Jihlava – Chomutov 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Šumperk 9:2 (kon.) | Benátky n/J – Most 6:2 (kon.)
Litoměřice – Třebíč 0:1 (kon.) | Prostějov – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 5:6 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:6 (1:0, 2:4, 2:1 - 0:1)
Sportovní klub Kadaň
Pondělí 12.01.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer všem, co mají v plánu dnes sledovat textový přenos zápasu I. tuzemské hokejové ligy. Třiačtyřicáté kolo nám na zimním stadionu v Ústí nad Labem nabídne severočeské derby domácího HC Slovan Ústí nad Labem s týmem SK Kadaň. Tímto zápasem Vás bude provádět a příjemnou zábavu Vám přeje Barbora Wolfová.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Poslední domácí zápas se Slovanu povedl předpisově, když dokázali přestřílet Šumperk v poměru 8:3. Ovšem v sobotním zápase podlehli Kladnu 1:6. Jsou jasně lepší na domácím ledě a to pro ně tedy dnes bude přínosem. Bojují v každém zápase o předkolo play off a na desátou příčku v tabulce jim schází pouhé 2 body. Na jedenácté pozici se drží díky 54 bodům.

SK KADAŇ

Kadaňští odehráli v základní části jednačtyřicet duelů. Zápas čtyřicátého kola proti Chomutovu byl odložen na 19. ledna 2015. Žlutočerným, kteří mají na svém kontě šestašedesát bodů patří osmá příčka prvoligové tabulky. V sobotním zápase dokázali těsně přetlačit Benátky v poměru 2:1 a při posledním venkovním zápase padli na ledě Mostu 4:2.

Roman Chlouba (16+10) – 26 bodů
    Tomáš Maštalířský – 92,31%
    Václav Mouček – 88,62%
    16,48 %

Slovan měřil síly s Kadaní třikrát. V prvním vzájemném duelu zvítězili hráči z Ústí 5:4. V dalších zápasech se dařilo Kadani, která vyhrála oba souboje poměrem 3:1. Uvidíme, kdo bude úspěšnějším týmem dnes.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Gengel, Metra – Pořický, Kloz, Vávra – Vykouk, Hanzl, Budínský

Sportovní klub Kadaň: Mouček (Maštalířský) – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Mrázek, Trefný, Opalek, Šulák – Ton, Charousek, Jíra – Šagát, Kůs, Račuk – Novák J., Novák L., Hlava – Müller, Chrpa

Rozhodčí: Škrobák – Belko, Kokrment.

00:01

00:25
    Ihned se k bráně Petráska vydali hosté a zkoušejí jeho pozornost.

00:55
    Na druhé straně Roubík poslal puk před bránu na nic netušícího Roda, který tak puk nezachytil.

01:50
    Nebezpečně přišel o puk Kloz přímo před Petráskem, naneštěstí jej nenašli Kadaňští.

03:11
    Další zmatky před domácí bránou. První formace však puk provezla až k Moučkovi.

03:55
    Slovanu se nedaří udržet v útočném pásmu a opět musí bránit.

04:12
    Hlava se dostal s pukem až na levý kruh, ale střelu Petrásek vyráží betony.

05:15
    Když už domácí vybojují puk, nedokáží jej ovládat na dlouho. Petrásek však úspěšně zasahuje proti všem střelám.

06:15
    Dvojice Roubík – Rod opět probojovala puk až na Moučku, který sklapl betony proti střele z levého kruhu včas.

06:38
    Hosté se snažili puk vyhodit přes střední pásmo, kde jej domácí zastavili a vracejí ho do útoku.

07:57
    Petrásek nyní opět proti Hlavovi předvedl parádní zákrok.

08:19
    Pohl dostal přihrávku do středního pásma a od modré vypálil. Moučka však střelu viděl a s přehledem vyrazil.

08:55
    Do přečíslení dva na jednoho se podařilo dostat hostům. Kůs dostal před bránou přesnou přihrávku, ale v duelu s Petráskem byl úspěšnější ústecký gólman a jeho lapačka.

09:32
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Z pravého kruhu vystřelil Merta. Jeho střelu Mouček vyrazil, ale LADISLAV GENGEL mu puk dorazil mezi betony až do sítě. Asistence: David Merta, Martin Baránek.

