Austria – Salzburg 2:4 (kon.) | Grödig – Admira 5:0 (kon.) | Sturm Graz – Ried 3:1 (kon.)
Wiener – Rheindorf Altach 2:0 (kon.)
SC Wiener Neustadt
2:0 (0:0)
SC Rheindorf Altach
Sobota 06.12.2014, 18:30 • Stadion Wiener Neustadt, Vídeň • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Sereinig, Ranftl, Denner, Mimm – Koch, Dobras, O'Brien, Rahman Osman Ali, Maierhofer – Rauter.
    Náhradníci: Pollhammer, Ebenhofer, Tieber, Mally, Maderner, Kainz, Schierl.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Gercaliu, Lienhart, Pöllhuber, Zwischenbrugger – Roth, Netzer, Prokopic, Kovacec – Aigner, Ngwat-Mahop
    Náhradníci: Lukse, Seeger, Luxbacher, Jäger, Pecirep, Tajouri-Shradi, Schreiner

Rozhodčí: Rene Eisner.

1

2
    V úvodních minutách jsme žádnou výraznější akci neviděly, oba týmy se spíše snaží neudělat chybu.

6
    První rohový kop obstarají fotbalisté Neustadtu. Bude jej zahrávat Alexander Pöllhuber.

7
    Po Pöllhuberově centru se obrana hostí obránila a odvrátila míč do bezpečí.

7
    Jenže balonu se ujal Dennis Mimm a po jeho střele zleva vyráží gólman hostí míč na další roh.

8
    Po rohu domácích připravil Dal Rahman Osman Ali míč pro Maierhofera, který z pravé strany chtěl prověřit gólmana, ale nezamířil přesně.

10
    Útok hostí nebyl úspěšný, avíc se faulu dopustil Hannes Aigner a domácí tak přicházejí o míč.

12
    Herbert Rauter dostal míč na velké vápno a vystřelil. Trestuhodně však posílá míč pouze do míst, kde stál připravený gólman.

12
    První žlutá karta je tu. Phillip Netzer poměrně nesmyslně zkosil třicet metrů před brankou v pozici, která nebyla nikterak nebezpečná, Herberta Rautera. Zasloužená žlutá karta.

13
    Domácí mají velký tlak. Matthias Koch vypálil z dobré pozice pravou nohou na branku, ale minul levou tyčku. Kdyby svojí střelu vměstnal mezi tři tyče, těžko by s tím gólman Altachu mohl něco dělat.

14
    Ani Maierhofer gól nedal, i když narozdíl od Kocha zamířil mezi tři tyče. Jeho střelu z dvaceti metrů likviduje Dobras.

15
    Také hosté poprvé vážněji zahrozili. Felix Roth si postavil míč po faulu Kocha zhruba třicet metrů od branky a mířil dobře přes zeď, jenže nevměstnal míč mezi tři tyče. Těsně vedle levé tyčky prosvištěl jeho pokus.

17
    U míče jsou zase domácí a už už kvapí před gólmana Dobrase.

18
    A Wiener Neustadt vybojoval rohový kop po akci Jana Zwischenbruggera.

19
    Obrana hostí odvrací na další roh, který porvede Lienhart.

20
    I napodruhé se hosté bránili, navíc po zpětné přihrávce hostí do vápna se Kovacec nacházel v ofsajdu.

21
    Pokus o průnik hostí skončil pouze odevzdaným míčem po dlouhém nákopu.

22
    Druhá žlutá karta pro hosty, kterou dostává Boris Prokopic.

24
    Další slušná příležitost domácích. Matthias Koch se po pasu Rautera dostal na pravé straně ke střele, jenže znovu nezamířil přesně. Koch má nyní poměrně vychýlenou mušku.

25
    Na druhé straně neuspěl táhlým pokusem z hranice vápna Kovacec, jemuž střela tedy vůbec nesedla.

26
    Po faulu Lienharta na Kocha bude u míče domácí družina, která se po dalším nedovoleném zákroku Rotha přiblížila soupeřově brance.

28
    Mimm mě na své hlavě gól, když z hranice velkého vápna hlavičkoval na branku střeženou Dobrasem. Ten se však proti jeho střele natáhl a má jí ve své moci.

