Austria – Salzburg 2:4 (kon.) | Grödig – Admira 5:0 (kon.) | Sturm Graz – Ried 3:1 (kon.)
Wiener – Rheindorf Altach 2:0 (kon.)
FK Austria Vídeň
2:4 (2:0)
FC Red Bull Salzburg
Sobota 06.12.2014, 16:00 • Generali-Arena • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké sobotní odpoledne! Rakouská Tipico Bundesliga má dnes na programu další kolo a my se společně zaměříme na šlágr tohoto kola mezi Austrií Vídeň proti FC Red Bull Salzburg. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Austria Vídeň

Austrii se v letošní sezoně nedaří dle představ. Momentálně se nachází až na šestém místě tabulky a na čtvrtou pozici zaručující postup do předkola Evropské ligy ztrácí 2 body. Z posledních tří utkání Austria získala 7 bodů. Po výhrách nad Rapidem Vídeň a Admirou přišla remíza na hřišti Riedu 1:1 a to hosté dohrávali o desíti. Dnes čeká Austrii nejtěžší z možných soupeřů, tak uvidíme, jak se s tímto protivníkem popasuje.

Salzburg je jasný favoritem letošní sezony na titul. Zatím se mu daří. Nachází se na prvním místě s náskokem 6 bodů a s předstihem se stal podzimní mistr. V posledním utkání ale Salzburg zachraňoval utkání až v posledních minutách. S Wolfsbergerem prohrával 0:2, ale na konci proměnil dvě penalty Soriano a utkání skončilo 2:2. Salzburg je dnes papírovým favoritem a uvidíme, jak se s touto pozicí vyrovná.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

3
    Austria právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu se hlavičkou prosazuje ALEXANDER GORGON.

16
    Kampl byl faulován a Salzburg bude mít k dispozici volný přímý kop.

17
    Ten rozehrál Ulmer, ale jeho centr našel jen hlavu Rotpullera, který míč odvrátil do bezpečí.

18
    Hráči Austrie se teď zlobí, neboť míč šel jasně od Ulmera do autu, ale rozhodčí přisoudil míč Salzburgu.

18
    Ulmer vypálil z hranice vápna, ale jeho střela byla nepřesná.

19
    Royer dobře napadal, ale Ramalho s Gulacsim situaci zvládli.

20
    Faul Hollanda na Leitgeba.

21
    A je to 2:0! Po přihrávce Kocha střílel z pravé strany ALEXANDER GRÜNWALD a trefil se přesně k tyči.
    Alexander GRÜNWALD - 2:0

22
    Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop, který rozehrál Schwegler. Jeho centr našel jen hlavu Sikova, který míč odhlavičkoval do bezpečí!

23
    Ve středu hřiště fauloval Meilinger a rozhodčí mu domlouvá.

25
    Bruno dával míč do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů si na jeho pobídku nenaběhl.

26
    Sabitzer si myslel, že vybojoval rohový kop, jenže opakované záběry jasně prokázali opak. Odkop od branky Lindnera.

28
    Míč na polovině Austrie, která z rozehrávkou nikam nespěchá.

29
    Po přihrávce Grünwalda se do šance dostával Royer, který vystřelil, ale jeho přízemní chytá Gulacsi.

31
    Na pravé straně se dobře prosmýkl Gorgon, který byl faulován Ramalhem a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop.

32
    Ten rozehrál Royer, ale jeho centr našel jen rukavice Gulacsiho.

33
    Útok domácích táhl Holland, ale jeho přihrávka na Meilingera nebyla přesná.

33
    Na druhé straně po faulu na Leitgeba se kopal volný přímý kop, který hosté rozehráli na krátko, ale Kamplovi se střela nepovedla.

34
    Hosté šli rychle do protiútoku a osamocen se dostal za obranu Grünwald, který přihrával do výhodnější pozice Royeru, který trefil jen Gulacsiho a navíc stál v ofsajdu.
    Šance Royera

35
    Bruno fauloval Suttnera.

36
    Po drsném faulu na Royera vidí žlutou kartu Stefan Ilsanker!

37
    Domácí ale akci nerozehráli chytře a ztrácejí míč po faulu Suttnera na Bruna.

38
    Kopačka Kocha vylétla příliš blízko hlavě Alana a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.

39
    Ten rozehrál velmi chytře Bruno, ale jeho střela míří těsně mimo Lindnerovo branky.
    Přímý kop Bruna

40
    Hosté vybojovali rohový kop, hlavička Sabitzera mířila nad branku Lindnera.

42
    Velmi ostrým zákrokem se prezentoval Ramalho. Domácí zůstávají u míče.

43
    Před brankou hostů šikovně patičkou tečoval Meilinger, Gulacsi byl ale pozorný.

45
    Velmi ostře zajel Royer do Schweglera a vidí žlutou kartu.

45

Rozhodčí nenastavil ani jednu minutu. Po první poločase máme překvapivý výsledek 2:0 pro domácí. Skóre otevřel už ve třetí minutě Gorgon. Na 2:0 dával Grünwald. Hráči Salzburgu se poté snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale do konce poločasu se už neprosadili. Druhý poločas začně přibližně v 17:02.

