Královéhradecký kraj – Jihomoravský kraj 4:0 (kon.) | Pardubický kraj – Olomoucký kraj 4:7 (kon.) | Středočeský kraj – Karlovarský kraj 5:1 (kon.)
Zlínský kraj – Liberecký kraj 3:0 (kon.) | Ústecký kraj – Jihočeský kraj 2:2 (kon.) | Plzeňský kraj – Kraj Vysočina 1:2 (kon.)
Královéhradecký kraj – Praha 1:2 (kon.) | Pardubický kraj – Moravskoslezský kraj 0:4 (kon.) | Karlovarský kraj – Jihomoravský kraj 4:3 (kon.)
Liberecký kraj – Olomoucký kraj 2:9 (kon.) | Jihočeský kraj – Středočeský kraj 4:0 (kon.) | Kraj Vysočina – Zlínský kraj 2:1 (kon.)
Praha – Ústecký kraj 6:0 (kon.) | Moravskoslezský kraj – Plzeňský kraj 0:2 (kon.)
Pardubický kraj
4:7 (1:1, 2:5, 1:1)
Olomoucký kraj
Úterý 21.01.2014, 08:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Olympiáda dětí a mládeže

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého hracího dne hokejového turnaje VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR. V prvním zápase se na Horáckém zimním stadionu utkají týmy Pardubického a Olomouckého kraje.

Včerejší herní den obou týmů:

Pardubický kraj – Zlínský kraj 1:4.
    Kraj Vysočina – Pardubický kraj 10:2.

Kraj Vysočina – Olomoucký kraj 3:2.
    Moravskoslezský kraj – Olomoucký kraj 2:2.

Tabulka sk. A po prvním hracím dni:

1. Kraj Vysočina, 4 body, skóre 13:4.
    2. Moravskoslezský kraj, 3 body, skóre 6:3.
    3. Plzeňský kraj, 2 body, skóre 5:3.
    4. Zlínský kraj, 2 body, skóre 5:5.
    5. Liberecký kraj, 2 body, skóre 3:5.
    6. Olomoucký kraj, 1 bod, skóre 4:5.
    7. Pardubický kraj, 0 bodů, skóre 3:14.

Pardubický kraj: Vlk (Joska) – Žouželka, Mert, Jančařík, Mikula, Oliva, Dubovčí, Sýkora – Polák, Zadina, Kukla, Zahradník, Pochobradský, Machač, Hašek, Mašek, Matys, Černý, Jakubec, Bucek, Hlaváček, Blümel. Trenér: Tomáš Blažek.

Olomoucký kraj: Rochla (Schejbal) – Dajčar, Kavka, Koudela, Kubík, Mader, Rutar, Galvas – Navrátil, Podlaha, Blecha, Janečko, Hotěk, Petráš, Pěcha, Plášek, Skopal, Spatharis, Urban. Trenér: Petr Rutar, Michal Janeček.

Rozhodčí: Polák – Kuřítko, Lukač.

00:01

00:03
    To nám utkání hezy začíná, již po čtyřech vteřinách od úvodního buly je tu střela Zadiny na Rochlu, který puk kryje

00:39
    Na druhé straně likviduje střelu Petráše gólman Vlk.

00:44
    Olomoucký kraj právě vstřelil branku!
    Tak to je parádní vstup do utkání. Hned od začátku sledujeme útočný hokej, kterému nasazuje třešničku MICHAL HOTĚK (1+0), který zblízka využívá přihrávku Dajčara. Asistence: Tomáš Dajčar (0+1).

00:55
    Olomouc se ale bude bránit. Na minutu si odchází posedět na trestnou lavici střelec vedoucího gólu Michal Hotěk (OLK).

01:31
    První vážnější příležitost Pardubického kraje v přesilové hře, kdy Ondřej Matys z mezikruží střílí vedle pravé tyče branky Rochly.

01:57
    Olomoucký kraj v plném počtu.

03:26
    Zakázané uvolnění Pardubického kraje.

04:04
    Janečko vybojoval puk na modrou pro Rutara, ten se ale ke střele nedostal.

04:22
    Než stačil Urban z mezikruží vypálit, sjeli se k němu dva obránci soupeře.