28
    Nyní se hraje nahoru dolu! Na druhé straně vypálil tvrdě Kovacevic po přihrávce Hannese Aignera, jenže jeho střela mířila jen do prostřed branky, kde byl připravený gólman Neustadtu.

29
    Během dvou minut zahrávahí hosté již druhý rohový kop.

30
    A série rohů pokračuje, tentokrát se míče ujme Dal Rahman Osman Ali.

30
    Po Aliho rohu se obrana Neustadtu ubránila, ale míč rychle poslal zpět jeden z hostujících hráčů. U levého rohu vápna jej převzal Phillipp Netzer, který byl faulován Vollnhoferem. Hostům se naskýtá slibná možnost.

31
    Jenže s centrovaným míčem si bez potíží poradila domácí družina. Jen další rohový kop pro Altach.

32
    Po rohu zůstal na trávníku ležet Conor O'Brien a je ošetřován.

33
    Hra opět pokračuje, O'Brien je připraven ke hře. A do útoku se ihned táhne Altach, který svůj rychlý výpad končí rohovým kopem.

35
    Na Pöllhubera nyní obránci nezakřičeli, že je u své branky zcela sám a hráč Altachu trošku zbytečně posílá míč na roh.

36
    Po rohu Ngwat-Mahopa vyboxoval Dobras míč daleko za vápno a po zblokované střele O'Briena je zde další roh.

36
    Ani ten neznamenal pro Dobrase a jeho spoluhráče ohrožení. Bude se vykopávat od branky Neustadtu.

37
    Nyní se bojuje na polovině domácích, ale že by se Rheindorf dostával do nějakých výraznějších šancí, tak to vůbec ne.

37
    Navíc po zbytečném faulu Rotha budou u míče znovu domácí fotbalisté.

38
    Zwischenbruggerovi se podařilo z ostrého úhlu odcentrovat, a to někde na hranici levého rohového praporku, nicméně pozorný Denne odvrací míč do autu.

38
    Felix Roth si o žlutou kartu koledoval hodně dlouho a nyní jí také dostává po tom, co zahrál zcela evidentně rukou. Roth je v současné době hodně nabuzen negativními emocemi.

42
    Domácí předvedli poblíž levé strany velkého vápna dobrou akci, Ali předvedl zasekávačku a ještě patičkou poslal míč na Maierhofera, který byl faulován Aignerem a další žlutá karta byla na spadnutí.

43

43
    Ngwat-Mahop se pokusil o ránu ze zhruba třiceti metrů z pravé strany, jenže jeho pokus byl zblokován.

44
    Velká šance hostí. Felix Roth si naběhl na pas Aignera a z hranice vápna vypálil jedovatou ránu na Vollnhofera, jenže opět o něco minul levou tyčku. Tyto spálené příležitosti by se Altachu nemusely vyplatit.

45
    Rozhodčí v první polovině nastaví jednu minutu.

45+1

První poločas nám branku nenabídl. Domácí měli po většinu z pětačtyřiceti minut míč na svých kopačkách, ale Kobras v brance Altachu je pozorný a všechny pokusy domácích pochytal. Také Altach se několikrát odvážil do útoku, ale branku neohrozil tolikrát jako Wiener.

46
    Hosté o poločasové pauze vymysleli střídání. Boris Prokopic přepustí své místo Ismaelu Tajouri-Shradimu

47
    Hned na úvod druhého poločasu je tady roh pro domácí, který rozehraje Andreas Lienhart.

48
    Po ubráněném rohu se míč dostal zpět na kopačky domácích, ale Mimmův pas přebíral Kristijan Dobras v ofsajdu.

50
    Ngwat-Mahop svedl rychlostní souboj s jedním z domácích beků, ve kterém byl pomalejší. Ve finále byl u míče nejdříve gólman Altachu.

51
    Domácí jsou stále aktivnější a mají míč častějíi na svých kopačkách.

53
    Obrovská šanc hostů. Louis Ngwat-Mahop přijal ve velkém vápně přirhávku, z velkého úhlu z levé strany vystřelil a orazítkoval levou tyč domácí svatyně! Následuje rohový kop.

