Mouscron – Anderlecht 4:2 (kon.) | Oostende – Lierse 2:1 (kon.) | Lokeren – Cercle Bruggy 0:0 (kon.)
Kortrijk – Mechelen 3:0 (kon.)
Royal Excel Mouscron
4:2 (3:1)
RSC Anderlecht
Sobota 06.12.2014, 18:00 • Stade Le Canonnier, Mouscron • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Fotbalisté belgického Anderlechtu v tuto chvíli bojují na dvou frontách, ovšem na té jedné už dosáhli svého cíle a nyní chtějí ještě vylepšit své dosavadní postavení na domácí scéně. Hosté jsou v tuto chvíli na druhém místě tabulky se ziskem jedenatřiceti bodů po sedmnácti odehraných zápasech a za vedoucím týmem Club Bruggy zaostávají o jeden bod. Nyní budou potvrzovat úlohu favorita na stadionu celku Mouscron-Péruwelz, který má zcela jiné starosti.

Domácí výběr je letošním nováčkem belgické ligy a prozatím si vede obstojně. V sedmnácti zápasech získal slušných dvacet bodů a je blíže horní polovině tabulky než sestupovým příčkám. V tuto chvíli je jedenáctý a na patnácté Lierse má náskok sedmi bodů. Se svým sobotním protivníkem se utkal hned na úvod soutěže a po sympatickém výkonu prohrál v Bruselu po výsledku 1:3. V poslední době sbírá body pravidelně v každém druhém kole. V šesti předchozích zápasech remizoval s Lokerenem a porazit dokázal Lierse s Westerlo. Naopak porážku utrpěl od Brugg, Charleroi a naposledy na půdě Waaslandu-Beveren, kterému podlehl v poměru 1:2.

Také Anderlecht po skvělém vstupu do soutěže začal postupně ztrácet dech. V úvodních devíti kolech dokázal hned šestkrát zvítězit a třikrát remizovat, v dalších osmi zápasech ale jen dvakrát zvítězil. Tři body si připsal po výhrách nad Gentem a Kortrijkem, nerozhodný výsledek uhrál s Genkem, Mechelenem, Lokerenem i naposledy ve šlágru kola s Bruggami. Své jediné dvě dosavadní porážky zaznamenal doma proti Lutychu a také v Charleroi.
    Poslední změny u Anderlechtu před výkopem

Anderlecht po letech neúspěchů dokázal překvapit v Lize mistrů, kdy v těžké skupině odolával silnému Arsenalu, Dortmundu a tureckému Galatasayi Istanbul. V úvodních čtyřech zápasech uhrál bod na půdě tureckého výběru a také v Londýně, kde už prohrával 0:3 a nakonec dokázal srovnat na konečných 3:3. Naposledy se doma představil ve velmi důležitém utkání právě proti tureckému protivníkovi a po vítězství 2:0 si zajistil účast v jarní fázi Evropské ligy.

Anderlecht bude chtít potvrdit na půdě nováčka soutěže úlohu favorita a touží po návratu na vítěznou vlnu, nicméně jednoduchá úloha ho určitě nečeká. Já Vás ke sledování tohoto utkání srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Royal Mouscron-Péruwelz: De Vlamynck – Boli, Mézague, Delacourt, Mohamed – Pennacchio, Michel, Vandendriessche – Dingome, Diaby, Langil
    Náhradníci: Cros, Gano, Verstraete, Badri, Jeanvier, Houzé

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, Acheampong – Tielemans, Praet, Kljestan – Kabasele, Cyriac, Conté
    Náhradníci: N'Sakala, Colin, Heylen, Dendoncker, Roef, Bastien, Kawaya

Rozhodčí: Delferiére – De Neve, Vanyzere.
    Úvodní jedenáctka domácího celku

1

2
    Aktivněji prozatím začíná domácí výběr, která má lehce navrch a tlačí se dopředu.

3
    Nyní se bojovalo o balón ve středu hřiště, ovšem ani jeden tým nedokázal plynule přejít do útoku.

4
    Po několika osobních soubojích ve středu hřiště dokázal Anderlecht projít po levé straně, nic nebezpečného z toho ale není.

