Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.)
Toronto – Detroit 4:5 (0:2 po s.n.) | Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 3:5 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:6 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Toronto Maple Leafs
4:5 (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Neděle 22.12.2013, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (04:13:18)

3. Jonathan Bernier (TOR) 25 zák., 1 gól, 96,2%

V Torontu je dobojováno. O osudu utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty vyšly lépe hokejistům Detroitu, kteří tak slaví zisk jednoho bodu navíc a hlavně ukončili velmi špatnou bilanci v této individuální činnosti. Toronto se po porážce 4:5 po samostatných nájezdech bude muset spokojit pouze s bodem.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Rozhodující nájezd proměnil DANIEL ALFREDSSON.

Na druhé straně ukázal své rychlé ruce Dacjuk, který provedl svoji kličku do bekhendu dokonale a posléze poslal kotouč pod horní tyčku.

Raymond se pokusil o kličku do bekhendu, ale při té mu Gustavsson dokázal vypíchnout kotouč.

Za Detroit se rozjel Alfredsson a střelou nad lapačku svůj nájezd s přehledem proměňuje.

Van Riemsdyk zvolil jako způsob zakončení střelu, se kterou ale branku netrefil.

Jako první pojede Van Riemsdyk.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi dnešního utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Na druhé straně neuspěl se svým pokusem přes obránce Dacjuk.

64:17
    Od modré čáry vystřelil Gunnarsson, který trefil pouze betony Gustavssona.

63:32
    Toronto je v prodloužení mírně lepším celkem.

62:56
    Sheahan se nadvakrát pokoušel dostat kotouč do branky, ale Bernier podržel svůj tým.

62:13
    Přes obránce vystřelil Rielly, ale Gustavsson dokázal jeho pokus zneškodnit.

61:42
    Prodloužení se zatím odehrává ve velkém tempu.

60:39
    První šanci v prodloužení mělo Toronto, když se do útočného pásma dostal Phaneuf, jenž střelou z pravého kruhu trefil jen Quinceyho, od kterého se kotouč odrazil do rohu.

60:01

Dnešní utkání bude muset nakonec rozhodnout prodloužení, když je stav po třech třetinách 4:4.

Střely na branku: 22 – 35.

60:00

59:40
    Do zakončení se dostal Tatar, ale jeho střela z mezikruží skončila vedle branky.

59:30
    Hraje se velmi opatrně a nejspíše nás čeká prodloužení.

58:56
    Oddechový čas pro hosty.

58:56
    Hra se přesune před Gustavssona, když se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

58:06
    Domácí se pokoušejí zklidnit hru, když Phaneuf drží kotouč za brankou.

57:23
    Jurčo se pokusil vystřelit z pravé strany bekhendem, to se mu sice podařilo, ale branku trefit nedokázal.

56:43
    Nyní se ale hokejisté Detroitu dopouštějí zakázaného uvolnění.

56:23
    Detroit je v poslední střídáních jednoznačně aktivnější a snaží se dostat do vedení. Podaří se mu to?

55:50
    Od modré čáry vystřelil tvrdě Ericsson, ale ani ten nedokázal Berniera překonat.

55:20
    Z pravé strany vystřelil Jurčo, ale Bernier jeho pokus dokázal holí vyrazit.

54:42
    Před Bernierem se dostal k odraženému kotouči Miller, ale jeho zakončení nebylo přesné.

54:00
    Závěr utkání bude v Torontu velmi napínavý.

53:44
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit srovnává stav utkání. TOMÁŠ TATAR si před brankou počkal na odražený kotouč, který posléze s přehledem dopravil za bezmocného Berniera. Asistence: Tomáš Jurčo, Niklas Kronwall.

53:11
    Detroit byl blízko od vyrovnání. Z velké blízkosti vystřelil Jurčo a Bernier dokázal zasáhnout až na poslední chvíli.

52:23

52:18
    Do zakončení se dostal Raymond, ale Gustavsson si dokázal poradit.

51:59
    Kronwall se dokázal dostat ke kotouči, ale vyhodit ho do středního pásma se mu nepodařilo.

51:23
    Nyní se Toronto dopustilo zakázaného uvolnění.

50:59
    Detroit zatím velmi dobře brání. Kotouč je opět ve středním pásmu.

50:32
    V oslabení ujel domácí obraně Dacjuk, který nedokázal po kličce do bekhendu poslat kotouč za Berniera.

50:23
    Následuje komerční přestávka.

50:23
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Lashoff.

49:58
    Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění.

49:30
    Na Detroit nyní čeká velmi těžká práce.

