Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.)
Toronto – Detroit 4:5 (0:2 po s.n.) | Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 3:5 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:6 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.)
Boston Bruins
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Neděle 22.12.2013, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou noc s NHL, dnes náš čeká duel domácího Bostonu Bruins s Buffalem Sabres. Pojďme si k oběma soupeřům povědět více.

Boston je ukázkou kvality. Bruins patří i letos k tomu nejlepšímu, co nejlepší hokejová soutěž světa nabízí. Z posledních sedmi zápasů vyhráli Bruins pětkrát. V posledním duelu ale prohráli, na ledě Buffala totiž padli 2:4. Dnes budou mít šanci na odvetu. Daří se individualitám, tým táhne český centr Krejčí, daří se i slovenskému reprezentantovi Chárovi či brankářské jedničce týmu Raskovi.

Sabres jsou naopak jednoznačně nejhorším týmem současného ročníku. Sabres nevychází vůbec nic, poslední zápas, ve kterém tým porazil právě Boston 4:2 byl ojedinělou výjimkou. Spekulace o odchodu opor týmu se vedou dále a dále, hlavním aktérem je především gólman Miller. Sabres z posledních sedmi zápasů vyhráli tři. Zároveň Buffalo vyhrálo poslední dva duely, doma zdolalo 4:2 jak Winnipeg tak Boston.

Vzájemné duely

Z posledních pěti vzájemných duelů vyhrálo Buffalo tři, Boston dva.

Češi a Slováci

David Krejčí: 35 zápasů – 6+23
    Zdeno Chára: 35 zápasů – 9+6

Dnešní duel začíná v 1:00, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Krug, Chára, Bartkowski, Seidenberg, Warsofsky, Boychuk – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Fraser, Spooner, Soderberg – Caron, Campbell, Johnson.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) – Tallinder, Myers, Sulzer, Ehrhoff, Weber, McBain – D´Agostini, Hodgson, Foligno – Girgensons, Ennis, Moulson – Stafford, Leino, Ott – Ellis, Porter, Omark.

Rozhodčí: Hebert, VanMassenhoven – Barton, Nansen.

00:01

00:39
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:27
    Sabres bojují v útočném pásmu, obrana domácích v čele s Chárou a Krugem však hostům nedá ani kousek volného prostoru.

02:26
    Rask nyní ustál nástřel z levého kruhu, naštěstí pro něj puk před brankou nikdo netečoval.

03:03
    Rask přerušuje hru, puk raději podrží.

03:33
    Soderbergův průnik zastavuje odpískaný ofsajd.

04:25
    Sabres jsou v úvodu zápasu překvapivě aktivnější, Stafford donutil Raska opět podržet puk.

05:00
    Je za námi úvodních pět minut, v nich mají zatím navrch hosté. Na výraznější šance zatím ale čekáme.

05:55
    Marchand bojuje v rohu útočného pásma, Bruins se snaží dostat k Enrothovi silou.

06:15
    A gólman hostů nakonec v klidu chytá puk, vhazovat se bude v útočném pásmu Bruins.

06:57
    Domácí Boston začal hrát, trvalo to nějakých sedm minut. Soupeře ale začíná dostávat pod očekávaný tlak.

08:06
    Je tu icing domácích.

08:06
    Marchand odchází do útrob areny, s jeho levou nohou to nevypadá vůbec dobře.

08:13
    A další icing Bruins.

08:49
    Krejčí našel z levého kruhu na pravém Iginlu, ten nahazoval do předbrankového prostoru. Nic z toho ale nebude.

09:07
    Za hákování odchází na trestnou lavici hráč Buffala Omark.

09:39
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí tým využívá přesilovou hru, Boston jde do vedení. Krásná rychlá akce vyvrcholila přihrávkou Soderberga k pravé tyči na volného REILLYHO SMITHA, který trefil odkrytou branku. Enroth se nepřesunul dostatečně rychle. Pro domácího útočníka to je 10. branka v sezoně. Asistence: Carl Soderberg, Ryan Spooner.

10:59
    Hosté se snaží rychle odpovědět, Rask je ale připraven a zatím působí velmi jistě.

11:40
    Spooner vyloučen za hákování, hosté si zahrají přesilovku.

12:58
    Ennis hledá spoluhráče od pravého mantinelu, zatím hodně trpělivě...

13:16
    Ehrhoff vypálil od modré, trefil ale jen Cháru. Kapitán Bostonu odchází s bolestivou grimasou na střídačku.

13:41
    Bruins jsou opět v pěti, hosté si v přesilovce šanci nepřipravili.

