sk Sobota 21.12.2013, 17:00 • Easton Aréna Piešťany • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň z Piešťan.

V rámci prípravy na MS20 dnes mladí reprezentanti otestujú svoju formu na domácom ligistovi.

Včera si zverenci trénera Ernesta Bokroša zgustli na Dukle Trenčín, ktorú zdolali vysoko 8:3 (3:2, 2:1, 3:0), keď si dva presné zásahy proti "svojmu" klubu pripísal Trenčan Marko Daňo. Mladíci tak ukázali, že rekordných 19 bodov v 20 extraligových zápasoch nebola náhoda a že posilnení o hráčov ako Daňo, Cehlárik či Réway, môžu na šampionáte ukázať slušný výsledok.
    Ernest Bokroš o zápase: "...Vďaka patrí Trenčanom, ktorí svojím prístupom nám dnes umožnili v stretnutí odskúšať všetko, čo sme chceli vidieť.... V ústrety nám vyšli aj rozhodcovia, požiadali sme ich, aby viedli stretnutie v trende medzinárodných zápasov. Ďalej, aby nám umožnili vo zvýšenej miere preskúšať si presilovky či oslabovky. Z toho je zrejmé, že tentoraz výsledok nie je vôbec podstatný.“

V Piešťanoch sa cez prestávku dejú veci. Zaujala dvojvýmena s Nitrou, keď odišli J. Ručkay s Lelkešom, na ich miesto pribudli do kádra obranca Rais a center Hamrák. V klube skončil brankár Jozef Ondrejka, ktorý bol Tomekovou dvojkou. Piešťany dnes môžu skúsiť pomeniť formácie, keďže aktuálne sa niektoré formácie trošku trápia.

Diváci si môžu užiť teda zápas bez nervov a strachu o ligové body, ktoré Piešťanci doma zbierajú ťažšie. Každému, kto si otvorí tento prenos, vopred ďakujem. Bavme sa hokejom, priatelia.

V oficiálnej súpiske chýba ľavé krídlo prvého útoku reprezentantov, zatiaľ môžeme iba hádať, či to je Réway alebo niekto iný. Štyria asi hrať nebudú. Za Piešťany nastúpi prvý krát Matej Hamrák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Buly pre mladíkov, tí sa ale hneď dopustili icingu v snahe o rozohrávku. Buly pred Sabolom.

00:40
    Reprezentanti teraz točia puk v útočnom pásme, do zakončenia sa ale nedostali.

01:04
    A teraz pekná akcia s bekendovým zakončením Luntera, ktoré končí na brvne.

01:40
    Mladíci začali veľmi aktívne a sú lepší, plní energie.

02:03
    Potlesk si vyslúžil Gríger, ktorý sa peknou kľučkou zbavil obrancu a dostal sa až pred Šúreka. Gól ale nedal a skončil sám v bránke. Ale pekný hokejový moment.

02:37
    Puk mimo ľad po teči v strednom pásme.

03:15
    Luža si pekne vymenil puk s hráčom s číslom 21 (ten čo nie je v súpiske) a bekendom od modrej nahadzoval do ohňa. Tam však nemal spoluhráča.

04:20
    Brňákov tečovaný pokus sa premenil na vysoký lob, za ktorým sa naťahoval Sabol, ale bol aj na neho ten puk veľmi vysoko.

05:25
    Pekný moment ukázal Hamrák, keď sa na ľavom krídle zbavil protismernou kľučkou Keškeša, prešiel na stred ihriska, netrafil však bránku.

06:01
    Tyčka teraz pomohla aj Sabolovi.

06:57
    Bačíkov vysoký, nahodený puk chytá Šúrek do lapačky a keďže nemal moc komu rozohrať, tak podržal a je z toho buly.

07:22
    2 min. Daňo (SVK), hákovanie.

Teraz si nacvičia reprezentanti hru v oslabení, keď fauloval Marko Daňo v strednom pásme, po tom, čo mu začal unikať Stupka.

08:16
    Nepríjemné chvíle teraz vyriešil Sabol. Najprv nebezpečný Schmidtov teč a potom aj strelu zblízka v podaní Melichárka.

08:53
    Hruškova strela zblokovaná, 20tka vyhadzuje a strieda. Už to asi ubránia.

10:00
    Hamrákova formácia s i teraz vytvorila tlak, Saliji aj solídnu šancu, ale netrafil bránku, len bočnú sieť. Všetko napokon rieši Sabol, keď podržal puk v lapačke po strele od modrej.

10:57
    Daňo sa natlačil cez Škadru, ale bol z uhla a na lepšie zakončenie nemal priestor.

11:15
    2 min. Škadra (PIE), hákovanie.

