Skalica – Nitra 1:8 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 1:2 (0:1 po s.n.) | Piešťany – Zvolen 2:5 (kon.)
Martin – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.) | Žilina – Košice 1:3 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 26.10.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Negatívna séria Piešťan tak trvá ďalej, Zvolen si pohodlne pripísal zaslúžene tri body do tabuľky. Tri tyčky pomohli Šimkovi aby zápas nebol dramatickejší, o zaslúženom víťazovi však niet najmenších pochýb. V Piešťanoch majú veľa práce.

Najlepší: (1) Brabenec (2) Hraško (3) Bortňák

Ďakujem za pozornosť a z Piešťan zase nabudúce. Pekný zvyšok večera. (19:13:54)

60:00

59:25
    Kutálek mal pred sebou poloprázdnu bránu, ale sa mu zamotal puk medzi korčuľami. Keď sa nedarí, tak sa proste aj dobrým hráčom stane niečo takéto.

59:05
    Nuž aj atmosféra je taká ako aktuálna séria Havranov.

58:24
    Škadra hľadal pred bránkou Klempu, jeho úmysel vystihol Šimko a schoval puk do lapačky.

58:09
    2 min. Bortňák (ZVO), podrazenie.

57:47
    Valjentov bekendový lob od vlastnej modrej končí v Šimkovej lapačke. Je z toho buly.

57:06
    Už sa zdá, že oba tímy by boli najradšej v kabínach.

56:35
    Rais teraz zabránil Pilišovi dostať sa k puku a dobrej šanci.

56:02
    Ďalší zákrok Šúreka po strele príklepom z ľavého kruhu.

55:40
    Strela Škvaridla z diaľky, Šúrek pozorný. Celkom dobre naskočil do zápasu.

54:40
    Zvolen v plnom počte, Piešťany nevyužili pomerne dlhú presilovku o dvoch hráčov, kde pohrozili iba strelou Mišuru a pri šanci Obdržálka boli radi, že už to nie je 2:6.

53:40
    Samostatný nájazd Petra Obdržálka po naskočení z trestnej lavice likviduje Šúrek.

53:09
    Škadrova strela po ľade, Šimko v pohode.

52:37
    2 min. Brabenec (ZVO), držanie.

Nepochopiteľný faul Kamila Brabenca, inak zrejme hráča zápasu, za takýto zápasnícky chvat by sa nehanbil ani profesionál.

52:07
    Piešťany v plnom počte a ešte 1:13 presilovky.

51:23
    2 min. Obdržálek (ZVO), hákovanie.

50:54
    Neuveriteľná situácia v oslabení. Pred Šimkom sa ocitli Mišura s Kutálkom, Tibor namieril bekendom do brvna Šimkovej bránky. Ani z tejto situácie gól teda Piešťany nevyťažili. Tyčka za Šimkom zvonila už tri krát.

50:03
    2 min. Škadra (PIE), hákovanie.

Škadra len naprával Peškovu chybu v rozohrávke, keď laxne prišiel o puk a bol z toho brejk 2 na 1.

49:29
    Bagin perfektne našiel voľného Podkonického na pravom kruhu a jeho strela triafa brvno.

48:45
    Pašek spomedzi kruhov strieľa príklepom nad.

48:32
    Ďalšia nedôslednosť v obranných radoch Piešťan a príležitosť mal Sloboda.

47:50
    Rais sa pokúsil o založenie útoku a jeho spoluhráči z útoku sa vybrali striedať. Rais zákonite o puk prišiel.

46:57
    Zvolen dal gól!
    A je asi rozhodnuté. Presadil sa PETER HRAŠKO, keď využil pobyt Zvolenčanov v pásme na strelenie piateho gólu do siete Piešťan.

Asistencia: Brabenec

46:20
    Rais dobre zasiahol v obrannom pásme, už to smrdelo prečíslením.

45:30
    Piešťany sa snažia dosiahnuť kontaktný gól.

45:24
    Škadra vystrelil od modrej po ľade, Šimko vyrazil na ochrannú sieť. Buly.

45:20
    Mišurov bekend z kruhov len do Šimka. Následná strkanica štyroch hráčov.

45:02
    Buly pred Šimkom, keď ten podržal puk v lapačke pre istotu.

44:55
    Valjent zahral pozične dobre a zachytil prihrávku smerujúcu pred bránku na Juríka.

44:23
    Obdržálek dobre napádal Raisa a ten mal čo robiť, aby puk bezpečne rozohral.

43:49
    Neistý Šúrekov zákrok po strele z diaľky, domáci stihli puk odohrať do bezpečia.

