeho pokus byl stejně přesný, jako střela Kronwalla před malou chvílí.

26:33
    Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale jeho rána branku minula.

25:36
    Florida je v této třetině mírně aktivnějším celkem.

24:42
    Do zakončení bekhendem se dostal Abdelkader, který branku přestřelil.

22:59
    Florida srovnává stav utkání. Na brankovišti předvedl velmi dobrý důraz JIMMY HAYES, který dokázal protlačit kotouč do branky. Asistence: Shawn Matthias, Dylan Olsen.

22:13
    Hraje se na obě strany a ve velmi rychlém tempu.

21:40
    Do zakončení se dostal Barkov, když si v plné rychlosti stáhl kotouč ze vzduchu a vystřelil vedle pravé tyče.

20:44
    Bertuzzi odcházel z ledu velmi podrážděn, uvidíme, zda-li se v jeho příštím střídání nedočkáme nějaké odplaty.

20:01

První třetina patří Detroitu, který ji vyhrál v poměru 1:0. O úvodní branku utkání se postaral v 5. minutě Cleary, který už vstřelení branky potřeboval jako sůl. Florida měla také pár dobrých možností, ale Gustavsson opět podává spolehlivý výkon. Druhá třetina začne přibližně v 2:02.

Střely na branku: 9 – 9.

20:00

19:36
    Florida operuje v útočném pásmu, jenže se nedokáže dostat do zakončení.

19:10
    Cleary se pokusil vystřelit přes obránce, ale ten jeho pokus zablokoval.

18:06
    Kindl nahodil z vrcholu levého kruhu kotouč na branku a Thomas vyrazil kotouč pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Emmerton, ale ani on na hostujícího brankáře nevyzrál.

17:17
    Huberdeau nadělal nyní Gustavssonovi velké starosti, když jeho střela z otočky byla velmi nebezpečná.

17:02
    Thomas si připisuje úspěšný zákrok, když si poradil s pokusem Alfredssona.

16:34
    Hrálo se dlouho bez přerušení, ale převážně ve středním pásmu, takže jsme žádnou šanci neviděli.

15:26
    Z levého kruhu se pokoušel prostřelit Thomase mezi betony Emmerton, ale hostující brankář předvedl úspěšný zákrok.

15:03
    Florida se dlouho držela v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokázala.

14:19

14:19
    Ke střele přes obránce se dostal Andersson, který prověřil pozornost Thomase.

13:35
    Detroit hraje dnes velmi zkušeně a zatím má utkání pod kontrolou.

12:55
    Nyquist nebezpečně vystřelil z levého kruhu, když jeho pokus z otočky jen těsně minul branku.

12:39
    Zakázané uvolnění ze strany Floridy.

11:46
    Tatarova střela z pravého kruhu byla hostujícím obráncem sražena do rohu.

10:55
    Kopecký našel na levém kruhu volného Fleischmanna, který střelou příklepem branku netrefil.

9:48
    Bertuzzi zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal Franzenovi, který lehkým nahozením branku netrefil.

9:15
    Florida velmi aktivně napadá a Detroit má menší problémy s rozehrávkou.

8:36
    Snaha Floridy dostat se do útočného pásma končí postavením mimo hru.

7:48

7:03
    Tentokrát to Huberdeau zkusil z levého kruhu a branku vůbec netrefil.

6:55
    Florida dlouho kombinovala v útočném pásmu, až se ke střele dostal Huberdeau, který ale nedokázal překonat Gustavssona.

5:48
    Přesilovou hru si zahraje i Florida. Za krosček je vyloučen na 2 minuty Abdelkader.

5:45
    Od modré čáry to zkusil Gudbranson, ale jeho pokus skončil v náručí Gustavssona.

5:03
    Florida se po inkasované brance tlačí do útoku, ale obrana Detroitu je pozorná.

4:06
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit se dostává do vedení. DANIEL CLEARY obdržel přesný pas od Abdelkadera a z mezikruží prostřelil Thomase. Asistence: Justin Abdelkader, Cory Emmerton.

3:26

2:51
    Florida zvládá své oslabení velmi dobře, do zakončení se dokonce dostal Fleischmann, jehož střelu dokázal Gustavsson vyrazit.

2:00
    Do zakončení se v přesilové hře opět natlačil Franzen, ale Thomas dokázal jeho pokus vyrazit a následně pokryl i dorážku Samuelssona.

1:26
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za hákování je vyloučen na 2 minuty Boyes.

0:50
    Do zakončení se dokázal dostat Franzen, ale jeho pokus dokázal Thomas zneškodnit.

00:01

V Joe Louis Areně probíhá předzápasový program.

Utkání začne o malou chvíli později.

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Lashoff, Kindl – Bertuzzi, Frazen, Nyquist – Alfredsson, Weiss, Abdelkader – Tatar, Andersson, Miller – Samuelsson, Emmerton, Cleary

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Olsen, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Huberdeau – Boyes, Barkov, Bergenheim – Kopecký, Goc, Fleischmann – Hayes, Matthias, Barch

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Devorski, Kovachik.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Joe Louis Arény, tedy stánku Detroitu Red Wings zavítá Florida Panthers. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 5. Cleary (Abdelkader, Emmerton) – 23. Hayes (Matthias, Olsen), 44. Huberdeau (Gilbert, Matthias)

Florida Panthers: Thomas (Clemensen) – Gilbert, Campbell, Olsen, Gudbranson, Weaver, Kulikov – Upshall, Bjugstad, Huberdeau – Boyes, Barkov, Bergenheim – Kopecký, Goc, Fleischmann – Hayes, Matthias, Winchester

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Devorski, Kovachik

Diváci: 20 066