14:13
    Rychlá akce domácích, Iginla ale nedokázal lépe zakončit.

14:56
    Enroth vychytal Soderbergovu střelu z levého kruhu a přerušuje hru.

15:43
    Ennis prošel středem, jeho pas na spoluhráče ale zachytila obrana Bruins.

16:28
    Soderberg se Spoonerem teď pořádně zavařili Enrothovi, ten ale i přes velký tlak Bostonu puk kryje a drží.

17:18
    Oba týmy střídají, svůj útok si připravují Bruins.

17:45
    Folignovu střelu z pravého kruhu vyráží Enroth.

18:24
    Na tlak domácích odpovídá Buffalo jen icingem.

18:54
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak to je značně nečekané srovnání. V nepřehledné situaci se puk nejprve odrazil od pravé Raskovy tyče, poté ho dorazil ZEMGUS GIRGENSONS! Asistence: Matt Moulson, Henrik Tallinder.

19:27
    Chára vystřelil tahem od modré, puk končí v rohu kluziště.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 2:05.

Boston byl v první třetině lepším týmem a zaslouženě šel do vedení, to trefil Smith. Sabres se poté dostali pod tlak, povedlo se ale nečekaně srovnat. Girgensons téměř z nulového úhlu odrazil puk o Raska do branky a srovnal tak stav na současných 1:1.

20:01

20:25
    Foligno pořádně zavařil Raskovi v úvodu druhé části, gólman Bruins však svůj tým podržel a puk drží.

21:16
    Domácí připravují další útok.

21:41
    Nahození z pravé strany vyráží Rask betonem.

21:47
    Domácí jdou do vedení 2:1! Rychlý brejk Bostonu končí gólem, to když dostal DAVID KREJČÍ přihrávku do druhé vlny mezi kruhy, odkud trefil český centr levý horní roh branky! Pro českého centra je to devátý bod z posledních osmi zápasů! Asistence: Jarome Iginla.

22:49
    Rask rozehrává o mantinel, Sabres ale pokračují v útočení.

23:39
    Boston ubránil akci soupeře a přechází do útoku.

24:27
    Sabres aktivně napadají a ztěžují tak Bostonu přechod do útočného pásma.

25:33
    Rychlý brejk domácích, Enroth ale střelu z pravého kruhu vyrazil.

26:00
    Ehrhoff vypálil od modré, puk se odráží od tyče do rohu kluziště!

26:47
    Enroth přerušuje hru.

27:15
    Ehrhoff vyhazuje na icing.

28:03
    Spooner vypálil z levého kruhu. Enroth byl sice nalepený na své pravé tyči, ta však po střele domácího forvarda stejnak zacinkala. Bruins pokračují v tlaku.

29:28
    Za krosček je vyloučen domácí Bergeron.

29:40
    Campbell dostává dvojitý 4 minutový trest za hru vysokou holí. Buffalo tak bude hrát 1:49 minuty přesilovku 5 na 3!

29:40
    Oddechový čas pro hosty.

30:45
    Buffalo ale zatím není schopné se ani dostat do útočného pásma...

31:09
    Snadnou střelu od modré kryje Rask.

31:32
    Leino trefuje dorážku z pravého kruhu jen do tyče!

32:00
    Bruins jsou už ve čtyřech.

32:40
    Bostonu schází ubránit již jen minutu z přesilovky soupeře, Sabres zatím hru v přesile nehrají dobře.

33:15
    Boston má ale v oslabení i značnou dávku štěstí, domácí tým už podruhé situaci obstál jen díky tomu, že hosté trefili jen tyč!

34:00
    Enroth vyráží střelu Smitha betony.

34:07
    Do tvrdé bitky se nyní pustili Bergeron s Myersem. Pěstní souboj vyhrál obránce Buffala, nutno ale dodat, že měl výškově výrazně navrch... Pro Bergerona to byla zároveň první bitka v jeho kariéře v rámci NHL.

34:55
    Krug vypálil od modré, puk zastavuje až Enroth.

35:52
    Boston hraje aktivně v útočném pásmu, Sabres mají velké problémy s bráněním domácího náporu.

36:37
    Icing hostů.

37:26
    Boston hraje ale výborně i do obrany a rychlý brejk hostů pohotově zastavila domácí obrana. Rask poté hru raději přeruší.

38:16
    Blíží se konec třetiny, Boston suverénně kontroluje své vedení, Buffalo je však stále ve hře.

38:41
    Vhazuje se před domácí brankou.