43:08
    Do tretice icing, teraz už ale aspoň od inej formácie, takže aj Havrani tam majú čerstvé sily.

42:30
    Zvolenčania v tlaku, ale len s pukom za bránkou.

42:07
    A po chvíli ďalší icing domáceho tímu.

41:33
    Rais síce obohral Chovana, jeho puk po mantineli ale nezachytil nik a je z toho icing.

40:35
    Tyčka, po strele Mateja Hamráka z ľavého kruhu. Šťastie teraz Šimkovi prialo.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine padlo 5 gólov, o jeden viac do siete domácich hokejistov a tak majú Zvolenčania dvojgólové vedenie. Mohli mať pohodlné trojgólové, ale zaváhanie Šimka dalo ešte Havranom akú takú nádej bodovať.

Tretia tretina začne asi o 18:40.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:59
    Obrovská príležitosť Mišuru, keď sa pokúsil prekonať Šimka medzi nohy, ten zachránil.

39:33
    Piešťany dali gól!
    Vskutku kuriózny gól si pripisuje TIBOR KUTÁLEK. Ak som dobre videl, tak Šimko v snahe odohrať puk trafil rovno do Kutálka a od neho sa puk odrazil do siete.

39:16
    Hraškovu strelu od modrej poslal Šúrek vyrážačkou až do tretej rady na tribúne. Buly.

39:00
    Ešte minuta druhej tretiny, puk na hokejkách Zvolenčanov.

38:20
    Šúrek takmer nahral na hokejku Pulišovi, ten odrazený puk od mantinelu nezachytil. Na šťastie pred domácich.

38:08
    Brňákova strela od modrej nikým netečovaná a pohodlný zákrok brankára Šimka.

37:49
    Ale domáci sa snažia ešte niečo vymyslieť, najmä Pašekova formácia. Ale ani Holovič, ani Šedivý gól nedali. Buly pred Šimkom.

37:24
    Kutálkova strela do tyčky.

37:01
    Šúrek už ide do bránky, ale nemyslím si, že tie góly sú Rybárova vina. Piešťanom proste defenzíva vôbec nefunguje a góly dostávajú skoro zo všetkého.

35:53
    A ďalší gól. Brabenec žabkou prehodil puk na hokejku MARTINA SLOBODU a ten z prvej bezproblémov prekonal Rybára. Na striedačke sa rozcvičuje Šúrek, domáci budú striedať brankára podľa všetkého. A už majú našliapnuté na svojich v posledných zápasoch tradičných inkasovaných 6 gólov.

Asistencia: Brabenec.

35:35
    Puk na striedačke Piešťan, buly pred Šimkom.

34:53
    Peško z uhla z pravej strany poslal puk cez bránkovisko, kde hľadal Románka.

34:43
    Ofsajd Havranov.

33:40
    Holovič, Pašek a Kutálek teraz pekne zakombinovali a koncovke chýbalo trochu šťastia. Precitlivelí diváci teraz žiadajú vylúčenie pomaly za každý pád domáceho hráča. Hra sa ale prelieva z jednej strany na druhú a je záživnejšia.

32:07
    Puk od modrej tečoval domáci bek, Rybár ešte dokázal zareagovať, následne však bol pri puku najskôr nekrytý DALIBOR BORTŇÁK a pohodlne zvýšil. Hnev divákov na hlavného trvá.

Asistencia: Tomko.

31:25
    Bortňák teraz namiesto strely z kruhu volil veľmi nepodarenú prihrávku spoluhráčovi.

31:00
    2 min. Holovič (PIE), podrazenie.

Chovan sa drží za koleno, ale zdá sa, že bude v poriadku, domácim divákom sa trest nepozdáva a hlasno pískajú.

30:33
    Obrovské štasťíčko Rybára po nie najistejšom zákroku, keď sa puk takmer dokotúľal do siete.

29:30
    Zápas gólom Tomana dostal zase nejaký ten náboj a dal domácim krídla. Ale prinútil aj Zvolenčanov zapnúť na vyššie obrátky.

28:45
    Klempa príklepom z ľavého kruhu vedľa.

28:27
    Pichnarčík si veľmi dobre telom poradil s forčekujúcim Haringom.

27:31
    Tak napkon sa domácim podarilo skórovať. Už sa zdalo, že Valjentovi utečie puk na modrej, keď ho nespracoval, ešte sa však za ním natiahol a nahodil do ohňa, kde ho ukážkovo sklepol MICHAL TOMAN a dal kontaktný gól za chrbát bezmocného Šimka.

Asistencia: Valjent, Románek.

27:21
    Tak to vyriešili nahodením na Šimka a vydolovali aspoň buly.

