Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 3:2 (po pr.) | Kladno – Havířov 3:2 (kon.)
PZ Kladno – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 2:3 (kon.) | Písek – Vsetín 3:0 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 4:2 (kon.) | Zlín – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Olomouc 4:1 (kon.) | Třinec – K. Vary 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Piráti Chomutov
Pátek 23.01.2015, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Včera patřilo kluziště v ostravské ČEZ ARÉNĚ hráčům juniorského celku, dnes na něj vyjede tým staršího dorostu, na nějž čeká utkání se sousedem v tabulce. Chomutov je jedenáctý a má na kontě 56 bodů, domácí Vítkovice jsou tři body zpět na posledním místě nadstavbové skupiny A.

Pro Ostravany je dnešní mač již třetím na vlastním ledě v řadě, avšak ani podle statistik by domácí prostředí nemělo hrát velkou roli. Vítkovičtí jsou nejhorší doma, nicméně Chomutov na soupeřových kluzištích bral bodů 22, což jej v tabulce řadí na poslední místo.

V osmém kole byly oba celky úspěšné, když Piráti brali tři body po vítězství nad Libercem v poměru 2:0, a Vítkovičtí body dva po výhře v samostatných nájezdech nad Slavií Praha 1:0.

HC Vítkovice Steel: Kardinál – Gabrhelík, Veřmiřovský, Ďurkáč, Kučera, Bartek – Franz, Malina, Pastor, M. Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak

Piráti Chomutov: Zvědělík – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Buchtela, Gröger, Bukač, Hajič – J. Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Stínil, Hřebíček, Rohla, J. Svoboda

Rozhodčí: R. Trombík – J. Štěpán, R. Adamec.

00:01

00:12
    Puku se po úvodním bully ujali nakonec hosté a míří do útočného pásma.

00:40
    Ke střele se dostal Lyszczarczyk, avšak puk po střele zápěstím z vrcholu pravého kruhu branku Kardinála výrazně minul.

00:57
    Hra je přerušena, vítkovický Tomáš Kardinál si připsal první zákrok.

01:43
    Kardinál opět v akci, tentokrát puk přikryl po pokusu Matyáše Svobody.

02:13
    Domácím se podařilo vhazování vyhrát, avšak záhy se touše opět ujali Piráti. Střela Jana Svobody však pozornému vítkovickému gólmanovi příliš starostí nenadělala, puk skryl v lapačce.

03:00
    Kardinál měl teď i dostatek štěstí, pokus Lyszczarczyka jen těsně vedle.

03:28
    Rozehrávka se Ostravanům nepovedla, icing.

04:00
    Hráči Chomutova se stále zdržují v útočném pásmu, Kardinál zůstává pozorný.

05:00
    Hosté kombinují před Kardinálem, avšak ke kloudné střele se nedostali.

05:40
    Hra v pásmu nikoho.

06:21
    Nyní v šanci Toman, avšak nejvhodnější čas k zakončení promarnil. Jeho zakončení bekhendem z ostrého úhlu Zvědělíka neohrozilo, tyčku měl chomutovský brankář pokrytou.

07:55
    Dvě šance hostů v krátkém časovém rozmezí. Za zády Kardinála zvonila levá tyčka, následný pokus z druhé strany pak skryl v náručí.

08:38
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hosté svou aktivitu dokázali proměnit, a otevírají tak gólový účet zápasu. Ke střele z mezikruží se po kombinaci v útočném pásmu dostal ONDŘEJ BUCHTELA a nedal Kardinálovi žádnou šanci. Bez asistence.

09:10
    Hosty gól ještě víc nabudil a svírají domácí v pásmu.

09:58
    Pozornost vítkovického brankáře prověřil Gröger, Kardinál předvedl další z úspěšných zásahů.

10:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Rychlý protiútok ve vyrovnávací gól proměnil JOSEF DANIELČAK, který ve středním pásmu přijal přihrávku Gabrhelíka, jenž měl výborný přehled o hře. Asistence: Ondřej Gabrhelík.

11:42
    Malinova střela nad.

12:20
    Vítkovičtí opět v akci. Daniel Spratek svou přihrávkou zpoza branky našel připraveného Slánského, ten však pálil o pár centimetrů nad.

13:28
    Po boji o puk na druhé straně kluziště vybojoval pásmo pro Ostravany Ďurkáč, jeho střelu Zvědělík odpálil do rohu.

14:37
    Hra nyní ubíhá rychle, bez zbytečných přerušení. Ani jeden z celků se však ke střele nedostává.

15:10
    Slánský se probil mezi dvěma obránci do šance, puk mu však utekl a zakončit již nedokázal.

15:28
    Šance, a to gólová, i na druhé straně. Kardinál neměl puk pod kontrolou, ale hru přerušil hvizd rozhodčího.

15:50
    První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici odjíždí Josef Toman (CHM) za hákování.

16:05
    Vítkovičtí se usadili před Zvědělíkem.

16:40
    Gabrhelíkova rána od modré branku Chomutova minula výrazně.

17:10
    Piráti vyhazují puk a domácí musí začít další akci od své vlastní branky.

