Senica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Prešov – Michalovce 5:2 (kon.) | Trnava – Bardejov 4:5 (po pr.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Detva – Prievidza 7:3 (kon.)
HC Dukla Senica
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Topoľčany
sk Neděle 22.12.2013, 17:00 • Zimný štadión Senica • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vitajte pri sledovaní prenosu 31. kola prvej hokejovej ligy, v ktorom sa stretnú tímy HC Dukla Senica a HC Topoľčany.

HC Dukla Senica sa v tabuľke nachádza na treťom mieste so ziskom 64 bodov za 20 výhier v riadnom hracom čase, 2 výhry po predĺžení a 8 prehier. Senici sa v posledných zápasoch veľmi nedarí, z posledných 4 zápasov dokázala zvíťaziť iba jediný raz a pripísala si tri prehry, z toho dve doma – proti Považskej Bystrici a naposledy proti Bardejovu, ktorému nedokázali streliť ani gól. V poslednom zápase takisto Dukla nestačila na svojho súpera, keď na východe Slovenska podľahla Michalovciam 3:5 a bola to teda druhá prehra Seničanov v rade.
    Najproduktívnejším hráčom domácich je Ľubomír Vaškovič s 38 bodmi (14+24), najproduktívnejším obrancom je Martin Ivičič so 17 bodmi (3+14). Jednotkou v bránke je Marek Peksa, ktorý odchytal 28 zápasov s úspešnosťou zákrokov 91,05% a inkasoval 2,27 gólu na zápas.

HC Topoľčany sa v tabuľke nachádzajú na desiatom mieste so ziskom 25 bodov za 5 výhier v riadnom hracom čase, dve výhry po predĺžení, 6 prehier po predĺžení a 17 prehier v riadnom hracom čase. Ani Topoľčany svojimi výkonmi veľmi neoslňujú, na rozdiel od Senice je však trápenie Topoľčian dlhodobejšie, keďže v tejto sezóne prichádzajú skôr prehry a tento tím zaznamenal jedinú šnúru víťazných zápasov, ktorá sa zastavila na čísle 3. Odvtedy „žochari“ opäť ťahajú sériu prehier, ktorú síce prerušilo víťazstvo nad výberom reprezentačnej osemnástky, ale ani to nedokázalo naštartovať ďalšiu sériu víťazstiev a znova prišli prehry, naposledy na domácom ľade podľahli Detve 4:5 po predĺžení.
    Najproduktívnejším hráčom hostí je Libor Káčer s 29 bodmi (14+15), bodovanie obrancov vedie 17-bodový Andrej Kutňanský (1+16). Jednotkou v bránke je Branislav Hippík, ktorý ochytal 25 zápasov s úspešnosťou zákrokov 89,8% a inkasoval 4,04 gólu na zápas.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli zatiaľ dvakrát, v oboch zápasoch ťahali Topoľčany za kratší koniec, hoci vždy to bol tesný, jednogólový rozdiel. V prvom vzájomnom meraní síl zostali tri body v Senici po výhre 3:2, v druhom zápase zase Seničania viezli body z Topoľčian, tentoraz zvíťazili pomerom 5:4. Papierovým favoritom sú teda domáci hráči, na ľade to však vôbec nemusí byť poznať, keďže Seničanov v tejto sezóne trápi pomerne slabá strelecká efektivita. V Senici sa však body ľahko nezískavajú a Dukla bude zrejme chcieť pred vianočnou prestávkou ukončiť smolnú sériu prehier. Rovnaký cieľ však majú aj hostia, ktorí takisto prehrali dva zápasy v rade. Ktorému tímu sa to napokon podarí, môžete sledovať už dnes od 17:00, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

Úvodné zostavy:

HC Dukla Senica: Peksa- Janík, Šedivý, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič – Klučiar, Vaškovič (C), Méry, Jarolín, Mikolášek, Daráš, Surovka, Sajdl, Kalináč, Šúrek

HC Topoľčany: Zima – Drahovský, Kolník, Chromý, Bystričan, Kutňanský, Sluka – Káčer (C), Chylo, Mihálik J., Košecký, Tvrdík, Mihálik M., Barčák, Raček, Dobrý

Rozhodca: Valachovič – Kovalík, Mĺkvy.

Už pred začiatkom zápasu je na štadióne skvelá atmosféra, oba tímy sú už na ľade a zápas o chvíľu začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:50
    Zápas začali lepšie hostia, ktorí majú častejšie puk na hokejkách.

01:32
    Prvá strela z hokejky Kolníka, puk však letel mimo bránky.

02:23
    Tvrdíkova strela iba Peksovi do betónov.

02:50
    Janíkova strela od modrej tesne minula hornú žŕdku.

