Skalica – Nitra 1:8 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 1:2 (0:1 po s.n.) | Piešťany – Zvolen 2:5 (kon.)
Martin – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.) | Žilina – Košice 1:3 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 26.10.2014, 17:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

59:25
    Kutálek mal pred sebou poloprázdnu bránu, ale sa mu zamotal puk medzi korčuľami. Keď sa nedarí, tak sa proste aj dobrým hráčom stane niečo takéto.

58:09
    2 min. Bortňák (ZVO), podrazenie.

53:40
    Samostatný nájazd Petra Obdržálka po naskočení z trestnej lavice likviduje Šúrek.

52:37
    2 min. Brabenec (ZVO), držanie.

Nepochopiteľný faul Kamila Brabenca, inak zrejme hráča zápasu, za takýto zápasnícky chvat by sa nehanbil ani profesionál.

51:23
    2 min. Obdržálek (ZVO), hákovanie.

50:54
    Neuveriteľná situácia v oslabení. Pred Šimkom sa ocitli Mišura s Kutálkom, Tibor namieril bekendom do brvna Šimkovej bránky. Ani z tejto situácie gól teda Piešťany nevyťažili. Tyčka za Šimkom zvonila už tri krát.

50:03
    2 min. Škadra (PIE), hákovanie.

Škadra len naprával Peškovu chybu v rozohrávke, keď laxne prišiel o puk a bol z toho brejk 2 na 1.

49:29
    Bagin perfektne našiel voľného Podkonického na pravom kruhu a jeho strela triafa brvno.

48:45
    Pašek spomedzi kruhov strieľa príklepom nad.

48:32
    Ďalšia nedôslednosť v obranných radoch Piešťan a príležitosť mal Sloboda.

46:57
    Zvolen dal gól!
    A je asi rozhodnuté. Presadil sa PETER HRAŠKO, keď využil pobyt Zvolenčanov v pásme na strelenie piateho gólu do siete Piešťan.

Asistencia: Brabenec

40:35
    Tyčka, po strele Mateja Hamráka z ľavého kruhu. Šťastie teraz Šimkovi prialo.

39:59
    Obrovská príležitosť Mišuru, keď sa pokúsil prekonať Šimka medzi nohy, ten zachránil.

39:33
    Piešťany dali gól!
    Vskutku kuriózny gól si pripisuje TIBOR KUTÁLEK. Ak som dobre videl, tak Šimko v snahe odohrať puk trafil rovno do Kutálka a od neho sa puk odrazil do siete.

37:24
    Kutálkova strela do tyčky.

35:53
    A ďalší gól. Brabenec žabkou prehodil puk na hokejku MARTINA SLOBODU a ten z prvej bezproblémov prekonal Rybára. Na striedačke sa rozcvičuje Šúrek, domáci budú striedať brankára podľa všetkého. A už majú našliapnuté na svojich v posledných zápasoch tradičných inkasovaných 6 gólov.

Asistencia: Brabenec.

33:40
    Holovič, Pašek a Kutálek teraz pekne zakombinovali a koncovke chýbalo trochu šťastia. Precitlivelí diváci teraz žiadajú vylúčenie pomaly za každý pád domáceho hráča. Hra sa ale prelieva z jednej strany na druhú a je záživnejšia.

32:07
    Puk od modrej tečoval domáci bek, Rybár ešte dokázal zareagovať, následne však bol pri puku najskôr nekrytý DALIBOR BORTŇÁK a pohodlne zvýšil. Hnev divákov na hlavného trvá.

Asistencia: Tomko.

31:00
    2 min. Holovič (PIE), podrazenie.

Chovan sa drží za koleno, ale zdá sa, že bude v poriadku, domácim divákom sa trest nepozdáva a hlasno pískajú.

27:31
    Tak napkon sa domácim podarilo skórovať. Už sa zdalo, že Valjentovi utečie puk na modrej, keď ho nespracoval, ešte sa však za ním natiahol a nahodil do ohňa, kde ho ukážkovo sklepol MICHAL TOMAN a dal kontaktný gól za chrbát bezmocného Šimka.

Asistencia: Valjent, Románek.

25:31
    2 min. Bortňák (ZVO), napadnutie.

Nechápem zbytočnú nervozitu Zvolenčanov teraz vzhľadom na priebeh zápasu. Bortňák ešte zbytočne trieska na trestnej hokejkou, obišiel len s napomínaním.

25:19
    Pašekov príklep vyrazil Šimko a Brňákova dorážka preletela nad.

23:53
    2 min. plus 2 min. plus 10 min. Podkonický (ZVO), krosček plus údery, zhodneie rukavíc.
    2 min. Hamrák (PIE), údery.

Podkonický to teraz nejako nezvládol a odsedí si viac.

23:04
    Nepokrytý hráč pri tyčke, VIKTOR FEKIAČ nemal problém skórovať do prázdnej bránky. Sloboda dobre spoza brány na dva krát sa snažil prekonať Rybára, až dostal puk k druhej tyčke, kde už bol voľný spomínaný fFekiač. Tesne predtým samostatná akcia Peška, ktorý bol azda aj faulovaný pri pokuse o strelu.

Asistencia: Sloboda, Žilka.

2 min. Rapáč (PIE), vysoká hokejka.

Rapáč sa zase čuduje, ale zase si musí ísť sadnúť po súboji po buly.

18:34
    Výborný zákrok Rybára. Hraškova strela od modrej bola pred Rybárom tečovaná, ten skvele zareagoval lapačkou a puk chytá.

17:36
    Dobrá práca dvojice Peško – Toman. Peško najskôr ponúkol puk do jazdy Tomanovi na ľavé krídlo, ten bol rýchlejší ako všetci Zvolenčania, natlačil sa až pred Šimka, ale puk sa mu nepodarilo prepasírovať za jeho chrbát. Neuspel ani dorážajúci Peško.

16:37
    2 min. Rapáč (PIE), hákovanie.

Rapáč sa síce trochu čuduje, ale pravda je, že zahákol Žilku v brejku 2 na 1.

11:50
    Škvaridlo dostal dosť priestoru na zakončenie, nakoľko Piešťany akurát striedali obrancov a kým sa stihol plnohodnotne Rais zapojiť do hry, zakončil Škvaridlo spomedzi kruhov do stredu bránky. Rybár vyrazil.

09:51
    Ďalšia chyba v rozohrávke domácich, k puku sa dostal Viktor Fekiač a sám zoči voči Rybárovi neuspel. Rybár pekne zachránil lapačkou. Už tá deka na domácich mohla byť zase o dačo ťažšia. Na takéto rozohrávky si musia dať zadáci pozor.

05:43
    Podarený brejk hostí potiahol Škvaridlo, aj sám zakončil z ľavej strany, Rybár pekne chytil do lapačky. Azda si aj zdvihol sebavedomie.

04:07
    Prvá príležitosť na hokejke Puliša, ktorý sa po kombinácii medzi Brabencom a Podkonickým ocitol pri pravej tyčke pred Rybárom. Bol však predsa len až moc blízko.

01:55
    No ale, do bránky Piešťan to v posledných zápasoch padá hádam aj z tenisového kurtu vedľa zimáku. Prvý prienik Zvolenčanov do pásma a strela LUKÁŠA JURÍKA spomedzi kruhov končí za Rybárom. Studená sprcha.