Olomouc – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Motor ČB – Most 3:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 2:1 (3:2 po s.n.)
Šumperk – Beroun 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 6:0 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:3 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 2:4 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 21.12.2013, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u posledního zápasu v kalendářním roce 2013. Domácí Sportovní klub Kadaň hostí na svém stadioně Stadion Litoměřice.

Domácím se v poslední době vůbec nedaří. Prohráli už 11 zápasů v řadě! Za tu dobu dokázali vydolovat jen tři body za porážky po nájezdech s Mostem, Českými Budějovicemi a naposledy v pondělí v Šumperku. Na začátku prosince se na trenérskou lavičku Kadaně vrátil Jiří Čelanský, ale jeho druhé kadaňské angažmá mělo jen krátkodobé trvání, jelikož se havlíčkobrodský rodák rozhodl opustit na vlastní žádost Kadaň a zamířil do extraligového Kladna. Do Kadaně tedy přišel Miroslav Buchal, který naposledy trénoval mládež v Chomutově.

Hosté jsou na tom o poznání lépe, protože za posledních jedenáct střetnutí prohráli jen třikrát po šedesáti minutách. Dvakrát poté padli v prodloužení resp. na nájezdy. Tudíž v prvoligové tabulce zaujímají páté místo, ihned za vedoucí čtveřicí. Mezi pátým Stadionem a šestou Třebíčí je rozdíl jen ve skóre, takže po posledním ligovém zápase v roce 2013 můžem být vše jinak. Ve středečním zápase vyhrál Stadion na domácím ledě, když 5:0 porazil Draky ze Šumperka.

Sportovní klub Kadaň: Kostúr (Řehoř) – Trefný, Mazanec, Dobrovolný, Stehlík, Opalek, Szakal (C), Havel, Kopáč – Ton, Charousek (A), Jíra (A) – Chrpa, Chlouba, Mainer – Račuk, Kůs, Hlava – J.Novák, L.Novák, Hammerbauer

HC Stadion Litoměřice: Sedláček (Lavinger) – Evan, Šulc, Husák, Míka (A), Hrbas, Drábek, Málek, Žovinec – Forman, Koudelka, Čermák (A) – Chlapík, Hašek (C), Novák – Suja, Bahenský, Budínský – Rubeš, Švagrovský, Z. Doležal

Rozhodčí: Souček – Jílek, Svoboda.

Domácí hokejisté vedeni brankářem Kostúrem nastupují na ledovou plochu.

Chvilku po nich už vychazejí i hráči Litoměřic.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhrál Stadion, ale ihned se zahrál puk na zakázané uvolnění.

00:47
    Chloubovo nástřel do předbrankového prostoru netečoval žádný z jeho spoluhráčů.

01:25
    Po Bahenského přihrávce se snažil obroužit Kostúra Suja, ale slovenský brankář se zaskočit nenechal.

01:41
    Daniel Opalek a Marek Račuk (KAD) jso vyloučeni na dvě minuty. Litoměřice si tedy zahrají přesilovku 5 na 3.

02:10
    Litoměřice kombinují útočné třetině, ale zatím se dostali jen ke střele od modré, kterou vyslala Husák. Litoměřický bek trefil bránicího Petra Jíru.

03:05
    Po střele Šulce od modré se puk zastavil v chumlu hráčů před Kostúrem a zadáci ho pak poslali do bezpečí.

03:31
    I se druhou střelou Jakuba Šulce si poradil Matúš Kostúr.

03:41

04:05
    Kůs vystihl Švagrovského úmysl, ale domácí se stále musejí bránit.

04:29
    Domácí kapitán Martin Szakal je vyloučen na dvě minuty za sekání.

04:38
    Střelu Marka Hrbase drží Kostúr ve své lapačce.

04:53
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Nejprve trefil opět Marek Hrbas boční síťku. Poté si puk přebral Budínský, který ještě neuspěl ale z následné dorážky už JAKUB SUJA brankáře Kostúra prostřelil. Asistence: Vít Budínský, Marek Hrbas.

