Mladá Boleslav – Zlín 4:3 (kon.) | Plzeň – Sparta 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.)
Pardubice – Třinec 2:0 (kon.) | K. Vary – Litvínov 0:2 (kon.) | Slavia – Olomouc 5:1 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 4:3 (kon.)
Mountfield HK
4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 23.01.2015, 18:20 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga

56:06
    Tak to bude ještě drama! Domácí jdou do čtyř. Proti pravidlům se provinil Karel Plášil (držení protihráče).

51:36
    Jejich snahu ale anuluje faul, kterého se dopustili. Po zákroku Hlinky (vysoká hůl) budou mít domácí k dispozici přesilovou hru.

41:59
    Tomáš Troliga je vyloučen za hákování.

36:45
    Přesilovka pro domácí. Vítkovicím dvě minuty nebude k dispozici kapitán Burger, který se provinil podražením.

35:29
    Hru "oživí" další vyloučení, početní výhody pět na čtyři dostanou po dobu dvou minut k dispozici hostující hráči. Na straně Mountfield se sekáním provinil sedmistovkař Tvrdík.

23:34
    Bude to pět na tři, a to celých 95 vteřin. Velká šance pro Hradec! Na trestnou lavici jde vítkovický Szturc za hru vysokou holí.

23:09
    Na straně Vítkovic je vyloučen Pastor za zdržování – posunutí branky.

09:03
    Síly na ledě se vyrovnaní. Za hosty fauloval Ondřej Roman, provinil se podražením.

07:26
    Máme tu také první vyloučení dnešního zápasu. To má na svědomí Lukáš Vantuch (MHK), jenž zahákoval soupeře.

Lukáš Štěrovský

Branky a nahrávky: 24. Kudrna (Mertl, Pilař), 28. Dej (Pospíšil), 41. Mertl (Kudrna), 54. Kukumberg (Pilař) – 29. Pastor (Roman, Štencel), 34. Olesz (Kudělka), 36. Olesz (Kudělka, Dolejš)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Pláněk, Vydarený, Jank, Mikuš, Pilař, Plášil, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Knotek, Kukumberg – Vantuch, Troliga, Červený – Tvrdík, Nedvídek, Pospíšil. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Šindelář) – Hrbas, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger "C", Němec – Vandas, Húževka, Kucsera. Trenér: Ladislav Svozil.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Zíka, Jindra