53
    Domácí se ubránili a už pospíchají s míčem dopředu.

53
    Neustadt právě vstřelil branku!
    Gól, nad kterým se trošku vznáší otazník. Lukas Denner poslal dlouhý míč do malého vápna, kde hlavičkový souboj Maierhofera s Kobrasem zaváněl faulem na gólmana hostí. Rozhodčí ale nechal hru dál, míč dopadl do středu malého vápna, kde byl připraven KRISTIJAN DOBRAS a uklízí míč do prázdné branky. Asistence: Stefan Maierhofer.
    Kristijan DOBRAS - 1:0

55
    Na půli hřiště fauloval Dal Rahman Osman Ali Ronalda Gercaliu a hosté budou mít míč ve své moci.

57
    Další faul domácího záložníka, tentokrát na Ivana Kovacevice.

59
    Lukas Denner se v dobré vzdálenosti ujal míče a pětadvacet metrů od vána vypálil k pravé tyči Kobrasovy branky, který míč s obtížemi vyráží na rohový kop.

60
    Domácí úvodní gól nabudil a jestliže předtm byli mnohem aktivější, nyní jsou jasně lepší.

61
    Dobras zbytečně fauloval na velkém vápně Rotha, takže obrana hostí se bude moci uklidnit a dát si chviličku oddech. Míč bude rozehrávat gólman Kobras.

62
    Dobrá šance i pro hosty. Aigner převzal na levé straně vápna míč a stihl se s ním pootočit. Ihned po otočce vystřelil a Vollnhofer dobrým zákrokem posílá míč mimo dosah své branky!

63
    Z rohu domácích, který svým průnikem vybojoval Dobras, nezapršelo, Lienhartův míč do vápna neznamenal žádné výraznější nebezpečí pro hostující družinu.

64
    Na trávníku poblíž velkého čtverce leží Ab Dal Rahman Osman Ali a před rohem bude domácí záložník ošetřován.

65
    Druhé střídání v hostující ekipě. Ivan Kovacec odchází pětadvacet minut před koncem z placu a nahrazuje jej Patrick Seeger. Ve stejém čase jde ze hry Hannes Aigner, místo kterého zaujme pozici na hřišti Darijo Pecirep.

66
    Netzer se dopustil faulu na Dal Rahman Osman Aliho, což znamená, že na půlící čáře budou mít míč domácí.

67
    Ale dlouhý centr nenašel nikoho z hráčů Wiener Neustadtu, takže si gólman Kobras v poklidu stáhl míč.

68
    Maierhofer zhruba čtyřicet metrů od branky na prostředuku fauloval Ngwata-Mahopa a hosté budou mít výhodu přímého kopu, po kterém zřejmě budou posílat míč do vápna.

69
    Na velkém vápně se po centru Gercaliua dostal k hlavičce Pecirep, ale byl tísněn a poslal míč nad branku.

69
    Ab Dal Ramham Osman Ali asi ještě není po předchozím ošetřování zcela fit a odchází z placu. Své místo v záloze přepustí Mario Pollhammerovi.

70
    Darijo Pecirep teď tvrdě zajel do gólmana Vollnhofera, který měl míč po centru bezpečně ve svých rukavicích. Jasný faul a Pecirep může být rád, že nedostal žlutou kartu.

70
    Kartičku naopak dostane Herbert Rauter po tom, co na půlce hřiště takticky zastavil pronikajícího Louise Ngwat-Mahopa. Účel je splněn, útok hostí je zastaven.

72
    Ničemnou rozehrávku Altachu sebrali domácí, střídající Pollhammer po pravé straně přihrál Herbertu Rauterovi, který se nyní ukázal v lepším světle než před chvílí, kdy dostal žlutou kartu, a svojí točenou ránu poslal těsně vedle pravé tyče Kobrase!

73
    To byla šance, panečku. Kde se vzal, tu se vzal, na hranici vápna přesně v jeho středu se k míči dostal Ismael Tajouri-Shradi. Střídající ofenzívní záložník mohl být za hrdinu, jenže vystřelil o metr výše, než by bylo zdrávo.