11:50
    Zatiaľ nič. Prerušená hra a buly v strednom pásme.

12:25
    Aktuálne puk za Šúrekovou bránkou a snaha o vytvorenie nejakého toho vzorca.

12:52
    2 min. Hudec (PIE), podrazenie.

Asi to je vo včerajšom duchu vyskúšať čo najviac. 23 sekúnd o dvoch hráčov.

13:09
    Delovka Gachulinca po ľade od modrej, Šúrek isto vyrazil.

13:54
    Strela od modrej a dve dorážky, skvelý Šúrek.

13:57
    2 plus 2 min. Hamrák (PIE), vysoká hokejka.

Rozhodcovia neviem či dobre videli, lebo aj hráči sami si to komentovali, že to bola hokejka spoluhráča. Každopádne dlhá presilovka 5 na 3.

14:28
    Slovensko dalo gól!
    Trochu kuriózny gól po strele Lužu, ktorý pri nej aj zlomil hokejku. Puk tečovaný od DOMINIKA REHÁKA sa dokĺzal pomaly až za Šúreka do protipohybu.
    Asistencia: Luža.

15:20
    Ešte 2:37 o jedného hráča početná výhoda.

15:30
    Pokus Mlynčára tečovať pred brankárom nahodený puk nevyšiel, Šúrek chytá a je z toho buly.

18:20
    Teraz sa toho moc nedeje.

16:50
    Až teraz, nahodený puk vyrazil Šúrek a aj dva krát betónom na ľade kryl dorážky Cehlárika. Ten to riešil ale trochu ležérne a puk nezdvihol.

17:40
    Pekná, rýchla a jednoduchá kombinácia, na konci ktorej bol tajomný hráč 21, ktorý spomedzi kruhov prestrelil bránku.

18:58
    Hruškovi sa dva krát za jedno striedanie nepodarila rozohrávka, nebezpečenstvo z toho ale nevzniklo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine len jeden gól, pri presilovke 5 na 3 ho "strelil" Dominik Rehák, od ktorého sa odrazila Lužova strela.
    Druhá tretina začne asi o 19:41.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:20
    V domácej bránke zmena, nastúpil Tomáš Tomek.

20:51
    Bučka si postrážil puk pred forčekujúcim Daňom.

21:09
    Icing Piešťan.

21:28
    2 min. Nemec (PIE), podrazenie.

Tak zdá sa, že sa pokračuje vo včerajšom trende, U20 bude hrať ďalšiu presilovku. Hráči po vylúčeniach ani neprotestujú.

21:40
    Schmidtovi sa podarilo vyhodiť cez celé ihrisko.

21:58
    Daňo sa dokázal natlačiť až pred Tomeka, bekendové zakončenie šlo vedľa.

22:14
    Pekná kombinácia, strela Daňa z prvej medzi kruhmi, výborný zákrok Tomeka.

22:33
    Haring sa takmer dostal do samostatného nájazdu, napokon ho obrancovia stihli včas zablokovať.

23:25
    Veľká šanca osamoteného Mlynčára, ktorý však sám pred Tomekom netrafil bránku.

24:10
    Románek s prehľadom našiel za ľavým kruhom voľného Mišuru, jeho príklep šiel ale pol metra vedľa.

25:08
    Hudec nepresne prihrával a je z toho piešťanský icing a buly pred Tomekom.

25:29
    Melichárek teraz v útočnom pásme nevymyslel vôbec nič.

25:59
    2 min. Cehlárik (SVK), seknutie.

26:20
    Piešťanci rozostavení v pásme, Filip nahodením trafil iba spoluhráča.

26:50
    Sabolov zákrok po Chylovej strele z ľavého kruhu.

27:14
    Birova pekná delovka od modrej, tesne minula Sabolovu bránku.

28:09
    Oslabenie bez väčších ťažkostí ubránené, v pokračujúcom tlaku ešte náprah Brňáka, ale do jeho strely jeden mladík vložil hokejku a puk sa tak dostal až na ochranné sito.

28:42
    Teraz pekná kombinácia Havranov, na konci ktorej bol Stupka medzi kruhmi, ktorý však netrafil puk ideálne.

29:18
    2 min. Stupka (PIE), podrazenie.

29:32
    Pomerne bleskovo využitá presilovka. Strela od modrej, skrumáž pred ležiacim Tomekom, v ktorej sa najlepšie zorientoval PETER CEHLÁRIK a pohodlne skóroval.
    Asistencia: Daňo.

30:33
    Veľmi pekný moment, Dávid Gríger sa šikovne zbavil brániaceho hráča, jeho bekendová strela z dvoch metrov končí v lapačke brankára Tomeka.