6
    Mouscron právě vstřelil branku! Po kolmici Pennacchia se prodral po levé straně KÉVIN VANDERNDRIESSCHE a sv´sólo zakončil přesnou střelou ke vzdálenější tyči.
    Kévin VANDENDRIESSCHE - 1:0

7
    Hostům se zatím nic nedaří a nemohou se dostat do souvislého tlaku, domácí zatím brání skvěle.

8
    Opět souboj ve středu hřiště, ani jeden celek nemá nijak výrazně navrch.

10
    Mouscron právě vstřelil branku! Autorem branky je KÉVIN VANDENDRIESSCHE. Diaby si krásně seběhl po levé straně a zastavil balón ještě před brankovou čarou, následně poslal míč před branku na nabíhajícího Vandendriesscheho a ten krásnou ranou do odkryté svatyně zvyšuje vedení outsidera, navíc skóruje podruhé v tomto utkání.
    Kévin VANDENDRIESSCHE - 2:0

11
    Po levé straně po dalších rychlém brejku unikl Diaby a vystřelil, nicméně jeho střelu doprostřed branky chytil brankář Proto.

13
    Anderlecht se snažil dostat ke střele, jenomže se mu to nepovedlo a hosté znovu vyrážejí do rychlého brejku.

15
    Vanden Borre bude rozehrávat autové vhazování. Anderlecht byl nyní u balónu, snažil se proniknout před De Vlamyncka, ale bezúspěšně.

17
    Hosté se nyní pokusili prosadit střelou z dálky, ale nepoevedlo se jim rozvlnit síť.
    Hodně nečekaný začátek utkání, domácí vedou díky dvěma brankám Vandendriesscheho během deseti minut.

18
    Anderlecht je jako opařený a nováček letošního ročníku ho hodně tlačí.

19
    Diaby to znovu skvěle vymyslel na levé straně, poslal přihrávku do vápna na Dingomeho a ten z deseti metrů přestřelil hostující svatyni.

20
    Dnešní utkání sleduje 8990 diváků.

21
    Na vyprodaném stánku to nyní vypadá hodně vesele, fanoušci zpívají chorály a Anderlecht kombinuje ve středu hřiště.

22
    Hosté znovu kroužili kolem pokutového území protivníka, ani tentokráte ale nedokázali zakončit.

24
    Mouscron-Péruwelz stále hraje velmi aktivně a i tentokráte zahrozil z brejku.

25
    Mouscron právě vstřelil branku!Tak to je neuvěřitelné, domácí už vedou o tři trefy a zažívají naprosto neskutečný průběh zápasu. Tentokráte po levé straně utekl Langil a poslal balón před branku, kde ho následně do tyče srazil CHANCEL MBEMBA a od ní se míč znovu odrazil od obránce do sítě, což byl opravdu velmi nešťastný moment
    Chancel MBEMBA vlastní - 3:0

26
    Hostující lavička vypadá velmi pochmurně, hosté zažívají naprostý šok.

27
    Po krásné souhře a následném centru do pokutového území dobře zapracovala obrana Mouscronu.

28
    Gólman De Vlamynck se při odkopu pravděpodobně lehce zranil a musí být ošetřen na hrací ploše.

29
    Tak to bude zřejmě na déle, De Vlamynck stále nemůže stát na vlastních nohách.

30
    De Vlamynck je odnesen na nosítkách a určitě pokračovat nebude, Mouscron je nucen střádat.

31
    A je to tady, De Vlamyncke v tuto chvíli nahrazuje Cros a bude hájit domácí branku.

33
    Domácí gólman se poprvé dotkl míče, hosté rozehrávají z půlící čáry.

34
    Zatím to vůbec nevypadá, že by hosté byli favority na vítězství.

35
    Praet se skvěle prokličkoval přes několik protihráčů, nakonec byl ale faulován a je tu nebezpečná standardní situace pro hosty.

