Omsk – Doněck 0:2 (kon.) | Barys – Minsk 1:2 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Spartak Moskva 5:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Záhřeb 2:0 (kon.)
Avangard Omsk
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
HC Donbass Doněck
Pondělí 20.01.2014, 13:00 • Omsk Arena • KHL

To už je tedy z dnešního zápasu vše, díky za pozornost a u dalších přenosů na počtenou. (15:21:53)

Střely na bránu (celkově): 30:26.

Závěr zápasu domácí nezvládli, ještě se tam po klaksonu pošťuchovali a rozhodčí musel celou situaci uklidnit. O výsledku to však nic nemění a Donbass Doněck bere tři body, když oba góly vstřelil v poslední třetině. Nejprve využil přesilovku Lukáš Kašpar, aby o minutu později zvýšil z další početní výhody Dadonov. Bylo však vyrovnané utkání a bylo jasné, že rozhodnou maličkosti. Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Donbassu, který si tak upevnil pozici v tabulce.

Po skončení zápasu dostává osobní trest i Ivanov. Omsk tedy tento zápas nezvládl i psychicky.

60:00

59:39
    Gončarov neudržel nervy na uzdě a dostává osobní trest do konce utkání. Dokonce dvojnásobný za nesportovní chování.

58:46
    Už to nevypadá na odvolaní Karlssona z brány, utkání se pouze dohrává. Avangard už zřejmě vzdal boj o nějaký návrat do zápasu.

57:59
    Jak se dnes přesilovky vůbec nedařily, nakonec rozhodují o výsledku. Donbass je nehrál zrovna nejlépe, přesto v nich v klíčových momentech zápasu dokázal udeřit.

56:47
    Přes tři minuty do konce a puk ve středním pásmu. Avangart se stále nemůže dostat do útočného pásma.

55:57
    Oba celky jsou kompletní.

54:26
    Hraje se 4/4 a čas domácím hrozně utíká. Donbass výsledek kontroluje.

53:11
    Vyloučení na obou stranách – Kalinin (sekání), Koněv (hrubost)-

52:06
    Tohle už budou mít hráči Omsku hodně těžké, během necelé minuty dvakrát inkasovali a soupeř je rázem v pohodě.

51:39
    Doněck právě vstřelil branku!
    Hra domácího týmu se během minuty totálně rozpadla. Po první brance se nechal ještě vyloučit Sjomin a i druhou po sobě jdoucí přesilovku dokázali hosté využít. V přečíslení 3/2 dokázal z rychlé kombinační akce zakončit JEVGENIJ DADONOV, který nakonec nadvakrát došťouchal kotouč pod ležícím Lacem. Asistence: Andrej Koněv, Oleg Piganovič.

51:19
    Vyloučen domácí Sjomin za podražení.

50:30
    Tak nakonec byl vyloučen Růžička, který to ihned po návratu na led schytal od kouče Říhy. Soupeř hrál totiž čtvrtou přesilovku v zápase a tentokrát ji odehrál výborně. LUKÁŠ KAŠPAR se dostal ke střele mezi kruhy a propálil bezmocného Laca. Klíčový byl pas od mantinelu a český útočník si dokázal najít prostor a najet si do výhodné pozice. Vyplatilo se a přesilovka je využita. Ukrajinský tým vede 1:0. Asistence: Randy Robitaille.

49:40
    Nebylo o čem, Růžička evidentně přidržel pronikajícího Nedorosta a je zde přesilovka pro Doněck.

48:28
    I domácí fanoušci vycítili, že je potřeba svůj tým povzbudit a nyní je atmosféra hodně bouřlivá. Hráči bojují o kýženou branku, ale stále chybí přesnost a klid v koncovce.

47:40
    Hosté přežili i třetí oslabení, sice byli pod tlakem soupeře, avšak Laco je stále k nepřekonání.