Třebíč – Šumperk 4:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 1:2 (kon.) | Motor ČB – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Chomutov 1:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:2 (kon.) | Prostějov – Most 1:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 5:4 (po pr.)
AZ Havířov
5:4 (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 05.11.2014, 18:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • 1. liga (ČR)

Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (20:34:25)

Neskutečnou podívanou si dnes užilo více než dva tisíce lidí, kteří mohli sledovat hokej jako řemen. Akce za akcí, tyčky, vyloučení, dramatická koncovka, ale hlavně skvěle zvládnutý zápas. To vše dnes nabídl tento zápas, který se sice v jeden moment zdál být rozhodnutý pro Slovan, ale domácí v sobě našli nevídanou sílu a energii a toto utkání zaslouženě otočili!

62:57
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tato strhující bitva končí happyendem pro domácí AZet! TOMÁŠ FOŘT si s pukem nabruslil do útočné třetiny a zkusil se protlačit až před branku. Po jeho střele vznikla před Volkem skrumáž a volný puk se opět ocitl na čepeli tohoto úspěšného střelce Havířova, kterému již stačilo pouze trefit prázdnou branku!
    Asistence: Tomáš Jiránek.

62:07
    Před domácí brankou vznikl velký zmatek, který nakonec ležící brankář Daneček uhasil.

61:41
    Jakúbek posílal puk na rozjetého Šlahaře, tomu však blokoval hokejku obránce Slovanu, a tak se hra nakonec přesunula do rohu kluziště.

60:50
    Hosté se snažili usadit v útočné třetině, ale nepřesnou přihrávku se z něj velice rychle vyhošťují.

60:01

60:00

59:31
    Tribuny jsou u vytržení a ženou své oblíbence za pátou brankou. Hráči Havířova jsou zákonitě plní elánu a jsou aktivnější, ale tento zápas již nejspíš spěje do prodloužení.

58:20

57:02
    Sztefek ujížděl v oslabení s pukem sám na branku, a přestože byl ve velké tísni s protihráčem, dokázal vystřelit! Puk proletěl jen pár centimetrů kolem tyče, za kterou se Volke pouze oháněl! Tohle je strhující hokej vážení !!

56:20
    Lukáš Daneček (HAV) vyloučen na dvě minuty za podražení. Trest odpykává za něj Jan Maruna.

56:18
    Tůma se dostal k volnému puku před brankou, ale přestože brankáře Danečka se mu překonat podařilo, brankovou konstrukci již ne! Zazvonila tyč!

55:48
    Téměř identická situace končí čtvrtou brankou domácích! MARTIN MATĚJÍČEK střílel tvrdý projektil od modré čáry a puk byl možná ještě těsně před brankou některým z hráčů tečován. Brankář Volke nestihl včas sklapnout betony, a tak se za pukem musel ohlížet až v momentě, kdy byl za brankovou čárou.
    Asistence: Robert Říčka.

55:23
    JAKUB ŠLAHAŘ napřáhl s pukem zhruba dva metry za modrou čárou a vypálil na branku tak dobře umístěnou bombu, že prošla až za záda bezmocného Volkeho.
    Asistence: Robert Říčka, Martin Matějíček.

55:09
    Další nepovedenou střelou se domácí vyhazují z pásma.

54:43
    Říčka si s vybojovaným pukem vyjel do mezikruží, ale zamířit přesně nedokázal, jeho pokus ukryl Volke ve výstroji.

54:18
    David Tůma (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení a Havířov tak dostává zřejmě poslední šanci, jak tento zápas minimálně více zdramatizovat.

David Motloch

Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Repe), 31. Jakúbek (Maruna, Šlahař), 56. Šlahař (Říčka, Matějíček), 56. Matějíček (Říčka), 63. Fořt (Jiránek) – 5. Budínský (Kloz), 22. Kolafa (Tůma, Roubík), 23. Kloz, 51. Budínský (Kloz, Pořický)

AZ Havířov: Matoušek (od 23. Daneček) – Matějíček, Foltýn, Krisl, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe – Jiránek, Kolouch, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Říčka, Pechanec, Tomi – Fejko, Maruna, Sztefek.
    Trenéři: Jan Daneček, Tomáš Potěšil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Petrásek) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Rod – Budínský, Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, Přeučil – Suchan, Vávra, Kuchynka.
    Trenéři: Tomáš Mareš, Miroslav Mach.

Rozhodčí: Doležal – Reich, Polák