04:40
    Nyní už střela Olomoučanů přichází. Denis Blecha z pravé strany prověřuje připravenost gólmana Vlka, který jeho pokus lapí.

05:01
    Jiří Bucek se dostal nikým nehlídán na pravém kruhu k puku. Stačilo však, aby chvilku otálel se střelou, a už u něj byli Olomoučané.

05:44

06:02
    Pěkný protiútok Pardubičanů. Pochobradský viděl mezi kruhy najíždějícího Machače, kterému poslal puk. Machač obelstil gólmana kličkou do bekhendu, ale už nestačil zasunout puk za jeho záda.

07:01
    Střela Jakuba Galvase od modré byla tvrdá a přesná. Vlk ji vyrazil před sebe, ale nikdo ze spoluhráčů puk nedokázal z dorážky znovu ohrozit gólmana Pardubičanů.

08:12
    První přesilovka pro Olomoucký kraj. Dominik Dubovčí (PAK) dostává jednu minutu. Na vyloučení: 1-1.

08:31
    Pardubický kraj se osvoobozuje.

09:12
    Pardubický kraj v plném počtu, Olomoučané s přesilovku nenaložili dobře.

09:53
    Boj o kotouč ve středním pásmu po akci Machače, která skončila na betonech Rochly.

10:23
    Anagnostis Spatharis se na pravém kruhu uvolnil a z úhlu vystřelil na Vlka, který u své levé tyčky vyráží puk.

11:05
    Další hezká akce Olomouckého kraje. Petr Mader rychle zavezl puk a po přejetí útočné modré vystřelil, zaskvěla se však vyrážečka Vlka.

11:36

12:11
    Pardubický kraj právě vstřelil branku!
    Tři minuty před koncem první třetiny proměňují Pardubičané jeden za svých útočných výpadů, kdy přihrávku Merta poslal za záda Rochly nejproduktinější hráč Pardubického kraje FILIP ZADINA (3+0). Asistence: Jakub Mert (0+1).

13:14
    Olomoučané se budou bránit. Za podražení je vyloučen střelec jejich prvního dnešního gólu Michal Hotěk (OLK) – minuta, podražení. Hotěk je tak dnes už podruhé za první třetinu na trestné lavici. Na vyloučení: 1-2.

14:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

14:14

14:36

14:55
    Josef Podlaha se šikovně proháčkoval až před Vlka, zakončit už ale nestihl.

15:00

Solidní hokej první třetiny načal v první minutě Hotěk, který poslal Olomoučany do vedení. Zvýšená aktivita Pardubičanů vyústila ve třinácté minutě ve vyrovnávací gól po trefě Zadiny.

Další třetina začne přibližně v 8:32.

15:01

15:10
    Pardubičtí po buly vybojovali puk, avšak nahození Zadiny nikdo ze spoluhráčů nevystihl.

15:41
    Zadina ještě zabojoval o puk na vlastní útočné modré, ale proti přesile hráčů neměl nárok.

16:01
    Přesilová hra pro Olomoucký kraj. Minutu za hákování si jde odsedět Michal Machač (PAK). Na vyloučení: 2-2.

16:32
    Po střele Navrátila dorážel u pravé tyčky puk Michal Hotěk, ale gólman Vlk dvakrát dobře zasáhl.

16:53
    Olomoučanům uniká puk do středního pásma.

17:01
    Pardubický kraj v plném počtu.

17:55
    Rychlý protiútok Olomoučanů mohl táhnout po pravé straně jedoucí Matěj Petráš, avšak nedobře zpracoval puk.

18:17
    Přesto se Hanáci dostali k zakončení a vybojovali si vhazování před Vlkem.

18:26
    Další přesilovka pro Olomoucký kraj. Krátce po vyhraném buly byl zahákován Jakub Galvas a Filip Zadina (PAK) dostává minutu za podražení. Na vyloučení: 3-2.

18:37
    Vladimír Zahradník si vyjel z levého kruhu až před Vlka a zakončil, bekhendový pokus ale gólman Pardubických chytá.

19:26

19:32
    Také druhý gól Olomouckého kraje střílí MICHAL HOTĚK (4+0), kterému se dnes v předbrankovém prostoru daří na výbornou. Nyní doklepl za záda Vlka střelu Navrátila. Asistence: Jakub Navrátil (1+1).

