Los Angeles – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Nashville – Montreal 3:4 (po pr.) | Boston – Buffalo 4:1 (kon.)
Toronto – Detroit 4:5 (0:2 po s.n.) | Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | NY Islanders – Anaheim 3:5 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Columbus – Philadelphia 6:3 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:6 (kon.)
San Jose – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Toronto Maple Leafs
4:5 (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)
Detroit Red Wings
Neděle 22.12.2013, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Rozhodující nájezd proměnil DANIEL ALFREDSSON.

Na druhé straně ukázal své rychlé ruce Dacjuk, který provedl svoji kličku do bekhendu dokonale a posléze poslal kotouč pod horní tyčku.

Za Detroit se rozjel Alfredsson a střelou nad lapačku svůj nájezd s přehledem proměňuje.

53:44
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit srovnává stav utkání. TOMÁŠ TATAR si před brankou počkal na odražený kotouč, který posléze s přehledem dopravil za bezmocného Berniera. Asistence: Tomáš Jurčo, Niklas Kronwall.

50:32
    V oslabení ujel domácí obraně Dacjuk, který nedokázal po kličce do bekhendu poslat kotouč za Berniera.

50:23
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Za sekání je vyloučen na 2 minuty Lashoff.

48:32
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto otáčí vývoj utkání a dostává se opět do vedení. Velký závar před brankou Gustavssona vyřešil nejlépe DAVID CLARKSON, který se kotouče dotkl před brankovou čárou jako poslední. Asistence: Jay McClement, Nikolai Kulemin.

45:25
    Detroit bude hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Phaneuf.

38:24
    V Torontu máme vyrovnáno. Domácí celek využívá přesilovou hru, když se dostal z levé strany před branku JOFFREY LUPUL a střelou pod horní tyčku nedal Gustavssonovi šanci zasáhnout. Asistence: Phil Kessel, James van Riemsdyk.

37:06
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Quincey je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

35:15
    Toronto bylo velmi blízko vyrovnání. Phaneuf střílel do odkryté klece, ale Gustavsson dokázal tygřím skokem na poslední chvíli kotouč vyrazit.

31:45
    Toronto snižuje na rozdíl jediné branky. Lupul přihrál na pravý kruh, kde se do kotouče z první opřel DION PHANEUF a poslal ho do levé šibenice. Asistence: Joffrey Lupul.

24:14
    Za podražení je vyloučen na 2 minuty Smith. Toronto bude hrát další přesilovou hru.

Do branky Toronta nastupuje Bernier.

18:56
    Toronto bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Miller.

18:08
    Detroit navyšuje své vedení. Před brankou se dostal ke kotouči TOMÁŠ JURČO, který bekhendem poslal kus černé gumy pod vyrážečku Reimera. Asistence: Riley Sheahan, Jordin Tootoo.

13:18
    Detroit otáčí průběh zápasu a dostává se do vedení. JOAKIM ANDERSSON se obtočil okolo branky a poslal kotouč mezi betony Reimera. Asistence: Daniel Alfredsson, Brendan Smith.

8:57
    Detroit velmi rychle vyrovnává. Skvělou práci v útočném pásmu odvedl PAVEL DACJUK, který nejprve se svojí střelou neuspěl, ale o malou chvíli později se už střelou z větší blízkosti nemýlil. Asistence: Riley Sheahan, Danny DeKeyser.

7:15
    Toronto se dostává do vedení. Od modré čáry vystřelil CODY FRANSON a jeho pokus skončil až za Gustavssonem, který měl zakrytý výhled. Bez asistence.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 8. Franson, 32. Phaneuf (Lupul), 39. Lupul (Kessel, Van Riemsdyk), 49. Clarkson (McClement, Kulemin) – 9. Dacjuk (Sheahan, DeKeyser), 14. Andersson (Alfredsson, Smith), 19. Jurčo (Sheahan, Tootoo), 54. Tatar (Jurčo, Kronwall), rozh. náj. Alfredsson

Toronto Maple Leafs: Reimer (21. Bernier) – Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Franson, Liles, Rielly – Kessel, Kadri, Van Riemsdyk – Clarkson, Holland, Lupul – Kulemin, McClement, D'Amigo – Bodie, Smithson, Raymond
    Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Lashoff – Alfredsson, Dacjuk, Jurčo – Tatar, Andersson, Miller – Eaves, Glendening, Cleary – Tootoo, Sheahan, Bertuzzi

Rozhodčí: Lee, Joannette – Devorski, Driscoll

Diváci: 19 508