74
    Domácí hrají nyní až hodně pasivně, což by se jim v posledních zhruba dvaceti minutách nemuselo příliš vyplatit.

76
    Rohový kop Altachu, Denis Mimm raději odvrátil míč do zámezi. Od rohového praporku uvede míč do hry Andreas Lienhart.

76
    Andreas Lienahrt našel na levém rohu malého vápna naprosto přesně Felixe Rotha, který vyslal na domácí branku nebezpečnou hlavičku. Roth trefil míč naprosto přesně, jenže nesrovnal si mířidla a zamířil těsně vedle pravé tyče Vollhnofera.

76
    Ismael Tajouri-Shradi byl přistižen v ofsajdu, a to zcela po právu. Výborně, pane asistente.

78
    Altach sice dlouho kombinoval na své polovině a Altach dobře napadal, ale z celé situace se vyvinula po chybě domácích v rozehrávce pěkná akce hostí. Tajouri-Shradi viděl pětatřicet metrů od branky zcela volného Netzera, který mířil dolů do levé strany. Vollnhofer byl připraven, míč dobře viděl.

79
    Druhé střídání domácích. Tobias Kainz přichází na plac místo Herberta Rautera.

80
    Zblokovaná střela Rotha, jíž se naposled dotknul jeden z hostujících hráčů. Odkop od branky.

81
    Hosté se stále snaží s výsledkem něco udělat a nyní k tomu mají dobrou možnost. Tentokrát byla zblokovaná střela Tajouri-Shradiho domácím bekem. Rohový kop.

82
    Ofsajd, ve kterém byl přistižen po dlouhém nákopu Pöllhubera útočník Patrick Seeger.

83
    A hosté zase budou muset své ofenzívní choutky přerušit, neboť Pöllhuber fauloval Maierhofera. To se domácím hodí, budou natahovat čas.

84
    Poslední střídání domácích. Hřiště opustí faulovaný Stefan Maierhofer, kterého nahradí Daniel Maderner.

85
    Andreas Lienhart vidí žlutou kartu za faul na jednoho z domácích hráčů.

86
    Matthias Koch se po pasu Dobrase pokusil o tvrdou střelu levačkou, kterou zblokovala hostující obrana.

87
    A hned na to se míč dostal k Danielu Madernerovi. Nový muž na hřišti to zkusil naopak pravačkou, a to z hranice vápna, ale výsledek se neodstavil. Míč šel kousek vedle, resp. nad břevno.

88
    Domácí mají míč na svých kopačkách a bezpečně si hlídají vybojovaný náskok z třiapadesáté minuty.

Byla nařízena penalta pro domácí tým za faul Lienharta na Dobrase.

88
    K pokutovému kopu se postavil CONOR O'BRIEN, poslal gólmana Kobrase na levou stranu a míč naopak do pravého dolního rohu. Je rozhodnuto!
    Conor O'BRIEN - 2:0

90
    Běží poslední minuta druhého poločasu, a to jeho základní hrací doby.

90
    Ve druhém poločase budou nastaveny dvě minuty.

90+1
    Louis Ngwat-Mahop si naběhl na centr Seegera, ale hlavičkou poslal míč vedle levé tyče.

90+2
    Daniel Maderner vidí žlutou kartu za nesportovní chování po tom, co zastavil Lienharta a ještě mu znemožnil rozehrávku.

90+3
    Zřejmě poslední šance hostí, rohový kop, který bude kopat Lukas Denner.

90+4
    Domácí obrana se naprosto v klidu ubránila a je jasné, že Wiener Neustadt dnes sebere dva body!

90+5

Je dobojováno. SC Wiener Neustadt byl po celý zápas mírně lepší a ve druhém poločase přetavil svojí převahu v góly. Nejprve se prosadil v 53. minutě po diskutabilním souboji Kobrase a Maierhofera na malém vápně Kristijan Dobras, který následně poslal míč do opuštěné klece, dvě minuty před koncem pak pečetil výhru domácích z penalty Connor O'Brien.

Červené karty: 0-0.

S kontatováním, že SC Wiener Neustadt porazil SC Rheindorf Altach po tom, co byl v obou poločasech lepší, ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce své šance proměnil, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u rakouské Bundesligy se těší Tomáš Lysý. (21:52:14)