Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 3:2 (po pr.) | Kladno – Havířov 3:2 (kon.)
PZ Kladno – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 2:3 (kon.) | Písek – Vsetín 3:0 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 4:2 (kon.) | Zlín – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Olomouc 4:1 (kon.) | Třinec – K. Vary 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Piráti Chomutov
Pátek 23.01.2015, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Vítkovičtí se tak Pirátům vyrovnali v počtu bodů a do zítřejšího zápasu proti celku Karlových Varů půjdou dobře naladěni.

To je ode mně pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. (19:03:13)

Zápas devátého kola Nadstavby A RAKO extraligy staršího dorostu mezi Vítkovicemi a Chomutovem je již minulostí. Piráti byli ve třetí třetině velmi aktivní, avšak proti jejich střelcům stál v brance pozorný Tomáš Kardinál, jenž má na tříbodové výhře domácích lví podíl. Vítkovičtí v závěrečné třetině přidali dva góly, jejichž autory jsou Vlastimil Malina a Matouš Stupka. Na 4:2 z pohledu domácích pak dvacet sekund před koncem zápasu korigoval ještě Zdeněk Gröger.

60:00

59:40
    Piráti právě vstřelili branku!
    Na konci kombinace Pirátů stál ZDENĚK GRÖGER, jenž z prostoru mezi kruhy poslal puk nad Kardinálův beton – 4:2. Asistence: Jan Svoboda.

59:30
    Chomutovští se usadili v útočném pásmu...

59:10
    Vítkovičtí posílají puk daleko od své klece.

58:59
    Na trestnou lavici zamířil Jaroslav Veřmiřovský (VIT), jenž vyfasoval dvě minuty za podražení.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté se nevzdávají a rozehrávají další útok.

57:40
    Chomutovští se vydali opět před Kardinála, avšak zastavilo je odpískané postavení mimo hru.

56:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Čtvrtý gól domácích přidal z rychlého protiútoku MATOUŠ STUPKA. Ostravský útočník ještě pukem před Zvědělíkem zamíchal a poslal jej mezi betony za brankovou čáru – 4:1. Asistence: Jaroslav Veřmiřovský.

56:20
    Proti Dvořákově střele od modré zasáhl Kardinál betonem, puk v rohu.

55:11
    Po střele Jana Svobody od pravého mantinelu zůstal puk na pár sekund u tyčky vítkovické branky. Domácí gólman jej však záhy našel a dorážku Hřebíčkovi nedovolil.

54:52
    Piráti v plném počtu.

54:30
    Domácí se v pásmu dlouho nezdržují, Chomutovští podruhé vyhodili a nakonec se Kardinál rozhodl pro přerušení hry.

53:10
    Kardinál v akci i ve vlastní přesilové hře, přikryl puk před dojíždějícím Hřebíčkem.

52:52
    Vítkovičtí si zahrají druhou přesilovku v utkání. Za hákování je vyloučen Jan Svoboda (CHM).

51:10
    Kardinál čelil třem pokusům hráčů soupeře v krátkém časovém rozmezí. Nejprve hru přerušil po střele Jana Svobody. Poté byl úspěšný proti střele Stínila. Nejnebezpečnější byla nakonec nepříliš tvrdá rána Rindoše od modré, jíž Kardinál zpozoroval na poslední chvíli a stačil ji vyrazit jen před sebe. Puku se však, bohužel pro hosty, zmocnili hráči domácích.

50:10
    Zvědělík předvedl úspěšný zákrok proti pokusu Stupky.

49:15
    Ihned po vhazování pálil Lyszczarczyk, Kardinál pozorný.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 11. Danielčak (Gabrhelík), 23. Danielčak, 46. Malina, 57. Stupka (Veřmiřovský) – 9. Buchtela, 60. Gröger (J. Svoboda)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál – Gabrhelík, Veřmiřovský, Ďurkáč, Kučera, Bartek – Franz, Malina, Pastor, M. Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak
    Piráti Chomutov: Zvědělík – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Buchtela, Gröger, Bukač, Hajič – J. Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Stínil, Hřebíček, Rohla, J. Svoboda

Rozhodčí: R. Trombík – J. Štěpán, R. Adamec