03:33
    Hosťujúci hráči sa teraz dostali do zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude pred Zimom.

04:09
    Vaškovičova prihrávka pred bránku, tam však nebol nikto z jeho spoluhráčov a tak Topoľčany vyvážajú puk z pásma.

05:27
    Košecký vybojoval puk v útočnom pásme a vystrelil, puk triafa iba dobre postaveného Peksu.

06:20
    vaškovič po individuálnej akcii prihral Šúrkovi k ľavej žŕdke, ten ale puk nezachytil.

07:05
    Dve šance Martina Kalináča, v oboch prípadoch ale minul bránku.

07:48
    Klučiarova individuálna akcia, pred bránkou však bolo viacero hráčov a tí puk pokryli.

08:31
    Vhadzovanie v útočnom pásme hostí, k strele sa však nedostali.

09:04
    Jarolínova strela z ľavého kruhu, Zimov neistý zákrok betónom.

10:31
    Domáci v pásme a tlačia na súpera.

10:58
    Kalináčova prihrávka na Mikoláška, ten však v dobrej pozícii zaváhal a Zima stihol jeho pokus vykryť.

12:24
    Domáci sú pri chuti, najprv ďalšou individuálnou akciou z otočky pohrozil Méry, následne Jarolínovi v šanci zabránila posunutá bránka.

13:45
    Šedivého strela od modrej opäť iba vedľa bránky.

15:14
    Domáci stále v pásme, teraz sa skôr bojuje o puk v rohoch klziska.

16:16
    V dobrej príležitosti Košecký, z ľavého kruhu však nastrelil puk znova mimo bránky.

16:40
    Kutňanského strela od modrej, puk mu však nesadol, následne sa ho zmocnil Šedivý a pokúšal sa do úniku vysunúť Šúrka, prihrávka však bola príliš rýchla.

17:25
    Rýchla akcia domácich, ktorú mohol zakončiť Šedivý, pred brankárom ale neuspel.

18:30
    Klučiar z uhla iba nad bránku.

19:45
    Senica dala gól!
    Domáci otvárajú skóre zápasu! Pred bránkou sa do dobrej pozície dostal Jarolín, ten sa však neulakomil na strelu a prihral lepšie postavenému ĽUBOMÍROVI VAŠKOVIČOVI, ten si počkal na vhodný moment a prestrelil brankára hostí. Asistencie: René Jarolín, Martin Ivičič

19:45
    Na domácom štadióne sa organizátori rozhodli v tomto zápase usporiadať populárnu akciu "Plyšáková búrka", domáci ľad je teraz zahádzaný plyšákmi, a tak sa zostávajúcich 15 sekúnd dohrá v ďalšej tretine.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvvú tretinu začali o niečo lepšie hostia, ktorí mali častejšie puk na svojich hokejkách, zakrátko však domáci prevzali iniciatívu a získali prevahu nad svojim súperom. V tejto časti hry prestrieľali domáci hostí v pomere 14:5, a z množstva šancí sa im podarilo dať jeden gól, ktorý prišiel až v samom závere tretiny, keď sa po Jarolínovej nezištnej prihrávke presadil kapitán Vaškovič.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Dohralo sa posledných 15 sekúnd prvej tretiny a pokračujeme druhou tretinou.

21:30
    Domáci opäť v pásme a tlačia na súpera.

22:49
    Za Peksovou bránkou zostáva ležať jeden z hráčov Senice, konkrétne Janík. Odchádza však po svojich.

23:08
    Méryho strelu ešte Zima vyrazil, Jarolín však išiel dorážať a gólu len tesne zabránil Zimov betón.

24:21
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa vráti pred Zimu.

25:10
    Domáci opäť vo veľkej šanci, prestrelili však bránku.

25:50
    Šedivého strela od modrej, jeho pokus brankár vyrazil.

28:03
    Domáci hrajú teraz s veľkou chuťou, kombinujú v pásme a svojmu súperovi prakticky nič nedovoľujú. Gól im však zatiaľ zrejme nie je súdené streliť.

28:52
    Hostia po nejakom čase znova v pásme, Senica však okamžite vyráža do útoku.

30:10
    Menší zmätok pred domácou bránkou, klbko domácich hráčov sa tam teraz pokúšalo zabrániť gólu v ich sieti.

30:56
    Šedivý teraz z dvomi dobrými strelami od modrej, zatiaľ však stále bez gólu.

30:32
    Mikoláškova strela spoza obrancu, brankár však puk chytil

32:36
    Vaškovič s pukom obkorčuľoval hosťujúcich obrancov, vystrelil na brankára, jeho strelu ešte Zima vyrazil, ale do bránky puk pohotovo doklepol TOMÁŠ MÉRY a dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Asistencie: Ľubomír Vaškovič, René Jarolín

34:10
    Hostia v šanci, Peksa však puk vyrazil pred seba a tam sa oň domáci obrancovia už postarali.