17:50
    Ve zbytku početní výhody se Vítkovickým nepodařilo v pásmu pořádně ohřát, Chomutovští se opět osvobodili. Nyní se již hraje v pěti na obou stranách.

18:30
    Tomáš Kardinál opět pozorný, pokryl i dorážku Matyáše Svobody po Tůmově střele.

19:20
    Malina se místo nahrávky křížem rozhodl pro střelu, branku však minul.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Do první dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté, ti Ostravany výrazně přehrávali. Ze své aktivity vytěžili i vedoucí gól, jehož autorem je Buchtela. Domácím, konkrétně Danielčakovi, se však povedlo vyrovnat skóre o dvě minuty později. Vítkovice byly pro svého soupeře z Chomutova ve zbývajících minutách již vyrovnaným soupeřem.

20:01

20:15
    Po vyhraném bully rozehrávají svou první akci v druhé třetině hráči domácího týmu.

20:37
    Obránci Chomutova si však rychle poradili a otáčejí hru.

21:32
    Velká šance Vítkovic! Spratek našel přesnou příhrávkou téměř z brankové čáry z druhé vlny najíždějícího Slánského. Zvědělík se stačil přesunout a pokryl alespoň spodek branky, což stačilo, protože domácímu útočníkovi se nepodařilo puk zvednout.

22:00
    I Kardinál se již zapojil do hry, když pokryl Hřebíčkovu prudkou ránu z mezikruží.

22:58
    Po krátké kombinaci v útočném pásmu poslal domácí do jednobrankového vedení autor prvního gólu Ostravanů JOSEF DANIELČAK. Bez asistence.

23:40
    Domácí se nadále zdržují před Zvědělíkem.

24:05
    Vítkovičtí se propracovali do další šance. Puk po Vondálově střele ale minul branku o pár centimetrů.

25:00
    Zvědělík nadále pozorný, Ostravané však nyní střelecky mlčí.

25:30
    Tentokrát útočí hosté. Rána Lyszczarczyka nadělala Kardinálovi překvapivě hodně starostí, když vítkovický brankář zacouval mírně za brankovou čáru. Puk ji však nepřešel.

26:50
    Piráti krouží kolem vítkovické svatyně.

27:05
    Sudí Trombík signalizuje vyloučení, Chomutovští pokračují v akci.

27:10
    Za podražení vyfasoval dvě minuty Vlastimil Malina (VIT).

27:25
    Přesilovková pětka Chomutova kombinuje před Kardinálem.

28:20
    Vítkovičtí se osvobozují.

29:00
    V závěru přesilové hry zahrozili Toman spolu s M. Svobodou. Kardinál však stihl puk v nepřehledné situaci přikrýt.

29:10
    Vyloučený Malina na ledě.

30:17
    Druhá přesilová hra pro hosty. Za sekání vylučuje sudí Trombík Jaroslava Veřmiřovského.

30:35
    Od modré vypálil Polák, Kardinál střelu viděl a puk vyrazil.

31:20
    Vítkovičtí v šanci. Malina vybruslil do pásma a poslal pas křížem na přijíždějícího Slánského. Ten však přihrávku nezpracoval a Piráti rychle spěchají zpět do útočné třetiny.

31:40
    Kardinál předvedl další úspěšný zákrok, a to proti výpadu Jana Svobody. Touš skryl v bezpečí lapačky.

32:35
    I druhé oslabení domácí ubránili a hrají již v plném počtu. Závěrečná část přesilovky se Chomutovským příliš nezdařila, Kardinál byl bez práce.

33:20
    Boj o puk ve střední třetině.

34:50
    Hraje se bez zbytečných přerušení, v šanci se z ničeho nic octl domácí Daniel Spratek, avšak levou tyč si Zvědělík ohlídal.

36:00
    Hra přerušena po vystřelení puku na střídačku hostí.

37:25
    V brankové příležitosti byl nyní Martin Hřebíček, který vyslal střelu zápěstím a trefil tyč!

37:33
    Za zasažení obličeje hokejkou zmíněného hráče Chomutova je vyloučen na 2+2 minuty obránce Jakub Ďurkáč.

37:50
    Rána Rindoše od modré těsně vedle.

39:00
    Domácí se osvobozují.

39:50
    V druhé části se již nic nestane, Malina vyhodil puk přes všechny čáry.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 18:26.

Ve druhé třetině překlopili vedení na svou stranu hráči ostravského celku a střelec zůstává stejný, Josef Danielčak. Chomutovští měli své šance na vyrovnání, dvě přesilové hry nevyužili a z té třetí, čtyřminutové, jim zbývá odehrát ještě půldruhé minuty.

40:01

40:13
    Hostům zbývá z početní výhody ještě více než minuta. Na bully byli úspěšnější Vítkovičtí, kteří ušetřili pár sekund a poté vyhodili.

40:40
    Kardinál předvedl zákrok lapačkou proti střele Rindoše, hra přerušena.

40:59
    Nepřesná přihrávka Rohly vyhání přesilovkovou pětku Pirátů z útočného pásma.

