Carolina – San Jose 0:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (po pr.) | Detroit – Montreal 1:4 (kon.)
Chicago – Dallas 6:2 (kon.) | Anaheim – Florida 2:6 (kon.) | Edmonton – Arizona 1:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Florida Panthers
Pondělí 17.11.2014, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám tu všechny fanoušky kanadsko-americké NHL! V noci z neděle na pondělí se hrají čtyři zápasy a já se budu věnovat souboji mezi Anaheimen Ducks a Floridou Panthers. Velkým favoritem utkání budou Kačeři, kteří jsou lídrem tabulky Západní konference. Naopak Panteři se na Východě nacházejí v dolní části konferenčního pořadí.

Florida Panthers:
    Panteři zahajují v Anaheimu čtyřzápasový venkovní trip. Hráči Floridy patří na poměry NHL spíše k outsiderům, tým trpí slabou návštěvností na domácích zápasech a v kádru nenajdeme žádnou hvězdu první velikosti. Není tedy divu, že se Panthers se ziskem 15 bodů nacházejí za příčkami, které zajišťují postup do play-off, aktuálně jsou až třináctí. Z posledních pěti zápasů hokejisté Floridy zvítězili pouze jednou a k tomu přidali ještě další dva body za remízy po šedesáti minutách.

Anaheim Ducks:
    Kačeři letos nasbírali už 26 bodů a jsou lídrem tabulky Západní konference. V poslední době se však trochu zadrhli a své statistiky vylepšují většinou jen po bodu za remízy po řádné hrací době. Z posledních pěti zápasů prohráli v prodloužení či nájezdech hned čtyřikrát, na druhou stranu však bodovali v sedmi duelech v řadě. Ducks v ofenzivě spoléhají zejména na dvojici Ryan Getzlaf – Corey Perry, a právě ztráta druhého jmenovaného, který vynechal čtyři zápasy, útočnou sílu Anaheimu poznamenala. Výborné výkony podává také dánský brankář Frederik Andersen.

Československá stopa:
    Tomáš Fleischmann (FLA) – 13 zápasů, 2 body (1+1)
    Tomáš Kopecký (FLA) – 14 zápasů, 2 body (0+2)
    Do sestavy Ducks se po nemoci vrací Corey Perry. "Tělo je ještě trochu slabé," připouští vyhlášený střelec.

Hokejisté Floridy si ráno vyzkoušeli led v Honda Center.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Anaheim Ducks: Andersen (LaBarbera) – Stoner, Fowler, Manson, Lindholm, Vatanen, Allen – Perry (A), Getzlaf (C), Maroon – Silfverberg, Kesler (A), Beleskey – Cogliano, Karlsson, Rakell – Palmieri, Thompson, Etem. Trenér: Bruce Boudreau

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Mitchell (C), Robak, Campbell (A), Gudbranson, Olsen – Upshall, Barkov, Kopecký – Boyes, Bjugstad, Huberdeau – Hayes, Trocheck, Jokinen – Thornton, MacKenzie (A), Fleischmann. Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Cameron, Lazarowich.

00:01

00:40
    Montoya, který dnes nastoupil v brance Floridy, si musel dávat pořádný pozor, aby si po odrazu od zadního mantinelu nesrazil puk do vlastní branky.

01:58
    Do dobré příležitosti se dostal Jokinen, puk však zastavil Andersen.

02:54
    Rakellovu střelu z pravé strany vykopl betonem Montoya, který o pár vteřin později také přerušil hru.

03:52
    Průnik Getzlafa utnul dobrým obranným zákrokem Campbell, který obral domácího kapitána o kotouč.

04:40
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté v Anaheimu vedou! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Tomáš Kopecký přihrávkou na VINCENTA TROCHECKA, který zamířil k bližší tyčce Andersenovy branky. Domácí brankář po puku marně máchal lapačkou. Asistence: Tomáš Kopecký a Scottie Upshall.
    Vincent TROCHECK - 0:1

05:46
    Domácí do zápasu nevstoupili úplně nejlépe. Budou muset přidat.

06:52
    Málem to bylo 0:2! Panteři opět přečíslili obranu soupeře a Nick Bjugstad orazítkoval tyč.

