Carolina – Tampa 3:5 (kon.) | NY Rangers – Washington 4:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:3 (3:2 po s.n.)
Boston – Los Angeles 3:2 (kon.)
New York Rangers
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Washington Capitals
Pondělí 20.01.2014, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (04:09:05)

Rangers byli výrazně lepší a zaslouženě vítězí. Povedlo se jim vstřelit rychlý gól, o který se postaral Nash. Následovala přesilovka 5 na 3, kterou se podařilo beze zbytky využít. Za stavu 3:0 se povedlo hostům ve druhé třetině snížit, trefil se kapitán Ovečkin. Skóre utkání ale uzavřel kapitán domácích – Callahan, to když se prezentoval úspěšnou dorážkou ve druhé třetině ve vlastním oslabení.

58:48
    Lundqvist přerušuje hru, vhazuje se před domácí brankou.

58:30
    90 sekund do konce utkání, Rangers si za dnešní výkon dva body jednoznačně zaslouží. Capitals potvrdili, že se jim v Madison Square Garden nedaří, závěr utkání domácí už v klidu kontrolují.

57:09
    Icing Rangers se nepíská, Holtby tak musí pomoci s rozehrávkou Caps.

56:17
    Washington kombinuje v útočném pásmu, Lundqvist v kritický moment puk srazil do rohu.

55:30
    Píská se icing domácích.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny a zřejmě i utkání, Capitals už nepůsobí příliš odhodlaným dojmem...

53:49
    Washingtonu se nedaří. Přesilovková kombinace se sice odehrává v útočném pásmu, šance ale nepřichází.

53:00
    Girardi vyhazuje přes všechny čáry.

52:03
    Staal vyloučen za hákování.

51:27
    Hostům mnoho času nezbývá, Rangers navíc pokračují v důsledné a bezchybné defenzivě.

50:18
    Erat nezpracoval přihrávku, je z toho icing. Dnes hraje české křídlo velmi špatný zápas.

49:27
    Rangers ubránili útočnou akci soupeře a vyváží puk do středního pásma.

48:32
    Capitals zastavuje ofsajd.

48:00
    Lundqvist teď senzačně zasáhl proti voleji z levého kruhu a drží domácí i nadále.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 2. Nash, 17. Nash (Richards, McDonagh), 18. Stepan (Del Zotto, Girardi), 23. Callahan (Moore, McDonagh) – 21. Ovečkin (Green, Bäckström)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Del Zotto, Moore – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore D., Boyle.
    Washington Capitals: Grubauer (18. Holtby) – Carlson, Alzner, Green, Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Erat – Ward, Laich, Chimera – Wilson, Beagle, Fehr.

Rozhodčí: L´Ecuyer, Walsh – Cherrey, Heyer

Diváci: 18 200