Jekatěrinburg – Vladivostok 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižněkamsk – Toljatti 1:4 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 1:0 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Sobota 11.10.2014, 15:30 • TatNeft Arena • KHL

To je ode mě pro dnešek všechno, přeji příjemný zbytek dnešního dne. (17:39:48)

Třetí třetina byla zcela v režii domácího týmu, který si nejen pohlídal dvoubrankový náskok pečlivě vytvářený během úvodních dvou dějství, v 54. minutě se navíc po perfektní práci Azeveda postaral Sergej Kosticyn o třetí branku, a vystavil definitivní razítko na dnešní výhru favorita. Hokejisté Kazaně potvrdili před zaplněnou domácí arénou výbornou formu, naproti tomu hráči Čeljabinsku se musí smířit s již pátou porážkou v řadě.

60:00

59:06
    Justin Azevedo vjel do útočného pásma a vypálil, Demčenko jeho prudkou ránu zkrotil.

58:15
    Demčenko zasáhl proti střele od modré čáry, kterou se prezentoval Arťjom Lukojanov.

58:00
    Běží poslední dvě minuty dnešního zápasu.

57:31
    Wilson vypálil hodně nepřesně přes obránce.

57:14
    Domácí jsou při chuti a stále zatápějí hostujícím hokejistům.

56:26
    Nikulin vypálil od modré čáry, jeho projektil skončil na zadním mantinelu.

55:30
    Penkovskij se obtočil kolem brány a snažil se kotouč zasunout mezi tyč a Nilssonův beton. Švédský gólman byl však v pravý čas na pravém místě a stále drží čisté konto.
    KOSTICYN - 3:0

53:40
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí jsou ve třetí třetině jasně lepším týmem, nyní to potvrzují i brankou, kterou zřejmě definitivně pojišťují svou výhru. Justin Azevedo ukázal svou extratřídu, když i v tlaku tří hráčů soupeře dokázal přihrát před bránu na volného SERGEJE KOSTICYNA, který prostřelil Demčenka. Asistence: Justin Azevedo, Konstantin Kornějev.

52:20
    Domácí drží Čeljabinsk na distanc od vlastní brány, švédský brankář Kazaně Anders Nilsson má nakročeno k čistému kontu.

51:23
    Lukojanův pokus z mezikruží vyrazil Demčenko ramenem.

50:33
    Panov nahodil kotouč na Nilssona, švédský gólman zakročil nejistě, ale dotírající Růžička nezasáhl kotouč.

49:57
    Mnohem nebezpečnější jsou však ve třetí části domácí, Obuchov teď v dobré pozici Demčenka nepřekonal.

49:40
    Nyní sledujeme nezáživnou pasáž utkání, zápasu by hodně pomohlo, kdyby hosté dokázali vstřelil kontaktní gól.

48:13
    Möllerovu střelu vyrazil snad ramenem Demčenko.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 14. Svitov (Rylov, Bodrov), 21. Nikulin (Mirnov, Azevedo), 54. Kosticyn (Azevedo, Kornějev)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Pajgin, Heshka, Rylov, Denisov, Musin, Medvěděv, Nikulin, Kornějev – Pesonen, Obuchov, Malychin – Lukojanov, Svitov (C), Bodrov – Varnakov, Möller, Burmistrov – Kosticyn, Mirnov, Azevedo
    Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Fokin) – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aljušov, Chlystov, Kostromitin – Růžička, Bulis (C), Panov – Kokujov, Čistov, Popov – Gubarev, Osnovin, Penkovskij – Wilson, Mokin, Toluzakov, Sajustov

Rozhodčí: Vasiljev, Olenin- Aljošin, Kučava