10:30
    Petrásek měl nyní nelehký úkol, pokrýt střelu z mezikruží. Tento úkol zvládl skvěle.

11:44
    Sám před bránou Moučky se s pukem objevil Baránek, ale přes betony kadaňského gólmana puk nepropasíroval.

12:39
    První formace domácích se snažila zpoza brány založit útočnou akci, ale Kadaňští jim plány překazili.

13:25
    Před Petráskem nyní nikdo nevěděl kde je puk, poletoval mezi hráči a naštěstí pro domácí někdo puk srazil mimo.

14:40
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale na Petráska mnoho střel neletí.

15:25
    Rod ve středním pásmu oklamal obranu hostí a poslal puk na Vágnera, který zpoza brány puk do cíle nedokázal dobojovat.

16:20
    Střelu i s dorážkou má nakonec Petrásek pod kontrolou.

16:42
    Vávra udržel pásmo domácím, ale po přihrávce na Kloze je o puk připravili Kadaňští.

17:30
    Útočné pásmo vybojovali hosté nahozením na Petráska, který puk raději pokryl lapačkou.

18:10
    Vyhození hostí je potrestáno odpískáním zakázaného uvolnění.

18:33
    Slovan se nyní drží v útočném pásmu, ale do pozic ke střelbě se nedostává.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Kloz propustil puk ve vlastním pásmu kadaňskému útočníkovi, Pohl však puk na poslední chvíli přebral a zabránil tak možnému vyrovnání.

20:00

V první třetině bylo k vidění neskutečné množství střel a šancí, avšak díky skvělým zásahům obou brankářů padla jediná branka. Ta udělala radost domácímu publiku, když v desáté minutě dokázal dorazit puk mezi betony Moučka Ladislav Gengel. Do první přestávky se již za brankovou čáru puk nepodíval a tak do kabin odjeli hokejisté za stavu příznivého pro domácí 1:0.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:15
    Slovan vyjel do útoku, ale ihned ho zastavilo vjetí do ofsajdu.

20:45
    V obrovské šanci se nyní objevili hosté. Petrásek vůbec nevěděl, že puk leží přímo před ním. Z brankoviště ho však okamžitě odstavil Roubík.

21:23
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají. Došťouchávání na Petráska nakonec skončilo v bráně. Střela z otočky z mezikruží, poté dorážka u levé tyčky a až Petrásek ležel bezmocný na ledě MARTIN ŠAGÁT si puk posunul a poslal ho do odkryté brány. Asistence: Marek Račuk, Jaroslav Kůs.

23:03
    Charouskovi, který byl sám před Petráskem, vyšťouchl puk od hokejky na poslední chvíli Brož.

24:23
    První vyloučení dnešního zápasu. Vyloučen David Merta (UNL) na dvě minuty za sekání. Domácí publikum se proti tomuto výroku bouří.

24:39
    Petrásek vyrazil Mrázkovu střelu vedle svého ramena na poslední chvíli.

25:25
    Slovan prováží puk až k Moučkovi. Kde jej přenechávají a rychle střídají.

26:12
    Další vyhození domácích je zastaveno Moučkou.

26:23
    Domácí první oslabení ubránili a hrají v plném počtu.

26:55
    Boje o puk u mantinelu vyhráli hosté a míří k Petráskovi.

27:45
    Nikdo nevěděl po střele na domácí bránu kde je puk, nyní to nevěděli ani rozhodčí a hra se tak přerušuje.

28:44
    Roubík neváhal a vypálil z levého kruhu, ale Moučka měl betony na správném místě.

29:18
    Kůs pálí od modré, ale střela potkala jen betony Petráska.

29:23
    Vyloučen Vladimír Brož (UNL) na dvě minuty za hákování.

29:41
    Domácí si vracejí vedení na svoji stranu. V oslabení se domácím povedlo projet do útočného pásma. Na levém kruhu našel puk Pořický, který poslal puk ke vzdálenější tyčce, kde stál přesně TOMÁŠ VÁVRA a dokázal puk zasadit do brány. Asistence: Jakub Pořický.

30:24
    Tomáš Kolafa (UNL) vyloučen na dvě minuty za krosček.