27:00
    Ešte 31 sekúnd, Havrani sa teraz nevedia dostať do pásma.

25:55
    Ďalšia hrubka na modrej a veľká príležitosť hostí, nájazd z uhla však zakončený strelou nad. Piešťanom sa proste nedarí.

25:31
    2 min. Bortňák (ZVO), napadnutie.

Nechápem zbytočnú nervozitu Zvolenčanov teraz vzhľadom na priebeh zápasu. Bortňák ešte zbytočne trieska na trestnej hokejkou, obišiel len s napomínaním.

25:19
    Pašekov príklep vyrazil Šimko a Brňákova dorážka preletela nad.

25:01
    Raisova delovka, ale odkrytý Šimkov výhľad a istá lapačka. Buly.

24:10
    Presilovka Piešťan, prvý tlak v podstate jalový. Strela, s ktorou nemohol mať Šimko žiadne problémy. Buly.

23:53
    2 min. plus 2 min. plus 10 min. Podkonický (ZVO), krosček plus údery, zhodneie rukavíc.
    2 min. Hamrák (PIE), údery.

Podkonický to teraz nejako nezvládol a odsedí si viac.

23:53
    Pästný súboj Podkonického s Hamrákom. Bude sa vylučovať.

23:04
    Nepokrytý hráč pri tyčke, VIKTOR FEKIAČ nemal problém skórovať do prázdnej bránky. Sloboda dobre spoza brány na dva krát sa snažil prekonať Rybára, až dostal puk k druhej tyčke, kde už bol voľný spomínaný fFekiač. Tesne predtým samostatná akcia Peška, ktorý bol azda aj faulovaný pri pokuse o strelu.

Asistencia: Sloboda, Žilka.

22:11
    Zvolenčania sa vymanili spod menšieho tlaku a zatlačili pred Rybárom. Jeden z nich však bol až príliš natlačený na brankára Havranov a píska sa postavenie v bránkovisku.

21:43
    Havrani dobre začali druhú tretinu, strela Kutálka zablokovaná.

21:26
    Kutálek dobre povozil puk na pravom krídle, prihral na ľavú stranu Holovičovi, jeho strela však nemala razanciu.

21:14
    Zakázané uvoľnenie Bryndziarov.

21:06
    Brňák od vlastnej modrej dal príklepom na Šimka a keďže sa blížil Holovič, tak Šimko radšej puk podržal. Piešťany tak získali buly v pásme. Rapáč už je na ľade.

20:43
    Puk mimo ľad, buly v strednom pásme a ešte 21 sekúnd presilovky.

20:24
    Mišura je o niečo lepší korčuliar ako Bagin, prekorčuľoval ho na ľavom krídle a vystrelil na Šimka. Ten pekne zasiahol lapačkou. Buly.

20:01
    Ešte 1:03 presilovky pri vylúčení Rapáča.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ešte zdžanie, úprava ľadu. Už je ale všetko pripravené.

Zvolenčania už sú na ľade, ale keďže sa časomiera pustila odrátavať neskôr, tak tam sa odpočítavajú ešte tri minúty.

Po prvej tretine 0:1, keď sa do štatistických análov zapísal Lukáš Jurík, vôbec prvou strelou Zvolena na bránku. Piešťanci sa určite snažia, je však vidieť, že nehrajú v optimálnej pohode.

Druhá tretina začne asi o 17:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    Dobre zapracoval Jozef Haring, keď vyviezol puk a spoza Juraška na pravom kruhu vystrelil. Juraško ale puk dobre zrazil.

19:47
    Baginova strela od modrej, zákrok Rybára. Buly.

19:42
    Puk mimo hry, oba tímy posielajú čerstvé sily, Zvolenčania tú svoju najúdernejšiu.

19:23
    Bryndziari sú však relatívne rýchlo zase v pásme a ešte majú dostatok času niečo vymyslieť.

19:07
    Piešťanom sa podarilo hneď dostať puk do stredného pásma.

2 min. Rapáč (PIE), vysoká hokejka.

Rapáč sa zase čuduje, ale zase si musí ísť sadnúť po súboji po buly.

19:00
    Už sa hrá 5 na 5 a akciu hostí teraz zastavil ofsajd.

18:34
    Výborný zákrok Rybára. Hraškova strela od modrej bola pred Rybárom tečovaná, ten skvele zareagoval lapačkou a puk chytá.

17:36
    Dobrá práca dvojice Peško – Toman. Peško najskôr ponúkol puk do jazdy Tomanovi na ľavé krídlo, ten bol rýchlejší ako všetci Zvolenčania, natlačil sa až pred Šimka, ale puk sa mu nepodarilo prepasírovať za jeho chrbát. Neuspel ani dorážajúci Peško.