48:32
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto otáčí vývoj utkání a dostává se opět do vedení. Velký závar před brankou Gustavssona vyřešil nejlépe DAVID CLARKSON, který se kotouče dotkl před brankovou čárou jako poslední. Asistence: Jay McClement, Nikolai Kulemin.

47:52
    Komerční přestávka.

47:25

46:52
    Kotouč je opět u branky Gustavssona.

46:26
    Dacjuk přihrál na modrou čáru Alfredssonovi, který střelou bez přípravy nedokázal Berniera překonat.

46:08
    Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

45:48
    Toronto se osvobozuje.

45:31
    Od modré čáry tvrdě vystřelil Alfredsson, jehož pokus skončil až v lapačce Berniera.

45:25
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Phaneuf.

44:44
    Detroit je v posledních střídáních aktivnějším týmem.

43:39
    Dacjuk nahodil ze středního pásma kotouč na branku a Bernier kotouč raději zalehl.

43:25
    Od modré čáry tvrdě vystřelil Quincey, ale branku trefit nedokázal.

42:14
    Do útočného pásma se podíval také Detroit, ale ohrožení branky Berniera z toho nebylo.

41:42
    Z mezikruží vystřelil Holland, ale jeho pokus skončil na pravém betonu Gustavssona.

41:06
    Kessel se pokusil z otočky skórovat, ale Gustavsson byl na jeho střelu připraven.

40:43
    Detroit nevstoupil do této třetiny nejlépe a musí se bránit.

40:01

Toronto dokázalo ve druhé třetině smazat náskok Detroit a stav je momentálně nerozhodný 3:3. O osudu utkání tedy bude muset rozhodnout třetí třetina. Ta začne přibližně v 3:07.

Střely na branku: 15 – 21.

40:00

39:51
    Střelou od modré čáry neuspěl Kronwall, když nedokázal trefit branku.

39:06
    Do zakončení se dostal Eaves, ale Bernier jeho pokus dokázal vyrazit.

38:24
    V Torontu máme vyrovnáno. Domácí celek využívá přesilovou hru, když se dostal z levé strany před branku JOFFREY LUPUL a střelou pod horní tyčku nedal Gustavssonovi šanci zasáhnout. Asistence: Phil Kessel, James van Riemsdyk.

37:42
    Toronto má v přesilové hře slušný tlak.

37:06
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Quincey je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

36:45
    Kesselovi ve výborné pozici pro střelu přeskočil kotouč hokejku.

35:15
    Toronto bylo velmi blízko vyrovnání. Phaneuf střílel do odkryté klece, ale Gustavsson dokázal tygřím skokem na poslední chvíli kotouč vyrazit.

34:41
    Detroit se dopustil zakázaného uvolnění.

33:36
    Detroit však dokázal tlak Toronto přečkat a nyní se již hraje opět na obě branky.

32:42
    Toronto po vstřelené brance přidalo na aktivitě a drží se v útočném pásmu.

31:45
    Toronto snižuje na rozdíl jediné branky. Lupul přihrál na pravý kruh, kde se do kotouče z první opřel DION PHANEUF a poslal ho do levé šibenice. Asistence: Joffrey Lupul.

30:56

30:26
    Detroit má silný tlak, ale Toronto zatím velmi dobře brání.

28:55
    To na druhé straně vystřelil z pravého kruhu Tootoo a donutil Berniera k zákroku.

28:32
    Kadri dostával přihrávku před branku, ale ta mu přeskočila hůl, takže nedokázal vystřelit.

27:57
    Do zakončení se dokázal dostat Alfredsson, ale ten nakonec branku trefit nedokázal.

26:55
    Kronwall vystřelil od modré čáry a Bernier jeho pokus dokázal chytit do lapačky.

26:14

25:43
    Detroit se velmi dobře brání, ale Toronto se stále drží v útočném pásmu.

25:19
    Phaneuf vystřelil od modré čáry, ale branku neohrozil, když byla jeho střela sražena do ochranné sítě.

25:00
    Toronto se usadilo v útočném pásmu a kombinuje.

24:14
    Za podražení je vyloučen na 2 minuty Smith. Toronto bude hrát další přesilovou hru.

23:37
    Ke střele přes obránce se dostal Van Riemsdyk, ale jeho pokus branku minul.

22:38
    Dacjuk se v útočném pásmu krásně uvolnil a vystřelil bekhendem. Bernier dokázal však jeho pokus zneškodnit.

21:36
    Toronto se snaží o snížení, ale obrana Detroitu hraje soustředěně.

20:39
    Detroit vstoupil do druhé třetiny aktivně a operoval v útočném pásmu. K ohrožení branky se nakonec nedostal a o kotouč přišel.

20:01

Do branky Toronta nastupuje Bernier.