35:40
    Topoľčany dali gól!
    Po zlej rozohrávke v domácej obrane sa k puku dostal Drahovský, prihral pred bránku JOZEFOVI MIHÁLIKOVI a toho si domáci obrancovia nedokázali ustrážiť a prikrátky bol aj Peksa, hostia teda dávajú kontaktný gól na 2:1. Asistencie: Andrej Drahovský

38:03
    Ivičič v dobrej pozícii, nedokázal však dobre vystreliť a tak sa k puku dostávajú hostia.

38:55
    Domáci teraz zatlačili súpera, ale skóre sa nemení po strelách Šedivého, Kalináča ani Šúrka.

39:20
    Dobrého strela okamžite po vhadzovaní, Peksa pozorný.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine padlo po jednom góle na oboch stranách, hoci lepším tímom boli aj v tejto časti hry domáci, ktorí znova prestrieľali svojho súpera, tentoraz v pomere 22:12. Do dvojgólového vedenia sa dostali v 33. minúte, keď Vaškovičovu strelu dorazil do bránky Méry. Kontaktný gól sa však hosťom podarilo streliť v 36. minúte, keď si domáca obrana nedala pozor na Jozefa Mihálika a ten upravil na 1:2 z pohľadu hostí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:00
    Oba tímy začali tretiu tretinu aktívne, hostia cítia šancu na bodový zisk, domáci sú však stále proti.

42:36
    Spolupráca Mihálika a Barčáka, ďaleko sa však cez domácu obranu nedostali.

43:30
    Ivičičova strela vyprášila iba betóny hosťujúceho brankára.

44:13
    Hostia v pásme, ich strely však zatiaľ domáci hráči likvidujú.

45:22
    Snaha hostí bola teraz zastavená ofsajdom.

46:07
    Vaškovič opäť len brankárovi do betónu.

47:35
    Hra hostí sa oproti predchádzajúcim dvom tretinám zlepšila, zatiaľ to ale na góly nestačí.

49:34
    Domáci v pásme, zatiaľ sa im však nedarí nič vymyslieť.

49:45
    Až v tretej tretine prichádza prvé vylúčenie zápasu – na trestnú lavicu odchádza hráč hostí Kolník za hákovanie.

50:20
    Skrumáž pred bránkou hostí, puk sa Seničanom za Zimov chrbát dotlačiť nepodarilo.

50:43
    Vaškovičova strela z ľavého kruhu, s tou však Zima nemal veľký problém.

51:00
    Opäť zmätky pred topoľčianskou bránkou, zase z toho ale nič nebolo.

51:34
    Kalináčova prihrávka pred bránku na osamoteného Sajdla, tomu však puk nesadol.

52:26
    Domáci sa v pásme dostali k puku, Zima najprv vyrazil Ivičičovu strelu k ľavej žŕdke, tam však stál nikým nepokrytý RENÉ JAROLÍN a pohodlne zavesil. Asistencie: Martin Ivičič, Tomáš Méry.

53:18
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí – dve minúty pre Košeckého.

54:17
    Seničania nasťahovaní v pásme, skúšajú pridať ďalší gól.

55:18
    Hostia v plnom počte.

55:42
    Veľká šanca na ďalší gól po chybe brankára hostí, Mikolášek mal pred sebou odkrytú bránku, Surovkova prihrávka však bola príliš rýchla.

55:52
    Prvé vylúčenie na domácej strane – na dve minúty odíde Kalináč.

56:01
    Domáci sa ihneď po vhadzovaní oslobodzujú.

57:25
    Presilovka hostí končí, oba tímy budú hrať vo štvorici. Na dve minúty odchádza Chylo.

58:11
    Šedivého strela vysoko na ochrannú sieť.

58:48
    Hostia stále v štyroch, Seničanom sa však presilovka zatiaľ využiť nedarí.

59:30
    Zápas sa blíži ku koncu, o výsledku je zrejme rozhodnuté.

60:00

V tretej tretine napokon domáci rozhodli o svojom víťazstve gólom z 53. minúty, kedy sa presadil Jarolín, ktorý dorazil do bránky Ivičičovu strelu. Domáci teda v tomto zápase zaslúžene zvíťazili 3:1 a ukončili tak dvojzápasovú sériu prehier. (19:26:17)

Monika Krutá

Branky a nahrávky: 20. Vaškovič (Jarolín, Ivičič), 33. Méry (Vaškovič, Jarolín), 53. Jarolín (Ivičič, Méry) – 36. Mihálik (Drahovský)

Rozhodčí: Valachovič – Kovalík, Mĺkvy