06:19
    Domácí byli s pukem v rohu kluziště, ale k ničemu dalšímu se bohužel nedostali.

06:55
    Opalkovo střelu vyráží Sedláček do ochranné sítě.

06:56
    I Kadaň si zahraje přesilovku. Adam Chlapík (LTM) je vyloučen za hákování.

07:38
    Kadaňští si přihrávají po celém útočném pásmu, ale zatím se ke střele neodvážili.

08:14
    Charouskovo přihrávku před branku vytečoval mimo útočné pásmo obránce Drábek.

08:42
    Kadaň dostává možnost zahrát si také přesilovku 5 na 3. Dušan Žovinec (LTM) dostává dvě minutky za hákování. Z trestu Chlapíka zbývý 15 vteřin.

08:57
    Chlapík na ledě, Litoměřice jsou ve čtyřech.

09:14
    Přesilovka domácích neměla dlouhého trvání. Marek Račuk (KAD) inkasuje menší trest za vražení na hrazení.

10:02
    Chrpa s Mazancem se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale nikam to nevedlo.

10:19
    Domácí obráni propadli a VÍT BUDÍNSKÝ si položil Matúše Kostúra a zvýšil na 2:0. Asistence: Jaroslav Hašek, Marek Hrbas.

10:42
    Hosté v plném počtu a dohrávají svou zkrácenou přesilovku.

11:14
    Domácí v plném počtu a hraje se opět pěti na obou stranách.

11:27
    Chlouba nezachytil Mainerovu přenechávku a u kotouče jsou opět hosté.

12:00
    Kostúr drží litoměřické nahození.

12:32
    Dobrovolný nejprve pustil Čermáka k puku, ale v zápěti litoměřického útočníka zastavil.

12:55
    Píská se ofsajd domácího celku.

13:12
    Hrbas přestřelil domácí branku a Kadaň vyváží kotouč.

13:38
    Nyní se bude vhazovat před brankářem Sedláčkem.

14:29
    Hráči Litoměřic v klidu čekají na dostřídání, aby poté mohli založit další útok.

15:13
    Švagrovského skrytou střelu přes obránce Szakala drží Kostúr v lapačce.

15:35
    Charousek objel litoměřickou branku, ale následně už nepřihrál dobře.

16:15
    Chrpa s Mainerem využili menšího zaváhání litoměřické obrany. Vyprodukovali ale jen střelu do Sedláčkových betonů.

17:09
    Nyní měli domácí několik slibných dorážek, ale Sedláček byl připraven.

17:28
    Opalek propadl na obranné modré a domácí jsou kvůli pod tlakem soupeře.

18:02
    Po zašlápnutí puku se bude vhazovat před Sedláčkem.

18:02
    Dominik Málek (LTM) je vyloučen za držení.

18:35
    Kůs si vyměnil puk s Chloubou a domácí díky tomu získali útočnou třetinu.

19:05
    Jírova střela z pravého kruhu nadělala Sedláčkovi menší problémy.

19:35
    Kadaň neustále tlačí na svého soupeře. Pokusy domácích hokejistů zatím pokrývá spolehlivý Sedláček v litoměřickém brankovišti.

19:55
    Kůsova přihrávka byla ztečována za branku.

20:00

Po první třetině vedou Litoměřice dvoubrankovým rozdílem a nutno říct, že zaslouženě. Kadaní se dnes opět příliš nedaří a když vystřelí, tak puk podrží spolehlivý Vojtěch Sedláček.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:24
    Trefného nahození drží Sedláček.

20:53
    Budínského lehkou střelu má Kostúr ve své výstroji.

21:40
    Chlapík se pokusil vystřeli od modré, ale domácí hráči jeho pokus tečovali mimo.

21:48
    Trefného střelu z kruhu našel Sedláček ve své lapačce.

