Jihlava – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Olomouc – SHK Hodonín 14:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 1:7 (kon.)
Třinec – Přerov 7:0 (kon.) | Chomutov – Písek 10:3 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Letňany – Ústí n/L 6:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Neděle 08.12.2013, 09:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:45.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání mladšího dorostu, ve kterém se v derby utká Dukla Jihlava a Žďár nad Sázavou.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Śkarek) – Smutný, Pražák, Huňáček, Mareš, Havelka O., Havelka G. – Branský, Najman, Kousal – Čermák, Mejzlík, Oščádal – Prokš, Adam, Chylík – Berka. Trenér: Patrik Augusta.

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Neubauer) – Jankovský, Trejbal, Švanda, Macky, Geba, Jančařík – Kaut, Nečas, Havránek – Srnský, Nedvěd, Štefka – Nový, Zahradník, Matys. Trenér: Martin Sobotka.

Rozhodčí: Kukeně – Přibyl, Stehlík..

Oba týmy se již rozbruslují na ledě.

Utkání bude pikantní zejména pro Tomáše Havránka, který podstatnou část loňské sezony strávil právě v Jihlavě.

Na ledě už jsou i rozhodčí, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:32
    Úvodní vteřiny jsou spše seznamovací, hraje se ve středním pásmu.

01:11
    Do náznaku šance se dostával Oščádal, ale puk mu vzal z hole Nový.

02:05
    Adam se neprokličkoval obranou hostů a na útočné modré ztratil puk.

02:37
    Nečas se na útočné modré hezky uvolnil a u pravého kruhu měl dost času ke střelbě, jenže jeho pokus neměl patřičnou razanci.

03:15
    Přihrávka Pražáka na spoluhráče byla příliš dlouhá a končí u Loubala.

03:31
    Před dotírajícín Najmanem a Kousalem schoval puk v lapačce Loubal.

04:49
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dlouho to netrvalo a vidíme první gól zápasu. Prokš zavezl puk před Loubala, přihál Adamovi, který ještě poslal puk na KRYŠTOFA CHYLÍKA (1+2). Nikým nehlídaný útočník Dukly otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Dominik Adam, Jan Prokš.

05:45
    První přesilová hra zápasu. Michal Smutný (JIH) dostává dvě minuty za držení protihráče. Na vyloučení: 1-0.

06:29
    Hosté se připravili o útočné pásmo a krátce na to končí jejich nepřesná akce zakázaným uvolněním.

19:49
    Kousal viděl na útočné modré najíždějícího Najmana, ale ten nakonec po puku nešel, protože se mu zdála přihrávka příliš dlouhá.

07:45
    Dukla v plném počtu.

08:23
    Zakázané uvolnění žďárských plamenů.

08:34
    Na druhé straně vypálil na Kořenáře ránu Jankovský,. Gólman Dukly ji má ve výstroji a nepovolil obránci hostů ani dorážku.

09:12
    První přesilová hra také pro Duklu. Dvouminutovým trestem a desetiminutovým osobním trestem za úder do oblasti hlavy a krku je potrestnán Tomáš Havránek (ZNS). Na vyloučení: 1-1.

09:30
    Zprava nahrával před branku Kousal, ale jeho spoluhráči puk netečovali a navíc je posunutá branka.

09:58
    Kořenář zachytil vyhození hostů a rozehrávkou našel na modré výborně Ondřeje Najmana, který si obhodil Martina Nečase (ZNS). Útočník hostů jej poté fauloval a dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 1-2.

10:21
    Dukla zatím drží hosty při dvoujnásobné přesilovce před Loubalem.

10:23
    Jihlava využívá dvojnásobnou přesilovou hru. Najman nabil obránci a kapitánovi týmu VOJTĚCHU PRAŽÁKOVI (2+8), který od modré prostřeluje vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Najman (10+15), Michal Smutný (2+3).

11:12
    V pokračující klasické přesilovce se Dukla nemůže dostat před Loubala.

11:38
    Až nyní se to domácím povedlo, ránu Huňáčka od modré lapí Loubal.

11:58
    Oščádal z pravého kruhu přihrával před Loubala, ale ten si celou situaci pohlídal.

11:58

12:29
    Po rychlém útoku hostů má puk v lapačce Loubal a přerušuje tak hru.

12:29
    Za zády Loubala je opět posunutá branka, už ale stojí na svém místě.

12:47
    Po střele Kousala se dostal puk mezi kruhy na Najmana, který v jasné pozici přestřeluje branku.

12:55
    Ofsajd Dukly.

