Chabarovsk – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Novokuzněck – Ufa 3:1 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 0:7 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:1 (kon.)
Doněck – Atlant 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 29.01.2014, 13:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

59:10
    Před vhazováním se strhla potyčka, kdy se Stanislav Alševskij pustil do Kugryševa, za což si vysloužil trest dvou minut plus osobního trestu deseti minut. Na trestné lavici sedí také Kugryšev, který dostal dvě plus dvě minuty.

57:11
    Petr Koukal podle sudích fauloval Romanova a Sibir může dokončit bůra.

53:14
    Sibir právě vstřelil branku!
    Nádherná akce čtvrté formace. SERGEJ ŠUMAKOV si vyměnil kotouč s Alexandrem Kutuzovem a do odkryté klece už neměl těžkou práci. Asistence: Alexandr Kutuzov, Oleg Gubin.

49:13
    Po ni budou mít domácí početní výhodu. Za příliš mnoho hráčů na ledě zamířil na trestnou lavici Petr Koukal.

43:13
    A pozor! Domácí jdou do tří, vyloučen je také Jarno Koskiranta a hosté budou mít hodně dlouho dvojnásobnou početní převahu.

43:02
    Hosté si zahrají přesilovou hru, Andrej Plechanov už sedí na trestné lavici, dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

42:32
    Lehterä se dostal se svými kolegy z útoku do přečíslení, nahrál Enlundovi, který ve vyložené pozici kotouč v pádu netrefil.

41:30
    Gubin vystřelil a jeho střelu nechytá Dalton, ale Sudnicin, který se na třetí třetinu vrátil zpět do brány!

39:50
    Jejich volání málem vyslyšel Koskiranta, který se vecpal z pravé strany až před branku, Dalton zasáhl.

35:53
    Hosté si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici odjíždí na dvě minuty za hákování Josef Hrabal.

29:25
    Ve velmi dobré pozici se ocitl Kulikov, ten ještě posunul na Jaroslava Alševského, který kotouč netrefil.

28:20
    Nebezpečná střela Alexejeva, kterou někdo před Daltonem tečoval, tomu kotouč propadl mezi betonem a vyrážečkou, ale tentokrát zamířil mimo tři tyče.

25:10
    Co Šumakov svým tlakem započal, IGOR OŽIGANOV dokonal. Bek Novosibirsku vyslal od modré velmi chytrou pozemní střelou, která zapadla mezi betony Daltona a Sibir jde do trháku. Asistence: Sergej Šumakov.

24:30
    Šumakov, který je nebezpečný při každém svém střídání, si teď vypracoval dvě velké šance, ani jednou tváří v tvář Daltona nepřekonal.

13:05
    Polygalov vypálil k pravé tyči, Koskinen vyrazil střelu pravým betonem, jeden z obranců si puk málem srazil do brány.

03:14
    Sudnicin po dvou rychlých inkasovaných brankách odchází ze hry, nahradí jej kanadský gólman Matt Dalton.

03:14
    Sibiřský celek vede už o dvě branky. DMITRIJ MONJA vtrhl do útoku a střelou z backhandu překonal Sudnicina, kterému kotouč propadl mezi betony a který teď nemá čisté svědomí. Asistence: Konstantin Alexejev.

01:16
    Další střela od modré už končí úvodním gólem utkání. Josef Hrabal našel Kutuzova, ten vypálil z první a jeho střelu tečoval do brány JARNO KOSKIRANTA. Asistence: Alexander Kutuzov, Josef Hrabal.

01:04
    Martynov vypálil od modré nebezpečný projektil, Sudnicin si připisuje první důležitý zákrok.

00:21
    Domácí si hned na úvod zahrají přesilovou hru, dvě minuty za vyhození puku z obranného dostává Igor Polygalov

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Koskiranta (Kutuzov, Hrabal), 4. Monja (Alexejev), 26. Ožiganov (Šumakov), 54. Šumakov (Kutuzov, Gubin)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Hrabal, Lekomcev, Kutuzov, Alexejev, Plechanov, Ožiganov, Martynov- Lehterä, Monja, Enlund- Kopejkin (C), Kugryšev, Koskiranta- Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin- Gubin, Sannikov, Okulov, Šumakov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (4.-40.Dalton)- Berezin, Mamašev, Šulakov, Kurbatov, Lisov, Romanov, Mnacjan- Zdunov, Koukal, Sexton- Taratuchin (C), Trunjov, Bělousov- Kulikov, S. Alševskij, J. Alševskij- Polygalov, Rybin, Chochrjakov, Mnichovič

Rozhodčí: Eduard Odins, Evgeny Romasko – Alexei Koposov, Alexander Otmakhov