Detroit dokázal v první třetině vstřelit tři branky a tak zaslouženě vede. Toronto po dobrém vstupu do utkání přenechalo aktivitu hostům a tvrdě na to doplatilo. Stav po první třetině je 1:3. Druhá třetina začne přibližně v 2:13.

Střely na branku: 7 – 12.

20:00

19:52
    Až nyní se Toronto dokázalo usadit v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostává.

19:21
    Detroit se zatím bez problémů brání.

18:56
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Miller.

18:08
    Detroit navyšuje své vedení. Před brankou se dostal ke kotouči TOMÁŠ JURČO, který bekhendem poslal kus černé gumy pod vyrážečku Reimera. Asistence: Riley Sheahan, Jordin Tootoo.

17:39
    Detroit je opět velmi aktivní a kombinuje v útočném pásmu.

16:39
    Následuje další komerční přestávka.

16:38
    Z pravého kruhu zkusil pozornost Reimera Jurčo.

14:45
    Kessel se pokoušel dostat z levé strany před branku, ale to se mu nepodařilo.

14:02
    Toronto se dostalo do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Hraje však pouze okolo mantinelů.

13:18
    Detroit otáčí průběh zápasu a dostává se do vedení. JOAKIM ANDERSSON se obtočil okolo branky a poslal kotouč mezi betony Reimera. Asistence: Daniel Alfredsson, Brendan Smith.

12:21

11:41
    Kadri se dostal do útočného pásma po pravém křídle, přihrál před branku, kde se ke kotouči však nedokázal dostat nikdo z jeho spoluhráčů.

10:36
    Před brankou Toronta se dostal k odraženému kotouči Eaves, ale jeho pokus bekhendem nebyl přesný.

10:02
    Bertuzzi velmi dobře pracoval na brankovišti, když se mu málem podařilo tečovat kotouč do branky.

9:24

8:57
    Detroit velmi rychle vyrovnává. Skvělou práci v útočném pásmu odvedl PAVEL DACJUK, který nejprve se svojí střelou neuspěl, ale o malou chvíli později se už střelou z větší blízkosti nemýlil. Asistence: Riley Sheahan, Danny DeKeyser.

8:23
    Detroit se pokouší o vyrovnání a drží se v útočném pásmu.

7:15
    Toronto se dostává do vedení. Od modré čáry vystřelil CODY FRANSON a jeho pokus skončil až za Gustavssonem, který měl zakrytý výhled. Bez asistence.

5:59
    Z levého kruhu vystřelil Rielly a poslal kotouč do lapačky Gustavssona.

5:38
    Do velmi nadějné situace se dostal Smith, ale střelou k levé tyčce Reimera nepřekonal.

4:02
    Od modré čáry vystřelil McClement, ale branku trefit nedokázal.

3:30
    Toronto se usadilo v útočném pásmu.

2:14
    Přes obránce z pravého kruhu vystřelil Alfredsson a Reimer dokázal zasáhnout až na poslední chvíli.

1:46
    Stejně nepřesný byl i Kessel z mezikruží.

1:26
    Na druhé straně se dostal do zakončení Liles, ale z levého kruhu branku trefit nedokázal.

1:00
    Kronwallovo nahození přes obránce dokázal Reimer vyrazit.

0:42
    Zatím se hraje převážně ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do útočného pásma.

0:10
    Úvodní vhazování patří domácímu Torontu.

00:01

V Torontu stále probíhá předzápasový program.

Na řadu přichází státní hymny.

Utkání začne o malý okamžik později.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Liles, Rielly – Kessel, Kadri, Van Riemsdyk – Clarkson, Holland, Lupul – Kulemin, McClement, D'Amigo – Bodie, Smithson, Raymond

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Lashoff – Alfredsson, Dacjuk, Jurčo – Tatar, Andersson, Miller – Eaves, Glendening, Cleary – Tootoo, Sheahan, Bertuzzi.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Air Canada Centre, tedy stánku Toronta Maple Leafs zavítá Detroit Red Wings. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 8. Franson, 32. Phaneuf (Lupul), 39. Lupul (Kessel, Van Riemsdyk), 49. Clarkson (McClement, Kulemin) – 9. Dacjuk (Sheahan, DeKeyser), 14. Andersson (Alfredsson, Smith), 19. Jurčo (Sheahan, Tootoo), 54. Tatar (Jurčo, Kronwall), rozh. náj. Alfredsson

Toronto Maple Leafs: Reimer (21. Bernier) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Liles, Rielly – Kessel, Kadri, Van Riemsdyk – Clarkson, Holland, Lupul – Kulemin, McClement, D'Amigo – Bodie, Smithson, Raymond

Rozhodčí: Lee, Joannette – Devorski, Driscoll

Diváci: 19 508