17:11
    Holovič vyhodil až k Šimkovi, tam ďalší útok zakladá Bagin.

16:37
    2 min. Rapáč (PIE), hákovanie.

Rapáč sa síce trochu čuduje, ale pravda je, že zahákol Žilku v brejku 2 na 1.

15:50
    Veľmi dobrý úmysel Ďalogu, ktorý hľadal pred bránkou Škvaridla, toho ale dobre strážil Rais a prihrávku zachytil.

15:08
    Pekný individuálny prienik Matúša Raisa, ktorému sa podarilo prekľučkovať takmer až pred Šimka. Zastavil ho posledný chlapík v obrane. Šimko prikryl puk, ktorý k nemu dokĺzal a nasleduje buly.

14:27
    Kutálek pekne našiel v druhej vlne Šedivého, ten obkrúžil bránku a snažil sa dať do ohňa, tam to však všetko bolo dôkladne pokryté.

13:30
    Zvolenčania profesorskejší a sebavedomejší.

12:33
    Dušan Pašek si sám vybojoval v strednom pásme puk, sám, potiahol do pásma a keďže tam nemal komu prihrať, tak sám zakončil. Netrafil, ale z domácich je zatiaľ najviditeľnejší.

11:50
    Škvaridlo dostal dosť priestoru na zakončenie, nakoľko Piešťany akurát striedali obrancov a kým sa stihol plnohodnotne Rais zapojiť do hry, zakončil Škvaridlo spomedzi kruhov do stredu bránky. Rybár vyrazil.

10:47
    V prvej formácii Piešťan teraz nastupuje namiesto Mišuru Peško. Mišura donedávna pauzoval so zraneným členkom a pred pár minútami to bol on, kto zastavil jednu zo striel Zvolenčanov. A možno to zase odniesol.

09:51
    Ďalšia chyba v rozohrávke domácich, k puku sa dostal Viktor Fekiač a sám zoči voči Rybárovi neuspel. Rybár pekne zachránil lapačkou. Už tá deka na domácich mohla byť zase o dačo ťažšia. Na takéto rozohrávky si musia dať zadáci pozor.

08:45
    Holovič si spravil miesto na ľavom kruhu a v páde ešte zakončil, tesne však minul Šimkovu svätyňu.

08:27
    Strelecký pokus švihom Michala Chovana z pravého kruhu bol stečovaný na ochranné sito. Buly.

07:50
    Chyba Cuníka v rozohrávke, dobre zareagoval Tomko a Zvolenčania sa dostali k dvom strelám. Obe boli zablokované.

06:39
    Rais zachytil snahu o vyhodenie puku, hneď aj strieľal ale nepresne. Ani nik sa nedostal k teču a tak z toho nebola nebezpečná situácia.

06:08
    Sloboda tečoval Hraškovu strelu. Ale vedľa bránky.

05:43
    Podarený brejk hostí potiahol Škvaridlo, aj sám zakončil z ľavej strany, Rybár pekne chytil do lapačky. Azda si aj zdvihol sebavedomie.

05:20
    Pašekov príklep spoza ľavého kruhu bezpečne lapil Šimko v lapačke. Ďalšie buly.

05:09
    Strela hneď po buly, Šimko bol pozorný. Buly sa tak zopakuje.

05:05
    Icing Zvolena.

04:07
    Prvá príležitosť na hokejke Puliša, ktorý sa po kombinácii medzi Brabencom a Podkonickým ocitol pri pravej tyčke pred Rybárom. Bol však predsa len až moc blízko.

03:25
    Dobre zabojovali Hamrák s Haringom v rohu útočného pásma, obrana hostí sa ale pretlačiť nedala.

02:33
    Valjentova nie najlepšia rozohrávka po mantineli, zachytili ju Zvolenčania, k strele sa však nedostali.

01:55
    No ale, do bránky Piešťan to v posledných zápasoch padá hádam aj z tenisového kurtu vedľa zimáku. Prvý prienik Zvolenčanov do pásma a strela LUKÁŠA JURÍKA spomedzi kruhov končí za Rybárom. Studená sprcha.

Bez asistencie.

01:40
    Pašek prenikol zo stredného pásma do útočného.

00:50
    Malinký náznak šance na strelecký pokus v podaní Šedivého. Prvá päťka Havranov zahrala dobré striedanie.

00:26
    Piešťany aktívne napádajú Zvolenčanov a znemožňujú rozohrávku.