30:53
    Hosté v přesilovce 5 na 3 odpovídají a opět vyrovnávají. NICOLAS HLAVA oklamal obránce a prostřelil z pravého kruhu vše, i Petráska. Asistence: Karel Ton.

31:33
    Do vedení se dostávají hosté okamžitým dalším gólem v přesilovce. Petrásek opět nedokázal podržet několikátou dorážku. Tentokrát u pravé tyče našel puk DOMINIK TEJNOR. Asistence: Aleš Pavlas, Martin Šagát.

31:58
    Trestné střílení nařízeno po faulu Ondřeje Holomka.

31:58
    Petrásek nyní naprosto ukázkově podržel svůj tým a trestné střílení Jakuba Nováka vyrazil.

33:05
    Hosté bleskurychle vedou o dvě branky. Do samostatného úniku se probojoval MARTIN ŠAGÁT, oklamal Petráska a okolo pravé tyčky propašoval puk až do sítě. Asistence: Martin Mazanec.

34:35
    Po střetu u mantinelu zůstává ležet na ledě Lukáš Novák. Po chvíli se zvedá a za pomoci spoluhráčů míří na střídačku.

35:25
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru opět před Petráska.

35:51
    Hra byla přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti hostí. Vhazuje se ve středním pásmu.

36:03
    Střela Kolafy od modré byla sražena do obranné sítě za bránou Moučky.

36:20
    Domácí snižují vedení hostí na jednobrankový rozdíl. Z pravého kruhu poslal Roubík přihrávku ke vzdálenější tyčce na připraveného TOMÁŠE RODA, který puk napodruhé prostřelil až za záda Moučky. Asistence: Jaroslav Roubík, Ondřej Holomek.

37:16
    Vávra projel s pukem na levé kruh a bez váhání vystřelil. Jeho střelu Moučka vyrazil betonem.

37:49
    Vyloučen Tomáš Kolafa (UNL) na dvě minuty za držení protihráče.

38:10
    Domácí zastavili puk na modré a zastavili tak útok Kadaňských.

38:46
    Kombinace hostí v okolí Petráska stále nekončí střelou.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Jíra nakonec vystřelil, ale Petrásek střelu vyrazil před sebe odkud puk vyhodili domácí.

39:49
    Domácí toto oslabení ubránili a hrají v plném počtu.

40:00

Druhá třetina byla na góly mnohem štědřejší. Prvně ve 22. minutě dokázali vyrovnat hosté. I když si domácí vedení vrátili zpět na svou stranu dostali se okamžitě do oslabení 5 na 3 za které byli potrestáni. Hosté opět vyrovnali a 40 sekund na to dokázali navíc otočit skóre ve svůj prospěch. Byli však nenasytní a o minutu a půl později navýšili své vedení na dvoubrankový rozdíl. Po této ledové sprše domácí zabrali a snížili vedení na minimální rozdíl.

40:01

40:12
    Hosté vstupují do třetiny faulem. Vyloučen na dvě minuty Jiří Charousek (KAD) za držení protihráče.

40:46
    U mantinelu přišli domácí o puk a Račuk projel s pukem na levý kruh. Jeho střelu Petrásek klidně vyrazil.

41:05
    Další osvobození hostí vyhozením puku.

41:18
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá vhazování před domácí bránu.

41:55
    Brož přihrál na přijíždějícího Roubíka, puk však odletěl až do ochranné sítě.

42:12
    Domácím se tato přesilová hra vůbec nevydařila a hosté hrají v plném počtu.

42:36
    Kloz nahodil puk od mantinelu na Moučku, který puk chytil do lapačky.

43:10
    Domácí i když již nehrají přesilovou hru, drží se v útočném pásmu.

43:28
    Kadaň jde opět do čtyřech. Vyloučen hostující Petr Jíra na dvě minuty za hákování.

43:39
    Bude se hrát 4 na 4. David Tůma (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

44:13
    Další vyloučení. Vyloučen Marek Račuk (KAD) na dvě minuty za krosček plus 10 minut osobní trest za nesportovní chování.

44:36
    Hosté vyhazují puk a šetří důležité vteřiny v oslabení.