22:21
    Po dobré akci bratrů Nováku trefuje Mainer svou střelou zápěstím tyčku litoměřické branky!

22:47
    Jakub Evan (LTM) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

23:14
    Kadaň právě vstřelila branku!
    JIŘÍ CHAROUSEK dostal od Karla Tona přihrávku do mezikruží a střelou mezi Sedláčkovy betony snižuje na 1:2. Asistence: Karel Ton, Martin Mazanec.

24:30
    Kadaňští jsou po vstřelené brance živější než jejich soupeř.

24:58
    Po Chrpově dorážce drží Sedláček puk ve své lapačce. Mladý kadaňský forvard je pak masírován jedním z bráních hráčů Litoměřic.

25:02
    Po vyhraném buly Lukáše Nováka se dostal k rychlé střele Mainer. Vojtěch Sedláček drží.

25:39
    Po přihrávce žabičkou od Jakuba Nováka vystřelil Lukáš Novák na Sedláčka tvrdou střelu. Brankář Litoměřic opět puk drží.

25:39
    Tomáš Rubeš (LTM) – 2 minuty za vysokou hůl.

26:08
    Po Jírově přihrávce se do puku opřel Mazanec a nadělal hostujícímu brankáři problémy.

26:27
    Další trvá střela, tentokráte od Szakala. Litoměřický branář s ní měl opět problémy.

27:32
    Stehlík špatně přihrál a Litoměřice se štěstím osvobodily.

28:38
    Po Kůsově nahození rozehrál Sedláček a hosté opět založili protiútok.

29:07
    Lukáš Novák byl v dobré pozici zastaven a následně se píská zakázané uvolnění Litoměřic.

29:37
    Po špatné přihrávce v útočném pásmu se dostali hosté do rychlého úniku dva na nikoho. Tuto nabídnutou šanci využil MILOSLAV ČERMÁK. Bez asistence.

30:03
    Chrpa vybojoval útočnou třetinu, bohužel ne na dlouhou

30:29
    Radek Míka (LTM) dostává dvě minuty za krosček.

30:42
    Trefného střelu zápěstím drží Sedláček.

31:10
    Chlouba našel zcela volného Kůse na protější straně pásma. Jaroslav Kůs ale prováhal možnost k rychlé střele.

32:01
    Po Jírově střele z pravého kruhu tečoval Jiří Charousek puk mimo branku.

32:29

33:02
    Čermák zavezl puk za modrou čáru a svou střelou získal buly před Kostúrem.

33:40
    Střela od Jakuba Trefného skončila po teči vysokou nad hostují brankou.

33:53
    Jakub Novák dostal přihrávku od svého bratra, ale střelou z kruhu trefil jen připraveného Sedláčka.

34:39
    Po nepříliš silné střele z otočky od Lukáše Nováka se bude vhazovat před hostující brankou.

35:47
    Mazancovu střelu tečoval Jíra, ale Sedláček vyrazil.

35:53
    Kadaňští dostali puk za Sedláčkova záda, ale kontaktní branka není uznána, kvůli tomu, že padla po odpískání.

36:07
    Martin Koudelka (LTM) je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

36:54
    Szakalova povedená rána minula litoměřickou branku jen o kousek!

37:15
    Následně se dostal do brejku litoměřický Drábek, ale svou střelou netrefil kadaňskou branku.

38:09
    Jírovu přihrávku tečoval jeden z bránicích hráčů Litoměřic do rohu hrací plochy.

38:49
    Píská se zakázané uvolnění domácího celku.

39:40
    Domácí se dostávájí v závěru pod zbytečný tlak.

40:00

Během druhé třetiny byla aktivnější Kadaň, které se podařilo v přesilovce snížit. V polovině třetiny si domácí špatně přihráli a Litoměřice se dostali do brejku dvou na nikoho. Této šance dokázal Miloslav Čermák a vrátil Stadionu dvoubrankové vedení.