36
    Hosté znovu krouží kolem pokutového území Mouscronu.

37
    První žlutou kartu dnešního utkání dostává Pennacchio.

38
    Po dlouhém nákopu do pokutového území domácích chytá míč ve vzduchu brankář Cros.

39
    Praet velmi ostře atakoval střelce dvou branek Vandendriesscheho a za svůj zákrok si vysloužil žlutou kartu.

40
    Diaby se tlačil do další možnosti, jenže se dopustil útočného faulu.

41
    Dobrá obrana Mouscronu vtlačila Anderlecht opět až k půlící čáře.
    Nešťastný mement pro Mbembu, tohle už bude mít Anderlecht hodně těžké!

42
    Mouscron-Péruwelz dobře brání a hlavně nechce do přestávky inkasovat.

44
    Po krásném centru z levé strany se ocitl před brankou domácích Praet, ovšem balón těsně minul.

45
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Tak se hosté přeci jen dočkali snížení. Po rohovém kopu minul balón Cyriac, ten se od Delacourta odrazil před volného CHANCELA MBEMBU a ten zblízka uklidil míč do horní poloviny branky.
    Chancel MBEMBA - 3:1

45+1
    Hosté ožili, nyní budou zahrávat standardku z pravé strany.

45+2
    Kabasele se elegantně otočil s míčem a vypálil, jeho pokus minul pravou tyč jen o centimetry.

45+3
    Anderlecht stále tlačí, obrana Mouscronu si tentokráte poradila.

45+4
    Po rychlém brejku na druhé straně a úniku na levé straně vybojovali domácí rohový kop.

45+5
    Dlouhý nákop Prota na útočnou polovinu, Anderlecht to určitě ještě zkusí.

45+5

Úvodní poločas je za námi. Domácí celek hodně překvapil, když se dostal během deseti minut do dvoubrankového vedení a svůj náskok v polovině poločasu ještě navýšit. O poločase pravděpodobně přijde bouře v kabině Anderlechtu a uvidíme, jestli ještě dokáže vydolovat bodový zisk. Druhý poločas začne přibližně v 19:08.

46

46
    Hosté o poločasové přestávce hned dvakrát střídají. Ze hřiště odešli Klještan a Tielemans, nahradili je Bastien s Dendonckerem.

47
    Anderlecht vstoupil do druhé půle mnohem aktivněji a má zatím navrch.

48
    Nyní unikl po levé straně Conté, ke střeleckému pokusu se nedostal.

49
    Anderlecht krouží kolem pokutového území soupeře, ovšem do ničeho nebezpečného se zatím nedostává.

50
    Cyriac upadl na levé straně před pokutovým územím, ovšem píšťalka sudího zůstala němá.
    Gólman De Vlamynck opustil stadion o berlích

51
    Po zablokované ráně budou hosté zahrávat rohový kop.

52
    Po jeho zahrání vyskočil do vzduchu nejvýše Mbemba a míří zhruba o půl metru vedle levé tyče.

53
    Po chybě Mbemby zahrávali domácí rohový kop a po sérii odrazů se balón dostal až na hlavu Langila, který překvapen touto možností hlavičkuje ze dvou metrů nad.

54
    Vanden Borre sáhl oběma rukama na Langila a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

55
    Po faulu na Cyriaca zahrávali hosté přímý volný kop, ovšem poté zapracovala výborně defenzíva Mouscronu a odvrací.