14:33
    Hraje se rychlý hokej, ale bez vážnějších šancí.

14:55
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje Vladimír Zahradník střelou z levého kruhu, kterou Kořenář lapí.

16:16
    Střela Pražáka od modré prolétla těsně vedle pravé tyče Loubala.

16:36
    Icing Ždáru, hra se stěhuje před gólmana hostů.

17:01
    Střela Adama z levé strany končí v lapačce Loubala.

17:11
    A i nyní následuje rychlá akce domácích, a to hned po buly, ale Prokš opět mířil jen do gólmana.

17:40
    Po dlouhé době střelecký pokus hostů, od modré míjí pravou tyčku Kořenáře Ondřej Trejbal.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:53
    Po souboji o puk ve středním pásmu se bude ještě jednou vhazovat.

20:00

Dukla byla v první třetině o něco lepší a zřejmě po zásluze se dostává do dvougólového vedení, když se v 5. minutě prosadil Chylík a o šest minut později využil dvojnásobnou přesilovou hru Pražák.

Další třetina začne přibližně v 10:47.

20:01

20:15
    Trejbal jen tak tak že uhájil před napadajícím Najmanem puk.

20:36
    Střela Smutného od modré končí na pravém betonu Loubala.

21:36
    Po přihrávce Prokše zpoza branky se dostal k zakončení Mejzlík, ale bekhendem Loubala nepřekonal a následnou skrumáž před brankou ukončuje gólman hostí, který drží puk mezi svými betony.

22:04
    Prokš u pravého mantinelu nepřetlačil ležícího Trejbala a nevybojoval z pod něj puk.

23:06
    Střelu Najmana ještě Loubal vyrazil, ale k puku se na levém kruhu dostal PAVEL KOUSAL (16+9) a na jeho ránu už neměl Loubal šanci dosáhnout. Asistence: Ondřej Najman.

23:33
    Kousal si po gólu připisuje i aistenci. Útočník Dukly bleskově zavezl puk před Loubala a vystřelil, kde ho ještě gólman Ždáru vyrazil. Následně však byl před brankou hostů důrazný DANIEL BRANSKÝ (5+4) a ten se již gólově prosazuje. Asistence: Pavel Kousal (16+10).

25:17
    Při situaci dva na jednoho nepřihrál Jan Prokš přesně Dominiku Adamovi a puk je tak za brankou hostů.

25:46
    Pavel Kousal se prokličkoval obranou hostů, ale jeho rána z útočné modré již byla zblokována mimo.

26:10
    Ondřej Trejbal po přejetí útočné modré zprava vystřelil, ale lapačka Kořenáře byla na místě.

27:08
    Bekhendová střela Štefky končí vedle pravé tyče Kořenáře.

28:41
    Současně jsou vyloučeni za hrubost Martin Kaut (ZNS) a Oliver Havelka (JIH). Na vyloučení: 2-3.

29:19
    Najman věděl, že od modré bude střílet Michal Smutný, takže stál před gólmanem Loubalem. Dostal se ještě k puku, ale již pořádně nestihl zakončit.

30:22
    Mejzlík našel zpoza branky najíždějícího Oščádala, který ale netrefil ideálně puk a nakonec ani nevystřelil.

30:41
    Oba týmy v plném počtu.

31:08
    Zakázané uvolnění hostů.

32:30
    Hosté pouze poslali puk do středního pásma a jdou střídat.

32:41
    Špatná rozehrávka Dukly znamenala, že se na Kořenáře řítil sám Vladimír Srnský, ale mezi betony gólmana Dukly místo k zakončení nenašel.

33:39
    Na útočné modré Ždáru uspěl v přetlačované o puk Martin Nečas, který s ním následně obkroužil klec, ale již nezakončil

34:21
    Zlbízka si na Loubala nepřišel Vladimír Oščádal, když se neprosail u pravé tyče.

35:43
    Za brankou Loubala se puku ujal Prokš a rozhlíží se, komu přihrát.

35:55
    Prokš si nakonec s přihrávkou vybral Chylíka, který mezi kruhy vystřelil. Na gólmana hostů si ještě nepřišel, ale ten vyrazil puk jen k DOMINIKU ADAMOVI (1+3), který jej bezpečně zametl do zpola volné klece. Asistence: Kryštof Chylík (1+3), Jan Prokš (0+2).

37:24
    V situaci dva na jednoho na sebe vzal odpovědnost Tomáš Havránek, který nepřihrál na pravé straně jedoucímu Kautovi, nýbrž vystřelil. Kořenář byl ale opět pozorný.