39:16
    Sabres se v konci třetiny ještě musí bránit náporu soupeře, Boston jen potvrzuje roli favorita v utkání.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 3:02.

I ve druhé třetině byl lepší Boston a nyní již zaslouženě vede. Trefil se totiž český centr Krejčí. Nutno však hostům přiznat i značnou dávku smůly, Raskovi totiž dvakrát pomohla branková konstrukce. Do třetí třetiny však jdou domácí za jednobrankového vedení.

40:01

40:58
    Lucic měl na hokejce třetí gól Bruins, Enroth ale fantastickým zákrokem vyráží volej domácího útočníka betonem!

42:11
    Po Marchandově chybě měli velkou šanci hosté, Rask ale sráží puk do rohu kluziště.

43:00
    Fraser pěkně trefil Myerse u mantinelu, obránce hostů ale patří k největším v lize a proto ho tato srážka příliš nerozházela.

43:54
    Sabres drží puk ve třetí třetině častěji a zvýšenou aktivitou zlobí domácí Boston.

44:38
    Ennis nahodil puk na Raska z levé strany, gólman Bostonu je ale i dnes výborně koncentrovaný.

45:18
    Tak tohle byla krásná hokejová akce, která končí 12. gólem MILANA LUCICE v tomto ročníku NHL. Krásný ťukec zahájil Chára přihrávkou od modré na Krejčího levý kruh, puk poté z první putoval právě na hůl Lucice, který stál na mezikruží. Kotouč končí po jeho střele pod víkem, domácí odskakují na dvě branky. Asistence: David Krejčí, Zdeno Chára.

46:15
    Soderberg zaváží puk do útočného pásma, v něm se ale domácí dlouho neudrželi.

47:19
    Stafford zavezl puk do pásma, do šancí se ale Buffalo příliš nedostává.

48:31
    Puk mají domácí a zakládají útok.

49:01
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici míří Weber za držení.

49:10
    Velké problémy měl Enroth se střelou Kruga od modré, puk nakonec vyráží.

49:38
    Hodně rádi jsou nyní hosté, že se podařilo vyhodit puk.

50:29
    Hra přerušena, hosté mohou nabít alespoň nějakou energii.

51:14
    Sabres přesilovku nevyužili, pokračují však v aktivní útočné hře.

51:55
    Lucic vyřešil únik dvou na jednoho střelou do pravého horního rohu branky, Enroth ale vyráží ramenem!

52:45
    Sabres nyní čelí bránícímu Bostonu, který v posledních minutách utkání velmi pravděpodobně příliš riskovat nebude.

53:12
    Caron odchází na trestnou lavici za držení.

53:59
    Stejně tak Boychuk! 1:14 min budou hrát domácí ve třech proti pěti!

54:29
    Kapitán Sabres Ott vyloučen za sekání.

55:12
    Nyní se již hraje ve čtyřech na obou stranách...

56:05
    Boston nyní dohrává posledních pár vteřin ze své přesilové hry, body z dnešního utkání jsou pro Buffalo na míle vzdáleny.

57:10
    Buffalu se nedaří dostat se do útočného pásma, Boston dohrává zápas velmi zkušeně.

58:00
    120 sekund do konce základní hrací doby...

58:11
    Sabres odvolávají brankáře!

58:45
    Sabers mají puk na holích a zakládají útok.

59:31
    Moulson se dostal ke střele z levého kruhu, Rask se ale včas přesunul.

59:39
    Do prázdné branky se trefuje REILLY SMITH, který tak definitivně pečetí výhru favoritů z Bostonu. Asistence:

60:00

Boston byl v dnešní utkání lepší a zaslouženě vítězí. Dá se říci, že svého soupeře přehrál přesně podle předpokladů. Bruins odehráli zápas zkušeně. Nikam se přehnaně nehnali, hlídali si Raskovu branku a soupeři dovolili jen jeden náhodný gól. Sami domácí se prosadili hned čtyřikrát. Dva body tak naprosto zaslouženě získává domácí Boston.

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 27:17
    David Krejčí (BOS) 1+1, 2 střely, čas na ledě 20:13

1. David Krejčí (BOS) 1+1
    2. Tuuka Rask (BOS) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Zdeno Chára (BOS) 0+1

Pro dnešek je to vše, příště tedy opět na shledanou. (03:47:27)

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 10. Smith (Soderberg, Spooner), 22. Krejčí (Iginla), 46. Lucic (Krejčí, Chára), 60. Smith – 19. Girgensons (Moulson, Tallinder)

Rozhodčí: Hebert, VanMassenhoven – Barton, Nansen

Diváci: 17 565