56
    Cyriac upadl v pokutovém území, ovšem o penaltě nemůže být v žádném případě řeč.

57
    Langil si neodpustil poznámku směrem k hlavnímu rozhodčímu a také on dostává žlutou kartu.

58
    Další souboj ve středu hřiště, nyní je to velmi vyostřené a fauluje se každou chvíli.

59
    Ke střele se dostal Cyriac, jenže zamířil hodně nad domácí branku.

60
    Cyriac se snažil prodrat k míči v pokutovém území přes Mézagueho, jenže ho fauluje.

61
    Znovu se hraje ve středu hřiště, Anderlechtu se postupně krátí čas.

62
    Mouscron šetří čas a kombinuje na vlastní polovině.

63
    Po krásné kombinaci našel Mohamed ve vápně Michela, jeho pokus byl zablokván na roh.

64
    Z něho Mouscron zahrozit nedokázal a u míče jsou znovu hosté.

65
    Anderlecht opět kombinuje v středu hřiště, avšak ke Crosovi se zatím nedokáže dostat.

66
    Domácí znovu zatlačili rozehrávku soupeře až k Protovi, Anderlecht opět rozjíždí akci z vlastní poloviny.

67
    Defenzíva odvrátila centr hostů do vedení, poté po centru Cyriaca z levé strany hlavičkuje těsně vedle Kabasele.

69
    Anderlecht to neustále zkouší, jenže stále to není ono.

70
    Na levé straně to udělal dobře Cyriac a předložil míč pro Kabaseleho, který ale z dobré pozice jasně minul.

71
    Byl nařízen pokutový kop ve prospěch domácího celku!
    Penaltový zákrok Prota

72
    Tohle byla hodně komicky odpískaná penalta, nicméně rozhodčí ukazuje na penaltový puntík a gólman Proto navíc dostává žlutou kartu.

73
    Mouscron právě vstřelil branku! Následný pokutový kop s velkým přehledem proměňuje JULIAN MICHEL.
    Julian MICHEL - 4:1

74
    Domácí střídají podruhé, ze hry odešel Pennacchio a nahradil ho Badri.

75
    O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto, ovšem za tohle se pokutové kopy opravdu nepískají.

76
    Cyriac unikal po levé straně a vybojoval rohový kop.

77
    Vanden Borre se tlačil do zakončení na levé straně a je to další roh.

78
    Znovu hlavní postavou Vanden Borre, který sáhl rukou po protihráči a může být rád, že není po druhé žluté kartě vyloučen.

79
    Ze hřiště se jen velmi těžko zvedá Vandendriessche, hosté naposledy střídali. Trávník opustil Conté a nahradil ho Roef.

81
    Hosté ještě snižují a snaží se utkání zdramatizovat. Po krásné přihrávce za obranu převzal balón ZORE CYRIAC a v tváří tvář proti gólmanovi Crosovi uspěl.
    Zore CYRIAC - 4:2

83
    Cyriac se už dostával do pokutového území, nakonec byl ale včas odzbrojen.

85
    Od své branky bude odkopávat Cros.

86
    Mouscron dohrává utkání v naprostém klidu na vlastní polovině.

87
    Anderlecht už nemá čas a navíc nedokáže delší dobu mít míč ve své moci.

88
    Po dalším ataku na levé straně se obrana Anderlechtu opět ubránila.

90
    Další žlutou kartu dostává domácí Vandendriessche.

90+1
    Nastavují se tři minuty, domácí rozehrávají z vlastní poloviny.

90+2
    Badri je nachytán v ofsajdu.

90+3
    Domácí naposledy střídají, hřiště opustil Diaby a nahradil ho Gano.

90+4

Fotbalisté týmu Royal Mouscron-Péruwelz dokázali překvapit favorita z Anderlechtu a díky třem brankám během pětadvaceti minut dosáhli na velmi cenné tři body. Soupeř sice do poločasu ještě snížil, jenže domácí zvýšili svůj náskok dvacet minut před koncem z penalty a hosté se už na odpověď nezmohli. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (20:21:25)
    Favorit RSC Anderlecht překvapivě nestačil na nováčka

Viktor Sandev

Branky: 6. Vandendriessche, 10. Vandendriessche, 25. Mbemba (vla.), 73. Michel (pen.) – 45. Mbemba, 81. Cyriac

Karty:   37. Pennacchio (MOP), 57. Langil (MOP), 90. Vandendriessche (MOP) – 39. Praet (AND), 54. Borre (AND), 72. Proto (AND)

Royal Excel Mouscron: De Vlamynck (31. Cros) – Boli, Mézague, Delacourt, Mohamed – Pennacchio (74. Badri), Michel, Vandendriessche – Dingome, Diaby (90+3. Gano), Langil
    Trenér: Rachid Chihab

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, Acheampong – Tielemans (46. Bastien) , Praet, Kljestan (46. Dendoncker) – Kabasele, Cyriac, Conté (79. Roef)
    Trenér: Besnik Hasi

Rozhodčí: Delferiére – De Neve, Vanyzere