07:08
    Tomáš Kopecký je vyloučen za zdržování hry. Po reklamní přestávce začne přesilovka Ducks.

07:28
    Mezi kruhy se tlačil ke kotouči Perry, ale MacKenzie mu nedovolil vystřelit.

07:57
    Vatanen posílal střílenou přihrávku na zadní tyč, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

08:10
    Nyní se hostům podařilo vyhodit.

08:45
    Od modré vypálil Fowler, ale Montoya puk viděl a vyrazil ho.

09:19
    V závěru své přesilovky Kačeři soupeři zavařili. Karlsson však v dobré šanci přestřelil a nyní už jsou Panteři kompletní.

09:59
    První řada Floridy působí živým dojmem. V útočném pásmu bojovali Barkov a Kopecký, střela druhého jmenovaného byla sražena.

11:01
    Ryan Getzlaf dohrál jednoho z hostujících hráčů, vylučovat se nebude.

11:22
    Velký závar před hostující brankou. Puk za Montoyu nedostal Perry ani Getzlaf.

12:16
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Etem nahrál na modrou HAMPUSOVI LINDHOLMOVI, který vystřelil zápěstím a puk zapadl za Montoyu – 1:1. Asistence: Emerson Etem.
    Hampus LINDHOLM - 1:1

12:31
    Hosté se snažili odpovědět, z levé strany pálil Olsen vedle.

13:59
    Puk opustil hrací plochu, máme tu reklamní přestávku.

13:59
    Hráči Anaheimu v posledních minutách zlepšili svůj výkon a na střely vedou 8:4.

14:22
    Manson na útočné modré přišel o kotouč a domácí se musejí rychle vracet.

14:58
    Kačeři upalovali do přečíslení 3 na 2. Dobře se však vrátil Thornton, který obral o puk Getzlafa.

15:13
    Necelých pět minut před koncem první třetiny tu máme ještě jednu komerční přestávku.

15:31
    Puk skončil někde v hledišti a sudí nařídili buly ve středovém kruhu.

16:03
    Rychlý protiútok Floridy zaváněl nebezpečím. Na jeho konci byl Bjugstad, jehož střelu z pravého kruhu s námahou vytěsnil Andersen.

16:37
    Od modré to zkoušel Campbell, Andersen puk vyrazil a následně přikryl.

17:47
    Na modré se dostal k puku Palmieri, jeho střelu zblokoval MacKenzie.

18:21
    Domácí teď soupeře přitlačili. Nadvakrát se však neprosadil Perry a po něm neprostřelil obranný val soupeře ani Allen.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:38
    Důležitý zákrok Montoyi! Ryan Kesler dostal přihrávku mezi kruhy a vypálil zápěstím, ale puk zůstal někde ve výstroji brankáře Panthers.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině hrají Kačeři s Pantery nerozhodně 1:1. Hostující Florida začala na ledě favorita velmi dobře a už v 5. minutě se ujala vedení zásluhou Trochecka. Ducks odpověděli ve 13. minutě, kdy se od modré trefil Lindholm. V závěru úvodní části pak mohl dokonce strhnout vedení na domácí stranu Kesler, ale ve velké šanci mířil jen do brankáře Montoyi.

Střely na branku v 1. třetině – 9:6

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

Druhá třetina bude zahájena za pár okamžiků. Prosadí se nejlepší tým Západní konference, nebo bude Florida i nadále držet krok?

20:01

20:17
    Hosté málem v přečíslení 2 na 1, Upshalla však stačil dobruslit Lindholm a sebral mu puk.

21:23
    To byla nádherná akce Panterů! Bjugstad si od levého mantinelu sjel s kotoučem až na střed hřiště, kde ho přenechal Huberdeauovi, který nahrál před odkrytou branku BRADU BOYESOVi a ten už neměl problém s uklizením kotouče do sítě. Asistence: Jonathan Huberdeau a Nick Bjugstad.
    Brad BOYES - 1:2

21:59
    Domácí odpověděli obrovským tlakem. Závar před brankovištěm Montoyi nedokázali přetavit v gól Karlsson, Silfverberg ani Lindholm!

23:16
    Nyní se hraje hlavně před brankou Floridy, Montoyu však neprostřelil ani Manson.