38:29
    Žďár právě vstřelil branku!
    Také hosté se poprvé v zápase prosazují. Srnský po přihrávce Štefky obrkoužil branku, přihrál před Kořenáře na zcela volného MICHALA NEDVĚDA, který poprvé prostřeluje gólmana Dukly. Asistence: Vladimír Srnský, Matěj Štefka.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:49
    Mareš ztratil ve středním pásmu puk, čehož využil Martin Nečas, který upaloval sám na Kořenáře. Ten ale jeho únik výborně zneškodnil.

40:00

I ve druhé dvacetiminutovce měli domácí převahu, což potvrdili i gólově. Během sedmadvaceti vteřin se trefil Pavel Kousal s Danielem Branským. Na konci této třetiny padly ještě dvě branky. Nejprve poslal domácí do pětigólového vedení Dominik Adam, načež poprvé v zápase prostřelil Josefa Kořenáře Michal Nedvěd.

40:01

40:01
    Do branky hostů se ve třetí třetině staví Daniel Neubauer.

41:29
    První ošemetná situace ve třetí třetině, kteoru řeší Neubauer chycením puku.

42:48
    Za sekání dostává dvě minuty Tomáš Mejzlík (JIH). Na vyloučení: 3-3.

43:58
    Hosté svoji přesilovou hru využívají a z pětigólového debaklu to je už "jen" o tři branky. Na konci pohledné kombinace Srnského s Nedvědem byl MATĚJ ŠTEFKA. Asistence: Michal Nedvěd, Vladimír Srnský.

46:18
    Před brankou Neubauera se dostal k poku Oščádal, ale zakončil těsně vedle.

47:04
    Dukla je stále před brankou Ždáru a připravuje si pozici ke střele.

47:26
    Nyní se ale domácí o puk připravili a budou muset začít znova.

48:19
    Hosté si zahrají další přesilovou hru. Za krosček dostává dvě minuty Ondřej Najman (JIH). Na vyloučení: 4-3.

48:52
    Dukla se osvobozuje.

48:57
    Stejně tak jako nyní, když vyhazuje puk Tomáš Mejzlík.

50:12
    Dukla se znovu osvobozuje a přesilovka hostů se chýlí ke konci.

50:14
    Z levého kruhu tvrdě vystřelil kapitán Tomáš Havránek, ale Kořenář puk dobře vyrazil.

50:19

51:43
    Hra se rychle přestěhovala před Neubauera, ale ten nemusel zasahovat, Dukla ztrácí puk.

52:21
    Nyní se má co ohánět Josef Kořenář, který dvakrát v rychlém sledu zlikvidoval dva pokusy hostů.

52:30
    A znovu je to Dukla, která se brání. Pokus Havránka končí opět na Kořenářovi.

52:53
    Až nyní se domácí osvobozují z tlaku hostů a jsou na chvilku před Neubauerem.

53:13
    Mejzlík před gólmanem hostů zakončuje vysoko nad.

53:29
    Zatímco hosté své šance nevyužili, Jihlava se prosazuje. TOMÁŠ MEJZLÍK (9+6) už svoji druhou šanci využívá, když zblízka poprvé překonává Neubauera po přihrávce Čermáka. Asistence: David Čermák (4+7), Vladimír Oščáda (6+7).

54:30
    Hraje se znovu před brankou Kořenáře, ale nyní se hosté do střelecké pozice nedostávají.

54:46
    Už tomu tak není, od modré vypálil Trejbal a Kořenář raději schovává puk do lapačky.

56:06
    Zápas se bez problémů dohrává, Jihlava kombinuje ve středním pásmu.

57:49
    Nepřesná střela Nečase, kterému se puk svezl z hole, končí mimo pravé tyče Kořenáře.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Ani jeden z týmů nyní neohrožuje gólmana soupeře.

60:00
    Konec zápasu. (11:59:11)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Chylík (Adam, Prokš), 11. Pražák (Najman, Smutný), 24. Kousal (Najman), 24. Branský (Kousal), 36. Adam (Chylík, Prokš), 54. Mejzlík (Čermák, Oščádal) – 39. Nedvěd (Srnský, Štefka), 44. Štefka (Nedvěd, Srnský)

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (41. Neubauer) – Jankovský, Trejbal, Švanda, Macky, Geba, Jančařík – Kaut, Nečas, Havránek – Srnský, Nedvěd, Štefka – Nový, Zahradník, Matys. Trenér: Martin Sobotka.

Rozhodčí: Kukeně – Přibyl, Stehlík