Carolina Hurricanes
3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
New York Islanders
Sobota 11.10.2014, 01:15 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:48:31)

Utkání sledovalo 18 680 diváků.

Utkání je u konce a i přes střelecké probuzení Hurricanes míří body do New Yorku. Třetí třetina přinesla celkem pět branek, už ve druhé minutě s trochou štěstí snížil Gerbe, ale už za chvíli skóroval Grabovskij a bylo to opět o tři branky. Když pak v 53. minutě zvýšil Hamonic na 5:1, zdálo se být rozhodnuto, jenže Terry s E. Staalem ještě vykřesali malou naději. Hosté už si ale náskok nenechali vzít a mohou se tak těšit z výhry.

59:44
    Definitivu na výsledek mohl dát Cizikas, byl však tísněný a prázdnou branku netrefil.

59:23
    Ward je opět na střídačce, ale času je už strašně málo.

59:06
    Hra je přerušená, vhazovat se bude v obranném pásmu Caroliny, takže Ward musí opět do branky.

58:55
    Domácí jsou v šesti, je tu power play Hurricanes!
    Eric STAAL - 3:5

58:26
    Carolina právě vstřelila branku!
    No ještě tu může být drama, neboť domácí využili přesilovku. ERIC STAAL si vyjel z rohu a z ostrého úhlu se trefil pod břevno! Asistence: Elias Lindholm, Jiří Tlustý.

57:58
    V oslabení se do velice slušné šance dostal Cizikas, snažil se překonat Warda blafákem, ten ale přitiskl beton k tyčce a akci zmařil.

57:21
    Ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici míří hostující Brian Strait za nedovolené bránění.

56:40
    Sekerovo nahození postrádalo přesnost. Bylo příliš vysoké na to, aby jej kdokoliv tečoval.

55:44
    Tvrdá rána Grabovského skončila těsně mimo, Ward si zajisté oddechl.

54:34
    Do útočného pásma si najel Bailey, střela od pravého mantinelu však zamířila pouze za branku.
    Chris TERRY - 2:5

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 42. Gerbe (Faulk, Sekera), 55. Terry (Sekera, Nash), 59. E. Staal (Lindholm, Tlustý) – 18. Boychuk (Okposo, Tavares), 19. Nelson (Tavares, Boychuk), 28. Nelson (Boychuk, Tavares), 46. Grabovskij (Strome, Nelson), 53. Hamonic (Nelson, Strome)

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Liles, Hainsey, Harrison, Gleason – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Lindholm, Rask, Gerbe – Dwyer, McClement, Malone – Brown, Nash, Terry. Trenér: Bill Peters.
    New York Islanders: Halák (Johnson) – Hamonic, Hickey, Boychuk, Leddy, Reinhart, Strait – Okposo, Tavares, Nelson – Strome, Grabovskij, Conacher – Kuljomin, Nielsen, Bailey – Clutterbuck, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Walsh, St. Pierre – McElman, Shewchyk

Diváci: 18 680