00:01
    Brabenec s prehľadom vyhral buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Šedivý, Škadra, Rapáč, Mišura, Klempa – Brňák (C), Rais, Holovič (A), Pašek, Kutálek – Cuník, Valjent, Románek (A), Peško, Toman – Bučka, Srnec, Vaculín, Hamrák, Haring
    Tréner: R. Sýkora

HKm Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško (A), Podkonický, Brabenec, Puliš – Hraško, Tomko, Chovan (A), Jurík (C), Obdržálek – Pokovič, Pichnarčík, Ďaloga, Bortňák, Škvaridlo – Ťavoda, Sloboda, Fekiač, Žilka
    Tréner: J. Turek

Rozhodca: Jura, Baluška – Holienka, Ščensný.

Dobrý deň z Piešťan.

Maratón ôsmych októbrových zápasov na ľade v Piešťanoch dnes končí. V súboji s domácimi Havranmi ho ukončí tím HKM Zvolen.

Piešťanskí hokejisti sú ako na hojdačke. Najskôr pekná séria útočných a víťazných zápasov, ktorá bola korunovaná výhrou na ľade Košíc v pomere 5:1. Paradoxne sa však zdá, že táto výhra Havranom viac uškodila ako pomohla, pretože nasledovala séria nelichotivých výsledkov, kde dominujú tri prehry s veľkým počtom inkasovaných gólov. Od Bystrice sedem (4:7), od Skalice vo víťaznom zápase štyri (6:4), od Popradu šesť (2:6) a naposledy nie najlepší výkon v Žiline s prehrou 2:6. Je však pravdou aj to, že Havrani sa boria s menšími, či s väčšími zdravotnými problémami, čo môže mať vplyv na výsledky. Piešťanci však už viac krát, aj po minulé sezóny, zabrali práve vo chvíľach, keď sa im príliš neverilo. No a veru bodovať potrebujú, pretože pohľad na tabuľku hovorí, že sa prvá šestka tímov trošku vzďaľuje tímom na 7. – 10. mieste. Zlepšenie defenzívy celého tímu, od útočníkov, cez obrancov až po brankárov potrebujú Piešťanci ako soľ. Najproduktívnejším Havranom je do reprezentácie pozvaný Dušan Pašek (7+9), ktorý má dokonca o štyri zápasy menej ako zvyšok. To bola dobrá akvizícia piešťanského vedenia.

HKm Zvolen
    Vo Zvolene musí byť spokojnosť. Tím sa pohybuje v prvej štvorke, spolu s Popradom strelili Bryndziari najviac gólov (61) a na zvolenský hokej sa dá pozerať. Zverenci českého trénera Josefa Tureka môžu byť teda v pohode. Aj keď aj hráči spod Pustého hradu sa vezú na takej hojdačkovej vlne, keď takmer pravidelne striedajú výhru s prehrou. Ale na druhej strane, súťaž je tak vyrovnaná, že to asi až také prekvapenie nie je. V piatok Zvolenčania zdolali krízou zmietaný Martin 4:2, predtým však utŕžili pomerne vysoké prehry v Trenčíne (2:5) a v lepšiacej sa Nitre (2:6). Určite si tak Turekovci budú chcieť vylepšiť bilanciu zo súperových ľadov. Opierať sa môžu predovšetkým o služby produktívneho útočníka Radovana Puliša (13+10), ktorý je zároveň aj najproduktívnejším hráčom celej súťaže ako aj jej najlepším strelcom. Zdatne mu sekunduje veterán Kamil Brabenec (5+17), druhý v tejto tabuľke (spolu s Nitranom Tománkom). Obranca Juraško je zase najproduktívnejším bekom ligy. A ešte jedno štatistické číslo, Zvolenčania majú z celej ligy najlepšiu úspešnosť streľby (11,07%), kde sú nasledovaní svojim dnešným súperom (10,73%).

Je teda možné, že diváci uvidia viacero gólov a dobrý hokej. Piešťanci chcú zabojovať o diváka, ako aj zabodovať pre tabuľku, Zvolenčania zase vylepšiť bilanciu vonkajších zápasov.

1. HC Košice 17 12 2 2 1 44 : 22 42
    2. HK Poprad 18 11 2 0 5 61 : 35 37
    3. HC05 B. Bystrica 16 9 2 0 5 55 : 40 31
    4. HKm Zvolen 17 9 1 2 5 61 : 57 31
    5. HK Nitra 17 7 2 3 5 56 : 55 28
    6. Dukla Trenčín 17 6 4 1 6 37 : 30 27
    7. ŠHK 37 Piešťany 16 6 1 2 7 59 : 58 22
    8. Mountfield Martin 17 4 1 3 9 37 : 50 17