41:15
    Další Kardinálův zásah, puk po ráně Matyáše Svobody zkrotil na hrudi.

41:33
    Dlouhá početní výhoda Pirátů končí, Vítkovice hrají v plném počtu.

43:15
    Ránu Grögera zblokoval Toman, Chomutovští zůstávají v pásmu.

43:58
    Hřebíček prověřil pozornost Kardinála střelou nízko nad ledem, vítkovický gólman úspěšný. Vhazovat se bude po jeho levici.

45:03
    Piráti i nadále krouží kolem domácí klece, Kardinál pozorný. Jan Svoboda si na něj nepřišel.

45:40
    Domácí do dvougólového vedení posílá VLASTIMIL MALINA, který si před Zvědělíkem dovolil ještě kličku do bekhendu, puk se mu podařilo zvednout dostatečně, a tak byl chomutovský gólman již bezmocný – 3:1. Bez asistence.

46:46
    Z rohu útočného pásma se před klec střeženou Kardinálem prodral Matyáš Svoboda. Podařilo se mu také zakončit, avšak puk poslal do středu branky, kde byl připravený gólman Ostravanů.

47:30
    Vítkovická pětice kombinuje před Zvědělíkem.

48:01
    Po krátkém sevření v obranném pásmu se Chomutovští vydali opět do útoku. Hra je přerušena po dalším Kardinálově zákroku.

48:52
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

49:09
    Celá situace se opakuje ještě jednou, vítkovický icing.

49:15
    Ihned po vhazování pálil Lyszczarczyk, Kardinál pozorný.

50:10
    Zvědělík předvedl úspěšný zákrok proti pokusu Stupky.

51:10
    Kardinál čelil třem pokusům hráčů soupeře v krátkém časovém rozmezí. Nejprve hru přerušil po střele Jana Svobody. Poté byl úspěšný proti střele Stínila. Nejnebezpečnější byla nakonec nepříliš tvrdá rána Rindoše od modré, jíž Kardinál zpozoroval na poslední chvíli a stačil ji vyrazit jen před sebe. Puku se však, bohužel pro hosty, zmocnili hráči domácích.

52:52
    Vítkovičtí si zahrají druhou přesilovku v utkání. Za hákování je vyloučen Jan Svoboda (CHM).

53:10
    Kardinál v akci i ve vlastní přesilové hře, přikryl puk před dojíždějícím Hřebíčkem.

54:30
    Domácí se v pásmu dlouho nezdržují, Chomutovští podruhé vyhodili a nakonec se Kardinál rozhodl pro přerušení hry.

54:52
    Piráti v plném počtu.

55:11
    Po střele Jana Svobody od pravého mantinelu zůstal puk na pár sekund u tyčky vítkovické branky. Domácí gólman jej však záhy našel a dorážku Hřebíčkovi nedovolil.

56:20
    Proti Dvořákově střele od modré zasáhl Kardinál betonem, puk v rohu.

56:58
    Čtvrtý gól domácích přidal z rychlého protiútoku MATOUŠ STUPKA. Ostravský útočník ještě pukem před Zvědělíkem zamíchal a poslal jej mezi betony za brankovou čáru – 4:1. Asistence: Jaroslav Veřmiřovský.

57:40
    Chomutovští se vydali opět před Kardinála, avšak zastavilo je odpískané postavení mimo hru.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté se nevzdávají a rozehrávají další útok.

58:59
    Na trestnou lavici zamířil Jaroslav Veřmiřovský (VIT), jenž vyfasoval dvě minuty za podražení.

59:10
    Vítkovičtí posílají puk daleko od své klece.

59:30
    Chomutovští se usadili v útočném pásmu...

59:40
    Na konci kombinace Pirátů stál ZDENĚK GRÖGER, jenž z prostoru mezi kruhy poslal puk nad Kardinálův beton – 4:2. Asistence: Jan Svoboda.

60:00

Zápas devátého kola Nadstavby A RAKO extraligy staršího dorostu mezi Vítkovicemi a Chomutovem je již minulostí. Piráti byli ve třetí třetině velmi aktivní, avšak proti jejich střelcům stál v brance pozorný Tomáš Kardinál, jenž má na tříbodové výhře domácích lví podíl. Vítkovičtí v závěrečné třetině přidali dva góly, jejichž autory jsou Vlastimil Malina a Matouš Stupka. Na 4:2 z pohledu domácích pak dvacet sekund před koncem zápasu korigoval ještě Zdeněk Gröger.

Vítkovičtí se tak Pirátům vyrovnali v počtu bodů a do zítřejšího zápasu proti celku Karlových Varů půjdou dobře naladěni.

To je ode mně pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera. (19:03:13)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 11. Danielčak (Gabrhelík), 23. Danielčak, 46. Malina, 57. Stupka (Veřmiřovský) – 9. Buchtela, 60. Gröger (J. Svoboda)

HC Vítkovice Ridera: Kardinál – Gabrhelík, Veřmiřovský, Ďurkáč, Kučera, Bartek – Franz, Malina, Pastor, M. Toman, Vondál, Gřesík, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak

Rozhodčí: R. Trombík – J. Štěpán, R. Adamec