Třebíč – Šumperk 4:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 1:2 (kon.) | Motor ČB – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Chomutov 1:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:2 (kon.) | Prostějov – Most 1:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 5:4 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 05.11.2014, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Třetí třetinu ovládli domácí a díky dvěma vstřeleným brankám slaví výhru. Ke konci byl zápas velmi vyostřený a tak jsme mohli být svědky jedné bitky. Kdyby nezasáhli rozhodčí mohlo jich být více. Tři body jsou pro domácí velmi zasloužené. Já se s vámi tímto loučím a u dalších hokejových onlajnů se těším napočtenou. (19:58:05)

60:00

59:46
    Ján Niko dostal 5 minut plus do konce utkání. Za domácí Martin Semrád na dvě minuty za hrubost. 4/3

59:46
    Situace se vyostřuje. Bitka mezi Martinem Semrádem a Jánem Nikem končí nerozhodně. Zřejmě se bude znovu vylučovat.

59:20
    Schylovalo se k pěstnímu souboji mezi Jakubem Suchánkem a Jaroslavem Vlachem. Oba už měli shozené rukavice, ale rozhodčí bitku nepovolili. Oba aktéři jsou navíc vyloučeni na dvě minuty za hrubost. 4/4

58:27
    Dan Růžička teď strávil nejméně deset vteřin za vlastní bránou. Ví, že není kam spěchat.

57:52
    Motor už se spokojuje jen s nahazováním puku do útočného pásma.

57:33
    Slibnou šnaci Motoru zastavil ofsajd. Diváci se zlobí, ale rozhodčí nejspší rozhodl správně.

57:09
    Oddechový čas pro domácí.

56:55
    Benátky jsou v útočném pásmu, ale na vyrovnání už je nejspíš pozdě. Navíc se hosté nemohou dostat ke střele.

55:07
    Motor i podruhé ustál oslabení tři na pět a kráčí si pro tři body.

55:03

54:09
    Motor ve čtyřech.

53:40
    Kůdela svými fantastickými zákroky drží puk mimo tři tyče. Hosté z bezprostřední blízkosti minimálně pětkrát budějovického brankáře nepřekonali.

53:03
    Velká šance pro Benátky, které budou mít už podruhé v zápase možnost přesilovky 5 na 3. Vyloučen je Rok Pajič za nedoolené bránění.

52:49
    Motor brání velice dobře. Hosté se nedostali ani do středního pásma.

52:09
    Do šance se řítil Jan Trummer, ale podklouzl a hokejkou trefil jednoho z hostujících obránců, proto si odsedí dvě minuty za vysokou hůl. 4/5

51:36
    Domácí kontrolují hru a nikam už se neženou. Benátečtí se jen stěží dostávají do šancí.

50:54
    V další šanci Kuchejda. Schwarz sklapl betony včas.

Jaroslav Pešek

Branky a nahrávky: 15. Švihálek (Rob), 31. Heřman (Růžička, Straka), 44. Kuchejda (Pajič), 48. Vaniš (Rob, Mucha) – 40. Vlach (Kolmann, Plutnar)

Banes Motor České Budějovice: Kůdela (Bláha) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Semrád, Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Švec, Trummer, Boháč
    HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Jelínek) – Kolmann, Plutnar, Pabiška, Niko, Jandejsek, Ulrych, Beránek – Vlach, Skořepa, Jonák – Víšek, Krejčík, Bittner – Hrníčko, Maďar, Mikyska – Dlouhý, Vařecha, Miškovský

Rozhodčí: Grech – Belko, Samuel