2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 23.01.2015, 19:15 • Hala Tivoli, Lublaň • bet-at-home ICE Hockey League

Díky za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. Více informací najdete na www.hcorli.cz. (21:28:25)

Znojmo zaslouženě poráží Olimpiji Lublaň 5:2, veze zpět domů do Česka dva body a je velmi blízko jistotě postupu do play-off. Bolzano totiž po dvou třetinách prohrává doma se Salzburgem 2:4. Pokud italský tým nezíská ani bod, získají Orli tři kola před koncem základní části definitivní jistotu účasti v první šestce.

60:00

57:48
    Olimpija už také ví, že dnešní zápas je rozhodnutý. Poslední minuty probíhají bez většího vzrušení.

55:22
    Orli vedou zápas v poklidu do vítězného konce. Tříbrankový náskok by jim k tomu měl stačit.

52:48
    Lublani se dnes přesilovky vůbec nedaří. Ani tato nebyla využita, na rozdíl od té předchozí alespoň Olimpija neinkasovala.

50:48
    Klimíček (ZNO) dostává dvě minuty za hákování.

46:46
    Znojmo je kompletní.

46:33
    Orli právě vstřelili branku!
    JAN ŠEDA překonává z trestného střílení Trelce a vrací Znojmu tříbrankový náskok!

46:33
    V samotném závěru přesilovky Lublaně unikl do samostatného nájezdu Jan Šeda, byl Cvetkem faulován a rozhodčí nařizují trestné střílení!

45:23
    Anže Ropret se dostal ke střele, Holt dobře zasahuje.

44:46
    Jakub Grof (ZNO) si odsedí druhý trest v zápase, tentokrát za držení. Šance pro domácí.

40:15
    Krátká dohrávaná přesilovka Znojma je u konce, Cvetek se vrací na led.

40:01

Průběžné stavy ostatních duelů: ve 2. třetině: Bolzano – Salzburg 2:4. Po 2. třetině: Fehérvár – Klagenfurt 2:1, Graz – Dornbirn 2:0, Vídeň – Innsbruck 1:3.

Tyto výsledky posílají Znojmo do první šestky a zajišťují mu play-off už po dnešním kole.

Střely na branku po 2. třetině: 12 – 38.

Druhá dvacetiminutovka patřila Znojmu. Dvě branky Ondreje Šedivého a zásah Radka Čípa v oslabení zajistily Orlům pohodlný náskok. Domácí posléze dokázali rychle snížit, přesto má český tým před závěrečnou třetinou velmi dobrou výchozí pozici. Další třetina začne přibližně ve 20:53.

40:00

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 16. Degon (Zanoški, Ropret), 37. Hadžić (Degon, Cvetek) – 7. Podešva (Rehuš, Tomas), 22. Šedivý (Havlík, Bořuta), 32. Šedivý (Podešva, Havlík), 35. Číp (Šeda), 47. Šeda (TS)

HK SŽ Olimpija Lublaň: Trelc (Spreitzer) – Selan, Planko, Cvetek, Degon, Groznik, Podlipnik, Logar – Bishop, Pešut, Koblar – Zanoški, Leber, Ropret – Hebar, Koren, Hadžić – Sotlar, Kalan, Snoj.
    HC LERAM Orli Znojmo: Holt (Nechvátal) – Klimíček, Bořuta, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Sova, Jass – Beroun, Šeda, Číp – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Špaček, Fiala, Abdul.

Rozhodčí: Kellner, Smetana – Ettlmayr, Plattner