47
    Na centr Grünwalda si naskakoval Gorgon, ale Gulacsi byl u míče dříve.

48
    Salzburg vybojoval rohový kop, který bude rozehrávat Kampl.

49
    Rozehrál ho na krátko na Bruna, který vystřelil ale jeho střela se zastavila o hradbu těl stojících ve vápně Austrie.

50
    Z hranice vápna se ke střele neodvážil Grünwald, a tak předal na levou stranu Suttnerovi, který ale centrem našel jen Gulacsiho.

51
    Do šance se po dobrém průniku Meilingera dostával Royer, ale tesně před ním zahrál míč na roh Ramalho.
    Zákrok Ramalha

52
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté dávají kontaktní branku! Ulmer našel ve vápně volného ALANA, který dává na 2:1!
    ALAN - 2:1

53
    Na levé straně se uvolnil Kampl, jeho střela mířila vysoko nad.

55
    Hosté teď domácí tlačí, vědí, že mají ještě hodně času na vyrovnání.

56
    Bruno teď kličkoval ve vápně mezi obránci Austrie. Míč mu nakonec uskočil do zámezí. Odkop od branky Lindnera.

57
    Grünwald fauloval Kampla a Salzburg zůstane u míče.

59
    A je to 2:2! Kampl krásně posunul míč na ALANA, který trefou o tyč vyrovnává!

60
    A je to 2:3! Salzburg góly v rychlém sledu otáčí utkání! Hattrick si připisuje ALAN!
    ALAN - 2:3

62
    Domácí jsou z průběžného stavu evidentně zaskočeni a rozehrávka se jím nedaří.

64
    Ve vápně se dostal po centru Meilingera k hlavičce Gorgon, ale jeho pokus mířil mimo.

65
    Na levé straně se uvolnil Sabitzer, který dával míč na malé vápno. Tam ale nikdo z hostujících hráčů nebyl.

68
    4:2! Z hranice vápna vypálil MARCEL SABITZER, který se trefuje přesně!

69
    Po dobré práci Bruna se v šanci objevil Ulmer, ale trefuje těsně mimo branky Lindnera.

70
    Útok hostům teď nevyšel, neboť Bruno stál v ofsajdovém postavení.

71
    Na levé straně dobře odcentroval Grünwald na Royera, hostující obrana si ale s tímto centrem poradila.

73
    Domácí dobrou kombinační hrou dokázali vybojoval rohový kop. Hinteregger byl poslední, kdo se dotkl míče.

74
    Po rohovém kopu střílel nejdříve Meilinger, po něm i Royer a dorážel Leitgeb, ale všechny tři střely hostující obrana odvrátila. Následuje další roh.
    Šance Leitgeba

75
    Ten další hostující obrana odvrací a Salzburg může jít dopředu.

76
    Hráči Austrie se ještě snaží se stavem něco udělat, ale chybí jim přesnější zakončení.

76
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Meilinger, přichází Larsen.

77
    Austrie měla k dispozici volný přímý kop po faulu Ilsankera. Ten rozehrál Holland, ale jeho centr našel jen rukavice brankáře Gulacsiho.

78
    Kampl našel krásný centrem Alana, ten ale měl problémy se zakončením a u míče byl poté dříve Rotpuller a míč odkopl.

79
    Leitgeb ošklivě fauloval Alana, ten je v péči lékařů.

81
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Grünwald, přichází Kamara.

82
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Schwegler, přichází Ankersen.

83
    Bruno sice branku vstřelil, ale stál v ofsajdovém postavení a branka, tak platit nemůže.

85
    Routpuller zahrál "malou domů", kterou Lindner chytil a Salzburg bude rozehrávat volný přímý kop z vápna domácích!

86
    Vystřelil Sabitzer, ale Lindner vytáhl úžasný zákrok!

87
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Schmitz.

88
    Kamara fauloval Ramalha a u míče zůstanou hosté.

89
    Gorgon vybojoval rohový kop.

89
    Ten rozehrál Holland, ale obrana Salzbrugu míč odvrací!

90
    Nastavují se tři minuty!

90+1
    Domácí se snaží kombinovat na polovině Salzburgu, ale hosté dobře napadají a situaci jim neulehčují.

90+2
    U míče hráči Salzburgu, šetří čas a Bruno s míčem u rohového praporku.

90+3

Dnešní utkání tedy končí vítězství hostujícího týmu, který dokázal fantasticky skóre otočit ve druhém poločase na 4:2! V prvním poločase byli lepší domácí, kteří se už ve třetí minutě zásluhou Gorgona dostali do vedení. Ve 21. minutě se prosadil Grünwald a s hosty to vypadalo špatně. Ve druhém poločase se ale během 8 minut trefil 3x Alan a skóre bylo rázem 2:3. Čtvrtou branku přidal Sabitzer a bylo hotovo! Salzburg si tak připisuje další tři body a upevňuje si vedení v tabulce.