24:11
    Domácí tlačili, ale z ničeho nic jim ujel NICK BJUGSTAD, který se z levé strany natlačil až před branku a mezi betony Andersena procedil puk za brankovou čáru. Asistence: Jussi Jokinen a Brian Campbell.
    Nick BJUGSTAD - 1:3

24:11
    Frederik Andersen pro dnešek dochytal, nahrazuje ho Jason LaBarbera.

25:26
    Puk se po střele Barkova odrazil od zadního mantinelu přímo do domácího brankoviště, kde ho musel zalehnout LaBarbera.

26:09
    Od modré střílel Allen, Montoya vyrazil do rohu.

26:34
    Getzlaf připravil gólovku pro Beleskeyho, který z pravého kruhu trefil jen Montoyu, jenž se dokázal proti střelci rychle přesunout. Následuje reklamní přestávka.

26:42
    Beleskey hledal zpoza branky Keslera, puk se od bruslí hostujícího obránce odrazil vedle hostující klece.

28:36
    Pozornost LaBarbery prověřil mladý bek Panters Ekblad. Domácí brankář má puk v klíně.

28:52
    Z pravé strany pronikl až před branku Thompson, jeho bekhend vyrazil Montoya.

29:14
    Hosté vyhodili na icing a jelikož byla jejich pětice na ledě již dlouho, vybral si kouč Gerard Gallant time-out.

29:41
    Kačeři by se potřebovali dostat do zápasu, působí unaveným dojmem.

30:02
    S domácími to vypadá ještě hůře! Aaron Ekblad dostal puk na modrou a jeho střela zapadla za záda LaBarbery, kterému zastínil výhled clonící JONATHAN HUBERDEAU, jenž puk zřejmě ještě tečoval, jelikož byl nakonec označen za autora gólu. Florida vede už o tři branky. Asistence: Aaron Ekblad a Nick Bjugstad.
    Jonathan HUBERDEAU - 1:4

31:18
    Domácí si zahrají přesilovku, vyloučen je Robak.

32:11
    Domácí jsou ve velké křeči a přesilovka se jim nedaří.

33:03

33:23
    Do šance se dostal Karlsson, ale nepřišel si na dobře chytajícího Montoyu. Ten dnes chytá 95. zápas v NHL, ale vůbec poprvé nastoupil proti Kačerům.

34:43
    Po střele Allena drží kotouč Montoya. Následuje reklamní pauza.

35:14
    Montoya se nezdráhal opustit své brankoviště, aby mohl odpálit puk před dotírajícími protihráči.

36:00
    Beleskey z levého kruhu netrefil hostující branku. Anaheim je bezradný.

36:30
    Domácí oslabuje Corey Perry, který je vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

36:41
    Kotouč v oslabení vyvezl Nate Thompson a dokonce donutil Montoyu přerušit hru.

37:19
    Třetina snů v podání Panterů pokračuje! BRAD BOYES vystřelil z levého kruhu a kotouč tečoval bruslí za záda vlastního brankáře obránce Josh Manson – 1:5. Asistence: Jussi Jokinen a Brian Campbell.
    Brad BOYES - 1:5

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, která jednoznačně patří hostujícímu týmu.

39:52
    Robak pálil od modré vedle, více už asi ve druhé části neuvidíme.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V Anaheimu se nám dějí nečekané věci! Florida totiž ve druhé třetině na ledě lídra Západní konference skórovala hned čtyřikrát a celkově vede 1:5. Ve 22. minutě byl na konci krásné kombinace Boyes, ve 25. minutě vyhnal Andersena z branky Bjugstad a další zásahy Panthers si připsali Huberdeau a v závěru třetiny v přesilovce Brad Boyes – ten se dnes trefil již podruhé. Hosté tak mají duel fantasticky rozehraný.

Střely na branku ve 2. třetině – 16:17, celkem – 25:23

Další třetina začne přibližně ve 3:59.
    Celek Panterů má zatím dosti důvodů k radosti.

40:01

40:01
    Do domácí branky se pro třetí třetinu vrátil Frederik Andersen.

42:32
    Domácí začali třetí část aktivně, střely Cogliana či Etema se však neujaly.