20:52
    Hanáci se dostávají do trháku a odskakují na rozdíl dvou gólů. v přečíslení ujel po levé straně PETR MADER (1+2), nepřihrával najíždějícímu spoluhráči, vzal odpovědnost na svojí hokejku a udělal dobře. Trefuje se přesně k levé tyči gólmana Vlka. Bez asistence.

21:56
    Po menším tlaku Pardubičanů, kteří si však střeleckou příležitost nevytvořili, se ujímá puku Petr Mader a jednoduše ho nahazuje ze středního pásma na Vlka.

22:32
    Parádní individuální akci zakončil MARTIN PĚCHA (3+1) blafákem do bekhendu a la Tomáš Čachotský. Asistence: Miroslav Skopal (0+2).

23:08
    Olomouc znovu v útoku. Když se po pravé straně neprosadil Janečko, vzal si puk Karel Plášek a už hledá z pravé strany najíždějící spoluhráče.

23:43
    Nikoho však svou přihrávkou nenašel a na druhou stranu se už řítí hráči Pardubického kraje.

24:05
    Bez střelby to nepůjde, Pardubičané se sice usadí před Rochlu, ale již nevystřelí.

24:57
    Po šikovné zadovce Kubíka na Pěchu druhý jmenovaný nevystřelil, ale ještě zkusil přihrát kotouč zpátky na Kubíka, který objel branku. Přihrávka však byla příliš dlouhá.

26:09
    Michal Hotěk mohl zkompletovat hattrick, když se ve vlastním pásmu ujal puku a prokličkoval se až před levou tyč Vlka, tam však bekhendem přestřelil branku.

26:46

27:15
    Bude se vzahovat po levici gólmana Vlka.

27:38
    Rozehrávku Pardubičanů zachytil na útočné modré Pěcha a hned se hnal na Vlka, ale trefje pouze horní tyč branky.

27:48
    Galvas přihrával před branku na zcela volného Madera, jeho střelu však výborným zákrokem zneškodnil Vlk.

28:06
    Na druhé straně vychytal střelu Černého zleva Rochla.

28:14
    Nyní už ale Pardubičtí snižují, když se z předbrankového prostoru prosadil JAKUB HAŠEK (1+0). Asistence: Michal Machač (0+1).

28:46
    Na Horáckém zimním stadionu se dějí věci. Během třiceti vteřin snižují Pardubičtí na rozdíl jediného gólu, když se po podobné akci jako při předchozím gólu prosazuje MATĚJ BLÜMEL (1+0) z bezprostřední blízkosti. Asistence: Daniel Polák (0+1), Miroslav Sýkora (0+1).

28:56
    S góly se nyní doslova roztrhnul pytel. Během dvaačtyřiceti vteřin vidíme třetí branku, když Skopal našel mezi kruhy MARTINA PĚCHU (4+1), který se s pukem dostal blíže Vlkovi a prostřelil jej. Zafungovala tak stejná spolupráce jako při čtvrtém gólu Olomouckých. Asistence: Miroslav Skopal (0+3).

29:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

29:18
    Gólostroj pokračuje. Hotěk vyslal do sóla MARTINA PĚCHU (5+1), proti kterému vyjel z branky Vlk. Útočník Hanáků byl ale u puku dříve, udělal gólmanovi Pardubického kraje kličku a střelou do opuštěné klece kompletuje svůj hattrick během šesti minut a 46 vteřin druhé třetiny. Asistence: Micha Hotěk (4+1).

30:00

Druhá třetina byla ve znamení gólové přestřelky. Hanáci nejprve utekli svému sokovi po trefách Hotěka, Madera a Pěchy na tři branky, ale Hašek s Blümelem snížili na nejnižší možný rozdíl. Hned vzápětí se však prosadil Pěcha a stejný hráč zkompletoval během necelých sedmi minut svůj hattrick, čímž vrátil Olomouckému kraji třígólové vedení.

Další třetina začne přibližně v 9:09.

30:01

30:10
    Ofsajd při útoku hokejistů z Olomoucka.

30:54
    Kukla ve středním pásmu vzal kotouč a nahodil ho za branku Rochly, aby jeho spolurháči mohli vystřídat. Ke kotouči se ale dostal Blecha a pár rychlými pohyby se dostal až před Vlka, který ho vychytal.