30:39
    A ďalší gól. Z pravej strany sa presadil JOZEF TIBENSKÝ.
    Asistencia: Šimun.

30:47
    2 min. Horanský (ak som dobre počul) (SVK), napadnutie.

31:58
    2 min. Bačik (SVK), držanie.

Faul na Stupku v poslednom momente a 49 sekúnd o dvoch hráčov.

32:41
    Nepekný moment, keď delovka Hrušku zostrelila Tibenského. Ten ešte leží na ľade aj po prerušení, už aj v opatere. Piešťany nevyužili ani presilovku 5 na 2. Veríme, že Tibenský bude v poriadku.

33:20
    Ešte 38 sekúnd presilovky.

33:31
    Drgoňova delovka do stredu brány, čiže presne do Sabola. Ešte 27 sekúnd.

33:55
    2 min. Koyš (SVK), hákovanie.

Tak teraz mládež nacvičí oslabovky. 3 sekundy 5 na 3 a potom pokračuje presilovka 5 na 4.

34:12
    Piešťany dali gól!
    Presilovku využívajú aj Piešťany, po strele od modrej v podaní MAREKA BIRA. Ale tiež to nebol čistý priestrel, puk niekto pred Sabolom tečoval.
    Asistencia: Románek, Nemec.

34:33
    2 min. Rusina (SVK), hákovanie.

Maratón oslaboviek.

35:19
    Havrani teraz veľmi pekne zahrali presilovku, Sabol však svojich podržal aj pri šanciach Schmidta či Hudeca.

35:44
    Mišurova dorážka sa neujala.

36:45
    Hrá sa 5 na 5, ktovie ako dlho. Tibenského zatiaľ na ľade nevidieť.

37:06
    Tomek teraz chytá puk do lapačky po strele z pravého kruhu. Buly.

37:12
    Skalický sám samučký pred Tomekom, netrafil ani bránku. Možno sa trochu uponáhľal.

38:40
    Lunter v náznaku šance po peknom prieniku celého útoku, ale nespracoval. Vzápätí ešte Tomekov zákrok po strele aktívneho Daňa.

39:18
    Veľmi pekný gól teraz dávajú Piešťany. Sabolom vyrazený puk mal pri pravej tyčke Hudec, ale bol vo veľkom uhle, tak zadovkou prihral na druhú stranu pred prázdnu bránku, kde stál VÁCLAV STUPKA, ktorý pohodlne do prázdnej bránky skóroval. Ale tento gól na 99, 9 percenta patrí Hudecovi.
    Asistencia: Hudec, Brňák.

39:47
    Horanského zblokovaná strela nad, buly pred Tomekom.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine padli po dva góly do každej bránky, 20 tka viedla už 3:0, potom však zrejme prišlo na nácvik oslaboviek, čo stálo nejaké tie sily a Piešťany dokázali streliť 2 góly. Keďže o výsledok nejde, dúfame, že uvidíme ešte zopár gólov.
    Tretia tretina začne asi o 18:32.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:14
    Dobre zabojoval Koyš po nepresnej rozohrávke a znemožnil Havranom ohroziť Sabola.

40:17
    2 min. Hudec (PIE), vrazenie na mantinel.

41:05
    Daňo pekne našiel krížom Rusinu, ten ešte cez bránkovisko na Cehlárika, ktorý netrafil bránku. Pravda, skúšal to ako naši futbalisti. Nohou a vedľa bránky.

41:58
    Čeránkovo nahodenie doplachtilo až na Tomeka, puk potom vystrelil z pásma Hruška.

43:05
    Šimun v brejku 3 na 2 zobral na seba zodpovednosť, na ľavom kruhu napriahol, vypálil a zlomil hokejku.

44:09
    Nemec po prihrávke Románka spoza brány netrafil ideálne puk.

44:26

44:55
    Po nie najlepšej Cuníkovej rozohrávke sa k puku na modrej dostal Lunter, ale akoby sa nevedel rozhodnúť či vystrelí, alebo prihrá Cehlárikovi, a kým sa rozhodol, tak mu domáci stihli pokus zblokovať.

45:24

46:05
    Chylova propagačná strela vedľa. Chylo to skúša ešte raz, ale nepresne prihral Nemcovi, až sa Havrani dostali von z pásma.

47:22
    Boj v rohu a za Tomekovou bránkou.

47:46
    Celkom pekný brejk. Horanský prihral pred bránku , toho ešte Tomek vychytal, ale predvídavý STANISLAV HORANSKÝ si dokorčuľoval a využil nedôsledné prikrytie puku. V pohode doklepol.