45:20
    Obrovská šance domácích! Dorážky Roubíka i Roda Mouček udržel před brankovou čarou.

45:28
    Hosté hrají ve čtyřech.

45:39

46:13

46:58
    Hosté jdou opět do tří. Přesilová hra pět na tři pro domácí. Vyloučeni současně Daniel Opalek (KAD) za držení protihráče a Nicolas Hlava (KAD) taktéž za držení protihráče.

47:14
    Potyčka před Moučkem rozehnána sudími.

47:31
    Vágnerova střela od modré těsně minula bránu.

48:03
    Hosté vyhazují.

48:56
    Domácí využívají situaci v poslední vteřině přesilové hry 5 na 3 a vyrovnávají. Po vyražené střele si objel bránu TOMÁŠ KOLAFA a poslal puk Moučkovi přesně mezi betony. Asistence: Tomáš Rod.

49:39
    Vedení si domácí dlouho neudrželi. Hosté ihned odpovídají a vracejí vedení na svoji stranu. Odraženou střelu našel MARTIN ŠAGÁT a puk prostřelil do odkryté brány za Petráska, který se nedokázal přemístit zpět na svoji pozici. Asistence: Jan Müller, Jaroslav Kůs.

51:44
    Merta nyní neváhal a vystřelil z mezikruží, ale Mouček byl připravený.

52:25
    Kůs projížděl do samostatného úniku, ale Holomek ho dobruslil a jeho plány zhatil.

53:19
    Vyloučen Petr Jíra (KAD) na dvě minuty za držení protihráče. Domácí tak mají větší šanci k vyrovnání.

53:40
    Další přesilovka 5 na 3. Jaroslav Mrázek (KAD) stráví čtyři minuty na trestné lavici za hru vysokou holí.

53:40
    Na ledě u mantinelu probíhá úklid.

53:48
    Rod vystřelil z úhlu, ale bránu minul.

54:29
    Domácí opět využívají přesilové hry a vyrovnávají stav utkání na 5:5. Z mezikruží vypálil Rod a u levé tyčky přesně dorážel DAVID TŮMA. Asistence: Tomáš Rod, Tomáš Kolafa.

55:00
    Domácím zbývá ještě mnoho času přesilové hry. Ale musí bránit.

55:58
    Mouček nyní předvádí neskutečné zákroky. Domácí jej nastřelují ráznými ranami ze všech pozic.

56:06
    Oddechový čas pro hosty.

56:25
    Hostům se daří vyhodit puk až k Petráskovi.

57:25
    Na konci kombinací u Moučka stál hostující hráč, který vyhazuje puk z pásma.

57:40

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a stav utkání je stále nerozhodný 5:5.

58:22
    Zakázané uvolnění hostí umožňuje domácím vhazování po levici Moučka.

59:05
    Po nepřesné střele Mrázka na druhé straně vystřelil Kloz, ale Mouček pozorně puk chytá do lapačky.

59:44
    Račuk projížděl sám a z levého kruhu vystřelil na Petráska, který má puk pod kontrolou.

60:00

60:01

60:20
    Hosté se probojovali do útoku, Tona však domácí obrana nepustila k zakončení.

61:05
    Rod nepřesnou přihrávkou ohrozil vlastní bránu, ale jeho spoluhráči situaci zachránili a puk vyvezli.

62:35
    Na druhou stranu vyjíždí Roubík s Rodem, Roubíkovu střelu Moučka vyrazil.

62:53
    Hosté vstřelují rozhodující branku a uzavírají utkání. Opět několikátá dorážka hostí. JAKUB NOVÁK dokázal protlačit puk okolo tyčky až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Novák.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Jaroslav Kůs (KAD)
    Ladislav Gengel (UNL) (20:36:48)

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 10. Gengel (Merta, Baránek), 30. Vávra (Pořický), 37. Rod (Roubík, Holomek), 49. Kolafa (Rod), 55. Tůma (Rod, Kolafa) – 22. Šagát (Račuk, Kůs), 31. Hlava (Ton), 32. Tejnor (Pavlas, Šagát), 34. Šagát (Mazanec), 50. Šagát (Müller, Kůs), 63. J. Novák (L. Novák)

Rozhodčí: Škrobák – Belko, Kokrment