31:52
    Hanáci přeci jen střílí branku, když se dnes potřetí z prostoru před brankou prosazuje MICHAL HOTĚK (5+1) a také on kompletuje po Pěchovi hattrick v dnešním zápase. Asistence: Jakub Navrátil (1+2).

32:39
    Olomoučtí byli blízko k dalšímu gólů, ale Pěcha svůj čtvrtý zářez v dnešním zápase nepřidal.

34:44
    Zakázané uvolnění Olomouckého kraje.

35:11
    Ondřeji Matysovi chyběl k doklepnutí puku za branku Rochly pouze kousek.

35:22
    Ani napodruhé to Matysovi nevyšlo, tentokrát byla přihrávka od spoluhráče Maška příliš dlouhá.

36:28
    Puk ve středové ploše opustil led a bude se vzahovat u útočné modré Olomoučanů.

37:18
    Prudká rána Pochobradského od útočné modré končí vedle levé tyče Rochly.

38:10
    Špatnou rozehrávku Pardubických zachytil na levém kruhu Hotěk, který ihned posouval kotouč před branku na najíždějícího Navrátila. Ten však tečoval kotouč vedle pravé tyče Vlka.

39:28
    Pardubičtí motají hlavy hráčům Olomouckého kraje před jejich brankou, ale, stejně jako již dnes několikrát, se ke střelbě nedostávají.

39:56
    Přesilová hra pro Pardubický kraj. Anagnostis Spatharis (OLK) dostává minutu za podražení. Na vyloučení: 3-3.

40:13
    Olomoučané vyhazují puk až k Vlkovi.

40:27
    U levé tyče Rochly se neprosadil Blümel a stejný hráč neuspěl ani následnou dorážkou.

40:56

42:01
    Před brankou Vlka to vřelo, Petrášovi ani Urbanovi se však dorazit puk za záda gólmana Pardubického kraje nepodařilo.

42:16
    Útok Pardubického kraje kazí špatnou přihrávkou Machač.

42:51
    Pohledná kombinační akce Pardubického kraje zakončená gólem. Oliva se dostal s pukem na levý kruh, odkud přihrál FILIPU ZADINOVI (4+0). Ten se z prostoru mezi kruhy neunáhlil, dostal se před gólmana Rochlu a bekhendovým motýlkem ho přehazuje. Asistence: Jan Oliva (0+1).

43:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

44:08
    Přesilová hra pro Pardubický kraj. Jakub Galvas (OLK) dostává minutu za podražení. Na vyloučení: 3-4.

44:08
    Oddechový čas pro Pardubický kraj.

44:08
    Pardubičané v šesti, Vlk je na střídačce.

44:30
    Vlk se musel vrátit do své klece po vzahování ve středním pásmu. Nyní už však mají Parduibčané puk opět před Rochlou a jsou v šesti proti čtyřem hráčům Hanáků.

44:39
    Zadina mířil od modré pouze do prvního bránícího hráče.

45:00

Cenu pro nejlepšího hráče předává útočník Dukly Michal Důras.

Nejlepší hráči zápasu:

Pardubický kraj: Matěj Blümel.
    Olomoucký kraj: Jakub Galvas.

Olomoucký kraj si zásluhou velmi podařené druhé třetiny, kterou vyhrál, připisuje první výhru na turnaji. A to hlavně zásluhou Martina Pěchy a Michala Hotěka, kteří v dnešním zápase vstřelili hattrick.

Dalšími onlajn přenosy z druhého dne hokejového turnaje 6. olympiády dětí a mládeže na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě Vás provedou kolegové Vojtěch Vopat, Libor Kucza a Jan Šlapáček, kterým předává štafetu a zítra napočtenou se opět těší Tomáš Lysý. (09:38:58)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 13. Zadina (Mert), 29. Hašek (Machač), 29. Blümel (Polák, Sýkora), 43. Zadina (Oliva) – 1. Hotěk (Dajčar), 20. Hotěk (Navrátil), 21. Mader, 23. Pěcha (Skopal), 29. Pěcha (Skopal), 30. Pěcha (Hotěk), 32. Hotěk (Navrátil)

Rozhodčí: Polák – Kuřítko, Lukač