44:55
    Tohle už začíná být domácí debakl! NICK BJUGSTAD se z levého kruhu trefuje k bližší tyči Andersenovy klece a zaznamenal již čtvrtý kanadský bod v utkání. Asistence: Brad Boyes a Dylan Olsen.
    Nick BJUGSTAD - 1:6

45:58
    Florida vede v Anaheimu už 6:1. To asi před zápasem nečekal ani ten největší optimista z řad fanoušků Panterů.

46:54
    Hra přerušena, máme tu reklamní přestávku.

47:27
    Další hostující šance, z mezikruží střílel Tomáš Fleischmann, který netrefil domácí klec.

47:45
    Icing domácích.

48:04
    Ze středního pásma vypálil Barkov, Andersen vyráží.

49:13
    Domácí už vypadají smíření se svým osudem. Včerejší zápas proti LA Kings jim zřejmě sebral příliš mnoho sil.

49:54
    Pokus Cogliana srazil do ochranné sítě obránce Olsen.

50:38
    Hráči Floridy v pohodě zastavují útočné pokusy soupeře.

51:22
    Getzlaf nabíjel Beleskeymu, který pálil z pokleku, Montoya zasahovat nemusel.

53:05
    Trocheck pálil z levé strany, Andersen tentokrát kryje.

53:53
    Nate Thompson se dostal k dorážce vlastní střely, ale ani on pro svůj tým nevylepšil pohled na ukazatel skóre.

54:25

55:11
    Pokus Etema srazil do rohu Campbell. Hosté jsou produktivní v útoku a ještě k tomu dobře brání.

55:39
    Nick Bjugstad byl centimetry od hattricku, Andersena zachránila tyčka!

55:56
    Poslední reklamní brejk v utkání.

56:46
    Hayes obral o puk Vatanena a už se zdálo, že vyrazí do brejku. Sudí však přerušili hru a nařídili buly ve středním pásmu.

58:00
    Poslední dvě minuty dnešního zápasu, který skončí velice zajímavým výsledkem.

58:15
    ANDREW COGLIANO alespoň trochu potěšil zklamané domácí fanoušky. Jeho nenápadnou střelu od pravého mantinelu jinak dobře chytající Montoya propustil mezi betony. Asistence: Josh Manson a Emerson Etem.
    Andrew COGLIANO - 2:6

58:55
    Když to nejde, tak to nejde! Palmieri měl před sebou prakticky odkrytou branku a sám nemůže věřit tomu, že neskóroval.

59:01
    Poslední minuta.

59:53
    Nepřesná střela Williama Karlssona byla asi poslední věc, kterou jsme dnes viděli. Puk se odrazil dos tředního pásma.

60:00

6:2. To je skóre, které by nepřekvapilo, pokud by jím zvítězil Anaheim, ale dva body si domů veze Florida. Hosté o svém hladkém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kterou ovládli v poměru 0:4. Hrdinou utkání je zejména útočník Panterů Nick Bjugstad, který dva góly dal a na další dva přihrál. Lepilo to však i dalším jeho spoluhráčům, naopak Kačerům dnes nešlo vůbec nic.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:6, celkem – 35:29

Dnešní utkání sledovalo 16128 diváků.
    Dnes na ledě vládly "kočky", které předčily Kačery.

1. Nick Bjugstad(FLA) 2+2
    2. Brad Boyes (FLA) 2+1
    3. Hampus Lindholm (ANA) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Kopecký (FLA) 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:20
    Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:33

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci! (04:48:29)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Lindholm (Etem), 59. Cogliano (Manson, Etem) – 5. Trocheck (Kopecký, Upshall), 22. Boyes (Huberdeau, Bjugstad), 25. Bjugstad (Jokinen, Campbell), 31. Huberdeau (Ekblad, Bjugstad), 38. Boyes (Jokinen, Campbell), 45. Bjugstad (Boyes, Olsen)

Anaheim Ducks: Andersen (od 25. do 40. min. LaBarbera) – Stoner, Fowler, Manson, Lindholm, Vatanen, Allen – Perry (A), Getzlaf (C), Maroon – Silfverberg, Kesler (A), Beleskey – Cogliano, Karlsson, Rakell – Palmieri, Thompson, Etem. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Cameron, Lazarowich

Diváci: 16128