Podaří se Kadani utkání zdramatizovat případně otočit, nebo si Litoměřice vítězství pohlídají. Další třetina začne přibližně za 16 minut.

40:01

40:32
    Domácí se nedokáží dostat přes střední pásmo.

41:58
    Lajna vedená Jaroslavem Kůsem vybojovala vhazování před Sedláčkem.

42:19
    Střela Zdeňka Doležala byla lehce tečována, a tak ji Kostúr raději podržel ve své lapačce.

43:15
    Žovinec našel volného Budínského, který v nikým nehlídaný minul domácí branku!

43:49
    Zakázané uvolnění Kadaně.

44:01
    Forman zachytil domácí rozehrávku, ale ke střele se nedostal.

44:30
    Charousek našel Jíru, který trefil pouze brusle jednoho z litoměřických.

45:50
    Šulcovu střelu tečoval před Kostúrem Rubeš, ale slovenský si s tím poradil. Hosté ale zůstávají v útočné třetině.

46:57
    Račuk vystihl rozehrávku hostů, ale jeho střela byla před Sedláčkem tečována mimo.

47:45
    Charousek dohrál v zadního mantienlu jednoho z litoměřických a to se nelíbilo početné skupině fanoušků Stadionu.

48:07
    Po zákroku Matúše Kostúra se strhla nefalšována bitka! Domácí Patrik Kopáč si to rozdal Miroslavem Formanem, který svého soka nakonec povalil na zem. Kopáč – 2 minut za hákování a zároveň dostávájí oba hráči 5 minut + osobní trest do konce zápasu.

48:22
    Jen co se rozehrálo, tak je tu další bitka. Tentokrát se popral Martin Szakal s Adamem Chlapíkem. Velmi vyrovnanou bitku museli ukončit rozhodčí. Oba aktéři dostávájí 5 minut + osobní trest do konce zápasu.

49:24
    Hosté jsou díky přesilové hře v obležení domácí branky.

49:45
    A je tu další trest na domácí straně. Jakub Stehlík (KAD) je vyloučen za sekání.

49:55
    Šulcovu tvrdou ránu drží Matúš Kostúr.

50:00
    Domácím se nedaří vyhodit a jsou tak pod tlakem hostujícího celku.

51:45

52:03
    Navrátivší Stehlík se pokoušel dostat před litoměřického beka, puk nakonec raději přidržel Sedláček.

52:26
    Kadaň si po delší době zahraje přesilovou hru. Jaroslav Hašek (LTM) dostává dvě minuty za vystřelní puku mimo hřiště.

53:35
    Kadanští kombinují v pásmu soupeře, ale zatím bez jedinné střely.

53:57
    Nakonec je přesilovka využita. ROMAN CHLOUBA svou střelou z levého kruhu prostřelil Vojtěcha Sedláčka a opět snižuje na jednobrankový rozdíl. Asistence: Jaroslav Kůs, Martin Mazanec.

55:16
    Litoměřice zahrávají kotouč na zákazané uvolnění.

56:18
    Domácí jsou nastěhování před Sedláčkem, ale ke střele se nedostávají.

57:10
    Miloslav Čermák nezachytil přihrávku od svého spoluhráče, a tak se píská zakázané uvolnění.

57:50
    Hammerbauer dorážel, ale na hostujícího brankáře si nepřišel.

57:50
    Oddechový čas pro domácí celek. Tak co vymyslí domácí trenéři.

57:50
    Matúš Kostúr zůstává na střídačce. Kadaň to tak zkusí v šesti lidech.

58:11
    Kůs trefuje Sedláčkovy betony!

58:21
    Litoměřiece přidávají čtvrtý gól do prázdné branky. Autorem je kapitán Stadionu JAROSLAV HAŠEK. Bez asistence.

58:53
    Oba tábory fanoušků používají pyrotechniku. Na domácí straně jsou to bílé a žluté dýmovnice. Na straně Litoměřic jsou to nějaké "prskavky".