48:38

49:14
    Chyba Drgoňa v rozohrávke a pred Tomekom ostala dvojica reprezentantov. Mlynčár to skúsil sám, Tomek puk chytil.

49:48
    Martin Chylo prešiel po ľavom krídle, pred bránkou sa mu už blafák moc nepodaril, skončil za bránkou a následná prihrávka na modrú bola nepresná. Vyhnala Havranov z pásma.

51:18
    Cehlárik teraz povozil puk po pásme, ale nemal tam voľného spoluhráča.

51:47
    Bučka nespracoval puk, ten napokon skončil na striedačke, kde sa mu museli uhýbať.

52:32
    Hudec ukázal, žeby mohol byť Piešťanom platný, dobre zabojoval, z jeho aktivity sa zrodila Bučkova strela, bola však zblokovaná mimo bránky.

52:52
    2 min. Dinda (SVK), nedovolené bránenie.

54:00
    Presilovka zatiaľ bez príležitosti, aj bez súvislejšieho tlaku.

54:38
    Drgoň hľadal pred bránkou Salijiho alebo Chyla, ani jeden puk nezasiahol.

55:00
    Gól z hranice ľavého kruhu strieľa popod Kičinovu lapačku delovkou DOMINIK REHÁK.

55:48
    Valjentov príklep od modrej vyrazil Kičina vyrážačkou.

56:15
    Mladý piešťanský brankár si teraz poradil najprv so strelou Černáka, ktorá mu vypadla, ale ustál aj dorážku Minárika.

56:42
    Ďalší zákrok Kičinu a buly.

57:10
    Bučka sa hotoval z jazdy vypáliť, ale nejak horšie si to vyhodnotil, skúša ešte kľučku a len narazil do Reháka.

57:59
    Tréner Bokroš si vyžiadal time out.

57:59
    Vhadzuje sa pred Kičinom, mladíci hrajú bez brankára. Čiže nácvik signálu.

58:21
    Mišura ťažko povedať, či chcel prihrať Haringovi, alebo sám dať gól, každopádne netrafil bránku a spôsobil icing. Románek len rozhodil rukami.

59:00
    Mišurov pokus o vyhodenie zachytil na modrej Luža, s prehľadom našiel na ľavom kruhu Luntera, ten ale netrafil poloodkrytú bránu.

59:20
    Repre sa teraz dopustila icingu, Sabol ide do bránky a bude sa pred ním vhadzovať.

59:35
    Po prechode do pásma, so Sabolom na striedačke sa chalanom podarilo skórovať. Dobrú náladu bude mať najmä DÁVID GRÍGER, ktorý zavŕšil skóre.
    Asistencia: Mlynčár

60 minút je preč, ešte dodatkové nájazdy.

Horanský – nedal.

Chylo – nedal. Pekný Sabolov zákrok lapačkou, za ktorý mu diváci zatlieskali.

Lunter – nedal. Prestrelil bránu.

Haring – nedal. Blafák sa neujal.

Daňo – nedal. Ani jemu bekendový blafák nevyšiel, netrafil bránu.

Hamrák – dal. Pohodlne, medzi nohy.

Cehlárik – nedal. Bekendový blafák mimo brány.

Stupka – nedal. Skúsil strelu medzi nohy, netrafil presne.

Gríger – nedal. Skúsil parádičku ala Hertl, ale neuspel.

Drgoň – nedal. Ale celkom pekný nájazd, len nezdvihol puk.

60:00

Mladíci vyhrali presvedečivo 6:2, skúsili si viacero signálov či situácií a snáď sú teda dobre pripravení úspešne reprezentovať. Snáď aj s Tibenským, ktorý sa na ľade už neobjavoval.

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan ešte raz tento rok, 30.12., keď Havrani privítajú HC Košice. Príjemné sviatky. (19:11:06)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 35. Biro (Románek, Nemec), 40. Stupka (Hudec, Brňák) – 15. Rehák (Luža), 30. Cehlárik (Daňo), 31. Tibenský (Šimun), 48. Horanský (Luža), 55. Rehák (Daňo), 60. Gríger (Mlynčár)

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek (20. Tomek, 52. Kičina) – Bučka, Brňák, Stupka, Mišura, Hudec – Cuník, Hruška, Nemec, Schmidt, Melichárek – Filip, Drgoň, Chylo, Hamrák, Saliji – Škadra, Biro, Románek, Peško, Haring
    Slovensko U20: Sabol – Luža, Bačík, Horanský, Rehák, Koyš – Rusina, Gachulinec, Lunter, Daňo, Cehlárik – Valjent, Černák, Gríger, Mlynčár, Minárik – Kečkeš, Dinda, Tibenský, Šimun, Skalický

Diváci: zopár