Dordrecht – Arnhem 2:6 (kon.) | Breda – Ajax 2:5 (kon.) | Zwolle – Heracles 4:2 (kon.)
GA Eagles – Feyenoord 0:4 (kon.) | Den Haag – Alkmaar 2:3 (kon.)
PEC Zwolle
4:2 (2:1)
Heracles Almelo
Sobota 27.09.2014, 19:45 • Jsseldelta Stadion, Zwolle • Nizozemská Eredivisie

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera. (22:02:21)

Zwolle se v zápase s poledním týmem tabulky trochu trápilo, po závěrečném hvizdu se ale fanoušci můžou radovat ze čtvrté domácí výhry v řadě. Svěřencům Rona Janse hodně pomohl Mark Engberink, jenž se nechal zbytečně vyloučit a poté už byl na hřišti jen domácí tým. V 85. minutě vstřelil vítěznou branku střídající Stef Nijland, kterého v nastaveném čase ještě napodobil Jesper Drost. České fanoušky může těšit fakt, že útočník Tomáš Necid opět nastoupil v základní sestavě a připsal si branku z pokutového kopu.

90+3

90+3
    PEC Zwolle se už nikam nežene a pouze čeká na závěrečný hvizd.

90+2
    S tímto už Almelo nemůže nic udělat, fanoušci to moc dobře ví a už pomalu slaví zisk dalších tří bodů do tabulky.
    DROST - 4:2

90+1
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí přidali další branku a už je rozhodnuto. JESPER DROST dostal bravurní dlouhou přihrávku od van Polena, po které běžel sám na brankáře. Na hranici vápna si ještě zasekl míč a poté levou nohou dopravil míč do branky.

90+1
    Druhý poločas bude prodloužen o tři minuty nastaveného času.

90
    Zwolle hodně váhalo s rozehrávkou, následné dva střelecké pokusy ale jeho obránci zablokovali.

89
    Te Wierik dostal na pravé straně pořádně naloženo, k radosti fanoušků ale hra pokračuje plynule dál.

88
    Hlavní hrdina z posledních minut Stef Nijland vlétl do rozevřené obrany Almela, na připraveného Telgenkampa si ale nepřišel.

87
    Další gól byl na cestě, Tannane ale zastavil Thomase čistým způsoben a nebyl z toho ani přímý nebo rohový kop.

86
    Hráči Heraclesu to ve zbývajících minutách budou mít hodně složité, po vyloučení Engberinka se téměř dostali na útočnou polovinu.
    NIJLAND - 3:2

85
    Domácí využili početní výhodu a pět minut před koncem zápasu jdou do vedení! Jesper Drost trefil z levé strany tyčku, od té se však míč odrazil před STEFA NIJLANDA, který zakončoval prakticky do prázdné branky.

84
    Z levé strany centroval Bel Hassani, do vzduchu se nejvýše vyšplhal Veldmate, jenže ten horní tyč přestřelil.

84
    Joost Broerse odhlavičkoval Tanneho přímý kop za brankovou čáru, následuje rohový kop Almela.

83
    Diváci na stadionu příliš nesouhlasí s výrokem rozhodčích, kteří odpískali faul van Hintuma a dali tak možnost Heraclesu Almelo.

Petr Kašpárek

Branky: 14. Saymak, 45+4. Necid (pen.), 85. Nijland, 90+1. Drost – 36. Bruns, 71. Tannane

Karty:   27. Rienstra (ZWO) – 28. Bruns (HRC), 59. Weghorst (HRC)   80. Engberink (HRC)

PEC Zwolle: Hahn – van Polen, van der Werff, Broerse, van Hintum – Lam, Rienstra – Saymak, Drost, Thomas – Necid.
    Náhradníci: De Jong – Sainsbury, Ioannidis, Nijland, Marinus, Dekker, Moro, Ehizibue.

Heracles Almelo: Telgenkamp – te Wierik, Schenkeveld, Veldmate, Engberink – Pelupessy, Bruns, Fledderus – Tannane, Weghorst, Linssen.
    Náhradníci: Fij – Koenders, Sibum, Bel Hassani, Paljić, Navrátil, Cziommer.

Rozhodčí: Manschot – van Zuilen, Janson